PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عجایب هفت گانه مخابرات های شهرستانی !!!

amirlord
May 31st, 2012, 20:01
سلام
سریع میریم سر اصل مطلب . توی بوشهر دو نوع خط تلفن وجود داره . یکی بصورت خط تلفن های عادی که قدیمی هستند و یک نوع خط PCM هستند که از طریق دکل های مخابراتی در سرتاسر شهر بصورت بی سیم به مخابرات اصلی وصل میشن .
تا اینجا مشکلی نبود . اما مشکل اینجا شروع میشه که اون بدبخت هایی که خطشون PCM هست فقط میتونن از مخابرات سرویس ADSL بگیرند !!! می پرسید چرا ؟ من مدیر IT مخابرات بوشهر پرسیدم گفتند بقیه شرکت ها توانایی ارائه سرویس روی خط PCM ندارند و انحصاری مخابرات هست !!
یه 7 ماهی هست شروع به کار کرده . دقیقا از روزی که آپ کرد سرویسش رو من گرفتم . اولاش که خیلی عالی بود و قطعی به هیچ وجه . ولی کم کم عجایب شروع میشه !!!
شروع میکنیم !
1 - پینگ من به روتر خود مخابرات بوشهر 45 هست !!! این یعنی کیفیت افتضاح خط ها !
2 - همین دیروز وقتی اومدم مودم رو روشن کردم دیدم که فقط سایت هایی که روی https هستند و یاهو باز میشه . جالبه که f a c e b o o k هم باز میشد :) ولی iran.ir باز نمیشد :))
3- بدون شرح :

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=179ms TTL=243
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=186ms TTL=243
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=181ms TTL=243
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=191ms TTL=243

پینگ از یک سرور اینترانت :

C:\Users\AmirLord>ping 10.8.101.18

Pinging 10.8.101.18 with 32 bytes of data:
Reply from 10.8.101.18: bytes=32 time=591ms TTL=118
Request timed out.
Reply from 10.8.101.18: bytes=32 time=590ms TTL=118
Request timed out.

جالب تر از این ؟! :d

4 - روز پنج شنبه و جمعه که همه مخابرات ها تعطیل هستند . گفتند پنج شنبه در هر بخش باید یک مسئول باشه . اما ما رفتیم سرویس رو تمدید کنیم فقط یه نگهبان بود گفت عامو برو پس فردا بیو :دی
5 - اطلاعات فنی اپراتور ها در حد صفر ! که من بعضی وقتا که سوال فنی دارم زنگ میزنم به گوشی مدیر بخش IT !!!
6 - جالب اینجاست که سرویس رو فقط 3ماهه میدن و ماهانه نمیدن !!! من همون موقع که سرویس رو 3ماه تمدید کردم 1ماه آی پی استاتیک گرفتم . الان حدودا 3 ماه تموم شده آی پی استاتیک هنوز همونه . یادشون رفته :دی یعنی سیستم انقدر بی صاحاب ؟!!!
7 - و در آخر که بازم جزو عجیب ترین چیز ها حساب میکنم گرون ترین سرویس های مخابراتی در سراسر کشور !! قیمت ها :
512 ماهانه 16 گیگ : 25 تومن فکر کنم بود که سه ماهه میشه 75 تومن ! بدون تخفیف !!!
1 مگ 32 گیگ : 45 تومن
2مگ 64گیگ : فکر کنم 75 تومن بود .
256 نامحدود هم میده ماهی 35 یا 45 که دقیق یادم نیست .

اگر کسی از بوشهر هست و از مخابرات سرویس می گیره خوشحال میشم جویای حال اون هم بشیم :دی

porya_spy
May 31st, 2012, 22:44
منم خط تلفنمون pcm بود که اصلا adsl نمیدادن به این خط 3 ماه رفت و امد داشتم تو مخابرات و نامه نگاری که من دانشجوی مجازی هستم و از این حرفا بعد 57 روز خط از pcm در اومد و اینترنت وصل شد
:67:
اگه میخواستم دیتاسنتر بزنم اینقد زمان نمیبرد :d

itjavani
May 31st, 2012, 23:06
سلام
شما یک ریویو از مخابرات استان بوشهر گذاشتید حالا من واستون از استان گلستان میگم ، مخابراتی که امسال برترین اداره در زمینه دیتا انتخاب شد

اول در پاسخ به مدیر دیتا مخابراتتون باید عرض کنم که از کی تا حالا حراست مخابرات بعد از اینکه مخابرات شروع به سرویس adsl کرد ، مجوز تردد mdf و pcm میده ؟! من پیمانکار باید هر روز برم منت mdf رو بکشم که برام یک کاری رو برام انجام بده که تهش هم باید دعوا بگیرم که کارم راه بیوفته!آقایون بهمون تردد نمیدند!بلکه بخاطر دعوا با کارمندشون ازمون گزارش میخوان و لغو تردد هم گاهی تو اون مرکز میکنند مارو ! بعد آقا بهتون میگه بقیه شرکت ها توانایی ندارند؟!!!! بقیه شرکت ها توانایی خیلی زیادی دارند ولی شما اجازه نمیدید!

