PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حرفهايي از جنس ديگر براي همکارانم...

ParsWebIT
July 1st, 2012, 10:26
با سلام , و عرض ادب خدمات تمامی همکاران و اعضای گرامی انجمن که وقت گرانبهایشان را صرف مطالعه این نوشته میکنند.

در ابتدا ذکر میکنم که هدف از نگارش این مطلب به هیچ عنوان توهین یا اشاره به شخص خاصی نیست!
مشکلات نگارشی و غلط املای موجود را پیشاپیش به بزرگواری خودتان ببخشید در حال مشغول تایپ هستم که حدود 53 ساعت متوالی هست به دلیل مشغله بیدارم...

----
به جرات میتونم بگم تاپیک هایی که در این فروم مشاهده کردم در طول 11 سال زندگی اینترنتی و 7 سال کاریم بی نظیر بوده.
از 2009 عضو اینجا هستم و ترجیا در حد تاپیک ویور! و نهایتا در اواخر به واسطه 100 پست شاید اراجیفی در انجمن!

فروشندگانی که صرفا برای اینکه سرور ارزان و دارای رم و پردازنده بالا هست قیمتها رو برای سرور مجازی 1 گیگ رم تعریف میکنند ماهیانه 12 هزار تومان و کیفیت هارد پورت و توان پردازشی پردازنده رو به هیچ عنوان در نظر نمیگیرن.
هیچ تمرکز مالی و برنامه ریزی کاری در کار نیست! قیمتهای چیپ و 100 البته واضح است که فروشندگان فصلی که در این ماه اخیر به کررات در بخش فروش رویت شدند ثابت کردند که پشتیبانی از دیدگان انان یعنی زمان بیکاری و در سایت و مسنجر انلاین شدن!!! یعنی زمانی که ددر یا با ماشین در شبها و عصر های پربرکت تابستانی دور دور نیستند و احیانا فرصت هست در مسنجر انلاین شوند.
پشتیبانی یعنی فروشنده اولین تجربه سرور اختصاصی رو داره که اونم با صرف هزینه ناچیز سرور اختصاصی نصب و کانفیگ شده خریداری شده و ایشون در نهایت به ایجاد چند تاپیک در بخش آموزش وی ام ویر اکتفا کرده با عناوین : چطوری روی سرور اختصاصی سرور مجازی بزنم؟ - چگونگی دادن ای پی به سرور مجازی - چگونگی ایجاد فروش آنلاین در whmcs - دریافت whmcs کرک شده - التماس برای فارسی ساز و هزینه ناچیز برای نصب ماژولهای کرک شده پرداخت انلاین! و.....
بعد از اینها دوباره یه سری امتحان میاد و پشتیبانی 0 میشه دوباره! خوب به نظر فروشنده مشتری مهم هست یا امتحان؟ سرور مجازی مشتری مهم هست که ابیوز داره و دان هست و کل زحمات مشتری روی هوا یا دور دور فروشنده؟ مشکل اورسل و پورت کند سرور یا قدم زدن عصرانه با عیال محترم در پارک !!! اصلا برای WHM/Cpanel مشکل پیش اومده و 30-40 سایت دان هست مهمه یا شستن ماشین و برق اندااختنش برای دور دور نیاوران عصر؟
بعضی وقتابعضی فروشنده ها بدبختانه شکت عشقی میخورن! نکته اینجاست که تابستونا این مسله بسیار رایج هست دقیقا به مانند گرما زدگی خب در این اوضاع ناخوشایند و پیچیده فروشنده واقعا سخته برای به فکر سرور و مشتری باشه اونم مشتری که برای یک پلان نامحدود وب هاستینگ + پهنای باند نامحدود ماهیانه 1000 تومان داده! 1000 تومان الان یه شارژ 1000 تومانی ایرانسل نمیکنه که فروشنده عزیز ما بره مشکل شکت عشقی رو در تلفن همراهش حل کنه! بنابراین در بخش انتقادات و شکایات فروم تاپیکهای نارضایتی مثل قارچ بعد از رعد و برق سر از خاک در میارن! طرز صحبت و نگارشی که من در اون بخش دیدم به مراتب بدتر از دعوای ***ان و حرفهای که ادم ممکنه در گذرش به شوش یا خاک سفید یا زندان اوین بشنوه!
واقعا حسرت وب هاستینگ سالهای 82 به بعد و میخورم وقتی میام میبینم فروشنده ای که در تاپیکش با الفاظ شرکتی و مدیرانه حرف زده اما در تاپیک اتنقاد با الفاظ کوچه بازاری دهن به دهن شده با مشتری و همکارانش!!! سال 80 قبلتر و بعدتر افرادی بودند در این کار که مرد و مدیر بودند نه بچه های راهنمایی...
شرکتهایی بودند که حداقل یک نفرشون به زبان انگلیسی تسلط داشت! نه مثل بعضی فروشندگان سروری که ادعا دارن در حد راه اندازی datacenter اما هنوز سرور فرق VDS و VPS دارن تو سرو کله هم میزنن و توهین هایی که سست میکنه کسانی مثل من و مشتریانی که فهمیده هستند و قبل از خرید های با ارزش مبلغ بالا دارن تاپیک های فروشنده رو آنالیز میکنند.

جذایت فوق العاده اینجا برای من اینه که هنگام ناهار یا فراغت کاریم بیام تاپیک فروش همکاران تازه کار و متاسفانه بعضا کهنه کار رو بخونم
فروشنده آفر زده و 5 نفر اومده گیر دادن یا طرف رو کوبیدن یا فروشندهای قدیمی تر سرور دیتاسنتر یا فلان مدل مین بورد سرور یا اینکه وی ام ویر میتونه مثلا تا 128 گیگابایت رم ساپورت کنه یا نه همدیگه رو به بیسوادی یا الفاظ شیرینتر متهم کردن

در بین همکارا قدیمیتر افرادی به مانند جناب اقای smartieuser بودن که ما ایمان رو دیدیم در کار ایشون و بارها مشکلات ما و سوالات رو بررسی و حل و به نتیجه رسونده اما آخر کار با 1000 مسئله مجبور به کناره گیری موقت شدند تشکر و دعای خیر ما همیشه پشت این افراد هست
به مانند افرادی مثل 1eng.ir که حقیقتا استاد و راهنمای من هستند. دست ایشون رو میبوسم در برهه های زمانی مختلف از چند سال پیش که ایشون رو شناختم بدون چشم داشت مالی وقت گرانبها و تجربه ارزشمندشون رو در اختیار من قرار دادن مثل معلمی که با صبر و حوصله الفبا یاد میده به به بچه دبستانی. خیلی وقتاها بوده 4 ساعت بایت سوالات من وقت گذاشتند و من الان با الهام و استفاده از تجربه افرادی مثل ایشون در کارم پیشروی کردم.

بر اساس این تجربه هنوز فروش رو شروع نکرم با اینکه چندین سرور 4-5 ماه هست که هزینه براشون پرداخت میشه اما یوزری روش نیست و کانفیگ شده و آماده به کار هنوز اکانتی روش نزاشتم! یا با قدرت و اطمینان از برنامه ریزی فروش و پشتیبانی با هیچ وقت انجام نمیدم!

