PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در شبکه سرور - بسیار مهم

rayannet
November 14th, 2009, 19:10
با سلام خدمت تمامی wht عزیز
یک مشکل دارم کسی میتونه بهم کمک کنه ؟ واقعا ممنونش میشوم.

یک سرور جدیدا خریداری کردیم از یکی از دیتاسنتر ها با مجازی سازی وی ام ور . دیتاسنتر به ما گفته به خاطر مسائل امنیتی شبکه و روتر از ای پی نمیتونیدبه صورت bridge استفاده کنید برای سرور مجازی ها
و باید به صورت NAT یا host-only استفاده کنید.
اما الان وفتی ای پی را اضافه میکنیم بر روی سرور مجازی از داخل دیتاسنتر پینگ میدهد و ریموت هم میشود اما از بیرون جواب نمیدهد
ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید
با تشکر

persianwhois
November 14th, 2009, 23:30
بیا خودم بهت سرور بدم با قابلیت استفاده از Bridge !!!

Nat و Host-Only به نظرم همش دردسر هست. من برای تست روی سرور لینوکس شرکت نصب کردم و همین مشکلات را داشتم و در آخر قیدش را زدم و همون Bridge را سفت چسبیدم!

به دیتاسنتر بگو حالا که اینقدر سخت گیری می کنید خودتون مشکل را حل کنید.
نهایت اینه که باید مبلغی را بابت صرف وقت بپردازید.

rayannet
November 15th, 2009, 00:02
ما حاضریم هزینه دهیم خدایش ببینید چی جواب ما دادند.
Dear Rahmanian,

I have provided step by step directions with the exact commands you need to use. This is already outside the scope of what we support.

حتی گفته این راهنمایی خارج از وظیقه ما بوده واقعا که چه افرادی پیدا میشه ! اما خدا را شکر 100 دلار اش هنوز گیر هست بهش نمی دم :D اما 100 دلار از پیپال ریختیم فورا رفت تو حسابشون !! :(

packsaft
November 15th, 2009, 00:11
با سلام خدمت تمامی wht عزیز
یک مشکل دارم کسی میتونه بهم کمک کنه ؟ واقعا ممنونش میشوم.

یک سرور جدیدا خریداری کردیم از یکی از دیتاسنتر ها با مجازی سازی وی ام ور . دیتاسنتر به ما گفته به خاطر مسائل امنیتی شبکه و روتر از ای پی نمیتونیدبه صورت bridge استفاده کنید برای سرور مجازی ها
و باید به صورت NAT یا host-only استفاده کنید.
اما الان وفتی ای پی را اضافه میکنیم بر روی سرور مجازی از داخل دیتاسنتر پینگ میدهد و ریموت هم میشود اما از بیرون جواب نمیدهد
ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید
با تشکر

nat خصوصیتش اینه

از این برات سرور نمیشه بگو یا خودتون مشکل رو حل کنین یا مانی بک

اصلا زیر بار نرو که وقتت و پولت با هم هدر میشه

packsaft
November 15th, 2009, 00:13
Dear rahmanian,

i have provided step by step directions with the exact commands you need to use. This is already outside the scope of what we support.

حتی گفته این راهنمایی خارج از وظیقه ما بوده واقعا که چه افرادی پیدا میشه ! اما خدا را شکر 100 دلار اش هنوز گیر هست بهش نمی دم :d اما 100 دلار از پیپال ریختیم فورا رفت تو حسابشون !! :(

کجا هست حالا؟کدوم دی سی؟

rayannet
November 15th, 2009, 00:18
بک نمیکنه وگرنه سریعتر از اینا برگشت میزدم.
پول که رفت تو حسابشون دیگه برگشت نمی زنن.
4 روز وقت ما گرفت اخرش هم یک راهنمایی فرستاده که بدرد خودش میخوره
ما که نفهمیدیم کسی می فهمه مظنورش چیه این اموزش قدم به قدم اش هست :D

OK, I am not able to ping them either. Here is what I use to configure VMs (I always use host only networking):
First you must configure the additional IPs (for the VMs) as virtual interfaces on the host (eth0:1, eth0:2, etc.). Then use the commands:
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
sysctl -w net.ipv4.ip_forward=1

You will need to use commands like this for each public IP (*EXT-IP* is a public IP, *PRIVATE-IP* is the private address assigned to the VM):
iptables -t nat -A PREROUTING -d *EXT-IP* -i eth0 -j DNAT --to-destination *PRIVATE-IP*
iptables -t nat -A POSTROUTING -s *PRIVATE-IP* -o eth0 -j SNAT --to-source *EXT-IP*

Aria
November 15th, 2009, 02:08
ما که نفهمیدیم کسی می فهمه مظنورش چیه این اموزش قدم به قدم اش هست :D

OK, I am not able to ping them either. Here is what I use to configure VMs (I always use host only networking):
First you must configure the additional IPs (for the VMs) as virtual interfaces on the host (eth0:1, eth0:2, etc.). Then use the commands:

You will need to use commands like this for each public IP (*EXT-IP* is a public IP, *PRIVATE-IP* is the private address assigned to the VM):
iptables -t nat -A PREROUTING -d *EXT-IP* -i eth0 -j DNAT --to-destination *PRIVATE-IP*
iptables -t nat -A POSTROUTING -s *PRIVATE-IP* -o eth0 -j SNAT --to-source *EXT-IP*

سلام.

