PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عواقب استفاده از قالبهای ریپ شده چیست

p30speed
June 10th, 2012, 19:11
شاید سوال مبتدیانه باشه

عواقب استفاده از قالبهای ریپ شده چیست؟

alef1
June 10th, 2012, 19:22
سلام
1- پسندیده نبودن از نظر اخلاقی
2- احتمال وجود بد افزار و کد های مخرب (مانند شل) در فایل ها و الوده شدن سایت و در نهایت نفوذ به اطلاعات شما
3- احتمال متوجه شدن مخاطب و پایین آمدن اعتبار سایت و صاحبان اون
4- .....

soheyl_ir89
June 10th, 2012, 22:15
فرضا قالب ریپ شده ای رو تحویل گرفتیم؛
چه جوری تستش کنیم که کد خراب و یا مشکل دیگه ای نداشته باشه؟
باید نصبش کنیم و امتحانش کنیم؟
یا راه دیگه ای هم هست؟

alef1
June 10th, 2012, 22:27
اولا که قالب ریپ شده تحویل نگیرید با تفاسیری که بالا عرض کردم
دوما اگر تحویل گرفتید میتونید بدید یک متخصص برنامه نویس مسلط به موارد امنیتی (مثل sql injection) براتون بررسی کنه (که طبیعتا هزینه در بر خواهد داشت)
یا اینکه بوسیله شل اسکنر ها اسکن کنید و تا حدی از نبود شل و بعضی کد های مخرب معروف خیالتون راحت بشه
در کل وقتی قالب اختصاصی میگیرید در مورد امنیت کلی سوال مطرحه چه برسه با قالب ریپ شده!!

amirlord
June 10th, 2012, 22:44
سلام
اگر طراح اصلی قالب مایل باشه میتونه از شما شکایت کنه . و چیزی که یادم مونده میتونه بین 2 تا 20 میلیون تومن از شما خسارت بگیره و البته چیز های دیگری هم هست . در موارد سنگین تر چیزای دیگه هم هست .
همچنین استفاده از قالب های ریپ که طراح اصلی و صاحب قالب مجوز انتشار اونو نداده با بالا رفتن از دیوار مردم هیچ تفاوتی نداره . و در کل مطمئن باشید هیچکس مجانی برای شما کاری انجام نمیده . مثلا بیاد رایگان قالب ریپ کنه منتشر کنه . مطمئن باشید از یه جا داره نونشو میخوره که در نهایت به خودتون هم ضرر میرسونه . نوبتی هم که باشه نوبت شما میرسه که اگر قالب یا اسکریپت اختصاصی داشته باشید از همون سایت میان پابلیک میکنن :)

parsianweb
June 10th, 2012, 22:45
اگر دقت کنید هیچ عواقبی ندارد ولی درست نیست!

HematYar
June 10th, 2012, 23:05
عواقب خیلی بدی داره و میتونه پای شما رو به زندان هم بکشونه .

در همین رابطه هفته گذشته توسط شخصی به ما اطلاع داده شد که وب سایت : nars-server.com که ظاهرا یوزرشون : نمایش مشخصات: nars_Vps - انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران (http://www.webhostingtalk.ir/member/40445/) هست ، قالب هایی که گروه سیبا وب راحی کرده رو به قیمت 140 هزار تومان به ایشون فروختند . یعنی قالب ریپ شده رو 140 هزار تومان از مشتری پول گرفتند و قبل از فروش وبعد از فروش نیز ادعا کردند که طراح قالب خودشون هستند و ....

در همین رابطه در روز های گذشته اطلاعات ایشون نمایش مشخصات: nars_Vps - انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران (http://www.webhostingtalk.ir/member/40445/) به صورت کامل جمع آوری شد و همچنین مدارک مستند نیز تهیه شده و شخصاً به عنوان مدیریت مجموعه سیبا وب در شرکت صبا پرداز ، پیگیر تخلفات و کلاهبرداری ایشون هستیم . صحبتی جایی نکردیم که انشالله دم خونشون دستشونو بگیریم ببریمشون یه مدت گردش که انشالله بهشون خوش بگذره .

شما هم نه این کارو انجام بده ، نه کسی که ریپ میکنه ازش خرید کن .

موفق باشید

nars_Vps
June 11th, 2012, 00:25
عواقب خیلی بدی داره و میتونه پای شما رو به زندان هم بکشونه .

در همین رابطه هفته گذشته توسط شخصی به ما اطلاع داده شد که وب سایت : nars-server.com که ظاهرا یوزرشون : نمایش مشخصات: nars_Vps - انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران (http://www.webhostingtalk.ir/member/40445/) هست ، قالب هایی که گروه سیبا وب راحی کرده رو به قیمت 140 هزار تومان به ایشون فروختند . یعنی قالب ریپ شده رو 140 هزار تومان از مشتری پول گرفتند و قبل از فروش وبعد از فروش نیز ادعا کردند که طراح قالب خودشون هستند و ....

در همین رابطه در روز های گذشته اطلاعات ایشون نمایش مشخصات: nars_Vps - انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران (http://www.webhostingtalk.ir/member/40445/) به صورت کامل جمع آوری شد و همچنین مدارک مستند نیز تهیه شده و شخصاً به عنوان مدیریت مجموعه سیبا وب در شرکت صبا پرداز ، پیگیر تخلفات و کلاهبرداری ایشون هستیم . صحبتی جایی نکردیم که انشالله دم خونشون دستشونو بگیریم ببریمشون یه مدت گردش که انشالله بهشون خوش بگذره .

شما هم نه این کارو انجام بده ، نه کسی که ریپ میکنه ازش خرید کن .

موفق باشید

سلام سایت من رو کسی طراحی کرده و تمامی مسئولیت با خودش هست.با تشکر

اون دوست هم 140 ت داد من واسش اوکی کنم خودش گفت من این قالب رو میخوام دادم همون طرف واسش طراحی کنه و من سود خودم را برداشتم.

موفق باشید.

nars_Vps
June 11th, 2012, 00:27
و سوالی بود تماس فرمایید.

09387217109

ID : nars_vps

خواستید خودم میام پیشتون لازم نیست شما بیاید.:57:

HADNEZ-ICT
June 11th, 2012, 00:31
p30speed (http://www.webhostingtalk.ir/member/32909/) عزیز
نمونه ی برخورد تیم طراح و عواقب را به صورت live در همین تاپیک مشاهده کردید :|
امیدوارم تجربه بشه براتون که سراغ قالب نال و نال کننده و ... نروید ;)
موفق باشید .

plastic
June 11th, 2012, 00:33
درود :d
همونطور که گذشتگان هم گفتند
بخورید بیاشامید ولیکن ریپ نکنید
ریپ چی هست؟
جز این که کپی برداری هست
طراحی قالب مگه چقدر هزینه میگیره؟
بحث بزرگی هست ریپ که علاوه بر این که حق طراح قالب زیر پا قرار میگیره مسائل بسیار دیگر و لطمه به بازار طراحی گرافیکی و. . .و . . و . . هم مطرح هست.

nars_Vps
June 11th, 2012, 00:35
درود :d
همونطور که گذشتگان هم گفتند
بخورید بیاشامید ولیکن ریپ نکنید
ریپ چی هست؟
جز این که کپی برداری هست
طراحی قالب مگه چقدر هزینه میگیره؟
بحث بزرگی هست ریپ که علاوه بر این که حق طراح قالب زیر پا قرار میگیره مسائل بسیار دیگر و لطمه به بازار طراحی گرافیکی و. . .و . . و . . هم مطرح هست.

دوست عزیز ما ازکجا بدونیم بهمون ریپ میدن؟و سایت من مثلا از کجا بفهمم؟من از شرکت هزینه کردم واسم طراحی کرده مقصرکسی هست که به من تحویل داده.;;)

plastic
June 11th, 2012, 00:37
بهترین کار برای جلوگیری از این که قالبی ریپ رو هزینه نکنید این هست که در درجه اول خودتون طرح خاصی رو مد نظر داشته باشید
در مرحله دوم عدم تهیه قالب از اشخاص نا شناس
در مرحله سوم جستجوی تصاویر به کار رفته شده در قالب در قسمت جستجوی عکس گوگل !!

nars_Vps
June 11th, 2012, 00:39
بهترین کار برای جلوگیری از این که قالبی ریپ رو هزینه نکنید این هست که در درجه اول خودتون طرح خاصی رو مد نظر داشته باشید
در مرحله دوم عدم تهیه قالب از اشخاص نا شناس
در مرحله سوم جستجوی تصاویر به کار رفته شده در قالب در قسمت جستجوی عکس گوگل !!

