PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جلوگیری از دانلود فایل

shytonak
June 28th, 2012, 23:36
سلام دوستان.لطفا راهنمایی کنید بد جور به کمک احتیاج دارم.من توی هاستم یکسری فایل توی یک پوشه دارم ( بیشترشون PDF ) هستند.من این فایل ها رو برای یورزای سایت به صورت آنلاین نمایش می دم یعنی کاربرای مهمان قادر به دیدن اون پست نیستند و فایل pdf نمایش داده نمیشه براشون.
مشکلی که الان دارم اینه که گوگل تمام فایل های pdf منو شناسایی کرده و اگه اسم فایل رو سرچ کنید براتون می یاره که می تونید بدون ورود به سایت مستقیم فایل رو دانلود کنید و یا به وسیله گوگل فایل pdf رو به صورت آنلاین بخونید :-s :-s

من می خوام گوگل به پوشه های هاستم دسترسی نداشته باشه و مهم تر از اون فقط کاربرای سایت بتونن pdf ها رو ببین فایل های pdf و بقیه فایل ها قابلیت دانلود رو نداشته باشن و فقط بشه از توی سایت اونا رو مطالعه کرد و حتی اگه کسی لینک فایل های pdf رو وارد کرد به سایت رجوع داده بشه و تحت هیچ شرایطی فایل دانلود نشه.
البته توی اینترنت سرچ کردم برای فایل های عکس یه کد بود که استفاده کردم و مشکلم با فایل های تصویری رفع شد اما pdf ها نه:-s:-s
لطفا راهنمایی کنید.

n0va
July 7th, 2012, 16:31
سلام
برای این کار باید از فایل robots.txt استفاده بشه.

دایرکتوری که فایل های pdfهست یک فایل index.html و robots.txt بسازید.

بعد داخل robots.txt متن زیر رو کپی کنید. و بعد سیو کنید.

User-Agent: *
Disallow: /
Disallow: /*.pdf

خط اول انتخاب تمامی ربات ها
خط دوم - دستور عدم دسترسی به دایرکتوری
خط سوم هم - عدم دسترسی به pdf ها.

به همین سادگی.
بعد از قرار دادن کد به من پخ بزنین تا دایرکتوری تون رو تست کنم.