PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد لایسنس پلسک

nima73
July 3rd, 2012, 10:34
سلام
دوستان من یک سرور میخواهم بخرم برای فایل های سایتم تا از شر هاست دانلود راحت بشم .
چند تا سوال داشتم
اول اینکه برای تنها یک دامنه هم نیاز هست که لایسنس پلسک خریداری بشه ؟
دوم اینکه روی سرور اختصاصی اگر ویندوز 2003 نصب کنم لایسنس میخواهد ؟

ببخشید اگر سوالهام مبتدی هستند

CANOR
July 3rd, 2012, 22:26
اگر میخواید از سرور به عنوان سرور دانلود استفاده کنید، بهتره از لینوکس استفاده کنید
بله حتی برای یک دامنه هم باید لایسنس تهیه کنید ولی میتونید به جای پلسک از کنترل پنل رایگان وب سایت پنل استفاده کنید
برای لینوکس هم میتونید از کنترل پنلهای رایگانی مثل کلوکسو استفاده کنید

اگر سرورتون وارز نباشه باید لایسنس ویندوز هم تهیه کنید. به همین خاطر عرض کردم لینوکس استفاده کنید بهتره مگر اینکه بنا به دلایلی مجبور به استفاده از ویندوز باشید

nima73
July 3rd, 2012, 22:32
اگر میخواید از سرور به عنوان سرور دانلود استفاده کنید، بهتره از لینوکس استفاده کنید
بله حتی برای یک دامنه هم باید لایسنس تهیه کنید ولی میتونید به جای پلسک از کنترل پنل رایگان وب سایت پنل استفاده کنید
برای لینوکس هم میتونید از کنترل پنلهای رایگانی مثل کلوکسو استفاده کنید

اگر سرورتون وارز نباشه باید لایسنس ویندوز هم تهیه کنید. به همین خاطر عرض کردم لینوکس استفاده کنید بهتره مگر اینکه بنا به دلایلی مجبور به استفاده از ویندوز باشید

از راهنمایی شما واقعا ممنونم ، بله از سرور فقط برای فایلها قرار استفاده کنیم .
راستش کولکسو را هر کاری میکنم نمیشه روی پوشه ها پسوورد گذاشت تو انجمن هم که گشتم هر کس سوال کرده جوابی داده نشده و کسی هم گویا بلد نیست .
مورد بعد اینکه اگر بخواهم لایسنس دایرکت آدمین بگیرم باید لایسنس برای سرور بگیرم یا نه برای vps کافی هست ؟ چون استفاده تنها برای شخصی هست و قرار نیست اکانتی داده بشه .

mohammadlover
July 3rd, 2012, 22:36
سلام
به نظر من استفاده از وی پی اس ویندوز استفاده کنید چون کار کردن یا اون راحتتره و شما با نصب iis میتونید فایل ها رو برای دانلود آماده کنید و نیازی به پلسک برای 1 دامنه نیست.
ویندوز رو هم که اکثراً به صورت کر.ک استفاده میکنند و نیازی به تهیه لایسنس نیست.
موفق باشید

nima73
July 3rd, 2012, 22:45
من یک کم گیج شدم
الان تو لینک زیر این دوستمان گفتند که پلسک رایگان هست برای یک دامنه
http://www.webhostingtalk.ir/f90/34322/#post420037
مورد دیگه اینکه ما vps ویندوز همین الان هم داریم و تنها نمیدانم اگر پنل نباشه میشه ساب دامنه را به سرور وصل کرد و روی پوشه ها رمز گذاشت ؟

mohammadlover
July 3rd, 2012, 23:09
ظاهراً جدیداً پلسک همچین قابلیتی رو برداشته(دقیق اطلاع ندارم)
شما بدون پنل هم میتونید به عنوان هاست دانلود استفاده کنید. برای این کار کافیه تو کنترل پنل هاستتون به بخش ساخت a record برید و یکی بسازید که مثلاً سابدامین شما میشه "dl.site.com" و آی پی هم میشه آی پی سرور شما.
تو سرور هم کافیه iis نصب کنید یا از نرم افزارهایی مثل wamp & xampp استفاده کنید که آموزش کامل برای این موارد تو انجمن هستش.
موفق باشید

danitfk
July 4th, 2012, 19:36
به غیر از قضیه لایسنس چرا ویندوز بهتر از لینوکسه برای هاست دانلود ..؟! 8-|

CANOR
July 4th, 2012, 19:42
به غیر از قضیه لایسنس چرا ویندوز بهتر از لینوکسه برای هاست دانلود ..؟! 8-|

به دلیل هزینه های پایینتر

Mihan-VPS
July 4th, 2012, 20:15
بنظرم اصلا نیازی نیست از پلسک برای هاست دانلودتون استفاده کنید
بهترین راه بنظرم استفاده از سرور ویندوز برای اینکاره که با کانفیگ iis خیلی راحت میتونید فایل ها را بدون محدودیت برای دانلود آماده کنید
موفق باشید

nima73
July 4th, 2012, 21:44
دوستان با iis میشه روی فولدرها رمز گذاشت برای کاربران پرمیوم ؟
این سوال را در بالا هم پرسیدم ، بزرگترین مشکل و مورد کولکسو هم همین مورد رمزگذاری روی پوشه ها هستش ، کاری که تو پلسک ، سی پنل و دایرکت آدمین به راحتی انجام میشه .

به غیر از قضیه لایسنس چرا ویندوز بهتر از لینوکسه برای هاست دانلود ..؟! http://www.webhostingtalk.ir/images/IPBPRO/smilies_IPBPRO/29.gif

فکر کنم ایشان گفتند لینوکس بهتر هست نه ویندوز

Mihan-VPS
July 4th, 2012, 21:48
بله دوست عزیز میشه رمز هم گذاشت روی فایل ها ی ویندوز