PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شما چه دیتاسنتری و چه سخت افزاری را انتخاب میکنید؟

itjavani
May 28th, 2012, 12:18
سلام به همه دوستان

همانطور که میدونید چند وقتی هست که در زمینه کولوکیشن فعال هستیم و سرورهای خودمان را عموما کولو میکنیم! حال با در نظر گرفتن تمامی جوانب چه از لحاظ مادی و معنوی و نیروی انسانی :دی تصمیم گرفتیم سخت افزارهای خودمان را از کانادا به کشور دیگری انتقال دهیم! که بتونیم علاوه بر رفع نیاز سرورهای خود ، سرور اختصاصی نیز به ایرانی ها بفروشیم! البته تا به الان این موضوع داشته صورت میگرفته ولی سرورهای که فروخته میشده با هزینه بالا بوده و کیفیت بسیار عالی ارائه میشده! چند وقتی هست که نوسانات دلار باعث شده ایرانی ها خیلی از دیتاسنتر های معتبر بکشن بیرون و رو بیارند به سمت دیتاسنترهای درجه 2 و 3 اروپا و امریکا! حال ما قصد داریم سروراختصاصی را با قیمتی مناسب به کاربران ایرانی ارائه کنیم!

حال از تمامی کاربران تقاضا دارم تا در این تاپیک شرکت کنند و نظر خودشان را در مورد لوکیشن و سخت افزاری که نیاز دارند اعلام کنند تا بتونیم با توجه به نیاز کاربران ، لوکیشن و دیتاسنتر مناسبی را انتخاب کنیم و سخت افزار نیاز بازار رو تامین کنیم!

taghi.karimi
May 28th, 2012, 12:49
درود
خسته نباشيد جناب مسعودي .
طي چند ماه تحقيقي كه در اين مورد داشتيم و بالا پايين كردن موارد قوت و ضعف ديتا سنترها در اروپا كشور انگليس از بسياري موارد در رديف هاي بالايي قرار ميگيرد كه به نظر بنده ديتا سنتر رد استيشن بستر مساعدتري نسبت به بقيه خواهد داشت.
(صرفا جهت شركت در تاپيك و ارائه نظر شخصي بود)
موفق باشيد.

m_dg_farari
May 28th, 2012, 12:52
سلام.
تجربه ی شخصی ندارم اما قیمت هایی که ارائه میشه توسط Serverius هلند بسیار مناسب هست! آفر های فوق العاده خوبی برای کولوکیشن میدن .... (البته بیش از نیمی از پهنای باندشون توسط Cogenet تامین میشه..)
البته اروپا علاوه بر خوبی ها و قیمت های پایینی که میگید ، یه مشکل اساسی داره و اونم تقریبا بین 20 تا 22 درصد آب میخوره :دی VAT !
در کل دیتا سنتر های زیادی هستن که در این زمینه فعال هستن. به نظرم شما بیشتر روی پهنای باند با قیمت مناسب تمرکز کنید... چون اکثر دیتا سنترهای دنیا در موارد دیگه (مثل برف و فضا) قیمت یکسانی دارن...

Only4U
May 28th, 2012, 12:56
تایید میشه
انگلستان
رد استیشن
فقط همین :)

kingserver
May 28th, 2012, 13:32
سلام علیکم

داشتم تو فروم تاپیک ها رو چک میکردم و تاپیک شما رو دیدم و خوشحال شدم که شما همچین هدفی دارین و دوست دارم نظر شخصی خودم رو بگم تا شما یکی از چندیدن نظر که بقیه دوستان و همکاران در تاپیک مظرح می کنند را بدونین و از اخر بتونین تصمیم قطعی بگیرین واسه این کار
نظر بنده این هست که شما باید با دیتاسنتر هایی همچون
Equinix |Les datacentres IBX d'Equinix offrent des services d'hébergement et d'interconnexion réseau denses indépendants de l'opérateur. (http://www.equinix.fr/)
و دیتاسنتر های حرفه ای مشابه این سایت کار کنید و اصلا سراغ دیتاسنتر های معمولی نرید و دیتاسنتر هایی که بعد از چندیدن ماه کاربران ایرانی عزیز پا میزارن کیفیت رو تجربه می کنند و بعد از چند سال کم حدودا 2/3سال عمومی میشه اون دیتاسنتر و همه کاربران اشنا میشن و بیشتر ایرانی ها با اونجا کار می کنند
نظر من این هست که با دیتاستنر معتبر هر کشور میخواد باشه ولی درجه 1 باشه و کیفیت پورت سرور عالی باشه خودتون لیممیت کنید و به صورت شیرینگ و اختصاصی رو سرور هاتون کهکولو می کند قرار بدین و قطعات سرور رو جوری در نظر بگیرید که به روز کار امد و به صرفه باشه و قابل رقابت نه تنها در وب هاستینگ تالک بلکه در جاهای دیگه کمسی نتونه بهترین قیمت رو ارائه کنه و کیفیت بالایی داشته باشه و مستقیما به صورت حضوری این پروژه را در خارحج از کشور اجرا کنید و انشالاه خودم یکی از کاربرانتون خواهم بود چون بااخلاق و شیوه کاری خوب شما اشنا هستم
نظرشخصی من بود ببخشید دیگه اگه کم بود اشتباه بود و..................
موفق باشین:55:

