PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب VMware در root server از شرکت هتزنر

Ethan
June 18th, 2012, 20:12
با درود خدمت دوستان.

این چند روز اخیر با کمک شما دوستان برای خرید سرور اختصاصی از هتزنر اقدام کردم.آلان سوالی برای من پیش اومده...

1.هتزنر گفته که من باید از طریق سرویس Lara خودم VMware رو نصب کنم.آیا آموزشی برای این کار هست؟بخش های VMware رو در سایت گشتم نبود.
2.برای سریال برنامه چکار کنم؟اینجوری که متوجه شدم هر سریالی تا تعداد مشخصی Ram و CPU رو ساپورت میکنه! مشخصات سرور من اینه ...
Ram 64gig DDR3 ECC
CPU Intel Core i7 3930k Hexacore

3.کدوم نسخه از VMware ESXi رو به من میدن؟ نسخه 4.1 یا 5 ؟ کدوم بهتر هست؟

سوالاتم زیاد و مبتدی هست.باید ببخشید.
از همکاریتون سپاسگذارم :53:

AvalinHost
June 18th, 2012, 20:41
سلام
1- در گوگل سرچ کنید نصب vmware esxi 5

2- از این سریال نامبر استفاده کنید:
NA4HR-4KJ5H-GZ3C9-LU87H-03X1G
اشتباه کردین اون سرورشون رو گرفتین! رم با cpu همخوانی نداره.

3- نسخه 5 رو نصب کنید.

Ethan
June 18th, 2012, 20:46
خوب آخه برای تعداد vps بالای 50 60 تا می خوام.

ممنون از راهنماییت برای سریال :53:

Ethan
June 18th, 2012, 20:52
همخوان نبودنش رو میشه توضیح بدی داداش؟ cpu زیاد بالاست یا رم؟

alef1
June 18th, 2012, 21:06
سلام
رم بالاست دوست عزیز
اون سی پی یو در حد سی پی یو های قوی دسکتاپ هست ولی رم برای یه سرور قوی با پردازنده سری xeon اینتل
حتی برای دو پردازنده در صورتی که xeon ضعیفی انتخاب بشه!

Ethan
June 18th, 2012, 21:10
آخه دو نکته هست ...

1.من این cpu رو نگاه کردم در رده بندی جهانی ششم هست!!!!
2.بنظر شما اگر این همخوانی واضح باشه تکنیسین های شرکت هتزنر متوجه اون نمیشن؟

alef1
June 18th, 2012, 21:18
والا بنده در دیدگاه تکنسین های شرکت هتزنر موندم و نمیتونم با اطلاعات کم خودم این کارشون رو توجیه کنم
اما این ششم که فرمودید حتما در رده دسکتاپ هست!
یعنی این سی پی یو از یه زئون 24 هسته ای قویتره؟؟؟

AvalinHost
June 18th, 2012, 21:33
با سلام
این cpu شش هسته ای هست با HT میشه 12 هسته.
در رده cpu های دسکتاپ خوبه ولی با این میزان رم اصلا همخوانی نداره.
تازه پورت رو هم در نظر بگیرین. پورتهای 1 گیگابیت هتزنر اختصاصی نیست اما کیفیت متوسطی داره. ولی برای این سرور اصلا جوابگو نیست.
نکته دیگرش اینه که هاردهای پیشفرض هم اصلا مناسب این سرور نیستن و اگر بخواین تغیرشون بدین کلی هزینه میاد رو دستتون.
در کل بگم که این سرور فقط جنبه تبلیغاتی داره و افرادی که مقداری نکات فنی بلد باشن اصلا سمت این نمیرن.
موفق باشید.

Ethan
June 18th, 2012, 21:42
ممنون از اینکه همفکری می کنی.

والا چیزی که توش شک ندارم اینه که دانش شما از من بیشتر هست.
من بررسی قدرت این CPU رو توی این سایت انجام دادم.