ممنون اینشالله ما صبح با شرکت سیبا وب مشکلمون رو بررسی میکنیم.با تشکر

shazo
June 11th, 2012, 00:47
سلام.. يكي خيلي راحت مي تونه بگه اين قالب رو جايي پيدا كرده.. يعني به خاطر يه قالب كسي ميره زندان ؟

يكم رويايي اين فكر ؛ كپي رايت توي ايران رعايت نميشه

HADNEZ-ICT
June 11th, 2012, 00:50
سلام.. يكي خيلي راحت مي تونه بگه اين قالب رو جايي پيدا كرده.. يعني به خاطر يه قالب كسي ميره زندان ؟

دوست عزیز امتحانش مجانی هست
خواستید امتحان کنید در خدمتیم ;)

plastic
June 11th, 2012, 00:56

توی ایران رعایت نمیشه!
شما کجایید الان؟
و شما جزو ایرانی ها هستید یا خیر؟
چرا رعایت نمیشه؟
آیه نازل شده که رعایت نشه؟
خارج که رعایت میشه فکر میکنید از ما یه سر و گردن بالاترند؟

shazo
June 11th, 2012, 00:57
اين همه قالب در روز ريپ ميشه.. يعني همه پيگرد داره ؟ يكي مياد ريپ مي كنه خيلي ها هم ميذارن توي سايت.. ممكنه طرف اصلا آگاهي نداشته باشه كه ريپ شده

از قالب خوشش بياد بذاره..

از ديد من ريپ شدن كار بعدي نيست به شرطي كه با اجازه طرف مقابل باشه..

چون يه كاره خوب رو بيشتر نشون داده ميشه..

shazo
June 11th, 2012, 00:59
توی ایران رعایت نمیشه!
شما کجایید الان؟
چرا رعایت نمیشه؟

منظورم من كلي بود.. شما يه دي وي دي ويندوز رو مي خري 500 تومن ؛ مي تونين 40 تومن بدين واسه يه دي وي دي ؟

من خودم فروشگاه دارم ؛ حراست پست به من ميگه آقا فيلم نده ؛ تصويري نده.. ميگم ديگ چي بدم ميگه نرم افزار بده.. مي گم توي قرداد كپي رايت هم ذكر شده بود

مي گه بده اون مورد نداره..

lordmhn
June 11th, 2012, 00:59
در حال حاضر بعضی از سایت های فارسی هستند که دارن از طرح ها و قالب های ریپ شده خارجی استفاده میکنند ولی فکر نمیکنم کسی بتونه شکایتی از این دسته افراد کنه /:) نهایتان سایتشون از طرف میزبان بسته بشه ولی اگه وارز باشه که دیگه کــاری نمیشه کرد .

HADNEZ-ICT
June 11th, 2012, 01:05
توی ایران رعایت نمیشه!
شما کجایید الان؟
چرا رعایت نمیشه؟

قبول دارم رعایت نمی شه و توی ایران هم هستیم اما اگر تیم طراح پیگیر بشه می تونه طرف را به پرداخت جریمه و به پای زندان هم بکشونه

HADNEZ-ICT
June 11th, 2012, 01:06
منظورم من كلي بود.. شما يه دي وي دي ويندوز رو مي خري 500 تومن ؛ مي تونين 40 تومن بدين واسه يه دي وي دي ؟

من خودم فروشگاه دارم ؛ حراست پست به من ميگه آقا فيلم نده ؛ تصويري نده.. ميگم ديگ چي بدم ميگه نرم افزار بده.. مي گم توي قرداد كپي رايت هم ذكر شده بود

مي گه بده اون مورد نداره..

عزیز من ویندوز را یک شرکت امریکایی زده ! قالب سایت نیست که یک تیم طراحی کرده باشند به صورت قرار دادی!

lordmhn
June 11th, 2012, 01:07
قبول دارم رعایت نمی شه و توی ایران هم هستیم اما اگر تیم طراح پیگیر بشه می تونه طرف را به پرداخت جریمه و به پای زندان هم بکشونه

شدن میشه ولی دردسری که داره بیشتری ها بیخیالش میشن !

HADNEZ-ICT
June 11th, 2012, 01:12
شدن میشه ولی دردسری که داره بیشتری ها بیخیالش میشن !

دقیقا
اصل حرف من هم همین بود که بگم می شه چنین کاری کرد . ;)

AriyaDownload
June 11th, 2012, 01:20
اين همه قالب در روز ريپ ميشه.. يعني همه پيگرد داره ؟

تا زمانی که صاحب امتیاز اون اثر شکایت نکنه، پیگرد قانونی نمی شه
اکثرا هم شکایت نمی کنن چون با این وضع رسیدگی باید طرف یکی دو سالی دوندگی کنه که طرف رو جریمه کنن یا آب خنک بهش بدن
و از همه مهمتر تویه ایران (سازمان های دولتی و همچنین قانون) اهمیت زیادی به حقوق معنوی افراد داده نمی شه دیگه از مردم عادی چه انتظاری دارید

shazo
June 11th, 2012, 01:29
منم همين رو دارم مي گم.. يكي مياد يه قالب رو ريپ مي كنه ؛ ميده به يكي بعد اين طرف ميده به اون يكي يكي ديگه ميده به دوستش

بعد مثل ويروس پخش ميشه.. من يادمه يه سايتي يه اسكريپ رو گذاشته بود بعد گفته بود فقط 2 روز براي دانلود هست ( قالب ريپ شده بود )

تو اين دو روز بالاي 600 بار دانلود شده بود ؛ آيا ميشه از هر 600 نفر كه ديگه 50 نفر صد در صد قالب رو دارن اسفاده مي كنن شكايت كرد ؟

shivahost
June 11th, 2012, 01:29
ریپ کردن و عینا کپی کردن خوب نیست اما اگر طرف توانایی داشته باشه که اونقدر تغییرات در گرافیک سایت اعمال کنه باز شاید بشه قبول کرد....

