PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از لینوکس یا ویندوز برای سرور دانلود؟

SolidNetwork
July 8th, 2012, 19:35
سلام
من یک سرور مجازی ویندوز برای سرور دانلود سایتم دارم که مدیریت هاستینگی که ازش سرویس می گیرم میگه که وی پی اسی که من دارم روی هارد فشار میاره و باعث افت کیفیت سرویس میشه. تا الان نه سرعت و نه کیفیت مشکل داشتم فقط همین مورد بعد از چند ماه پیش اومده.
می خواستم بدونم برای سرور دانلود سایتم از لینوکس استفاده کنم این مشکل برطرف میشه؟
کلا ویندوز برای سرور دانلود بهتر هست یا لینوکس؟
اگه ویندوز بهتره برای کاهش فشار روی هارد چیکار کنم؟
اینم در نظر بگیرید که نمی خوام هزینه هام خیلی زیاد بشه.
ممنون از شما

PDhost.net
July 8th, 2012, 19:38
سلام
از هاردهای sas و با قابلیت رید باید استفاده کنید
i/o زیاد به سیستم عامل مربوط نمیشه

SolidNetwork
July 8th, 2012, 19:41
تنها راه استفاده از هارد sas هست؟؟ چون کسی که ازش هاست میگیریم هم این پیشنهاد رو داد ولی برامون خیلی هزینه برمیداره :(

mizbanaval
July 8th, 2012, 19:46
سلام
ما خودمون واسه سرور هایی که میدونیم میخان هاست دانلود باشن هارد هارو تا خرخره پر نمیکنیم در ضمن یک سرور جدا واسه این کار گرفتیم که تعداد سرور های مجازی رو هر هارد کمتر از تعداد استاندارد هست پس هارد خلوت تر هست و فشاری هم نمیاد (تا الان که نیومده)ولی درکل بنظر من ویندوز بهتره برای دانلود مخصوصا موقع اوج ترافیک
2 تا نکته : 1- استفاده از هارد رید 2- تعداد سرور های مجازی روی هر هارد
موفق باشید

Bullet-Vps.us
July 8th, 2012, 19:47
لینوکس کلا برای میزبانی و ب و سایت بهتر هست به نظر من.
هارد های ساتا همونطور که دوستمون گفت در حد هارد های sas کشش ندارن . پس مطمئنا هزینه اش هم بالاتر هست .
پیشنها من به شما اینه که اگه انلود زیی ارین سرور اختصاصی تهیه کنی چون کاملا هارد در اختیار خوتون هست و کمتر به مشکل برمیخوری . اما سرور مجازی که اشته باشین طرف حاقل 7-8 تا سرور روی یه هارد میسازه .

SolidNetwork
July 8th, 2012, 19:51
فعلا برامون مقدور نیست اونقدر هزینه کنیم که سرور اختصاصی بگیریم.
پس تنها راه یا هارد sas یا سرور اختصاصی گرفتن هست فقط؟

AvalinHost
July 8th, 2012, 19:55
پهنای باند مصرفی شما بصورت روزانه چقدر هست؟

AvalinHost
July 8th, 2012, 19:56
آیا فایلهای حجیم هم دارید برای دانلود؟ میانگین حجم فایلهاتون چقدر هست؟

SolidNetwork
July 8th, 2012, 20:02
فایل حجیم زیاد داریم حدود 350 گیگابایت فایل هست.
دنبال هاستینگ جدید نیستم از همین سرویس دهنده فعلی راضی هستم فقط خواستم این مشکل رو قبل از حاد شدن برطرف کنم.

PDhost.net
July 8th, 2012, 20:17
محدود کردن کانکشنها(معمولا 8 کانکشن به ازای هر آی پی)میتونه یک مقدار اوضاع رو بهتر کنه،اما فرض بگیرید یک نفر با آی پی اشتراکی با دانلود منیجر یک فایل دانلود کنه،اگر یوزر دیگه ای با اون آی پی داشته باشید نمیتونه دانلود کنه در نتیجه بازدید میاد پایین!
تنها راه میتونه همون استفاده از هارد sas یا حداقل هارد ساتا با قابلیت رید و یا سرور اختصاصی باشه که فشار کمتری روی هارد بیاد
موفق باشید