PassMark Intel vs AMD CPU Benchmarks - High End (http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html)

برای خودم هم عجیب بود که یک i7 بالای لیست باشه ولی دیدم مدل متفاوتی از i7 هست.
در تاپیک دیگری که زده بودم دوستمون m_dg_farari سروری پیشنهاد کردند به شرح زیر :

CPU: dual E5-2620
RAM: 64GB
HDD: 8x1TB WD RE4 Radi10

و گفتند که میشه با این سرور 100 عدد VPS با رم 512 - البته با حجم استاندارد استفاده از منابع سرور - بالا آورد.
من این CPU رو توی این لیست نگاه کردم در رتبه 40 بود.حالا می گیم Dual هم هست دو برابر قدرت میشه.
قدرت این رو با Intel Core i7-3930K @ 3.20GHz مقایسه کردم - از نظر من که مبتدی هستم - اون i7 بالاتر بود.
من بازم می گم بنده مبتدی هستم و استنادم - که ممکن هست اشتباه باشه - به این آمار و ارقام ها هست.
بازم اگر ممکن هست من رو راهنمایی کنید.:53:

AvalinHost
June 18th, 2012, 21:50
خواهش میکنم. در علم هیچ محدودیتی نیست و هرکسی در ابتدای راه هست.
اما در مورد این کانفیگ:
CPU: dual E5-2620
RAM: 64GB
HDD: 8x1TB WD RE4 Radi10

دوتا cpu نوع Xeon و e5 هست و قابل مقایسه با اون cpu دسکتاپ نیست.
تعداد هسته های فیزیکی میشه 12 تا و با HT میشه 24 تا و با توجه به رم و هارد باید عرض کنم که ایشون کاملا درست فرمودن.
این کانفیگ رو نمیشه با اون سرور 64 گیگ رم هتزنر مقایسه کرد!

Ethan
June 18th, 2012, 22:10
پس من order رو cancel می کنم.

باید بیشتر تحقیق کنم.

3 4 ساعتی میشه که مدارک رو ارسال کردم.امکان کنسل هست براشون دیگه؟

کدوم شرکت هست که چنین سروری بده اما قیمت مناسب؟شرکت های زیادی رو گشتم اکثرا قیمت نجومی میدن.

AvalinHost
June 18th, 2012, 22:15
اگر بتونید کنسل کنید که خیلی خوب میشه.
اگر میخواین با هتزنر کار کنید پیشنهاد میکنم فقط از ex4 و ex6 استفاده کنید.

Ethan
June 18th, 2012, 22:21
بسیار خوب.

بازم اگر موردی بود از اطلاعات فنی شما دوستان کمک می گیریم.

پیانده باشید :53:

alef1
June 18th, 2012, 22:26
بسیار خوب.

بازم اگر موردی بود از اطلاعات فنی شما دوستان کمک می گیریم.

پیانده باشید :53:

باز هم سوال داشتید هم بنده هم بقیه دوستان و اساتید راهنمایی خوهند کرد

esfahanhost
February 24th, 2015, 15:17
اين يک تجربه شخصی و عملی است که طی سالها سر و کله زدن با سرورهای مختلف به دست آمده است ، شايد به درد شما هم بخورد

1 - مهم نيست قيمت سی پی یو و ادعا و کلاس و خانواده ش چی باشه مهم این است که در عمل چی بروز میده ، بهترین راه شناختن قدرت سی پی یو مشاهده اطلاعات سايت زير است ، شما در اين سايت به قدرت واقعی سی پی یو پی میبرید نه تئوری های روی کاغذ که زئون هست يا آی چند با فلان تعداد هسته و ترید ،،، هر چه این عدد در لينک زیر بالاتر باشه سرعت پردازش بهتر است ، حتی الامکان زیر نه تا ده هزار نباشد بهتر است :
PassMark Intel vs AMD CPU Benchmarks - High End (http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html)