itjavani
May 28th, 2012, 13:39
سلام.
تجربه ی شخصی ندارم اما قیمت هایی که ارائه میشه توسط Serverius هلند بسیار مناسب هست! آفر های فوق العاده خوبی برای کولوکیشن میدن .... (البته بیش از نیمی از پهنای باندشون توسط Cogenet تامین میشه..)
البته اروپا علاوه بر خوبی ها و قیمت های پایینی که میگید ، یه مشکل اساسی داره و اونم تقریبا بین 20 تا 22 درصد آب میخوره :دی VAT !
در کل دیتا سنتر های زیادی هستن که در این زمینه فعال هستن. به نظرم شما بیشتر روی پهنای باند با قیمت مناسب تمرکز کنید... چون اکثر دیتا سنترهای دنیا در موارد دیگه (مثل برف و فضا) قیمت یکسانی دارن...

سلام

در وهله اول میخوام بدونم چه لوکیشن هایی کاربران دوست دارند کار بکنند! و بعد در مورد انتخاب دیتاسنتر خوب اون کشور بحث کنیم! تا اینجا مثل اینکه انگلیس تونسته نظر خیلی هارو جذب کنه! البته بنده شخصا دیتاسنتر رداستیشن رو قبول ندارم! ولی خب دیتاسنترهای دیگه ای هم هستند در انگلیس که باهاشون مذاکره شده!
فعلا نظر ها روی هلند و انگلیس هست!
دیتاسنتر نام برده بسیار دیتاسنتری هست که از لحاظ قیمت نظر منو جلب کرده! البته خود بنده هم کیفیتش رو تست نکردم! اگر فردی تست کرده و یا سرور داره خوشحال میشم نظراتشونو بگند!
از لحاظ قیمت برق و فضا بله قیمت ها تقریبا یکسان هست! ولی خب با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتیم قصد نداریم در جایی بریم که ریسک بالایی داره! ما فروشمون و کاربرامون رو داریم فقط میخوایم جایی بریم که هم بتونیم قیمت پایین تری بدیم و هم بتونیم کیفیت و قیمت را جوری ارائه کنیم که عام پسند باشه و به نحوی روی تعداد کار کنیم!

itjavani
May 28th, 2012, 13:52
سلام علیکم

داشتم تو فروم تاپیک ها رو چک میکردم و تاپیک شما رو دیدم و خوشحال شدم که شما همچین هدفی دارین و دوست دارم نظر شخصی خودم رو بگم تا شما یکی از چندیدن نظر که بقیه دوستان و همکاران در تاپیک مظرح می کنند را بدونین و از اخر بتونین تصمیم قطعی بگیرین واسه این کار
نظر بنده این هست که شما باید با دیتاسنتر هایی همچون
Equinix |Les datacentres IBX d'Equinix offrent des services d'hébergement et d'interconnexion réseau denses indépendants de l'opérateur. (http://www.equinix.fr/)
و دیتاسنتر های حرفه ای مشابه این سایت کار کنید و اصلا سراغ دیتاسنتر های معمولی نرید و دیتاسنتر هایی که بعد از چندیدن ماه کاربران ایرانی عزیز پا میزارن کیفیت رو تجربه می کنند و بعد از چند سال کم حدودا 2/3سال عمومی میشه اون دیتاسنتر و همه کاربران اشنا میشن و بیشتر ایرانی ها با اونجا کار می کنند
نظر من این هست که با دیتاستنر معتبر هر کشور میخواد باشه ولی درجه 1 باشه و کیفیت پورت سرور عالی باشه خودتون لیممیت کنید و به صورت شیرینگ و اختصاصی رو سرور هاتون کهکولو می کند قرار بدین و قطعات سرور رو جوری در نظر بگیرید که به روز کار امد و به صرفه باشه و قابل رقابت نه تنها در وب هاستینگ تالک بلکه در جاهای دیگه کمسی نتونه بهترین قیمت رو ارائه کنه و کیفیت بالایی داشته باشه و مستقیما به صورت حضوری این پروژه را در خارحج از کشور اجرا کنید و انشالاه خودم یکی از کاربرانتون خواهم بود چون بااخلاق و شیوه کاری خوب شما اشنا هستم
نظرشخصی من بود ببخشید دیگه اگه کم بود اشتباه بود و..................
موفق باشین:55:

