PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در نصب centos 6 در هایپر وی

hector2000
June 4th, 2012, 21:29
سلام
من واقعا در لینوکس مبتدی هستم
من در هایپر وی به بدبختی تونستم لینوکس 6 نصب کنم ولی هر کاری می کنم دسترسی به اینترنت نداره و نمیشه بهش دسترسی اینترنت داد
من در بخش Legacy Network مقدار mac adress را دستی وارد میکنم ولی باز هم به اینترنت دسترسی نداره .من در vps ویندوز این کار را میکنم و به راحتی به اینترنت دسترسی دارن ولی در لینوکس نمیشه
دارم حقیقتا به خاک سیاه میشینم.لطفا کمکم کنید

AvalinHost
June 4th, 2012, 21:46
سلام
nano /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

تمام اطلاعات رو صحیح وارد کن.
بعد service network restart

hector2000
June 5th, 2012, 11:19
سلام
من اطلاعات را اینطور وارد کردم ولی اثری نداشت
DEVICE=eth0
BOOTPROTO=dhcp
HWADDR=00:19:D1:2A:BA:A8
ONBOOT=yes

سیو و ریست هم کردم ولی باز هم دستور

sudo yum update

را اجرا نمی کنه

itjavani
June 5th, 2012, 11:54
به ترتیب موارد زیر را انجام بدید

nano /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0
مقادیر زیر را در صفحه بنویسید:

DEVICE=eth0
BOOTPROTO=static
ONBOOT=yes
HWADDR=00:19:D1:2A:BA:A8
NETWORK=IPNETWORK
NETMASK=255.255.255.0
IPADDR=IPVPS

مقادیر network , netmask , ipaddr و HWADDR را تغییر بدید به اطلاعات نتورک سرور خودتون!

دو دستور زیر را برای ایجاد هارد لینک چهت یکنواختی تنظیمات نتورک در لینوکس اجرا کنید:

ln /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 /etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-eth0
ln /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 /etc/sysconfig/networking/profiles/default/ifcfg-eth0

سپس فایل نتورک را با دستور زیر ادیت کنید:

/etc/sysconfig/network
مقادیر زیر را در آن بنویسید:

NETWORKING=yes
HOSTNAME=Domain.com
GATEWAY=192.168.1.1

مقادیر hostname و gateway را به مقادیر درست تغییر بدید ، سپس ذخیره کنید و پرمیژن 644 به آن بدید

chmod 644 /etc/sysconfig/network

سپس

nano /etc/resolv.conf

مقادیر زیر را در آن قرار دهید:

nameserver 8.8.8.8

در انتها

/etc/init.d/network restart

hector2000
June 5th, 2012, 12:43
با سلام و تشکر
مطمئن هستید این کار جواب میدهد؟
این خطر را که اجرا می کنم ارور میده

/etc/sysconfig/network
ارورش اینه
no such file or directory

من تنظیمات اینترنت سرور را دیدم و در قسمت default gateway یک ای پی دیگه داره.من باید این ای پی را بزنم در قسمت networkip?در قسمت ipaddr باید ای پی که قرار به وی پی اس بدم را بنویسم؟

ما در وی پی اس ویندوز خودمون را کشتیم تا به این روش بتونه از اینترن سرور استفاده کنه ولی نتونستیم.
اخر سر در تنظیمات هایپر وی یک lagecy network ایجاد کردیم و مک ادرس را دادیم و ویندوز وی پی اس بصورت خودکار به اینترنت وصل شد

itjavani
June 5th, 2012, 12:54
برای لینوکس lagecy network card را حذف کنید و synthetic network card را اضافه کنید

hector2000
June 5th, 2012, 13:07
این خطر را که اجرا می کنم ارور میده

/etc/sysconfig/network
ارورش اینه
no such file or directory

من تنظیمات اینترنت سرور را دیدم و در قسمت default gateway یک ای پی دیگه داره.من باید این ای پی را بزنم در قسمت networkip?در قسمت ipaddr باید ای پی که قرار به وی پی اس بدم را بنویسم؟

hector2000
June 5th, 2012, 13:20
ممنونم ولی گزینه synthetic network card هایپر وی من نداره