2 - مهمترین علت کندی سرورها نه از سی پی یو و رم بلکه از هارد است ، وقتیکه سرور بارش سنگین شد در عمل نمیتواند این حد رکورد را بنویسد و بخواند و شدیدا کند میشود ، پس بهتر است تا جائیکه امکان دارد نوشتن لاگ های بلا استفاده را متوقف کنید مثلا ثبت لاگ های میل سرور و هر جائی که نیازی بهش ندارید و اگر هنوز سرور را راه اندازی نکردید حتما از رید سخت افزاری 10 استفاده کنید البته هارد بیشتری نیاز دارید یعنی حداقل چهار تا هارد ولی سرعت خواندن چهار برابر میشود و سرعت نوشتن دو برابر و امکان کرش هارد و نابودی اطلاعات هم به حداقل میرسد ، البته وجود رید شما را از بک آپ گیری روی سرور جداگانه ای بی نیاز نمیکند چون ممکن است سیستم عامل خراب و همين مکافات بزرگتری شود پس بک آپ ، بک آپ ، بک آپ ، ضمنا رید سخت افزاری بسیار بهتر از رید نرم افزاری است

Hardware Raid 10

3 - اگر سرور ويندوز است اپليکشن پول هر سايت را ددیکيت و اختصاصی کنيد ، با اينکار هر گاه سايتی بار غیر عادی کشيد راحت ميتوانيد در تسک منيجر آنرا مشاهده کنيد ولی اگر بصورت ديفالت باشد که همه با يک اپليکشن پول مشترک کار کنند علاوه بر سخت شدن پیدا کردن سايت مشکل دار ، هنگ يک سايت باز شدن بقیه سايتها را هم مختل ميکند

AvalinHost
February 24th, 2015, 15:39
اين يک تجربه شخصی و عملی است که طی سالها سر و کله زدن با سرورهای مختلف به دست آمده است ، شايد به درد شما هم بخورد

1 - مهم نيست قيمت سی پی یو و ادعا و کلاس و خانواده ش چی باشه مهم این است که در عمل چی بروز میده ، بهترین راه شناختن قدرت سی پی یو مشاهده اطلاعات سايت زير است ، شما در اين سايت به قدرت واقعی سی پی یو پی میبرید نه تئوری های روی کاغذ که زئون هست يا آی چند با فلان تعداد هسته و ترید ،،، هر چه این عدد در لينک زیر بالاتر باشه سرعت پردازش بهتر است ، حتی الامکان زیر نه تا ده هزار نباشد بهتر است :

2 - مهمترین علت کندی سرورها نه از سی پی یو و رم بلکه از هارد است ، وقتیکه سرور بارش سنگین شد در عمل نمیتواند این حد رکورد را بنویسد و بخواند و شدیدا کند میشود ، پس بهتر است تا جائیکه امکان دارد نوشتن لاگ های بلا استفاده را متوقف کنید مثلا ثبت لاگ های میل سرور و هر جائی که نیازی بهش ندارید و اگر هنوز سرور را راه اندازی نکردید حتما از رید سخت افزاری 10 استفاده کنید البته هارد بیشتری نیاز دارید یعنی حداقل چهار تا هارد ولی سرعت خواندن چهار برابر میشود و سرعت نوشتن دو برابر و امکان کرش هارد و نابودی اطلاعات هم به حداقل میرسد ، البته وجود رید شما را از بک آپ گیری روی سرور جداگانه ای بی نیاز نمیکند چون ممکن است سیستم عامل خراب و همين مکافات بزرگتری شود پس بک آپ ، بک آپ ، بک آپ ، ضمنا رید سخت افزاری بسیار بهتر از رید نرم افزاری است

Hardware Raid 10

3 - اگر سرور ويندوز است اپليکشن پول هر سايت را ددیکيت و اختصاصی کنيد ، با اينکار هر گاه سايتی بار غیر عادی کشيد راحت ميتوانيد در تسک منيجر آنرا مشاهده کنيد ولی اگر بصورت ديفالت باشد که همه با يک اپليکشن پول مشترک کار کنند علاوه بر سخت شدن پیدا کردن سايت مشکل دار ، هنگ يک سايت باز شدن بقیه سايتها را هم مختل ميکند

پست شما مفید بود، ولی شما تاپیک 3 سال پیش رو آپ کردین!
پیشنهاد بنده این است که در قالب یک تاپیک جدید مطالبتون رو ارسال می کردین!