پاسخ به مورد 1-2-3 شما که کلا بدون شرح هست :دی مشکل زیر ساختی مخابراتتون واضح هست

4- :)) برید خدارو شکر کنید حداقل 5 شنبه ها نیستند :)) اینجا که برترین مخابرات کشور هست بعد از ساعت 9.5 صبح که نیمرو صبحانه رو زدند به بدن هیچ کس تو اداره استان نیست ، همه رفتن ماموریت تو شهری پیش خانم بچه ها :)) تا 3 نمیان ، سه تا چهار پیداشون میشه ، چهار هم کارت رو میکشند و کارشون تموم میشه میره تا فردا ;))

5- از اپراتور نباید انتظار داشته باشید زیرا آنها یا نیروی شرکت پیمانکار پشتیبان مخابرات هستند یا نیروی خود مخابرات که فقط به فکر حقوقشون هستند ، مهم نیست چندتا زنگ میخوره و موفق راهنمایی میشه و قطع میشه ، مهم براشون اینه حقوق آخر ماه رو کی واریز میکنند به حسابشون ! اگر کمی پشت تلفن آه و ناله کنید و بگید مشکل دارم و ... اون ها هم آه و ناله شون در میاد و میگن ما هم کنار سرور نشستیم اینترنتمون داغونه و ... تهش هم جوابتون اینه : مشکل سراسریه

6- ارائه سرویس سه ماهه برای شروع قرار داد بر اساس cra هست البته تعرفه هایی که گفتید رو خارج از قوانین cra هست

7- تعرفه cra اشتراک یک به ده مخابرات گلستان:
128 ماهیانه 11400
256 ماهیانه 14400
512 ماهیانه 24000
1024 ماهیانه 45400
2048 ماهیانه 88800
ترافیک ماهیانه نامحدود

اشتراک گفته شده یک به ده هست ولی چیزی که کاربر میبینه یک به سی هم نیست
از طرفی از بس یوزر دارند نمیتونن کاربران رو کنترل کنند
بدلیل عدم توانایی کنترل درست بر کاربر هر چقدر پهنای باند اضافه میکنند باز هم کم میارند و یوزرهاشون مصرف میکنند
یک چیزی رو هم در نظر بگیرید مخابرات هر سرویسی بده ، نون اسمشو میخوره و همیشه و همیشه در بدترین حالت یوزر داره

amirlord
May 31st, 2012, 23:07
منم خط تلفنمون pcm بود که اصلا adsl نمیدادن به این خط 3 ماه رفت و امد داشتم تو مخابرات و نامه نگاری که من دانشجوی مجازی هستم و از این حرفا بعد 57 روز خط از pcm در اومد و اینترنت وصل شد
:67:
اگه میخواستم دیتاسنتر بزنم اینقد زمان نمیبرد :d
سلام عزیز
مگه میشه خط از pcm در بیاد ؟ :دی
الان از کدوم isp سرویس گرفتید و تو کدوم منطقه هستید ؟

hassanshaikhi
May 31st, 2012, 23:26
خوشبحال شما عامو باز خوبه مخابرات اونجو اینترنت میده ولات ما خو دو تا isp هست یکیش Adsl 64 به قیمت بسیار مناسب 15 تمن میده یکیش 18 تمن سرعت دانلود 6/7kb/s

HADNEZ-ICT
June 1st, 2012, 00:02
من موندم مجبورید از مخابرات سرویس بگیرید ؟؟
والا این طور که من تحقیق کردم تنها ویژگیش خوبش هزینه های پایینش هست :d البته اصفهان مخابرات adsl رایگان می ده فقط پول دانلود را می گیره

amirlord
June 1st, 2012, 00:10
من موندم مجبورید از مخابرات سرویس بگیرید ؟؟
والا این طور که من تحقیق کردم تنها ویژگیش خوبش هزینه های پایینش هست :d البته اصفهان مخابرات adsl رایگان می ده فقط پول دانلود را می گیره
بهتره بمونید :d چون مجبوریم ! :دی تو بوشهر نمیذارن بقیه ISP ها رو خط های PCM سرویس بدن :)

ToooPDL
June 1st, 2012, 00:15
مخابراتی که امسال برترین اداره در زمینه دیتا انتخاب شد

آبرو هرچی مخابراته بردن این گلستانیها
مثل شورای شهر ما شده. زنگ زدن به یکی از اعضای شورای شهر گفتن که شورای شهرتون ، شورای نمونه استان گلستان شده ! طرف در جواب میگه چی؟؟؟ جدی میگی ؟؟؟
باورش نمیشه دیگه! نه که خیلی فعالن!!! :^O:^O:^O

Adsl مخابرات گلستان امروزا روزی 2ساعت قابل استفاده هست.
ماشالله پشتیبانی خیلی خوبی دارن ! ساعت9 صبح زنگ میزنیم 1899 میگه ساعت اداری تماس بگیرین.. ساعت 10صبح زنگ میزنم میگه وقت اداری زنگ بزن!! هر ساعت از شبانه روز وضعیت همینه. مخابرات شهر هم که هر زمانی تماس بگیری یا حضوری بری میگه : مشکل سراسریه !!

serverirani
June 1st, 2012, 00:20
سلام

من تو حساب مخابرات برا adsl مبلغ 8800 تومن با 1 گیگ ترافیک 1 ماهه با پهنای باند 128 داشتم.
یه حسابهایی کردم و تونستم با 3000 تومن پهنای باند رو 512 و 10 گیگ ترافیک 2 ماهه کنم. و مبلغ شد 32000 تومن.
دیروز هم خواستم که افزایش بدم دیدم درستش کردن.

porya_spy
June 1st, 2012, 01:06
سلام عزیز
مگه میشه خط از pcm در بیاد ؟ :دی
الان از کدوم isp سرویس گرفتید و تو کدوم منطقه هستید ؟

بله عزیز اگه بخوان میتونن و انجام میدن ( البته اگه بخوان)

من کرمانشاه هستم و از پارس انلاین سرویس دارم

porya_spy
June 1st, 2012, 01:12
من از پارس انلاین 256 دارم ماهانه 7000 تومن میدم سرویس 1 ساله گرفتم یه مودم هدیه دادن بهم الان 165 روزه استفاده میکنم 1 روز قطع بود سرعت دانلود هم 180 کیلوبایت در ثانیه دارم واقعا ازشون راضی هستم

amirlord
June 1st, 2012, 01:13
بله عزیز اگه بخوان میتونن و انجام میدن ( البته اگه بخوان)

من کرمانشاه هستم و از پارس انلاین سرویس دارم
من 3 ماه یه پام خونه بود یه پام مخابرات نتونستم کاری بکنم . گفتند که برمیگرده به بحث سیم کشی خط ها که نمیشه تغییرش کرد و خونه های نوساز همه pcm میذارن ...

porya_spy
June 1st, 2012, 01:18
من 3 ماه یه پام خونه بود یه پام مخابرات نتونستم کاری بکنم . گفتند که برمیگرده به بحث سیم کشی خط ها که نمیشه تغییرش کرد و خونه های نوساز همه pcm میذارن ...