در حال حاضر ما در peer1 کیج داریم و در حال فعالیت هستیم! ولی بزرگترین مشکلی که داریم هزینه بسیار بالای پهنای باند هست ، البته درست هست که بسیار کیفیت بالایی داره و هیچ فردی رو من ندیدم که بیاد تیکت بزنه و شاکی بشه چه از سخت افزار چه از نتورک سرور ولی تعداد کاربران در اندازه و ابعاد خاصی هستند! متاسفانه دست ما روی این دیتاسنتر و باقی دیتاسنترهای کانادایی کمی از لحاظ پهنای باند و مانور بیزنس بسته هست و بیشتر در نظر دارم که کاربرامون رو عام تر کنیم و در دیتاسنتری جدید و کیفیتی متوسط رو به بالا و قیمتی بسیار مناسب سرورهایی رو به ایرانی ها ارائه کنیم! در مورد تجارت اون ور هم در حال حاضر ما در چهار کشور نیرو داریم! قبل از اینکه جوان سرور صورت بگیره و کار سرور و وی پی اس انجام بده ما از شرق مازندران تا غرب گلستان ISP داشتیم و داریم و برای برخی مراودات در اون ور نیرو داریم و در حال فعالیت مختلف هستیم! ولی خب این تاپیک و این سرمایه گذاری فقط و فقط برای ایرانی ها بوده و هیچ قصدی جهت سرویس به اون ور نداریم و در حال حاضر داریم نیاز بازار رو میسنجیم

itjavani
May 28th, 2012, 16:17
ماشالله این همه کاربر آنلاین داره انجمن ولی کسی نظری نداره ! یعنی بقیه عموما از هتزنر و ovh دارند استفاده میکنند که حاضر نیستند به سمت دیتاسنتر دیگه ای برند یا در موردش نظر بدند !

vps-baran.ir
May 28th, 2012, 16:51
در حال حاضر بهترین دیتاسنتر تو اروپا رداستیشن هست

من خودم یه پورت 10 گیگ گرفتم

از لحاظ سخت افزاری و پهنا باند خیلی بهتر از از دیتاسنتر های موجود تو اروپا هست

tthost
May 28th, 2012, 17:06
ما در equinix هم در لوکیشن سوئیس و هم آلمان کولو گردیم
فکر می کنم ارزون قیمت هاش در همین 2 لوکیشن باشه و قیمت و کیفیت مناسبی داره
شخصی که رایزنی کرده خودش دسترسی به سنتر داره و در مورد کل زیر ساخت چه از ساختمان و تهویه و امنیت و برق و شبکه و ... نظر بسیار مساعدی داره

itjavani
May 28th, 2012, 17:51
ما در equinix هم در لوکیشن سوئیس و هم آلمان کولو گردیم
فکر می کنم ارزون قیمت هاش در همین 2 لوکیشن باشه و قیمت و کیفیت مناسبی داره
شخصی که رایزنی کرده خودش دسترسی به سنتر داره و در مورد کل زیر ساخت چه از ساختمان و تهویه و امنیت و برق و شبکه و ... نظر بسیار مساعدی داره

