PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشورت در باره سرور انتخابی من برای کلو در هتزنر

Ethan
June 15th, 2012, 03:52
درود بر دوستان و اساتید گرامی.

من قصد خرید سرور از شرکت Dell و کلو کردن اون رو در شرکت هتزنر آلمان دارم.قطعات انتخابی من رو می توانید در نمای زیر مشاهده کنید.
من این سرور رو برای مجازی سازی، ساخت و اجاره دادن VPS انتخاب کردم و مجازی ساز VMware رو برای مجازی سازی روی اون نصب خواهم کرد.

6684

و اما سوالات من درباره نظر شما نسبت به انتخابی که من کردم...

1.نسبت قطعات انتخاب شده بهمدیگر رو چطور ارزیابی می کنید؟ بعنوان مثال CPU انتخابی من بیشتر از میزان 32 گیگ رم رو هم به راحتی جواب میده؟ آیا این CPU برای این سرور زیادی قوی هست؟
2.این سرور در صورت مجازی سازی با VMware تعداد بیش از 50 VM رو براحی جواب میده؟ در صورت Reset دادن VM ها سریع اون رو Load میکنه؟

من در زمینه سرور و مجازی سازی اصلا حرفه ای نیستم.مدت 2 سال هست که بصورت تجربی کار کردم و سرور اجاره میدم.

یک خواهش : از اساتید خواهش می کنم در این تاپیک بحث های فوق حرفه ای رو برای کل کل با همدیگه پیش نکشند.از اینکه توضیحات رو به زبان ساده میدید سپاسگزارم:53:

mohsened
June 15th, 2012, 08:47
سلام

سرورتون رو اگه از برند Supermicro تهیه کنید ارزون تر در میاد .

هتزنر رو کلا واسه کولو پیشنهاد نمی کنم دلیلش هم پورت این دیتاسنتر هست . اگه سرور قوی بخواید کولو کنید حتما باید پورت هم قوی باشه تا بتونید بازدهی مورد نظر رو داشته باشید . پورت 1 گیگابیت این دیتاسنتر تقریبا 500 مگابیت هست . پس پیشنهاد می کنم دنبال دیتاسنتر های دیگه باشید .

faranetwork
June 15th, 2012, 09:57
با سلام بهتر هست اول با هتزنر صحبت کنید ببینید سرور قبول میکنن یا دستکاپ ...تا بعدش بتونین تصمیم بگیرین چون تا جایی که اطلاع دارم دستکاپ فقط دارن..اگه دستکاپ بود که هیچی ...اگه سرور بود بهترین گزینه supermicro هست

Ethan
June 15th, 2012, 16:05
سلام

سرورتون رو اگه از برند Supermicro تهیه کنید ارزون تر در میاد .

هتزنر رو کلا واسه کولو پیشنهاد نمی کنم دلیلش هم پورت این دیتاسنتر هست . اگه سرور قوی بخواید کولو کنید حتما باید پورت هم قوی باشه تا بتونید بازدهی مورد نظر رو داشته باشید . پورت 1 گیگابیت این دیتاسنتر تقریبا 500 مگابیت هست . پس پیشنهاد می کنم دنبال دیتاسنتر های دیگه باشید .

ممنون از پاسختون.
پیشنهاد های شما برای دیتاسنتری که به ایران پینگ تایم پایین و سرعت عالی در کنار نبود مشکل تحریم رو بده چی هست.من شنیده بودم هتزنر خیلی پورت قوی داره!!!!!

با سلام بهتر هست اول با هتزنر صحبت کنید ببینید سرور قبول میکنن یا دستکاپ ...تا بعدش بتونین تصمیم بگیرین چون تا جایی که اطلاع دارم دستکاپ فقط دارن..اگه دستکاپ بود که هیچی ...اگه سرور بود بهترین گزینه supermicro هست

ممنون از جوابتون.
منظورتون از دسکتاپ و سرور چی هست؟

دوستان دیگه هم در صورت امکان کمک کنند.:53:

m_dg_farari
June 15th, 2012, 16:44

@ استارتر
آره فقط OVH خوبه. سافت لایر هم فایده نداره!
==========
این سرور زیاد کانفیگش جالب نیست و با هم نمیخونه!
به نظر من با این قیمت چنین سروری تهیه کنید خیلی بهتر هست:
CPU: dual E5-2620
RAM: 64GB
HDD: 8x1TB WD RE4 Radi10
همچنین حتما از برند SuperMicro استفاده کنید که به شدت هزینه هاتون کاهش پیدا میکنه!
این سرور به راحتی 100 وی پی اس با رم 512 رو پاسخگو هست! (که به طور میانگین میشه درآمدی بالغ بر ماهیانه 2 میلیون و 500 هزار تومان) یعنی 100 وی پی اس که هر کدوم به طور میانگین 300 مگاهرتز از سی پی یوی شما رو بکشن! که وی پی اس های عادی اصولا زیر 100 مگاهرتز روشون حساب کنید.. (البته باید مدیریت کنید منابع رو)

