PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده مشکوک از cpu

alireza66
November 16th, 2009, 17:49
سلام

بنده یک dedicated server دارم و زیر 10 تا سایت فعلا روش هست.

امروز درصد استفاده ی از cpu رو چک کردم بنظر مشکوک میاد. یکی از سایتها بین 6 تا 10 درصد بالا پایین میشه و از RAM بین 4 تا 6 درصد استفاده میکنه. Top Process اش هم 32 تا 35 درصد!

یک سایت دیگه هم تقریبا همینطوره اما عددها کمتره واسه اون.

آیا این اعداد طبیعیه؟ (من تازه کارم)

کلا سه سوال اساسی واسم پیش اومده:

1- اعداد طبیعی استفاده از ram و cpu برای هر سایت چقدر هست؟

2- بهترین و دقیق ترین مکان برای چک کردن این موارد از کجاست (WHM) ؟ (من از CPU/Memory/MySQLUsage در whm اقدام کردم که مال هر روز رو جدا نشون میده)

3- آیا راهی برای اعمال محدودیت در مورد استفاده از ram و cpu وجود داره؟

با تشکر

1eng.ir
November 16th, 2009, 18:06
http://www.webhostingtalk.ir/showpost.php?p=46766&postcount=3

Online24
November 16th, 2009, 18:07
بستگی داره . ( به کارکرد اون سایت )
این مقادیر نسبتا طبیعی هستش ...

WHM در جایی مقادیر استفاده کاربر از منابع سرور ( Mysql , Cpu & ... ) رو نشون میده که من دقیقا الان نمیدونم کجای WHM هستش ( مدت زیادی هست که با WHM کار نمیکنم )

البته اعمال محدودیت CPU برای یک USer ممکن نیست .
با Monitoring دقیق باید مدیریت کنید .

با استفاده از SSH هم میتونید مدیریت کنید .
با دستور top ابتدا وضعیت کارکرد سرور رو مشاهده کنید
اگر کارکرد مشکوکی مشاهده کردید با در نظر داشتن شماره آن پروسس ( PID )
این دستور را وارد کنید و آن را متوقف کنید .
Kill [Number of process

alireza66
November 16th, 2009, 19:24
ممنون از پاسخ شما.

انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران - نمایش پست تنها - این همه پروسس برای mysql از کجاست ؟ (http://www.webhostingtalk.ir/showpost.php?p=46766&postcount=3)
منظورتون اینه که طبیعی هست این میزان استفاده؟ البته بازدید سایتش بالاست و شاید دلیلش همینه.
پس اگر من سایتهای بیشتری بیارم رو سرور که داغون میشه. cpu xeon 2.8 quad core با رم 2 گیگ و uplink 100 mg/s حداقل باید بتونه 150 تا سایتو جواب بده، درسته؟

در مورد متوقف کردن پروسس، مشکلی ایجاد نمیشه؟ چون ممکنه یک پروسه ی مهم رو stop بکنم.

Online24
November 16th, 2009, 19:27
ممنون از پاسخ شما.

منظورتون اینه که طبیعی هست این میزان استفاده؟ البته بازدید سایتش بالاست و شاید دلیلش همینه.
پس اگر من سایتهای بیشتری بیارم رو سرور که داغون میشه. cpu xeon 2.8 quad core با رم 2 گیگ و uplink 100 mg/s حداقل باید بتونه 150 تا سایتو جواب بده، درسته؟

در مورد متوقف کردن پروسس، مشکلی ایجاد نمیشه؟ چون ممکنه یک پروسه ی مهم رو stop بکنم.

عرض کردم بستگی داره .
این سرور ممکن هستش برای حتی 1 سایت کم باشه !!! سایت های پر بازدید مصرف بالایی هم دارند .
همه چیز بسته به مشتریان شما هست .

در مورد متوقف کردن پروسه ، عاملی که پروسه رو اجرا میکنه هم نمایش داده میشه ، با در نظر گرفتن اون پروسه رو در صورت نیاز ُStop کنید

1eng.ir
November 16th, 2009, 19:31
مشخصات سرور من:
سی پی یو i7 2.8 GHz
رم 8 گیگ
پورت 1000

سایت با بازدید آنلاین 200-300 نفر دارم. اگه سی پی یو رو محدود نکنم کل سی پی یو رو میگیره.
البته تعداد پردازش های این سایت خیلی زیاده.

پرتال سایت شما چیه ؟

Online24
November 16th, 2009, 19:35
مشخصات سرور من:
سی پی یو i7 2.8 ghz
رم 8 گیگ
پورت 1000

سایت با بازدید آنلاین 200-300 نفر دارم. اگه سی پی یو رو محدود نکنم کل سی پی یو رو میگیره.
البته تعداد پردازش های این سایت خیلی زیاده.

پرتال سایت شما چیه ؟

به من بگو چجوری ....

Cpu رو برای یوزر محدود میکنی مهندس جان .

delta
November 16th, 2009, 20:15
اول ببین طرف سایتش نیوک هست یا نه؟ معمولا نیوک از همه پرتالها بیشتر سی پی یو و رم میخوره.در ضمن معمولا سایتی که زیاد داره از منبع استفاده میکنه رو شاید حمله داره؟دی داس! اگر هم نداره به خود سایت بگید علت رو بررسی کنه.بهش بگید زیادی دارید از منبع استفاده میکنید و باید یا مشکلش رو پیدا کنید یا وی پی اس بگیرید!

1eng.ir
November 16th, 2009, 20:22
به من بگو چجوری ....

Cpu رو برای یوزر محدود میکنی مهندس جان .
سی پی رو برای وی پی اس محدود کردم نه یوزر !!!

alireza66
November 16th, 2009, 23:51
تشکر از همه ی دوستان.

سایتش اینجوری که شما میگید زیاد بازدید نداره. کلا روزی 200-300 تا بازدیدکننده داره و حدود 1000 بازدید.
پرتالش جوملا هست. البته 5 تا جوملا روی سایت و سابدومین ها نصب هست و فکر کنم همین باعث فشار میشه.
همچنین سایت مذهبی هست و احتمال حملات دی داس هم میره.

اما ظاهرا این اعداد طبیعی بوده...

1eng.ir
November 17th, 2009, 00:05
همچنین سایت مذهبی هست و احتمال حملات دی داس هم میره.
احتمال زیاد ...

روزی 200-300 تا بازدید مصرفی نداره که :d

سایتی که من دارم و این همه مصرف داره. آنلایناش این مقداره :)

alireza66
November 17th, 2009, 00:49
1000 تا بازدید و 200 300 بازدید کننده....که البته با توجه به حجمی که شما میگید اینم چیزی نیست و نباید به سرور فشار بیاره، درسته؟

یعنی حمله بوده؟

1eng.ir
November 17th, 2009, 01:21
یعنی حمله بوده؟
احتمال داره.

monitor2000com
December 6th, 2009, 11:34
Salam

osolan site haye por viasitor 6% bala paeen mishand , sherkat haye hosting international ham hamashon ta 6-7% be site kari nadarand

dar mored inkeh chejori check konid , ham mitonid az WHM check konid ham dar SSH >>Command : Top