کولو یک یونیت بوده یا هاف رک یا فول رک؟! قیمت هاشونو دارید برام ارسال کنید؟

SeDaBloG
May 28th, 2012, 17:54
فقط Iweb و OVH و Hetzner

itjavani
May 28th, 2012, 18:00
فقط Iweb و OVH و Hetzner

iweb بسیار پهنای باند گران هست! تا بحال با OverUsage BW Iweb ظاهرا برخورد نداشتید! قیمت رو ببینید متوجه میشید! کلا ما الان خودمان پایین ترین قیمت کانادا رو داریم میگیریم و میدیم دست کاربر!
OVH با توجه به قیمت مفتاد تومنی خودش واقعا سخت هست که بخوایم در این دیتاسنتر فعالیتی داشته باشیم!
Hetzner هم نیز مثل OVH هست داستانش ! یعنی ما این بودجه را صرف خرید انبوه از این دیتاسنتر بکنیم و خودمان بفروشیم بیشتر سود میکنیم تا کولو کنیم! از طرفی پورت یک این دیتاسنتر کیفیت جالبی نداره!

tthost
May 28th, 2012, 18:36
کولو یک یونیت بوده یا هاف رک یا فول رک؟! قیمت هاشونو دارید برام ارسال کنید؟

خیر رک کامل نیست چند یونیت هست
متاسفانه از قیمت دقیق آن مطلع نیستم

AlmaHost
May 28th, 2012, 19:04
باسلام
در دیتاسنترهای آمریکایی ما RackSpace رو انتخاب میکنیم! ولی هزینه ایی بالا داره.
در دیتاسنترهایی اروپایی هم باز هم RackSpace و Redstation رو. در مورد RackSpace بازهم هزینه بالایی داره و بدرد کاربران ایرانی نمیخوره.
در مورد سخت افزار هم ما فقط با Dell کار میکنیم و از کیفیت خوبی برخوردار میباشد.
موفق باشید

AmirHosein
May 28th, 2012, 19:14
از Redstation راضیم، اگر باز ملت همیشه در صحنه ایران حمله نَکُنن بهش!

redhat10
May 28th, 2012, 19:37
فکر میکنم دنبال محلی باشید که بشه کیفیت بهتری نصبت به ovh , هتزنر داشت اما بشه سرور را با قیمتهای این دو دیتاسنتر اجاره داد
اگر این طور است ما هم خیلی دنبال چنین دیتا سنتری هستیم اما پیدا نشد
معمولا شرایط کلو طوری چیده شده که مجبور باشید 80 دلار حد اقل هزینه کنید
این قیمت از سرور های ovh , هتزنر بیشتر میشه هزینه سرور به کنار
مگر سرور با منابع خیلی بالا باشه که با قیمت های این دو سود هم بشه کرد
که با بالارفتن قیمت چند پکیج محبوب این دیتاسنتر خیلی ارزان تر میشه

PENOIL
May 28th, 2012, 19:51
سلام

به نظر من رد خوبه
سخت افزار هم خودم به شخصه حداقل رم 32 گیگ میگیرم و حداقل 4تا هارد روی سرور
سی پی یو هم 4 هسته و زیر 3 گیگاهرتز ور نمیدارم

موفق باشید

RezaFH
May 28th, 2012, 20:15
سلام

بنظر من هیچ وقت نمیشه قیمت پایین رو به همراه کیفیت مناسب داشت
چون توی کولوکیشن، قیمت ها نسبتا واقعیتر هست نسبت به فروش خود سرورها
یعنی دیتاسنتری که از Level3 و Equinix پهنای باندش رو تامین کنه نمیتونه به هیچ وجه 1 گیگابیت رو زیر 1500 دلار بده

اما دیتاسنتری که از cogenet پهنای باند میگیره، راحت زیر 1000 دلار هم میده

یا دیتاسنتری که میاد پورت یک گیگابیت رو شیر میکنه بین یک رک! خیلی راحت میتونه حتی زیر 500 دلار بده
مثل FDC که 1 گیگابیت رو 300 دلار میده!
لینک : 1Gbps/ 600TB $99/month – pricematch promo – 6 months free – US & EU locations !!! - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1156847)

چون از ارزانترین جا و با بیشترین میزان اشتراک پورت ارائه میده و هیچ حسابی نمیشه روش باز کرد

پس بنظر من به هیچ وجه نمیشه توی این کار با قیمت سرورهای ovh یا hetzner رقابت کرد، مگر اینکه یک برتری نسبت به آنها وجود داشته باشه که فقط میتونه کیفیت بهتر سرویس باشه!
من اطلاع از هزینه هایی که میپردازید ندارم، اما بنظرم منتقل نکنید بهتر خواهد بود