مثلا این سایت ها رو ببینید:

شیوا هاست : ثبت دامنه ، وب هاستینگ ، طراحی سایت (http://www.shivahost.ir)

قیمت روز کلیه اقلام (http://www.idj.ir)

عطاویچ (http://www.atawich.com)

دکتر علیرضا قدسی زاد - متخصص و جراح بینی (http://www.drghodsizad.com)

همه سایت های فوق یک قالب هستند اما زمین تا آسمون هم با هم فرق دارند. البته قالبش رایگان بود از جوملا آرت، ریپ نبود...

0060
June 11th, 2012, 01:35
تا زمانی که صاحب امتیاز اون اثر شکایت نکنه، پیگرد قانونی نمی شه
اکثرا هم شکایت نمی کنن چون با این وضع رسیدگی باید طرف یکی دو سالی دوندگی کنه که طرف رو جریمه کنن یا آب خنک بهش بدن
و از همه مهمتر تویه ایران (سازمان های دولتی و همچنین قانون) اهمیت زیادی به حقوق معنوی افراد داده نمی شه دیگه از مردم عادی چه انتظاری دارید

خوب از خودت دفاع میکنی :))

پ ن : پای دو سال دوندگیش وایمیستم تو رو میندازم زندون :71:

lordmhn
June 11th, 2012, 01:36
ببینید اصولا ریپ کار جالبی نیست ! طراحی که کلی از وقتشو گذاشته و طراحی کرده حقش نیست که فردا کارش 1000 نفر استفاده کنن !! البته برای کسایی که از 0 خودشون منویسن نه اونایی که یه قالب پیدا میکنن و توش تغییرات میدن !

shazo
June 11th, 2012, 01:40
حالا جالبش اين بود كه اون سايت اسكريپ ( طرف رو از دور مي شناختم ) ميره سربازي و بعد كلا سايت رو جمع مي كنه

حالا 600 نفر دانلود كردن قالب رو ؛ سايتي هم در كار نيست ؛ طرف هم رفته داره كلاغ پر ميره !

333
June 11th, 2012, 01:41
به جایی که یه فرد که استفاده میکنه از قالب باید سایت های مثل mi....-sc.....irکه روزی 2 تا قالب ناقابل ریپ میزاره پیگیری وشکایت بشه

itjavani
June 11th, 2012, 01:55
شاید سوال مبتدیانه باشه

عواقب استفاده از قالبهای ریپ شده چیست؟

اگر به آدمی مثل من بر بخورید صد در صد شخصا حالتون رو میگیرم! نیازی به تحویل به مراجع قانونی و دوندگی کار نیست!
نمونش چند وقتی هست که یک فردی از همین انجمن قالب وب سایت اصلی ما رو پیچوند به نفع خودش
نتیجه: شب خوابید صبح که پا شد دید کلا رو سرورش هیچ وب سایتی رو میزبانی نمیکنه :))

نتیجه اخلاقی برای شما: تا نزنی کسی باهات کاری نداره! ولی وقتی ریپ زدی! منتظر باش جوری تلافی بشه که از صد تا کار کرده و نکرده پشیمون بشی!

nars_Vps
June 11th, 2012, 09:14
حالا ما چه کنیم :d @-):-$

نفهمیدیم سرانجام چی شد؟از اون کسی که طراحی کرده شکایت کنیم؟

قالب عوض کنیم؟

خسارت بدیم؟

چه کنیم ؟
:63:

shivahost
June 11th, 2012, 09:29
آخر رعایت کپی رایت در چین: Top Gear Jeremy Clarkson does it again: fake this, fake that, fake everything! | buZzhunt.co.uk (http://www.buzzhunt.co.uk/2012/06/10/top-gear-jeremy-clarkson-does-it-again-fake-this-fake-that-fake-everything/#)

p30speed
June 11th, 2012, 09:44
بابا قرار نیست من از ریپ استفاده کنم. سوال برام بود که ببیند چه اتفاقی برای کسانیکه از ریپ استفاده میکنند میاد. که جواب توسط دوستان داده شد
این کار 100 درصد با ***ی فرقی نداره. طرف کلی پول داده و میاد قالب می ***ند.