این کارا واسه اینه که از خودشون بگیری وگرنه میتونن
برو یه درخواست بده به رییس مخابرات که من دانشجوی مجازی هستم و به خاطر یه اینترنت نمیشه خونمو عوض کنم که یکمی هم سمج باش واست درست میکنن

itjavani
June 1st, 2012, 01:20
روش انتخاب مخابرات برتر: هر کی بیشتر پول از مردم بگیره :دی
کیفیت ، رضایت مشترکین و... همه ـش پشم

خیلی جالب هست بدونید که مخابرات بعضی از استان ها در حال ورشکستگی هستند! نمونه اش مخابرات مازندران! دخل و خرج نمیخونه!4000 کارمند دارند ولی در آمد کلی یکسالشون از adsl فقط یک میلیارد تومن هست و تلفن ثابت هم درامدی واسشون نداره در حالی که 4000 کارمندشون رو اگر بخوان نفری 500 هزارتومان حقوق بدند که خیلی بیشتر از این حرف هاست باید ماهی 2میلیارد تومن فقط حقوق بدند باقی ماجرا بماند. مجبورند برای اینکه سرپا بمونند کارهایی شگفت انگیز کنند
مثل آبونمان یک خط تلفن ثابت در صورتی که هیچ استفاده ای نشه 2200 الی 2800 تومان در هر دوره برای ما آب میخوره ؟! یعنی تلفن بخری هیچ استفاده نکنی باید 2200 الی 2800 تومان بدی! جالبتر اینجاست در صورت عدم پرداخت در سری آینده مبلغ آبونمان با محاسبه مالیات خواهد بود! به هر حال باید حقوق و پاداش میلیونی کارمندها و پرداخت ماموریت های الکی بی مورد کارمندهاشون رو در بیارند!

just like that
June 1st, 2012, 12:58
سلام
دوستان چرا از سرویس های بی سیم (مثل وایمکس ) استفاده نمیکنین؟ دیگه به خط تلفن وصل نیست مودم رو هم هر جا که خواستین میتونین ببرین سرعتش هم دقیقا" همون چیزیه که میگیری ، من یکساله دارم 512 راضیم ازش .

porya_spy
June 1st, 2012, 13:05
سلام
دوستان چرا از سرویس های بی سیم (مثل وایمکس ) استفاده نمیکنین؟ دیگه به خط تلفن وصل نیست مودم رو هم هر جا که خواستین میتونین ببرین سرعتش هم دقیقا" همون چیزیه که میگیری ، من یکساله دارم 512 راضیم ازش .

دوست عزیز اکثر شهرستانا به زور adsl دارن چه برسه به وایمکس

taghi.karimi
June 1st, 2012, 13:07
سلام

دوست عزیز همه مناطق که تحت پوشش وایمکس نیست!به صورتب یسیم میتوان به وایرلس اشاره کرد که این موردهم باید توجه کرد که تعرفه آن به طور کامل با adsl متفاوت است!و باز ضریب نفوذ آن بیشتر از wimax میباشد!
موفق باشید!

sazsaz
June 1st, 2012, 13:12
وقتی شما این وضعیت را داری که وی بوشهر هستی بگیر ما که توی گناوه هستیم چه وضعیتی داریم
خدا شاهده سرعت در حد صفر از روز یکم فروردین تا الان هم نزدیک به 17 روز به نا به دلایل نامعلوم اینترنت نداشتم

just like that
June 1st, 2012, 13:26
والا من شنیده بودم مراکز استانها تحت پوشش وایمکس ایرانسل هستند (حتی بعضی شهر های اطراف ) ولی الان که نگاه کردم دیدم خق با شماست این لینک مناطق تحت پوشش وایمکس ایرانسل
پوشش مناطق (http://wimax.irancell.ir/Layer1/?id=175)
ولی مبین نت رو نگاه کنین شاید داشته باشه

amirlord
June 1st, 2012, 17:00
سلام
در مورد وایمکس که ایرانسل نیست اینجا . مبین نت هست که مناظق محدودی رو می گیره و بوشهر چون دو قسمت هست که بهش میگن "شهر" و "بهمنی" . شهر رو کامل تحت پوشش داره اما بهمنی رو متاسفانه سیگنال زیاد جالبی نمیده !

shahmoradi
June 1st, 2012, 17:42
شما می توانید درخواست بدین که خط شما از حالت pcm به حالت کابلی در بیاد.(اگر در منطقه شما جعبه تقسیم مخابرات باشه یعنی سیم تلفن حوالی کوچه یا خیابان تون است ؟)
اخه بعضی مناطق کلا بر پایه pcm هستند و دیگه کابل نکشیدن

amirlord
June 1st, 2012, 17:45
شما می توانید درخواست بدین که خط شما از حالت pcm به حالت کابلی در بیاد.(اگر در منطقه شما جعبه تقسیم مخابرات باشه یعنی سیم تلفن حوالی کوچه یا خیابان تون است ؟)
اخه بعضی مناطق کلا بر پایه pcm هستند و دیگه کابل نکشیدن
والله یه فرعی اونور تر خونه یکی ااز دوستان خطشون کابلی هست اما به مخابرات که درخواست دادیم گفتند نمیشه اصلا و اون منطقه کلا دیگه نمیشه کابلی بذارن !!!