من شخصاً تخصصی در لینوکس ندارم ولی در مورد دیتاسنتر و پاسخ آخرشون میتونم کمکتون کنم.

اولاً اینکه معنی سرور اختصاصی چی هست ؟
والا در دیتاسنتر ما و معمولاً بیشتر دیتاسنتر های آمریکا اینطور تعریف میشه که "هر استفاده ای در 4 چوب قانون مجاز هست و دیتاسنتر اجازه اعتراض نداره تا زمانی که مشکلی پیش بیاد و این مشکل با شواهد و مدارک لازم گزارش بشه و این گزارش به کاربر ارسال بشه و کاربر جواب قانع کننده نداشته باشه که در اون صورت مجبور هست حرف دیتاسنتر رو گوش کنه و مشکل رو برطرف کنه"

ببخشید، ولی کدوم دیتاسنتر تو دنیا هست که IP Bridging رو نتونه روی Router هاش تنظیم کنه ؟؟؟

این خیلی عجیب هست واسه من که اگر IP Bridge روی پرت شبکه متصل به سرور قابلیت IP Bridge نداشته باشه، چه کارهایی میشه باهاش کرد ؟

اصلاً هیچ توضیح منطقی واسه همچین چزیر وجود نداره مگر اینکه Router های دیتاسنتر طرف شما Managed نباشه که این یعنی نهایت غیر حرفه ای بودن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد پاسخی که به شما دادن، منظورشون این هست که:

اول شما باید IP های اضافه (برای سرور های مجازی) رو به حالت کارت شبکه مجازی در سرور اصلی اضافه کنید و بعد از دستوری که نوشته استفاده کنید: echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

اینجا هم ادامه داده که:

شما باید این دستور رو برای هر یک از IP های اصلی استفاده کنید ( که تو دستور، EXT-IP میشه IP اصلی و PRIVATE-IP میشه IP داخلی ای که برای سرور مجازی تعریف میشه)

با تشکر.

novinvps.com
November 15th, 2009, 13:57
یه زمانی من این مشکل رو داشتم ! همه در همین انجمن wht ! منو مسخره کردند.. و گفتند مگه میشه ؟
فکر میکنم شما از دیتاسنتر ovh گرفتید که این مشکل رو داره.

packsaft
November 15th, 2009, 14:32
ما که نفهمیدیم کسی می فهمه مظنورش چیه این اموزش قدم به قدم اش هست :d

ok, i am not able to ping them either. Here is what i use to configure vms (i always use host only networking):
First you must configure the additional ips (for the vms) as virtual interfaces on the host (eth0:1, eth0:2, etc.). Then use the commands:
Echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

you will need to use commands like this for each public ip (*ext-ip* is a public ip, *private-ip* is the private address assigned to the vm):
Iptables -t nat -a prerouting -d *ext-ip* -i eth0 -j dnat --to-destination *private-ip*
iptables -t nat -a postrouting -s *private-ip* -o eth0 -j snat --to-source *ext-ip*

چی شد بلاخره ؟ همیین چیزی که آریا گفت رو انجام بده ببین میشه اول باید به تعداد آی پی ها کارت شبکه تعریف کنی بعد آی پی ها رو ادد کنی . یه تستی بکن ببین چی میشه لااقل سعی ات رو بکن بعد اگه نشد سرور ضعیفتری رو انتخاب کن بگو اونو بدن لااقل اینطوری یه خورده از ضررت جبران میشه

Aria
November 16th, 2009, 02:39
Dear Rahmanian,

I have provided step by step directions with the exact commands you need to use. This is already outside the scope of what we support.

حتی گفته این راهنمایی خارج از وظیقه ما بوده واقعا که چه افرادی پیدا میشه ! اما خدا را شکر 100 دلار اش هنوز گیر هست بهش نمی دم :D اما 100 دلار از پیپال ریختیم فورا رفت تو حسابشون !! :(

سلام.

من این بخش رو درست نخونده بودم.

احساس می کنم یه سری شفاف سازی در این مورد لازم هست.

دوست عزیز، توجه داشته باش که ما دو حالت سرور داریم:

1. مدریت *نشده*
2. مدیریت *شده*

از اسم هر کدوم پیدا هست که معنی چی هست!

ولی بازم بگم، وقتی سروری که مدیریت *نشده* هست رو خریداری می کنید، یعنی مسولیت انجام کارهاش به عهده خود شما هست و شرکت طرف قرارداد وضیفه ای نسبت به بی اطلاع بوده شما در مورد روش های مختلف راه اندازی سرور نداره و حرف شرکت کاملاً درست هست که تا همین حد هم خارج از حالت ارفی شرکت ها عمل کردند و به شما دستورات لازم و راهنمای اجرای اونها رو به صورت دقیق رائه کردند.

شما خودتون رو بزارید جای اون شرکت یا هر شرکت دیگه ای، اگر شما باشید، میاید به مشتری راهنمایی مجانی میدید ؟

اگر آره، پس دیگه برای چی Self Managed میدید ؟

حقوق کارمندا، مزایایی که باید بهشون ارائه بشه، زمانی که برای انجام کارهای سرور های دیگه که پول Fully managed رو دادند و ... رو از کجا بیارند ؟

یکم منطقی باشیم. بهتر نیست ؟

با تشکر.