به مانند تمامی اعضای قدیمی انجمن که متاسفانه کنار کشیدن. به مانند اعضای بعضا درجه 1 فروم های persiannetworks - persianadmins که اینجا بودند و سرور رو درک کرده و زندگی کرده بوده با مشکلات لاینحل شبکه و بارشون بود وقتی جواب تاپبکی رو میدادن تنها به قصد اسپم یا بالا بردن پست نبود
دوستان عزیز ادمین از جمله وحید که بنده از ابتدای ریجستر نیم دومین این فروم میشناسم تا به امروز سعی کردن که محیط بهتر بشه اما همیشه اهداف به خوبی اجرا نمیشن

اینجا دیدم فروشندگانی بعضا معتبر که از هیچ امری فروگذار نبودن در حق همکارن مانند: نول ریپورت کردن whmcs های همکاران، اتک و دیداس کردن به سرورهای همکاران جدید، به انحراف کشیدن تاپیک همکاران تازه وارد، گذاشتن بک دور و شل در سرورهای سپرده شده همکاران به ایشان برای امور کانفیگ یا حل مشکل،

بودند افرادی که همت کردند و اموزش گزاشتن تو فروم برای خیل عظیم تازه کاران و فروشندگان فصلی غیب شو!!! اما چی شد؟ بعد 1-2 تاپیک رغبت نکردن ادامه بدن طرف تازه کار هلو برو تو گلو میخواد یاد بگیره
بودند افرادی که اعمال نفوذ شدند در انجمن برای دیتاسنتر های به خصوص. شایعه و حرف بی اساس زیاد هست در تاپیک ها. مثلا دیتاسنتر فلان وارز هست یا نه؟ بعد این وطص 4 نفر تجربه مینویسن اخرش هم دعوا میشه که تو نمیفهمی تو فلانی... تو همونی هستی که من آی پی دادنو یادت دادم.... تو همونی هستی که سرور اختصاصی نداری و ریسلر داری از من و الانم میرم اکانت ساسپند می کنم!!!!!!

اخه من بخندم یا تو سرم بزنم؟ از اینکه همکارا این هستند؟ مشکل دارن ضعیفند؟ خوشحال بشم من؟ درآینده بازار هاستینگ چی میشه؟ با این ادما؟ تو اینا من میتونم خودمو بالا بکشم؟ بهتره این واسم؟ خوب در اینده من رو موضوعاتی حتما کار میکنم با این همکارا. نه؟ اون وقت چی خاکی سرم کنم؟
همه ما به اینا فکر کردیم درسته؟ دلمون لرزیده بعضی جاها. بلاهایی سرمون اومده دلارمو چند برابر شده همه دارن میرن دیتاسنترهای درجه چندم... بازار آشفته و این قیمتهای ناچیز هم روش؟

همکارای گرامی من، دوستان الان میانگین قیمت یه پیتزا شده 9000 تومن بنزین ماشینتون لیتری 700 هست یه شلوار جین 60 به بالا یه تی شرت 30-40 تومن حداقل همه جونیم این خرجها رو هم داریم
بعضیا دارن فکر اجاره خونه اخر ماهو میکنن - بعضیها فکر اجاره عقب افتاده دفتر کار 15 متری که با 1000 مصیبت برای کار هاستینگشون دستو پا کردن !
هر بار ادرس فروم رو تو بروزرم دارم تایپ میکنم فکر مینکن خدایا چرا بخشهاییی مثل Colocation اینقدر خالیه؟ ولی در بخش فروش سرویس این تاپیک هست: به یک سرور مجازی 1 گیگ رم سی پی 4 هسته و پهنای باند نامحدود + نصب مجانی اکانتینگ + نصب وب سرور و کانفیگ برای دانلود + نصب سی پنل تریال نهایت قیمت ماهانه 15000 تومان نیازمندیم و کلان کانفیگ هم مجانی باشه در اینصورت تاپیک در عرض 3 ساعت و معمولا کمتر انباشته از افر میشه و خدا رو شکر که افر هایی رو که بعضی فروشندها روشون نمیشه تو تاپیک بدن و پیغام خصوصی میشه رو نمیشه دید

اگه بازم بنویسم یه دنیا مطلب و خارج از حوصله عزیزانی هست که مطالب حقیر رو خوندن

در پایان:
تشکر فراوان از تمامی دوستانی که این بحث رو با جملات و نوشته های ارزشمندشون ادامه میدن و خواهش می کنم تاپیک رو در راه درستش پیش ببرید. بسیاری حرف سازنده هست و نظرات مفید که امیدوارم گفته بشه
ارادتمند.