shahmoradi
June 1st, 2012, 17:46
اصلا اگه محدوه خانه شما امكانات كابلي بود كه مخابرات همين خطي رو كه الان روي pcm به شما تحويل داده ؛ ديگه روي pcm نميگذاشت.
پس در کل فکر کنم نشه ! ولی باز برو شاید بشه

shahmoradi
June 1st, 2012, 17:53
ولی من تو کرج بعضی از دوستانم را دیدم که درگیر تغییر خط از حالت pcm به کابلی بودن حتی یادمه از شاتل سرویس می خواست بگیره چون خطش pcm بود شاتل هم نتونست ارایه بده ولی بعد از مراجعه به مخابرات کل استان البرز و پر کردن یه تقاضانامه و ارایه به مدیر کل فکر کنم بشه فقط اول باید مشخص بشه که منطقه شما زیر ساخت مناسب جهت کابل یا حتی فیبر نوری داره اگه داره برو دنبالش عوض می کنند.

shahmoradi
June 1st, 2012, 17:55
یه تقاضا نامه مناسب با متن کوتاه و زیبا که بیان نیاز واقعی شما بر اینترنت پرسرعت باشه بنویس برو پیش مدیر کل مخابرات شهرستان بوشهر (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان بوشهر)
روزی برو که مدیر کل دیدار مردمی داره روزهای دیگه اصلا رات نمیدن !

itjavani
June 1st, 2012, 18:42
یه تقاضا نامه مناسب با متن کوتاه و زیبا که بیان نیاز واقعی شما بر اینترنت پرسرعت باشه بنویس برو پیش مدیر کل مخابرات شهرستان بوشهر (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان بوشهر)
روزی برو که مدیر کل دیدار مردمی داره روزهای دیگه اصلا رات نمیدن !

مربوط به مدیرکل نمیشه ، مدیرکل تنها کاری که میکنه زیر نامه مینویسه
بسمه تعالی
مدیریت دیتا جناب فلانی لطفا بررسی و اقدامات لازم را مبذول فرمایید.
با تشکر
امضا فلانی

بعد شما رو میفرستند پیش مدیر دیتا استان!
در نتیجه شما خودت مستقیم پیش مدیر دیتا برید زودتر کارتون راه میفته!البته امضا یک مقام بالا دست خالی از لطف نیست !
یک مورد دیگه شما با خود مخابرات بخش آبونمان صحبت کنید ببینید شاید یک خط که pcm نباشه یا روی کافو نوری نباشه تو منطقه شما موجود باشه که همان خط را خرید کنید و روی آن ADSL بگیرید!

amirlord
June 1st, 2012, 18:49
مربوط به مدیرکل نمیشه ، مدیرکل تنها کاری که میکنه زیر نامه مینویسه
بسمه تعالی
مدیریت دیتا جناب فلانی لطفا بررسی و اقدامات لازم را مبذول فرمایید.
با تشکر
امضا فلانی

بعد شما رو میفرستند پیش مدیر دیتا استان!
در نتیجه شما خودت مستقیم پیش مدیر دیتا برید زودتر کارتون راه میفته!البته امضا یک مقام بالا دست خالی از لطف نیست !
یک مورد دیگه شما با خود مخابرات بخش آبونمان صحبت کنید ببینید شاید یک خط که pcm نباشه یا روی کافو نوری نباشه تو منطقه شما موجود باشه که همان خط را خرید کنید و روی آن ADSL بگیرید!
انقدر رفتم پیش این و اون دیگه هر وقت میرم مخابرات حتی اگه کار دیگه ای هم داشته باشم میگن سلام آقای کشاورز مدیر دیتا نیستش :))
من در این رابطه صحبت کردم . این جواب رو به من دادن :
حتی اگر خط قدیمی کابلی هم باشه نمی تونید روی خونتون بندازید !!! امروز که جمعه ست . من فردا دوباره میرم ببینم چیکار میتونم بکنم . لطفا هر چی در این رابطه که به من کمک میکنه بگید . دریغ نکنید :d
اگر تا ماه آینده مشکل من حل نشه مجبورم خونه جدید بگیرم .... !!

taghi.karimi
June 1st, 2012, 21:39
کمتر منطقه ای هست که تحت پوشش وایرلس نباشه.در منطقه شما که هیچ اطراف شما تا 10 کیلومتری شرکتی نیست ؟
البته اگر adsl باشه که حرفی نمیمونه اما از قرار که معلومه اینطورنخواهد.
بهتر هست با شرکتهایی در ضمینه وایرلس هم صحبت نمایید شاید به نتیجه رسیدید.
موفق باشید!

amirlord
June 1st, 2012, 22:19
کمتر منطقه ای هست که تحت پوشش وایرلس نباشه.در منطقه شما که هیچ اطراف شما تا 10 کیلومتری شرکتی نیست ؟
البته اگر adsl باشه که حرفی نمیمونه اما از قرار که معلومه اینطورنخواهد.
بهتر هست با شرکتهایی در ضمینه وایرلس هم صحبت نمایید شاید به نتیجه رسیدید.
موفق باشید!
والله شرکت که زیاده اما سوال پرسیدم گفت تا خیابون بقلی بیشتر سیگنال نمیده :))

just like that
June 1st, 2012, 22:59
سلام
در مورد وایمکس که ایرانسل نیست اینجا . مبین نت هست که مناظق محدودی رو می گیره و بوشهر چون دو قسمت هست که بهش میگن "شهر" و "بهمنی" . شهر رو کامل تحت پوشش داره اما بهمنی رو متاسفانه سیگنال زیاد جالبی نمیده !