در مورد دیتا سنتر. اصلا هزنر پیشنهاد نمیشه برای کولو. بر خلاف هزینه ی سرورهای اختصاصیش که ارزون هست ، هزینه ی کولوکیشنش نسبت به دیگر مکان ها حتی گرون هم هست.
اگر میخواین روی هزنر سرمایه گذاری کنید ، سرور اختصاصی بخرید به شدت به صرفه تر از کولو کردن هست!

اگر میخواین کلو کنید به دنبال دیتا سنترهای درجه 1 دنیا باشید...

m_dg_farari
June 15th, 2012, 16:46
ممنون از جوابتون.
منظورتون از دسکتاپ و سرور چی هست؟

دوستان دیگه هم در صورت امکان کمک کنند.
فکر میکنم منظورشون این باشه که باید از OVH بگیرید.

در مورد دیتا سنترهایی که پینگ خوب به ایران دارن ، اگر به دنبال کیفیت هستید ، انگلستان! با کاربر RezaFH تماس بگیرید ایشون خدمات کولوکیشن هم ارائه میدن در رک شخصی خودشون در دیتا سنتر Ice Colo انگلستان.

Ethan
June 15th, 2012, 17:01
ممنون از شما دوست خوبم.

لیست پیشنهادی قطعات شما هم جالب بود.

من آلان یک سرور از Private Layer دارم.متاسفانه با 50 عدد vm ساخته شده روی سرور با 32 گیگ رم و پردازشگر xeon 5620 هر بار که یک vm رو reset میدم بین 2 تا 4 دقیقه طول میکشه که بالا بیاد.قطعات هم از Supermicro هست.برای همین رفتم سمت Dell

دوستان دیتاسنتر های دیگری هم اگر مدنظرشون هست اعلام کنند.

واقعا نمیشه روی پورت سرور های هتزنر حساب کرد؟حتی اگر ازشون Dedicated بگیریم و قصد کلو نداشته باشیم؟

faranetwork
June 15th, 2012, 19:55
فکر میکنم منظورشون این باشه که باید از OVH بگیرید.

در مورد دیتا سنترهایی که پینگ خوب به ایران دارن ، اگر به دنبال کیفیت هستید ، انگلستان! با کاربر RezaFH تماس بگیرید ایشون خدمات کولوکیشن هم ارائه میدن در رک شخصی خودشون در دیتا سنتر Ice Colo انگلستان.
نه عزیز دل...برای OVH باید شرکت در فرانسه داشته باشن که ندارن..پس تا چیزی نمیدونین تیکه نندازین....شما هم بهتر هست جواب استارتر رو درست بدین..بلد نیستین جواب ندین

استارتر:
دستکاپ : به سیستم هایی مثل سیستم های personal computer یا همون کیس و مانیتور خودمون میگن که تا جایی که اطلاع دارم هتزنر از این ها استفاده میکنه..برای همین گفتم سوال کنین..در مود کولو هم به شما giga رو در آلمان توصیه میکنم!

در ضمن در مورد کولو فقط با Itjavani صحبت کنید آقای مسعوی از هر کسی در اینجا بیشتر تجربه در زمینه کولو دارن

mohsened
June 15th, 2012, 19:57
سلام
دیتاسنتر Ice Colo رو بهتون پیشنهاد می کنم واقعا کیفیت خوبی داره و به شخصه کیفیت این دیتاسنتر رو تست کردم .
البته هزینه هاش به طبع بالا تر هست نسبت به دیتاسنتر های دیگه .

دیتاسنتر Serverius در هلند کیفیت نسبتا خوبی داره و قیمت های بسیار کمی نسبت به بقیه دیتاسنتر ها داره . مشکل این دیتاسنتر پایین بودن کیفیت پهنای باندش هست چون عمده پهنای باند رو از شرکت Cogent تهیه می کنن و دلیل ارزون بودن هم همین مسئله هست .

دیتاسنتر VegasNap در آمریکا هم کیفیت خوبی داره و قیمت های متوسط . کیفیت این دیتاسنتر هم تست شده و از نظر من می تونه یکی از گزینه هاتون باشه .

