PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند نکته کوتاه در مورد آفر دادن گیم سرور و یا درخواست آن !!!

amirlord
June 16th, 2012, 17:18
سلام .
توی این چند ماه مشاهده کردم که کاربرانی که درخواست گیم سرور میدن توی انتخاب لوکیشن بعضا به مشکل برمیخورن و متاسفانه بعضی همکاران به این مشکل دامن میزنند و مثلا سرور امریکا آفر میدن !!!
دوستان و همکاران عزیز ! گیم سرور باید شرایط زیر رو داشته باشه :
latency پایین و ping در تهران پایین 50 ! ( 50 هم واسه تهران خیلی بالا هست . maximum رو حساب کردم ! ) . بدون Lag ( که تو ایران میشه گفت پهنای باند از کشور خارج بشه مصیبت ها شروع میشه ... )
منابع مخصوص برای هر گیم . اینجوری نیست که وقتی سرور cs 1.6 اونقدر رم مصرف کرد فلان گیم هم همون قدر مصرف کنه .
برای یک عدد گیم سرور معمولا کارشون با پورت 2 ~ 4 مگابیت راه میوفته .
اما در مورد لوکیشن بهترین و پایدار ترین لوکیشن شهر "تهران" هست . توجه کنید که نگید مثلا اصفهان و ... چون مرکز ایران هست . چون مرکز بیشتر ISP ها تهران هست :)
پینگ های عادی دیتاسنتر های تهران از شهر های دیگه زیاد فرقی با هم ندارن معمولا اینطورن :
از خود تهران : 8 ~ 45 میلی ثانیه
قم : 15 ~ 65 میلی ثانیه
اصفهان : 29 ~ 70 میلی ثانیه
بوشهر : 45 ~ 120 میلی ثانیه

امیدوارم دیگه از اون موارد تو بخش درخواست گیم سرور نبییم !
موفق باشید دوستان .

payam_shzbax
June 16th, 2012, 17:45
Lag اگر تو ایران باشه هر کجای ایران! فقط به قدرت وی پی اس یا سرور مربوط میشه! و به فاصله مربوط نمیشه اگر توی ایران باشه البته! البته اگر پورت ضعیف باشه بازم شاهد لگ هستیم.:)

amirlord
June 16th, 2012, 18:04
lag اگر تو ایران باشه هر کجای ایران! فقط به قدرت وی پی اس یا سرور مربوط میشه! و به فاصله مربوط نمیشه اگر توی ایران باشه البته! البته اگر پورت ضعیف باشه بازم شاهد لگ هستیم.:)
درست میفرمایید شما اما بحث لگ خیلی فرا تر از این حرف ها میره . شاید باورتون نشه ولی تو ایران یه درصدی از لگ مربوط به کلاینت میشه . طوری که من تست کردم روی 2 کامپیوتر با دو cfg متفاوت اما با یک اینترنت حدود 3 میلی ثانیه فرق داشن !! کلا زیرساخت ایران مناسب نیست و در هر دو طرف کمبود پورت مشاهده میشه .

payam_shzbax
June 16th, 2012, 18:40
درست میفرمایید شما اما بحث لگ خیلی فرا تر از این حرف ها میره . شاید باورتون نشه ولی تو ایران یه درصدی از لگ مربوط به کلاینت میشه . طوری که من تست کردم روی 2 کامپیوتر با دو cfg متفاوت اما با یک اینترنت حدود 3 میلی ثانیه فرق داشن !! کلا زیرساخت ایران مناسب نیست و در هر دو طرف کمبود پورت مشاهده میشه .

تجربه دارم تو این زمینه فراااااااااوان :))گاهی اوقات انقدر روی یک سرور وی پی اس دادن سرعت دانلود به 100kb/s میرسه! فکر کردن پورتشون 1 گیگ هست :-p بعد هم آفر سرور گیم میدن

mersad-mr
June 16th, 2012, 18:46
دوست عزيز
گيم سرور منابع خوب و كافي نياز داره و پورت بسيار قوي.
شما يك سرور داخل ايران پينگ زير 50 به قول خودتون بگيريد و يك بازي اجرا كنيد
و يك سرور از يك كشوري بگيريد كه پينگ 200-250 داره. جفتش يك اندازه رم و....
پورت هردو هم 100 مگابيت

شما ببين تعداد آنلاينت روي ايران به 80-100 تا كه ميرسه سرور ارور Time out ميده و يا نميتونه به ديتابيس وصل بشه

clack
July 8th, 2012, 16:29
سلام..بالاخره یک جا پیدا کردم که فقط درباره گیم سرور بگن...ایول..
با توجا به اطلاعات مفید همهی دوستان گلم فهمیدم که دیتاسنتر بهتر تو خود تهران باشه...
ولی برای اینکه یه سرور خوب با پینگ خوب راه بندازم از کی آفر باید بگیرم ؟؟؟
در ضمن من میخوام سرور گیم mw2 بزنم ...>اگه بگین چه مقدار ram و cpu و b.w مناسب هست هم خیلی خیلی ممنون میشم