ببین دیگه خودت داری هی بهونه میاری انگار که اصلا" اینترنت نمیخوای ! ;) ، مودم های وایمکس از فاصله 50 کیلومتری تا 1Mbps جواب میده ( به شرطی که مانعی بین مودم و دکل نباشه اگر هم باشه بسته به نوع مانع و ... سیگنال تضعیف میشه) دیگه فکر نکنم فاصلتون بیشتر از 10 کیلومتر باشه ، اگه سیگنال ضعیف بود مودم رو بذار تو یه جعبه غیر فلزی بدارش بالا پشت بوم ، این کار یه مزیتی هم داره اینجوری میتونی خط یک مگا بیت بگیری و به همسایه هات هم بفروشی (با WiFi وصل میشین به مودم) .

amirlord
June 1st, 2012, 23:12
ببین دیگه خودت داری هی بهونه میاری انگار که اصلا" اینترنت نمیخوای ! ;) ، مودم های وایمکس از فاصله 50 کیلومتری تا 1Mbps جواب میده ( به شرطی که مانعی بین مودم و دکل نباشه اگر هم باشه بسته به نوع مانع و ... سیگنال تضعیف میشه) دیگه فکر نکنم فاصلتون بیشتر از 10 کیلومتر باشه ، اگه سیگنال ضعیف بود مودم رو بذار تو یه جعبه غیر فلزی بدارش بالا پشت بوم ، این کار یه مزیتی هم داره اینجوری میتونی خط یک مگا بیت بگیری و به همسایه هات هم بفروشی (با WiFi وصل میشین به مودم) .
بهونه میارم ؟!! عحب !
تنها استفاده من از اینترنت فقط باز کردن سایت نیست !!! خیلی استفاده های دیگری دارم که از تست هایی که از مبین نت بوشهر گرفتم اصلا بدرد من نمیخوره .
بهتر هم هست بدونید که بیشترین دکل توی کشور توی بوشهر هست !!! یه بار بیاید بوشهر متوجه این موضوع میشید که دکل وایرلس از 2 متری گرفته تا 80 متری خیلی زیاده توی بوشهر .
البته من دوباره به نماینده مبین نت مراجعه میکنم ببینم فرقی کرده یا نه . چون داشتن یه دکل جدید میذاشتن . اگر گذاشته باشن چون نزدیک محل سکونت من هست به احتمال زیاد از همینجا بگیرم .
این تاپیک هم review در مورد مخابرات بود نه در مورد من !

hassanshaikhi
June 1st, 2012, 23:53

مهندس اون 50 کیلومتر که میگین خودتون به شخصه تا حالا تست کردین؟؟؟ اگه تست کردین بگید تا فردا یه مودم بزارم پشت بوم (البته اگه ند زدنش :39:) از وایمکس بوشهر استفاده کنم.
این واسه بهترین شرایط و از لحاظ تئوری هست و بستگی به نوع آنتن و خروجی رادیو هم داره.

WiMAX - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/WiMAX)

WiMax far surpasses the 30-metre (100-foot) wireless range of a conventional Wi-Fi (http://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi)local area network (http://en.wikipedia.org/wiki/Local_area_network) (LAN), offering a metropolitan area network with a signal radius of about 50 km (30 miles).

برد یک ایستگاه مرکزی وایمکس چه مقدار است؟ این موضوع کاملاً بستگی به محیط بیرونی و وضعیت جغرافیایی دارد. در کنار دریا و مکان‌های مسطح، یک آنتن BTS با زاویه پوشش ۳۶۰ درجه می‌تواند تا شعاع ۱۰ کلیومتری در محیط شهری را پوشش دهد، اما در محیط‌های شهری با توجه به وجود ساختمان‌های مرتفع پوشش یک آنتن BTS به حدود ۳ کیلومتر کاهش پیدا می‌کند. اما باید توجه داشت که در محیط شهری و در محدوده ۳ کیلومتری از آنتن مرکزی نیازی به دید مستقیم میان دستگاه مشترک و آنتن مرکزی وجود ندارد.

پاسخ به سئوالات شما در زمینه خدمات WiMAX (http://datak.ir/pages/wimax_faq)

itjavani
June 2nd, 2012, 00:05
بهونه میارم ؟!! عحب !
تنها استفاده من از اینترنت فقط باز کردن سایت نیست !!! خیلی استفاده های دیگری دارم که از تست هایی که از مبین نت بوشهر گرفتم اصلا بدرد من نمیخوره .
بهتر هم هست بدونید که بیشترین دکل توی کشور توی بوشهر هست !!! یه بار بیاید بوشهر متوجه این موضوع میشید که دکل وایرلس از 2 متری گرفته تا 80 متری خیلی زیاده توی بوشهر .
البته من دوباره به نماینده مبین نت مراجعه میکنم ببینم فرقی کرده یا نه . چون داشتن یه دکل جدید میذاشتن . اگر گذاشته باشن چون نزدیک محل سکونت من هست به احتمال زیاد از همینجا بگیرم .
این تاپیک هم review در مورد مخابرات بود نه در مورد من !

سلام
تعداد کل زیاد در یک شهر نشان برتری و افزایش سطح کیفی نیست! بلکه میتونه نشان گر عدم مهندسی و بدون برنامه و طرح بودن اون پروژه در اون شهر هست! یک شهر ممکنه با 6 تا bts هم کارش حل بشه! ولی اگر درست طراحی نشه همون منطقه ممکن هست با 10 bts پوشش داده بشه! الزاما 10 تا بیشتر از 6 تا بی تی اس در شهر نشان برتری نیست در صورتی که بصورت مهندسی شده این ها طراحی نشند حتی ممکن هست شما با 10 عدد هست کل منطقه رو نتونید خیلی خوب پوشش بدید.
در مورد وایمکس مبین نت باد خدمتتون بگم که مودم های وایمکس از نزدیک ترین bts ،اینترنت را دریافت می کنند که این خیلی نکته مثبتی هست ، حال اگر پهنای باند مناسبی مبین نت در شهرتون داشته باشه شما اینترنت مناسبی خواهید داشت!

porya_spy
June 2nd, 2012, 00:22
دوست عزیز خونتونو بفروش برو یجا دیگه که خطاش pcm نباشه یا انتن وایمکس داشته باشه :113:

just like that
June 2nd, 2012, 00:39
مهندس اون 50 کیلومتر که میگین خودتون به شخصه تا حالا تست کردین؟؟؟ اگه تست کردین بگید تا فردا یه مودم بزارم پشت بوم (البته اگه ند زدنش :39:) از وایمکس بوشهر استفاده کنم.
این واسه بهترین شرایط و از لحاظ تئوری هست و بستگی به نوع آنتن و خروجی رادیو هم داره.

