PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كالبد شكافي هارد ديسك

MizbanVps
May 28th, 2012, 13:33
اين تاپيك هارد ديسك هاي جديد معرفي و هاردديسك هاي موجود در بازار با هم مقايسه ميگردند
__________________________________________________ ___________________________
سلام
دوستان اين هاردهاي Maxtor مثل اينكه واقعا مشكل دارند :
من يك سال پيش يك دونه Diamond Max Plus 9 خريدم 120 گيگ . بعد از 9 ماه متاسفانه كرش كرد يك روز كه سيستم رو روشن كردم ديدم كه مثل ويروس توش بدسكتور تكثير شده :01: با كلي مكافات و گذشتن از اطلاعات حياتي كه براي بدست آووردنشون كلي زحمت كشيده بودم بردمش گارانتي سازگارارقام بعداز يك هفته يك دونه مشابهش رو بهم دادند منم ريسك نكردم درجا رفتم فروختمش و يك دونه Diamon Max 10 خريدم 160 گيگ .
Diamon max 10 زمان جستجوش از مدل قبلي بيشتره در ضمن NCQ ساپورت هم هست .
متاسفانه الان متوجه شدم دوباره تو سكتورهاي اوليه درايو ‍C بدسكتور به وجود امده .
مساله سر اين بد سكتوره نيست . مساله سر اينه كه من بايد دوباره از خيز اطلاعاتم بگذرم و برم در خونه دوستان گدايي هارد بك آپ تا بتونم اين هارد رو درست كنم .

من قبلا هم يك هارد 20 مكستور داشتم اون هم به همين صورت هر از چند گاهي بدسكتور ميگرفت .

البته ممكنه كه دوستان بگند از هاردت مراقبت نميكردي در حالي كه الان پشت هاردم دو تا فن 80 ميليمتري دارند ميچرخند و مقيدم كه هر از چند گاهي ديفرگ و اسكن ديسك بكنم . اين درحاليه كه خيلي از دوستانم كه هارد 200 به بالا با مارك هاي ديگه دارند سالي يك بار هم به خودشون زحمت ديفرگ و اسكن نميدند !!!

من موندم حالا چي كار بكنم ببرمش گارانتي و يك هفته الاف شم بعد به اين اميد كه يك نو بهم ميدند بفروشمش يك Western يا حد اقل Segate Baracoda بخرم يا اينكه خودم رديفش كنم ؟؟

MehrPC
May 28th, 2012, 13:35
لطفا مدیران تعداد ارسال ایشون رو زودتر به 100 برسونند تا تالار منفجر نشده

shahab-f
May 28th, 2012, 13:47
عزیز به ریسکش نمی ارزه یپبه نظره من بفروشش یه segate بگیر من دارم خیلی هم راضی ام-
در ضمن هارد با داغ کردن بد سکتور نمیگیره که میگید 2 تا فن 80 میلیمتری کار گذاشتید مشکل بدسکتور بیشتر از ضربه خوردن به هارد پیش میاد-
در کل ریسک نکن بفروشش

PENOIL
May 28th, 2012, 13:52
من الان یدونه seagate دارم 1ساله دارم استفاده میکنم و مدام روی سیستم روشنه
و یدونه maxtor 250 دارم که الان 4 ساله دارم کار میکنم

هیچ مشکلی هم داشتند فقط seagate صدای بیشتری داره و تا الان هیچ کدوم بدسکتور نگرفتند

shahab-f
May 28th, 2012, 13:58
من الان یدونه seagate دارم 1ساله دارم استفاده میکنم و مدام روی سیستم روشنه
و یدونه maxtor 250 دارم که الان 4 ساله دارم کار میکنم

هیچ مشکلی هم داشتند فقط seagate صدای بیشتری داره و تا الان هیچ کدوم بدسکتور نگرفتند
بله دسته- البته اینم بگم تو سری جدیداش صداش کمتر شده

PENOIL
May 28th, 2012, 14:50
البته این هم بگم

نوع پاور هم مهمه توی هارد

اگر از پاور ضعبف استفاده میکنید ممکنه پاورتون قدرتی که هارد میخواد رو نتونه تامین کنه

معمولا کاربرا از پاور های 15000 تومانی 200 وات استفاده میکنند که خیلی ضعبفه

یک هارد ساتا معمولی حداقل فقط 100 وات برق میخواد
یک مادر بورد 300 وات برق میخواد
یک گرافیک 400 وات برق میخواد

به نظر من یک پاور 600 وات بگیرید از مارک های معتبر گرین و کولر مستر فکر کنم مشکلتون حل بشه
اگر هم نواسان برق خیلی دارید یونه ups بگیرید چون قطع و وصل شدن برق خیلی توی بدسکتور تاثیر داره

موفق باشید

shahab-f
May 28th, 2012, 14:55
نوسان برق ممکنه رو سرعت سیستم تاثیر بزاره؟؟؟؟؟؟
منظورم اینه که سیستمو ضعیف کنه

PENOIL
May 28th, 2012, 15:01
نوسان برق ممکنه رو سرعت سیستم تاثیر بزاره؟؟؟؟؟؟
منظورم اینه که سیستمو ضعیف کنه

وقتی بدسکتور بگیرید سرعت خوندن اطلاعات کمتر میشه و در نهایت سرعت سیستم میاد پایین

shahab-f
May 28th, 2012, 15:03
وقتی بدسکتور بگیرید سرعت خوندن اطلاعات کمتر میشه و در نهایت سرعت سیستم میاد پایین
سپاســــ