PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل اساسی سیستم عامل در سرور مجازی

umzst
July 7th, 2012, 15:42
سلام

یه چند تا سوال خیلی مهم داشتم ....

از یه شرکتی سرور مجازی گرفتم و خیلی قطعی داشت و وقتی خواستم با Vmware Vsphere کانکت بشم دیدم با اطلاعات خودم نمیتونم وارد شم و از شرکت خواستم مشکل رو حل کنه و اونا گفتن مدیریت سرور مجازی نمیکنند و گفتن مشکل از سیستم عامل هست و سیستم عامل کامل لود نمیشه ، الانم یک یوزر و پس برای vmware گرفتم و از مشکل عکس گرفتم و سوالم اینه که وقتی من هیچ اختیاری تو این نرم افزار ندارم و همه چیز بسته ست ، آیا مشکل سیستم عامل و بالا نیومدنش رو باید خودم حل کنم ؟ چطوری ؟ اگر از رو عکس چیزی مشخصه لطفا به بنده هم بگید چون نتونستم حل کنم

7061

الان میگن باید همه چی دوباره نصب شه که اطلاعات هم میپره ! حالا باید چیکار کرد ؟؟؟ از اساتید درخواست کمک دارم ...

( باعث و بانی این همه گرونی که باعث میشه آدم بره سرور بی کیفیت بگیره .......... چی بگیم آخه ! )

j4b3r
July 7th, 2012, 17:03
چند وقت پیش برای من یکی از مشتری ها همین مشکل پیش اومده بود
البته موفق شدم بعضی از سرویس ها رو ران کنم
بعد هم همون طور که تصویر پیوستی میگه fsck موفق شدم سرور رو برگردونم

umzst
July 7th, 2012, 17:08
چند وقت پیش برای من یکی از مشتری ها همین مشکل پیش اومده بود
البته موفق شدم بعضی از سرویس ها رو ران کنم
بعد هم همون طور که تصویر پیوستی میگه fsck موفق شدم سرور رو برگردونم

میشه یکم بیشتر توضیح بدی که چطوری بدون از دست دادن اطلاعات مشکل حل میشه ؟ من میتونم با اختیارات خودم درستش کنم یا مسئول سرور باید اینکار رو بکنه ؟

j4b3r
July 7th, 2012, 17:11
سلام
کنسول که داری اگر اون قدری اسیب ندیده باشه که بتونی ssh رو لود کنی
یا وارد کنسول بشه که بتونی دستور بزنی حل میشه
ریبوت هم کنی مجددا شروع به تعمیر میکنه
دقیقا چه کاری به هارد انجام دادی؟
می خواستی میزان هارد رو افزایش بدی این مشکل پیش اومد؟

umzst
July 7th, 2012, 17:23
نه من تا امروز هیچ دسترسی به وی ام ویر نداشتم و کاری نکردم و بعد از مشکل شرکت برام جدید فرستاد ...

یعنی سایتهام خیلی معمولی داشتن بازدید میشدن الانم کنسول بالا نمیاد که بخوام کاری بکنم واصلا دسترسی تغییر هارد و... رو هم ندارم

فقط یه جوری راهنمایی کن شرکت بتونهبرام درست کنه .!

j4b3r
July 7th, 2012, 21:49
سلام
با همین کنسول که وصل شدی
بینید یه طور می تونی وصل شی به ssh یا سعی کن با یه ایزو لایو لینوکس بوت کنی وی پی اس رو بعد هارد رو اسکن کنی
تا مشکل حل ان شا الله حل بشه

camelian77
July 7th, 2012, 22:43
این مشکل دقیقا از هارد هست که یا کرش کرده (هارد مجازی رو می‌گم) یا روی Inode هاش توشته شده. این یه مشکل سخت افزاری هست و وظیفه‌ی مدیر سرور هست که حل کنه براتون.

در هنگام بالا اومدن سنت او اس ببینید که می‌تونید استاپ کنید؟ یک کلید رو فشار بدید که ثانیه شمار سر جاش وایسه.

ببینیم از اینجا می‌شه بریم توی rescue mode که دیتا رو بردارید و فرار کنید.

umzst
July 7th, 2012, 23:15
این مشکل دقیقا از هارد هست که یا کرش کرده (هارد مجازی رو می‌گم) یا روی Inode هاش توشته شده. این یه مشکل سخت افزاری هست و وظیفه‌ی مدیر سرور هست که حل کنه براتون.

در هنگام بالا اومدن سنت او اس ببینید که می‌تونید استاپ کنید؟ یک کلید رو فشار بدید که ثانیه شمار سر جاش وایسه.

ببینیم از اینجا می‌شه بریم توی rescue mode که دیتا رو بردارید و فرار کنید.

یعنی من با دسترسی محدودم میتونم این کار رو بکنم و اطلاعات رو بردارم و به قول شما فرار کنم ؟

camelian77
July 7th, 2012, 23:42
فکر کنم بشه. لطفا توی یاهو تماس بگیرید الان ببینیم چه می توان کرد