WiMAX - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/WiMAX)

پاسخ به سئوالات شما در زمینه خدمات WiMAX (http://datak.ir/pages/wimax_faq)

مرسی از اطلاعات خوبی که گذاشتین
خوب دیگه بوشهر که فکر نکنم ساختمون بلند داشته باشه کنار دریام هستی هوا هم شرجی شهرتون هم کوچیکه فاصله ای ندارین از دکل ؛ حتما" هم که نیازی نیست همه رو در جریان بذاری که مودم گذاشتی بالا پشت بوم (همشهریتون هم گفتن که سیگنالش ضعیف بوده حتما" بالا بذاری خوب میشه )
نتیجه رو همینجا اعلام کن

arman_2
June 2nd, 2012, 00:54
باور کنید جو گرفتتشون.می شینن پای یه سیستم فک می کنن خدای آی تی هستن. بعضیاشون نمی دونن پینگ چیه:106:
اما مخابرات این جا خوبه اما نه خیلی

مثلا 1 مگشون همیشه سرعتش حدود 110 کیلوبایت همیشه هم ثابته حتی شبا.

porya_spy
June 2nd, 2012, 00:57
باور کنید جو گرفتتشون.می شینن پای یه سیستم فک می کنن خدای آی تی هستن. بعضیاشون نمی دونن پینگ چیه:106:
اما مخابرات این جا خوبه اما نه خیلی

این که خیلی کمه من با 256 پارس انلاین 170 ثابت میگیرم بعضی اوقات تا 200 کیلوبایت هم میره

hassanshaikhi
June 2nd, 2012, 01:03
مرسی از اطلاعات خوبی که گذاشتین
خوب دیگه بوشهر که فکر نکنم ساختمون بلند داشته باشه کنار دریام هستی هوا هم شرجی شهرتون هم کوچیکه فاصله ای ندارین از دکل ؛ حتما" هم که نیازی نیست همه رو در جریان بذاری که مودم گذاشتی بالا پشت بوم (همشهریتون هم گفتن که سیگنالش ضعیف بوده حتما" بالا بذاری خوب میشه )
نتیجه رو همینجا اعلام کن
خواهش میکنم دوست عزیز
والا خود بوشهر نیستم واسه همین از فاصله دور میخام وصل بشم. آره بوشهر ساختمون بلند نداره همه ارتفاع شون زیر 2 متره بعضی خونه ها هم دیوارشون گلی هست بیشتر مردم با الاغ این ور اونور میرن البته یه ساختمون هم هست ارتفاعش 3 متره که اون واسه بانکه وسط شهر وایسی راحت آخرشو میتونی ببینی
اون قضیه هم جریان داره حتما باید محلی باشین تا بتونین درکش کنید توی متن قابل بیان نیست!

hassanshaikhi
June 2nd, 2012, 01:04
این که خیلی کمه من با 256 پارس انلاین 170 ثابت میگیرم بعضی اوقات تا 200 کیلوبایت هم میره
256 که دارید نامحدود هست؟

amirlord
June 2nd, 2012, 01:05
سلام
تعداد کل زیاد در یک شهر نشان برتری و افزایش سطح کیفی نیست! بلکه میتونه نشان گر عدم مهندسی و بدون برنامه و طرح بودن اون پروژه در اون شهر هست! یک شهر ممکنه با 6 تا bts هم کارش حل بشه! ولی اگر درست طراحی نشه همون منطقه ممکن هست با 10 bts پوشش داده بشه! الزاما 10 تا بیشتر از 6 تا بی تی اس در شهر نشان برتری نیست در صورتی که بصورت مهندسی شده این ها طراحی نشند حتی ممکن هست شما با 10 عدد هست کل منطقه رو نتونید خیلی خوب پوشش بدید.
در مورد وایمکس مبین نت باد خدمتتون بگم که مودم های وایمکس از نزدیک ترین bts ،اینترنت را دریافت می کنند که این خیلی نکته مثبتی هست ، حال اگر پهنای باند مناسبی مبین نت در شهرتون داشته باشه شما اینترنت مناسبی خواهید داشت!
بله درسته . منم در جواب به دوستمون که گفتن مانع یا دکلی نباشه که ماشالله زیاده !
وایمکس میتونه پینگی به خوبی اینترنت کابلی داشته باشه ؟ در مسافت های زیاد .

vps-baran.ir
June 2nd, 2012, 03:01

من 512 دارم با سرعت 112 دانلود می کنه همیشه دانلود نامحدود هست
فرقی هم نمی کنه شب باشه یا روز

ببینید

این سیاست شرکت های خصوصی هست که بهتون سرعت بالا میدن

مثلا می گن سرعت 256 با 12 گیگ ترافیک ماهیانه

میان چه کار می کنن؟

سرعت دانلود رو افزایش میدن که سریعتر ترافیک شما تمام بشه

یا میان از سرعت اپلود میزنن و کمش می کنن

شما باید تمام جوانب رو در نطر بگیرید

و مخابرات مثلا میاد 1به 8 سرعت رو تقسیم می کنه

این کار اصولی است

PDhost.net
June 2nd, 2012, 03:31
256 اسمیه عزیز پورتت رو 2 مگ آپ میشه پارس آنلاین
از عمد سرعت رو بالاتر میذارن که حجم بیشتری استفاده کنید و پول بیشتری بگیرند به نفع خودشون هست،ضمنا ساعت 1 تا 2:30 صبح (اولین ساعاتی که حجم رایگان میشه)سرعت افتضاح و بین 20 تا 40 کیلوبایت هست و البته 512 دارم،وقتیم تماس میگیریم کلی پشت خط میمونیم آخرشم جواب درستی نمیدن
موفق باشید

