PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای انتخاب vps

senior_foe
June 27th, 2012, 13:03
سلام
کلی بحث دارم!!!! می خوام نظر دوستان رو در این موارد بدونم. اگه حوصله کنید و راهنمایی کنید ممنون می شم.
من اصولا جاوا کار می کنم و کمی تجربه کار با لینوکس تو سیستم خودم رو دارم و می خوام برای تمرین و عموما استفاده شخصی یک VPS کوچیک بگیرم. یه چیز دم دستی کوچیک برای این که باهاش تمرین کنم و کارای خودم رو انجام بدم. اصلا نمی دونم یه همچین کاری متعارف هست؟
- همه چیز رو می خوام خودم انجام بدم. برای یاد گیری نصب OS و آپاچی سرور و پنل های Open Source و تامکت و ... پس احتمالا به پشتیبانی قوی احتیاج ندارم نه؟ (ضمنا سرچ کننده قهاری هم هستم! که مزید بر علت می شه.)
- می خوام بتونم همه چیز رو هر وقت و هر چند بار که خواستم پاک کنم و دوباره نصب کنم.
- می خوام سخت افزار اشتراکی نباشه چون فکر می کنم برای Benchmark خوب نیست. حتی الامکان پردازنده هم هر چند ساده اما مشترک نباشه. (منظورم اینه که شلوغی سرور روی این ها تاثیر نداشته باشه که شرایط Benchmark یکسان باشه) هست یه همچین چیزی؟
- چون چندین نوع سرور نرم افزار و Web Application مخصوصا JVM و Tomcat رو می خوام همزمان اجرا کنم RAM بالا می خوام. ممکنه بخوام مثلا یه پورتال رو تست کنم که مزید بر علت می شه! فکر کنم ۲ گیگ به بالا.
- هارد (و پهنای باند؟) چیزیه که می تونم ازش کم کنم برای قیمت پایین تر.
- می خوام شرایط نرم افزاری دقیقا مانند سرور Dedicated باشه که بتونم روی اون شرایط برای تمرین حساب کنم.
- هیچ تمایلی هم برای ویندوز و هیچ یک از محصولات تجاری ندارم.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پس:
آیا همچین چیزی متعارفه و توصیه می کنید؟
به پشتیبانی قوی احتیاج ندارم نه؟
منابع CPU جدا؟
به نظرم اومد هاستینگ ها قیمتشون به اسم و رسم و میزان پشتیبانیشونه. نه؟

پ.ن. ببخشید سرتون رو درد آوردم. :دی

senior_foe
June 27th, 2012, 15:58
آخ ببخشید من اصلا متوجه نبودم....
موارد خلاف پروتوکل رو حذف کردم!!!

senior_foe
June 27th, 2012, 16:29
کسی نیست یه جواب به بنده بده؟

Milad-H
June 27th, 2012, 17:02
با سلام،
بله کاربرانی زیادی هستند که برای تست پروژه های خود از سرور مجازی و یا حتی اختصاصی استفاده میکنند. در کل تجربه هر کاری مفید هست
به هر صورت پشتیبانی با تجربه و حرفه مورد نیاز هست. با توجه به سرچر بودن شما معمولا عادت دارید مشکلات را خودتان حل کنید.
منظور از سوال cpu شما را متوجه نشدم
برای هر هاستینگی علاوه بر موارد ذکر شده سیاست کاری هم مهم هست. البته برای هاستینگ حرفه ی نه فصلی ....

senior_foe
June 27th, 2012, 18:02
خیلی ممنون بابت جواب

منظور از سوال cpu شما را متوجه نشدم

منظور از اینکه CPU و به طور کلی منابع اشتراکی نباشن اینه که: RAM اگه گفته میشه ۲ گیگابایت، ۲ گیگ اختصاصی برای VPS من باشه. چه استفاده بشه چه نشه. چه مابقی سرور شلوغ باشه چه نباشه. یا مثلا CPU اگه می گه فرض کنیم 3GHz این میزان فقط برای VPS من باشه. (به اصطلاح دیدم یه جاهایی VDS هم میگن به این حالت. هر چند در مورد CPU به طور خاص نمی دونم واقعیت داشته باشه یا نه. یه نفر حتی اختصاصی بودن RAM رو هم انکار می کرد.)
هدف من از این اختصاصی بودن. پایداری سخت افزار در هنگام تست های Performance هست. فکر می کنم عدم یکسانی شرایط سخت افزار، در طول زمان باعث میشه مشاهدات در برخی تست ها قابل استناد نباشن. اما در عین حال منابع بالا و گران قیمت سرور اختصاصی هم برای من هم زیادیه و هم قیمتشون گزاف.
به عبارت دیگه من می خوام به VPS به عنوان یه Dedicated Server مینیاتوری نگاه کنم. و سوالم اینه که میشه یه همچین چیزی؟ در مورد RAM اختصاصی؟ در مورد CPU اختصاصی؟

در تئوری چنین تقسیمی به نظر میاد باید ممکن باشه. در عمل ... ؟ نمی دونم !!!

senior_foe
June 27th, 2012, 18:07
به هر صورت پشتیبانی با تجربه و حرفه مورد نیاز هست.

حتی اگر بخوام همه چی رو هم خودم نصب کنم چی؟
و انقدر خراب کنم تا یاد بگیرم چطور؟ باز هم پشتیبانی مهمه؟ :39: