PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد ssh وی ام ویر ( فوری ) ؟؟؟؟؟

arvin_b
May 31st, 2012, 23:16
سلام
چه طور میشه پورت ssh تغییر داد ؟
VMware ESXi 4.0.1

دوستانی که راهنمایی می کنند لطفا کامل وبا جزئیات راهنمایی کنند
در این مورد تحقیق کردم ولی به نتیجه درستی نرسیدم
آیا تنظیمات فایروال احتیاج هست؟
از کجا میشه فهمید که روی سرور فایروال روی سرور نصب هست یا نه؟

منتظر کمک دوستان هستم

با تشکر

sellpad
June 1st, 2012, 00:45
در esxi فکر نکنم بشه ولی در esx میشه

sellpad
June 1st, 2012, 00:50
در esxi نمیشه ولی در esx به راحتی میشه

tizparvaz
June 1st, 2012, 01:20
وارد این قسمت بشید /etc/ssh/sshd_config

arvin_b
June 1st, 2012, 01:26
سلام
یعنی هیچ راهی نداره ؟

آخه این یکی از چیز های خیلی مهمه چه طور امکان تغییر نیست

میشه روی ssh ip تنظیم کرد که فقط 2 ip دسترسی به ssh داشته باشن که حداقل از این طریق سرور هک نشه

arvin_b
June 1st, 2012, 01:27
وارد این قسمت بشید /etc/ssh/sshd_config

وارد شدم هیچ چیزی داخلش نیست

darya
June 1st, 2012, 23:04
خواستم توضیح بدم دیدم اینجا کامل توضیح داده خیلی ساده

Change SSH port in VMware ESXi | Pieces of Life... (http://www.bogdanirimia.ro/change-ssh-port-in-vmware-esxi/278)

اگر متوجه نشدی بگو ...

موفق باشی

arvin_b
June 3rd, 2012, 21:13
خواستم توضیح بدم دیدم اینجا کامل توضیح داده خیلی ساده

Change SSH port in VMware ESXi | Pieces of Life... (http://www.bogdanirimia.ro/change-ssh-port-in-vmware-esxi/278)

اگر متوجه نشدی بگو ...

موفق باشی

سلام
اگر میشه کامل توضیح بدید

rpserver
June 30th, 2012, 22:16
اصلا ربطی به ESX یا ESXi یا چیز دیگه ای نداره . شما وارد ssh بشو با توجه به سیستم عاملت میتونی خیلی راحت پورت رو عوض کنی . فقط دقت داشته باش پورت جدید رو توی فایروالت باز کنی و اینکه بعد از تغییر پورت سرویس sshd رو یکبار ریست کن . طبیعیه که کانکشنت قطع میشه و میتونی با پورت جدید بیای بالا . فقط اگر خیلی وارد نیستی دست نزنی بهتره :دی . من یوزر هایی داشتم بعضا اشتباه کوچیکی کردن بن کل ssh رو از دست دادن با کلی سعی و تلاش تونستیم یه کارایی براشون کنیم !
سیستم عاملت رو اینجا بگو ، روش تغییر پورت ssh رو دقیق تر میگم بهت

shirin shirina
July 8th, 2012, 12:09
سلام ببخشید من جایی رو پیدا نکردم برای طرح سوالم ، نمیدونم اینجا مناسبه یا نه ، اما بهر حال در انجمن ور ام ور مطرح می کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
من بتازگی روی vmware workstation یک esxi5 نصب کردم و روی یک vsphere ،win server2008r2 نصب کردم .
اما الان مشکلی که دارم اینه که از vcenter نمیتونم به esxi ، وارد بشم! اصلا ping هم نمیشه . نمیدونم مشکل از چیه؟! از DNS میتونه باشه؟
حتی توی browser هم ip رو که میزنم باز نمیشه!
یک مسئله دیگه اینکه چطوری میشه کنسول کامند لاینش رو باز کرد؟

tsotoodeh
July 8th, 2012, 17:04
در نسخه ESXi 4 این قابلیت وجود دارد اما به صورت پیش فرض فعال نیست.
برای فعال سازی مراحلی که در این سایت ذکر شده را دنبال کنید:
ESXi (ESX 4i) Enable SSH (http://www.vm-help.com/esx40i/ESXi_enable_SSH.php)

tsotoodeh
July 8th, 2012, 17:06
سلام ببخشید من جایی رو پیدا نکردم برای طرح سوالم ، نمیدونم اینجا مناسبه یا نه ، اما بهر حال در انجمن ور ام ور مطرح می کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
من بتازگی روی vmware workstation یک esxi5 نصب کردم و روی یک vsphere ،win server2008r2 نصب کردم .
اما الان مشکلی که دارم اینه که از vcenter نمیتونم به esxi ، وارد بشم! اصلا ping هم نمیشه . نمیدونم مشکل از چیه؟! از DNS میتونه باشه؟
حتی توی browser هم ip رو که میزنم باز نمیشه!
یک مسئله دیگه اینکه چطوری میشه کنسول کامند لاینش رو باز کرد؟

ماشین های مجازی برای برقراری ارتباط نیاز به ارتباط شبکه دارند. باید آدرس IP ها را بررسی کنید.
به صورت پیش فرض VMware Workstation از DHCP به سرورها IP Address assign می کند.

shirin shirina
July 8th, 2012, 21:21
ماشین های مجازی برای برقراری ارتباط نیاز به ارتباط شبکه دارند. باید آدرس IP ها را بررسی کنید.
به صورت پیش فرض VMware Workstation از DHCP به سرورها IP Address assign می کند.

ممنون از جوابتون . درسته من ارتباط شبکه ای رو بررسی کردم. به هر دو ip بصورت static دادم . مساله ی عجیبی که برام پیش اومده اینه که از esxi میتونم vmی که روش vsphere نصبه ping کنم اما از vsphere نه ، ینی نه ipش رو ping میکنه و نه بهش وصل می شه! بنظر شما علت چی میتونه باشه؟ من حتی یکبار دیگه esxi رو نصب کردم اما مشکل هنوز حل نشده و من به esxi نمستونم وصل بشم.

tsotoodeh
July 8th, 2012, 22:29
ممنون از جوابتون . درسته من ارتباط شبکه ای رو بررسی کردم. به هر دو ip بصورت static دادم . مساله ی عجیبی که برام پیش اومده اینه که از esxi میتونم vmی که روش vsphere نصبه ping کنم اما از vsphere نه ، ینی نه ipش رو ping میکنه و نه بهش وصل می شه! بنظر شما علت چی میتونه باشه؟ من حتی یکبار دیگه esxi رو نصب کردم اما مشکل هنوز حل نشده و من به esxi نمستونم وصل بشم.

پیشنهاد می کنم سوال رو در جایی مطرح کنید که بتونم پاسخ بدم.

shirin shirina
July 9th, 2012, 11:29
کجا مطرح کنم؟
من جایی رو برای سوال پرسیدن راستش پیداش نکردم..!