OnlineServer
July 8th, 2012, 21:21
در این حجم ها هارد دخیل نیست دوستان . :) شما بهتر هست از سرور لینوکس با نوع فایل سیستم ext4 یا 3 استفاده کنید.
همچنین اگر RAID0 یا 1 هم کنید قطعا به طرز چشم گیری سرعت خواند از هارد بیشتر و فشار روی سرور کمتر میشه... در صورتی که خواهان بهینه سازی cpu تون هم بودید باید روی وب سرور کار کنید ;)

SolidNetwork
July 8th, 2012, 21:23
در این حجم ها هارد دخیل نیست دوستان . :) شما بهتر هست از سرور لینوکس با نوع فایل سیستم ext4 یا 3 استفاده کنید.
همچنین اگر RAID0 یا 1 هم کنید قطعا به طرز چشم گیری سرعت خواند از هارد بیشتر و فشار روی سرور کمتر میشه... در صورتی که خواهان بهینه سازی cpu تون هم بودید باید روی وب سرور کار کنید ;)
توی ویندوز نمیشه همچین کاری کرد؟
نه مشکل مصرف سی پی یو یا رم و پورت نداریم فقط هارد هست.

OnlineServer
July 8th, 2012, 21:32
این خانواده فایل سیستم برای گنو لینوکس ساخته شدن و بسیار هم استیبل هستند.
در ویندوز اطلاع دقیقی ندارم اما ساختار raid و .. را میتونید پیاده کنید.

PDhost.net
July 8th, 2012, 21:41

ایشون i/o wait بالایی دارن،سایتهای فیلم و موزیک زیادی بودن که منیج شده سروراشون با 8 تا هارد sas و رید 10 ،بر اساس تجربه گفتم
ضمنا رید 1 هیچ تاثیری در سرعت خواندن ندارد
موفق باشید

serverland.ir
July 8th, 2012, 21:43
با سلام
سرعت بيشتر ميشه درست
آيا فشار كمتر ميشه؟بر چه اصلي؟
ممنونم

OnlineServer
July 8th, 2012, 21:59
ایشون i/o wait بالایی دارن،سایتهای فیلم و موزیک زیادی بودن که منیج شده سروراشون با 8 تا هارد sas و رید 10 ،بر اساس تجربه گفتم
ضمنا رید 1 هیچ تاثیری در سرعت خواندن ندارد
موفق باشید

رید ۱ تاثیری چندانی در نوشتن نداره اما در خواندن چرا . ایشون مشکلشون با خواندن از هارد هست .
در مورد هارد های sas حق باشماست سرعت بالا تری دارند اما قطعا راه حل بهتر و ارزون تری نیست! . مخصوصا در حجم های پایین.... زمانی فقط تنها راه , استفاده از هارد های sas هست که سرعت پورت شبکه تون بیشتر از توانایی ترنسفر دیتا روی دیسک تون باشه .

موفق باشید

OnlineServer
July 8th, 2012, 22:03
آيا فشار كمتر ميشه؟بر چه اصلي؟
ممنونم

به این دلیل که امکان دسترسی به اطلاعات همزمان از طریق ۲ دیسک هست

serverland.ir
July 8th, 2012, 22:10
به این دلیل که امکان دسترسی به اطلاعات همزمان از طریق ۲ دیسک هست

اطلاعات بايد در چند ديسك نوشته و خوانده بشوند.
نوشتن روي چند ديسك فشار نمياره؟
با تشكر

OnlineServer
July 8th, 2012, 22:30
اطلاعات بايد در چند ديسك نوشته و خوانده بشوند.
نوشتن روي چند ديسك فشار نمياره؟
با تشكر

در مورد این تاپیک خیر . چون عمده بار روی سخت افزار به خاطر خواندن اطلاعات هست و به دلیل دسترسی همزمان , فشار روی سخت افزار بین ۲ هارد تقسیم میشه.

در مورد نوشتن در رید های میرور حق با شماست

serverland.ir
July 8th, 2012, 22:32
در مورد این تاپیک خیر . چون عمده بار روی سخت افزار به خاطر خواندن اطلاعات هست و به دلیل دسترسی همزمان , فشار روی سخت افزار بین ۲ هارد تقسیم میشه.

ممنونم