یک مورد دیگه ای هم که هست، اینه که توی آمریکا قیمت ها به نسبت اروپا اکثرا پایین هست
کاری با دیتاسنتر های درجه 1 ندارم، اما دیتاسنتر های درجه 2 بنظرم قیمت پایینتری در مقایسه با اروپا دارند

این بخش انجمن wht رو هم که حتما دیدید : Colo Hosting Offers - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/forumdisplay.php?f=131)
معمولا بهترین قیمت ها و آفرهای دیتاسنتر ها رو میشه اینجا دید (که با کمی بحث و چونه زدن، بازم میشه آفر بهتری گرفت ازشون)

itjavani
May 29th, 2012, 02:20
باسلام
در دیتاسنترهای آمریکایی ما RackSpace رو انتخاب میکنیم! ولی هزینه ایی بالا داره.
در دیتاسنترهایی اروپایی هم باز هم RackSpace و Redstation رو. در مورد RackSpace بازهم هزینه بالایی داره و بدرد کاربران ایرانی نمیخوره.
در مورد سخت افزار هم ما فقط با Dell کار میکنیم و از کیفیت خوبی برخوردار میباشد.
موفق باشید

ممنون! کیفیت رک اسپیس توش حرفی نیست ولی قیمتش از جایی که هستیم خیلی بیشتر هست! و مقرون به صرفه نیست
در مورد سخت افزار به شخصه سوپرمیکرو رو بیشتر ترجیح میدم ولی دل هم کیفیتش خوبه!

از Redstation راضیم، اگر باز ملت همیشه در صحنه ایران حمله نَکُنن بهش!

خدا هم از تو راضیه :دی ملت همیشه در صحنه ایران کم کم در حال حمله هستند، شوما مواظب خودت باش :دی

فکر میکنم دنبال محلی باشید که بشه کیفیت بهتری نصبت به ovh , هتزنر داشت اما بشه سرور را با قیمتهای این دو دیتاسنتر اجاره داد
اگر این طور است ما هم خیلی دنبال چنین دیتا سنتری هستیم اما پیدا نشد
معمولا شرایط کلو طوری چیده شده که مجبور باشید 80 دلار حد اقل هزینه کنید
این قیمت از سرور های ovh , هتزنر بیشتر میشه هزینه سرور به کنار
مگر سرور با منابع خیلی بالا باشه که با قیمت های این دو سود هم بشه کرد
که با بالارفتن قیمت چند پکیج محبوب این دیتاسنتر خیلی ارزان تر میشه

ما حتی در حد کیج بزرگ بالای 500sqft هم کار کنیم باز هم خیلی سخت میشه به قیمت ovh و هتزنر کار کرد! ولی خوب میشه با قیمتی حدود اون ها کمی بیشتر با کیفیت تقریبی اون ها کارکرد.
البته ما یک دیتاسنتر در استونی :دی پیدا کردیم که میشه واقعا به قیمت هتزنر سرویس داد! ولی خوب در مورد کیفیت اینترنتشون هنوز اطلاعاتی کسب نکردم ، البته هنوز وقت نکردم این کشور رو روی نقشه پیدا کنم :))ولی جالب اینجاست که خیلی خوب باهاتون کنار میان و همه موارد را تضمین شده کار میکنند!

سلام

به نظر من رد خوبه
سخت افزار هم خودم به شخصه حداقل رم 32 گیگ میگیرم و حداقل 4تا هارد روی سرور
سی پی یو هم 4 هسته و زیر 3 گیگاهرتز ور نمیدارم

موفق باشید

رد استیشن خوبه! ولی آینده ای که من میبینم از این دیتاسنتر روشن نیست! هجوم ایرانی ها رو برای آینده تجارت جالب نمیدونم

سلام

بنظر من هیچ وقت نمیشه قیمت پایین رو به همراه کیفیت مناسب داشت
چون توی کولوکیشن، قیمت ها نسبتا واقعیتر هست نسبت به فروش خود سرورها
یعنی دیتاسنتری که از Level3 و Equinix پهنای باندش رو تامین کنه نمیتونه به هیچ وجه 1 گیگابیت رو زیر 1500 دلار بده

اما دیتاسنتری که از cogenet پهنای باند میگیره، راحت زیر 1000 دلار هم میده

یا دیتاسنتری که میاد پورت یک گیگابیت رو شیر میکنه بین یک رک! خیلی راحت میتونه حتی زیر 500 دلار بده
مثل FDC که 1 گیگابیت رو 300 دلار میده!
لینک : 1Gbps/ 600TB $99/month – pricematch promo – 6 months free – US & EU locations !!! - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1156847)