behrooz_iri
July 1st, 2012, 10:51
100 بار از این حرفا زده شده هیچ وقت هم به جایی نمیرسه پس به جای اینکه بشینی خودتو خسته کنی و غم نامه بنویسی یه کم بخواب این رو بدون که سطح کاری سرویس دهندگان با هم متفاوت هست یکی 1 گیگ میده 2000 تومان یکی میده 10 هزار یکی هم 100 مگ میده 30 هزار هر کدوم هم مشتری های خودشون رو دارند . قیمت ممکنه مشتری بیاره ولی نگه نمیداره اون چیزی که مشتری نگه میداره کیفیت و پشتیبانی خوب هست

ارادتمند شما

novinvps.com
July 1st, 2012, 11:03
من استقبال میکنم از این صحبت های دوستمون
و قول بهتون میدم این تاپیک هم میره به جنگ و دعوا و حاشیه.

mehrshad.ho
July 1st, 2012, 11:05
این تاپیک هم آخرش جنگ و فحش میشه
حالا هی سرور 2 گیگ بدید ماهی 15 تومان

behrooz_iri
July 1st, 2012, 11:11
ببینید دوستان مهم این نیستش که شما چند تا مشتری الان دارید مهم این هست که مشتری ها بمونند عرض کردم که ممکنه مشتری با قیمت کم بیاد ولی مطمئنا با کیفیت و پشتیبانی خوب میمونه اگه 2 گیگ بهش دادی اندازه 256 هم کارنده مشتری که الاغ نیست میفهمه میره اون وقت شما میمونید و پول سرور و بدون مشتری 8-|

Milad-H
July 1st, 2012, 12:15
بسیار بسیار جملات دقیق و سنجیده بود، حرف دل من و خیلی های دیگه بود که شاید بارها خواستیم بگیم ولی به هر دلیلی نگفتیم و ترجیه دادیم ار کنار تاپیک های فروش و یا تاپیک های ذکر شده فقط با یک خنده عبور کنیم......

MihanTech
July 1st, 2012, 12:25
از 2009 عضوید و تاریخ عضویتتون 2012 رو نشون میده ؟

H2A
July 1st, 2012, 12:42
واقعا آدم باید تا کی دنبال زندگی بدوه اونم واسه اینکه زندگی کنه؟
همه ی ما به نوعی داریم از این کلاه تواون کلاه میکنیم تا مگه بتونیم پولی در بیاریم , ی سری آدم که اصلا این کارو بازی میدونن و رو عصابمون راه میرن , ی سری دنبال تخفیف شدیدا مثلا vps با رم 2 گیگ ماهی 5 تومن میخوان! ی سری دیگه هم که تخصصی دارن یا رو خودمون عیب میزارن یا رو سرویسمون! عده ی کمی هستن که با شخصیت رفتار میکنن و دل گرمیه ما هم رویه همین افراده !!!

تقریبا هفته ای یک دو بار تاپیک هایی داریم که از هم شکایت میکنن , ی عده دارن از این حرفه سو استفاده میکنن و ی عده واقعا از اینکه صادقانه و با انصاف کار کردن کم آوردن , با این اوضاع بد اقتصادی و بالا پایین شدن دلار دیگه کی میتونه با قدرت کار کنه , هر کدوم از ما مشکلاتی داریم , ی مثلی هست میگه : پر حرفی از پر دردیست !

Woshka
July 1st, 2012, 14:30
یک پیشنهاد میدم

یک قیمت مشخص برای همه سرویس ها درست کنیم
نکه دقیق ولی بگیم چنین سرویسی باید حدودا حداقل اینقدر باشه

همونکاری که بقیه اصناف می کنند