Ethan
June 16th, 2012, 01:37
نه عزیز دل...برای OVH باید شرکت در فرانسه داشته باشن که ندارن..پس تا چیزی نمیدونین تیکه نندازین....شما هم بهتر هست جواب استارتر رو درست بدین..بلد نیستین جواب ندین

استارتر:
دستکاپ : به سیستم هایی مثل سیستم های personal computer یا همون کیس و مانیتور خودمون میگن که تا جایی که اطلاع دارم هتزنر از این ها استفاده میکنه..برای همین گفتم سوال کنین..در مود کولو هم به شما giga رو در آلمان توصیه میکنم!

در ضمن در مورد کولو فقط با Itjavani صحبت کنید آقای مسعوی از هر کسی در اینجا بیشتر تجربه در زمینه کولو دارن

سلام
دیتاسنتر Ice Colo رو بهتون پیشنهاد می کنم واقعا کیفیت خوبی داره و به شخصه کیفیت این دیتاسنتر رو تست کردم .
البته هزینه هاش به طبع بالا تر هست نسبت به دیتاسنتر های دیگه .

دیتاسنتر Serverius در هلند کیفیت نسبتا خوبی داره و قیمت های بسیار کمی نسبت به بقیه دیتاسنتر ها داره . مشکل این دیتاسنتر پایین بودن کیفیت پهنای باندش هست چون عمده پهنای باند رو از شرکت Cogent تهیه می کنن و دلیل ارزون بودن هم همین مسئله هست .

دیتاسنتر VegasNap در آمریکا هم کیفیت خوبی داره و قیمت های متوسط . کیفیت این دیتاسنتر هم تست شده و از نظر من می تونه یکی از گزینه هاتون باشه .

تشکر از شما دو دوست گرامی.

بنده سرور های اختصاصی هتزنر رو نگاه کردم و واقعا برای اجاره دادن vps مناسب هستند.

فعلا تا پیدا شدن یک دیتا سنتر خوب برای کلو در اروپا از هتزنر سرور ex10 رو میگیرم.

بازم از همفکری همتون متشکرم.

پاینده باشید.:53:

m_dg_farari
June 16th, 2012, 01:39
تشکر از شما دو دوست گرامی.

بنده سرور های اختصاصی هتزنر رو نگاه کردم و واقعا برای اجاره دادن vps مناسب هستند.

فعلا تا پیدا شدن یک دیتا سنتر خوب برای کلو در اروپا از هتزنر سرور ex10 رو میگیرم.

بازم از همفکری همتون متشکرم.

پاینده باشید.:53:

سلام
این سرور هم همخوانی نداره! سی پی یو با رم اصلا نمیخونه و بهتر هست این هزینه رو برای سرویس ex6 s کنید که بسیار به صرفه تر هست! 2 تا سرویس ex6 s بخرید بسیار بازدهی بهتری خواهید داشت
روی هر هارد هم حدود 15 وی پی اس بیارید. بیشتر اصلا پیشنهاد نمیشه...

amirlord
June 16th, 2012, 02:27
سلام
بیشتر کسانی که از سرور های Dell استفاده میکنند پارتنر دل هستند و میتونند تسهیلات خوبی از شرکت دل بگیرن و معمولا عمده خریداری میکنند ! به همین دلیل اگر قصد خرید نقد یک سرور دل دارید زیاد جالب نیست .
اگر نظرتون روی دل هست با Almahost.ir تماس بگیرید . در صورتی که میخواید هزینه های خرید کاهش پیدا کنه و اگر میخواید نقدی خریداری کنید قطعا Supermicro پیشنهاد میشه . برای کولو هم بهتره سراغ دیتاسنتر هایی برید که کارشون همینه :) هتزنر به نظر جای مناسبی برای کولوکیشن نمیاد . برای پینگ بهتر روی انگلیس فکر کنید . دیتاسنتر های IceColo و Redstation که همکاران در این فروم نیز هستند که در اینجا ها رک دارند .
در ضمن اگر میخواید پردازنده رو بصورت Single ببندید استفاده از سری E5 1600 به صرفه تر هست . هارد های سرور های دل هم فکر میکنم مکستور باشن ...

Ethan
June 16th, 2012, 17:36
سلام
این سرور هم همخوانی نداره! سی پی یو با رم اصلا نمیخونه و بهتر هست این هزینه رو برای سرویس ex6 s کنید که بسیار به صرفه تر هست! 2 تا سرویس ex6 s بخرید بسیار بازدهی بهتری خواهید داشت
روی هر هارد هم حدود 15 وی پی اس بیارید. بیشتر اصلا پیشنهاد نمیشه...