چون از ارزانترین جا و با بیشترین میزان اشتراک پورت ارائه میده و هیچ حسابی نمیشه روش باز کرد

پس بنظر من به هیچ وجه نمیشه توی این کار با قیمت سرورهای ovh یا hetzner رقابت کرد، مگر اینکه یک برتری نسبت به آنها وجود داشته باشه که فقط میتونه کیفیت بهتر سرویس باشه!
من اطلاع از هزینه هایی که میپردازید ندارم، اما بنظرم منتقل نکنید بهتر خواهد بود

یک مورد دیگه ای هم که هست، اینه که توی آمریکا قیمت ها به نسبت اروپا اکثرا پایین هست
کاری با دیتاسنتر های درجه 1 ندارم، اما دیتاسنتر های درجه 2 بنظرم قیمت پایینتری در مقایسه با اروپا دارند

این بخش انجمن wht رو هم که حتما دیدید : Colo Hosting Offers - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/forumdisplay.php?f=131)
معمولا بهترین قیمت ها و آفرهای دیتاسنتر ها رو میشه اینجا دید (که با کمی بحث و چونه زدن، بازم میشه آفر بهتری گرفت ازشون)

تشکر از نظرات خوب شما آقا رضا گل گلاب!
نظر خودم روی اروپا هست ولی quadranet لوکیشن LosAngeles رو دیدم که برای آسیا Latency خوبی داره! ولی بیشتر نظر خودم روی هلند و انگلستان هست!
در مورد اینکه تامین کننده های یک دیتاسنتر گران هستند یا ارزان برای 50 درصد شاید درصد بیش تری از کاربران ایرانی مهم نیست! مهم سرعتی هست که بهشون میده ! به سمت FDC و Serverius هم رفتم ! قیمت های بسیار مناسبی دارند ، کیفیتشن هم نمیشه گفت خیلی عالیه ولی با توجه به ظرفیت بالای شبکه ای که دارند کیفیت به نسبه مناسبی هست!

redhat10
May 29th, 2012, 02:52
رد استیشن خوبه! ولی آینده ای که من میبینم از این دیتاسنتر روشن نیست! هجوم ایرانی ها رو برای آینده تجارت جالب نمیدونم

اگر واقعا اینطور هست خوب همون دیتاسنتری هست که شما میخواید
قراره هتزنرو ovh بعدی باشه سروراش به نصبت گرون هست
هزینه کلو هم چیزی که من دیدم بد نیست اگر رم سرور های شما از 8 به بالا باشه قابل رقابت با خود این دیتاسنترم هست علاوه بر ...

s.w.a.t
May 29th, 2012, 02:58

مسعود خیالت راحت! هفته پیش دیتاسنتر بودم! از این اتفاقات قرار نیست بیافته واسش :) بعدش آلمانی و فرانسوی و با انگلیسی جماعت یکی نکن :d

itjavani
May 29th, 2012, 03:20
اگر واقعا اینطور هست خوب همون دیتاسنتری هست که شما میخواید
قراره هتزنرو ovh بعدی باشه سروراش به نصبت گرون هست
هزینه کلو هم چیزی که من دیدم بد نیست اگر رم سرور های شما از 8 به بالا باشه قابل رقابت با خود این دیتاسنترم هست علاوه بر ...

هزینه ظاهری کولو تقریبا میشه گفت مناسبه ولی ...
با مثال توضیح میدم برای افرادی کمی تازه کار هستند بهتر جا بیفته هر سرور به طور میانگین 1 آمپر برق مصرف میکنه! یک رک کامل بستگی به نوع و اندازه رک 42 یونیت یا 47 یونیت هست که تقریبا شما روی 40 یونیت میتونید برای سرورهاتون حساب باز کنید! یعنی به طور میانگین عملا 40Amp/220v برق نیاز داریم! مورد بعدی اینکه با برق سرور نمیشه شوخی کرد! و باید حداقل میزان میانگین رو ما برای رک تامین کنیم!خب حالا میریم روی سایت رد استیشن!
قیمت کولو در لینک Redstation UK - Colocation: Full Rack Colocation (http://www.redstation.com/colocation_full_rack.html) هست! میتونید مشاهده کنید.
مورد دو و چهار رو مقایسه کنید! برای 6 آمپر برق اضافه در پکیچ چهارم 400 پوند هزینه اضافه داره میگیره! حالا حساب کنید 12 امپر فقط داره میده! حالا 28 امپر این وسط باز باید خریداری بشه که هزینه یک فول رک در رداستیشن تقریبا معادل یک Cage 100sqft در Peer1 هست!