aalireza439
June 2nd, 2012, 09:31
من هم از مخابرات گلستان سرویس دارم ، کیفیت اش رو که دوستان در وصف اش گفتند ، چند هفته ای میشه که پینگ افتضاحی داره ، روزی چند ساعت ام قطع میشه به خصوص بین ساعت 2 الی 4 بعد از ظهر، چند شب پیش ساعت 8 قطع شد من تا 11.30 بیدارم بودم ،وصل نشد.
از نظر پشتیبانی که هم در حد صفر ، تلفنی که جواب نمی دن ، باید خودت حضوری بری . هنوز یک پورتال برای مشترکین ندارن که سروبس ها رو آنلاین تمدید کرد، برای تمدید سرویس باید بریم از مخابرات یک شناسه بگیریم و بعد بریم بانک ، باز برگردیم مخابرات فیش پرداختی رو بدیم.
امنیت اشون هم خیلی پایینه ، من فقط فقط مونده برم رانژ هم خودم انجام بدم.:)
من قبلا از پارس(رایانه دانش گلستان) Adsl می گرفتم ، کیفیت بد نبود ، الان رو نمی دونم. شاید دوباره برم از اینجا adsl بگیرم.

در کل تمام شرکت های مخابراتی که ADSL ارائه میدن ، کیفیت براشون مهم نیست ، هر چی مشتری بیشتر درامد بیشتر ، این اشتراک 1 به 10 هم کشکه.

porya_spy
June 2nd, 2012, 11:58
256 اسمیه عزیز پورتت رو 2 مگ آپ میشه پارس آنلاین
از عمد سرعت رو بالاتر میذارن که حجم بیشتری استفاده کنید و پول بیشتری بگیرند به نفع خودشون هست،ضمنا ساعت 1 تا 2:30 صبح (اولین ساعاتی که حجم رایگان میشه)سرعت افتضاح و بین 20 تا 40 کیلوبایت هست و البته 512 دارم،وقتیم تماس میگیریم کلی پشت خط میمونیم آخرشم جواب درستی نمیدن
موفق باشید

حرف شما رو قبول دارم به خاطر مصرف حجم بالا این کارو میکنن ولی اگه بخواین با این سرعت از مخابرات دانلود داشته باشید هزینه سرویس خیلی بالا میره

itjavani
June 2nd, 2012, 13:46
من هم از مخابرات گلستان سرویس دارم ، کیفیت اش رو که دوستان در وصف اش گفتند ، چند هفته ای میشه که پینگ افتضاحی داره ، روزی چند ساعت ام قطع میشه به خصوص بین ساعت 2 الی 4 بعد از ظهر، چند شب پیش ساعت 8 قطع شد من تا 11.30 بیدارم بودم ،وصل نشد.
از نظر پشتیبانی که هم در حد صفر ، تلفنی که جواب نمی دن ، باید خودت حضوری بری . هنوز یک پورتال برای مشترکین ندارن که سروبس ها رو آنلاین تمدید کرد، برای تمدید سرویس باید بریم از مخابرات یک شناسه بگیریم و بعد بریم بانک ، باز برگردیم مخابرات فیش پرداختی رو بدیم.
امنیت اشون هم خیلی پایینه ، من فقط فقط مونده برم رانژ هم خودم انجام بدم.:)
من قبلا از پارس(رایانه دانش گلستان) adsl می گرفتم ، کیفیت بد نبود ، الان رو نمی دونم. شاید دوباره برم از اینجا adsl بگیرم.

در کل تمام شرکت های مخابراتی که adsl ارائه میدن ، کیفیت براشون مهم نیست ، هر چی مشتری بیشتر درامد بیشتر ، این اشتراک 1 به 10 هم کشکه.

رایانه دانش الان خودش داده گستر رو خریده و تبدیل به pap شده! سرویس هاش الان تبدیل به pppoe شده و سرویس های نامحدودش رو برداشته و تمامی سرویس محدود ارائه میکنه! فعلا روی مخابرات دووم بیارید تا سرویس ما برای مراکز گرگان راه اندازی بشه اون وقت کیفیت رو تجربه کنید!

j@v@d
August 8th, 2012, 23:23
منم سه ماه پیش یه خط تلفن گرفتم، رفتم که از پارس آنلاین adsl بگیرم دو روز بعد زنگ زدن گفتن خط شما pcm هست و نمیشه. یکی از بچه ها گفت اگه از مخابرات adsl بگیری pcmرو برمیدارن ، منم رفتم (مجبور شدم) از مخابرات 128 یه ماهه گرفتم. بعد یه ماه که سرویسم تموم شد درخواست تخلیه خط دادم که از پارس بگیرم (از تحت رانژه مخابرات خارج شه). اشغالای عوضی، خطو دوباره به حالت pcm دراوردن، رفتم بازرسی مخابرات که چرا همچین کاری کردین برمیگرده بم میگه مخابرات یه شرکت خصوصیه دنبال درآمدزاییه و از اینجور حرفا....... تو شهرستان هم که وایمکس ارائه نمیشه! از مخابرات هم نمیخوام سرویس بگیرم،
کجا باید شکایت کنم خواهشا یکی مارو راهنمایی کنه :: با تشکــــر

itjavani
August 9th, 2012, 01:20
منم سه ماه پیش یه خط تلفن گرفتم، رفتم که از پارس آنلاین adsl بگیرم دو روز بعد زنگ زدن گفتن خط شما pcm هست و نمیشه. یکی از بچه ها گفت اگه از مخابرات adsl بگیری pcmرو برمیدارن ، منم رفتم (مجبور شدم) از مخابرات 128 یه ماهه گرفتم. بعد یه ماه که سرویسم تموم شد درخواست تخلیه خط دادم که از پارس بگیرم (از تحت رانژه مخابرات خارج شه). اشغالای عوضی، خطو دوباره به حالت pcm دراوردن، رفتم بازرسی مخابرات که چرا همچین کاری کردین برمیگرده بم میگه مخابرات یه شرکت خصوصیه دنبال درآمدزاییه و از اینجور حرفا....... تو شهرستان هم که وایمکس ارائه نمیشه! از مخابرات هم نمیخوام سرویس بگیرم،
کجا باید شکایت کنم خواهشا یکی مارو راهنمایی کنه :: با تشکــــر