میشه توضیح بدید که چرا همخوان نیست؟چون CPU بالا داره؟
من برای این سرور EX10 رو انتخاب کردم چون از لحاظ CPU بالاست و توی رده بندی در دنیا ششم هست و از نظر رم هم 64 گیگ هست.طبق راهنمایی که کرده بودید و در پست های قبلی سروری رو پیشنهاد کرده بودید و گفتید میتونه 100 سرور 512 رو براحتی ساپورت کنه من این رو انتخاب کردم.
اگر راهنمایی بیشتری هم بکنید بازم ممنون میشم.:53:

سلام
بیشتر کسانی که از سرور های Dell استفاده میکنند پارتنر دل هستند و میتونند تسهیلات خوبی از شرکت دل بگیرن و معمولا عمده خریداری میکنند ! به همین دلیل اگر قصد خرید نقد یک سرور دل دارید زیاد جالب نیست .
اگر نظرتون روی دل هست با Almahost.ir تماس بگیرید . در صورتی که میخواید هزینه های خرید کاهش پیدا کنه و اگر میخواید نقدی خریداری کنید قطعا Supermicro پیشنهاد میشه . برای کولو هم بهتره سراغ دیتاسنتر هایی برید که کارشون همینه :) هتزنر به نظر جای مناسبی برای کولوکیشن نمیاد . برای پینگ بهتر روی انگلیس فکر کنید . دیتاسنتر های IceColo و Redstation که همکاران در این فروم نیز هستند که در اینجا ها رک دارند .
در ضمن اگر میخواید پردازنده رو بصورت Single ببندید استفاده از سری E5 1600 به صرفه تر هست . هارد های سرور های دل هم فکر میکنم مکستور باشن ...

ممنون از شما امیر عزیز.
دو مورد برای من مشخص شد.

1. برای کلو هتزنر جالب نیست.
2.قطعه رو بهتره از Supermicro تهیه کنم.

dude
August 26th, 2012, 00:44
این پست جدید نیست ولذا این پست برای زننده تاپی شاید مفید نباشه اما برای کمک به بقیه این نکات می تونه مفید باشه:
Dell و HP پول اضافی برای گارانتی ای می گیرند که در عمل لزوم چندانی ندارد چون ۹۹ درصد هاردورهای سرور در حالت عادی بیش از ۳ سال در شرایط یک دیتاسنتر خوب کار می کنند . همانطور که امیر در بالا گفته خرید 1u از دل دور ریختن پولی است که برایش عرق ریخته اید! :68:
شما با حدود نصف این مبلغ می توانستیدد سرور سوپرمیکرو با همین cpu و رم ببندید (http://www.superbiiz.com/system_conf.php?preid=161). با کیفیتی که اگر از Dell بیشتر نباشد کمتر نیست.

با این سی پی یو قوی مقدار ۱۶ گیگ رم نامنتناسب است و در واقع هدر دادن قدرت سی پی یو تان است. اگر من بودم برای یک سی پی یو توپ مثل E5 2670، دست کم ۳۲ گیگ رم می گذاشتم. معمولا اولین چیزی که در یک سرور وب کمبودش را احساس می کنید رم است.

reza*
August 26th, 2012, 01:17
این پست جدید نیست ولذا این پست برای زننده تاپی شاید مفید نباشه اما برای کمک به بقیه این نکات می تونه مفید باشه:
Dell و HP پول اضافی برای گارانتی ای می گیرند که در عمل لزوم چندانی ندارد چون ۹۹ درصد هاردورهای سرور در حالت عادی بیش از ۳ سال در شرایط یک دیتاسنتر خوب کار می کنند . همانطور که امیر در بالا گفته خرید 1u از دل دور ریختن پولی است که برایش عرق ریخته اید! :68:
شما با حدود نصف این مبلغ می توانستیدد سرور سوپرمیکرو با همین cpu و رم ببندید (http://www.superbiiz.com/system_conf.php?preid=161). با کیفیتی که اگر از Dell بیشتر نباشد کمتر نیست.

با این سی پی یو قوی مقدار ۱۶ گیگ رم نامنتناسب است و در واقع هدر دادن قدرت سی پی یو تان است. اگر من بودم برای یک سی پی یو توپ مثل E5 2670، دست کم ۳۲ گیگ رم می گذاشتم. معمولا اولین چیزی که در یک سرور وب کمبودش را احساس می کنید رم است.

تاپیک یکم قدیمی بود و فکر کنم استارتر تا الان تصمیمش رو گرفته باشه ولی نظرات شما هم مثل سایر دوستان مفید بود

به هر حال این نظرات میمونن و هر کسی میتونه استفاده کنه

just like that
August 26th, 2012, 06:19
ممنون ، برا من که خیلی مفید بود حتما" بیشتر با تون مشورت میکنم .