مسعود خیالت راحت! هفته پیش دیتاسنتر بودم! از این اتفاقات قرار نیست بیافته واسش :) بعدش آلمانی و فرانسوی و با انگلیسی جماعت یکی نکن :d

اون که بــــله اصلا این سه کشور قابل مقایسه نیستند، انگلیسی ها در ***ی حرف اول رو در اروپا میزنند :دی
امیدوارم که مشکلی واسش پیش نیاد! البته فعلا با ایرانی ها کار نداره! کمی تعدد کاربران گل ایرانی توش زیاد بشه! متوجه افت کیفیت محسوس در سرویس خواهی شد :دی

m_dg_farari
May 29th, 2012, 05:28
@ برق انگلستان 230 ولت هستش... فکر نمیکنم یک سرور معمولی بتونه 1 آمپر برق مصرف کنه!
البته من تجربه ی شخصی ندارم اما طبق سوالات و تحقیق هایی که کردم سرورهای عادی در حال ارائه (مثلا E3 ) هر 3 سرور کمتر از 2 آمپر برق مصرف میکنن....
باز شاید شما مستقیما کار کردین بهتر اطلاع دارید. یا شاید هم Maximum Usage رو در نظر گرفتید.

itjavani
May 29th, 2012, 10:53
@ برق انگلستان 230 ولت هستش... فکر نمیکنم یک سرور معمولی بتونه 1 آمپر برق مصرف کنه!
البته من تجربه ی شخصی ندارم اما طبق سوالات و تحقیق هایی که کردم سرورهای عادی در حال ارائه (مثلا E3 ) هر 3 سرور کمتر از 2 آمپر برق مصرف میکنن....
باز شاید شما مستقیما کار کردین بهتر اطلاع دارید. یا شاید هم Maximum Usage رو در نظر گرفتید.

روی برق باید Maximum Usage رو در نظر گرفت! شما توی یک رک ممکنه سرور Dual Xeon هم داشته باشید! اون وقت این دیگه برقش مثل E3 نیست :) اگر برق کمتری در نظر گرفته بشه سرور دچار مشکلاتی میشه که اصلا جالب نیست!یک سرور حداقل 0.5Amp برق نیاز داره که حتی با این میزان هم بررسی کنیم یک فول رک 20 آمپر برق میشه که باز هم برق کم میاد ، 8 امپر باید بیشتر بخریم که هزینه اش در رداستیشن به صرفه نیست و خیلی بالاست!البته واسه خود انگلیسی ها و یا سایر کشورهای اروپایی ممکنه به صرفه باشه ولی چون ارزش پول ما پایین هست به همین خاطر توجیه اقتصادی برای ما نداره!

vps-baran.ir
May 29th, 2012, 15:37

جناب اقای تاجدینی

براتون مقدور این متن رو باز تر کنید

ممنون می شم

itjavani
May 29th, 2012, 22:10
منتظر نظرات و تجربیات بیشتری هستم!

leonr2
May 30th, 2012, 17:01
اینجا جای بزرگانه ولی نظرخودمو میگم:)
بخش زیادی از سرورها برای فروش vps هستن و بیشتر vps ها برای اکانتینگ استفاده میشن .
تا اون جایی که من در جریانم مردم عادی ip امریکا رو به جاهای دیگه ترجیح میدن.
پس بهتر نیست دنبال یه دیتاسنتر تمیز تو امریکا بگردیم؟
با تشکر