شکایتتون که راه به جایی نمیبره! ولی خب محض دلخوشی سازمان تنظیم مقررات مسئول نظارت هست

j@v@d
August 9th, 2012, 16:47
الان رفتم تو سایت "سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (http://www.cra.ir/Portal/Home)" تو بخش "آخرین اخبار سازمان" این مطلب رو نوشته ::

بخشنامه رانژه خطوط مشتركان ADSL قابل اجرا نيست
(http://www.cra.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=b51169ac-27ff-4f0e-b534-719f6655ac3c&WebPartID=3f210037-707e-451c-bfd7-5ac582dd5a03&CategoryID=95fd93fb-2ee6-493a-829a-dd6b96e46ec7)1391/5/4 چهارشنبه
حسن رضواني اعلام كرد :
بخشنامه رانژه خطوط مشتركان ADSL قابل اجرا نيست
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي اعلام كرد: شركت مخابرات ايران و شركتهاي مخابرات استاني مجاز نيستند بخشنامه مربوط به رانژه خطوط مشتركين شركتهاي PAP را اجرا كنند.
به گزارش روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي حسن رضواني گفت: شركت مخابرات ايران بخشنامه‌اي به شركتهاي مخابرات استاني ابلاغ كرده است كه براساس آن، از اين پس شركتهاي مخابرات استاني مجاز شده‌اند بابت رانژه كردن خطوط مشتركان شركتهاي اينترنتي هزينه دريافت كنند.
وي افزود: اين بخشنامه براساس بخشي از توافق شركتهاي PAP و شركت مخابرات ايران تهيه شده است و با توجه به عدم اجراي كامل تعهدات طرفين به يكديگر مطابق اين توافقنامه و همينطور برآورده نشدن الزامات مفاد مصوبه 97 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات در قالب آئين‌نامه تعاملي واگذاري خدمات شركتهاي مخابراتي و شركتهاي ندا، اين بخشنامه مورد تائيد رگولاتوري نيست و شركت مخابرات ايران و شركتهاي مخابرات استاني تا زمان تائيد موافقتنامه بين اين شركت و شركتهاي PAP در سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي مجاز به اجراي آن نيستند.
رضواني با اشاره به اينكه تمامي اپراتورها بايد در چارچوب پروانه فعاليت شان نسبت به ارائه خدمات و تعرفه‌گذاري اقدام كنند، اظهار كرد: چنانچه شركت مخابرات ايران نيز به عنوان يكي از اپراتورهاي اين حوزه چارچوب مصوبات و مفاد پروانه را رعايت نكند، مقررات لازم در مورد آن اعمال مي‌شود.

با توجه به این بخشنامه یکی روشنمون کنه (هنگ کردم!)#-o

alireza.076
August 9th, 2012, 17:05
بهترین کار استفاده از اینترنت انلاین یک طرفه ماهواره ای هست
زیاد خرج نداره
میتونید حتی 50 مگابیت هم داشته باشید ولی اگه شانس داشته باشید میتونید مجونی این سرعت را پیدا کنید یا اگه پول دارید بخرید
1مگابیت هم 25 تومن هم میفروشن ولی خودتونم میتونید پیدا کنید
کلا این هارو نیاز دارید
یه دیش و ال ان بی ساده که برای تلویزیون استفاده میکنید هم جواب میده اما اگه با مشکل جمع آوری این ها روبه رو هستید یه دیش سلف ست بگیرید که از پشت شیشه هم میتونید بگیرید. قیمتش رو نمیدونم. اندازش به اندازی یه کاغذ A3 هست و 4کیلو هم بیشتر وزن نداره. ال ان بی هم نیاز نداره قطرشم حدودا 5 سانت بیشتر نیست
یه دی وی بی کارت که از 70 تومن هست به بالا جنسشم آلمانی هست، چینی هم کم پیدا میشه اما اکثرا آلمانی هست. کره ای هم هستش که جنسش خوبه ولی چینی نه
و یه سیم تا کامپیوتر
اگه میخواهید خودتون هم هک کنید یه سرور میکروتیک نیاز دارید که قیمت خوب میدونید
اما اگه میخواهید اجاره کنید به هیچ چیزی نیاز ندارید.
جهت پیشنهادی ما قبلا nss6 بود که دیگه رفت و جاش یه چی دیگه اومده که من بیخبرم، قبلا روش 1مگ راحت پیدا میشه
فعلا w6 خوبه
w3 برای آفلاین خوبه اما انلاین آخرش 256 پیدا میکنید بیشتر پیدا نمیشه
اینتل 902 هم آخرش 512 هست کم پیدا میشه بالا تر

اگه سوالی بود برای نحوه راه اندازی در خدمتیم

دیگه اینجوری میتونیم از سرعت کم و بی کیفیت ایران راحت شیم، حتی gprs هم جواب میده
به امید سرعت بالا در ایران ...
با تشکر

ali_hd8918
August 19th, 2012, 14:39
داداش قربون شکل ماهت.من الان 3 ساله اینترنت ما.ه.واره دارم.وقتی adsl بصورت مدام dc داره با چی میخوای به نت ما.ه.واره ای وصل شی.همین الان(29مرداد91) تو چند لحظه ای که dc ندارم سرعت دانلود با نت ما.ه.واره به 1.320 mb هم میرسه.اما این adsl لعنتی بطور مداوم قط و وصل میشه.واقعا متاسفم برا خودمون.باید بجای اینترنت بگیم:فیل تر نت.دی سی نت..زهرمار نت .گور پدرشون نت:106:

alireza.076
August 19th, 2012, 14:44
درسته. منظور من از این حرف کاهش هزینه هست. یعنی شما به جای اینکه بری 100 تومن بدی سرعت 2مگ بخری برو جاش یه 64 بگیر با ماهواره که سرعت 2مگ رو بده و کم خرج تر