AmirHosein
May 30th, 2012, 17:35
بخش زیادی از سرورها برای فروش vps هستن و بیشتر vps ها برای اکانتینگ استفاده میشن .
با تشکر
نظر شما محترمه! ولی بخش زیادی هم صرف میزبانی وب میشه! بهتر نیست جایی باشه که بهتر به ایران پینگ بده؟

itjavani
May 30th, 2012, 19:17
با تشکر

تشکر از نظر شما
حرفتون درسته! روی امریکا سود بیشتری نیز برای ما داره و به صرفه تر هست! ولی پینگ بالا امریکا به ایران یکی از دلایلی هست که ما کمی تردد داریم! بعد از تحقیقاتی Quadranet لوکیشن LosAngeles اینترنتشون به سمت آسیا Optimize شده ولی خب هر چقدر هم optimize شده باشه زیاد مورد علاقه ایرانی ها بدلیل پینگ بالای 200 نیست!البته اینترنت دیتاسنترهای که در شیکاگو هستند هم بسیار خوب هست و صحبت هایی با سینگل هاپ و کانتینوم شده ولی خب باز هم مردد در انتخاب امریکا بدلیل پینگ بالا و قوانین سفت و سخت کپی رایت هستیم!

m_dg_farari
May 30th, 2012, 19:25
نظری که من دارم ، لوکیشن بعدی که برای فروش سرور مجازی انتخاب میکنیم به احتمال 99% رد استیشن هست. (قیمت هاش انصافا خوب هست)
اما در مورد برف و ... بله حق با شما هست.. به صرفه در نمیاد! در کل Serverius رو من تست نکردم اما یک پیغام خصوصی ارسال کردم براتون شاید کمکتون کنه.

itjavani
May 30th, 2012, 20:13
نظری که من دارم ، لوکیشن بعدی که برای فروش سرور مجازی انتخاب میکنیم به احتمال 99% رد استیشن هست. (قیمت هاش انصافا خوب هست)
اما در مورد برف و ... بله حق با شما هست.. به صرفه در نمیاد! در کل Serverius رو من تست نکردم اما یک پیغام خصوصی ارسال کردم براتون شاید کمکتون کنه.

ممنون ! پاسختون در پیغام خصوصی ارسال شد!

کسی از دوستان از دیتاسنتر Serverius سرویس نداره یا نداشته؟!

tthost
May 30th, 2012, 20:32
ecatel از بعد شبکه، قیمت و ابیوز نسبتا خوب هست

sat98
May 30th, 2012, 23:00
سلام

من
دیتاسنتر المان و فرانسه و هلند رو ترجیح میدم بخاطر پینگ پایین در ایران

سیپیو هم حداقل 12 هسته ای با 24 گیگ رم

redhat10
May 30th, 2012, 23:02
دوستان سخت افزاری که انتخاب میکنید رو لطفا میکنید هزینه ای که براش حاضرید بدیدم ارسال کنید

sat98
May 31st, 2012, 01:08
حدود 400 هزار

saber69
May 31st, 2012, 05:24
سراغ سوئد برید- به دلیل پینگ خیلی خوب به ایران
Portlane : Startsida (http://www.lacore.se/)
Välkommen - TechNet Syd Hosting AB - Webbhotell, Serverhotell, Internettjänster, VPS, Co-location, Dedikerad server, Bredband, VPN, Serverdrift, Konsulttjänster, Webbutveckling (http://www.jx.se/start)
Cloud Computing - Dedikerad server - VPS - Managed Hosting - Hosted Exchange | Ipeer.se (http://www.ipeer.se)
آمریکا هم همین طور کیفیت و پایداری بهتر
continuumdatacenters.com
singlehop.com

AlmaHost
May 31st, 2012, 10:26
سلام
مشکل برق در red وجود ندارد چون میشود کلو بدون محدود کردن برق و رایگان دریافت کرد...برای رسیدن به خدا 1000 را ه است.
بابت جمع شدن ایرانی ها هم خوب تا آنجا که ما آمار داریم از حضور ایرانی ها در این دیتا سنتر همگی از همکاران حرفه ای هستند و تقریا در مقایسه با بعضی از دیتا سنتر های اروپا مثل المان که به دلیل قیمت پایین هر نوع مصرف کننده ای را در خود جای داده.....
سوئیس و سوئد هم که تکلیفشان معلوم است در همین بحس همکارانی هستند که به تازگی یه جوری فرار کردند که اگر دوست داشتند تایید کنند
اما کلو را باید در یه بحس مفصل چند دیتا سنتر معرفی بشه و هر کس امکانات ان دیتاسنتر را که کار کرده اعلام کند قیمت و کیفیت و فکر میکنم آنقدر دوستان تجربه دارند که اطلاعات را آنالیز کنند

sat98
May 31st, 2012, 13:34
اونوقت این دیتاسنتر هایی که معرفی کردید کی میتونه ازش خرید کنه و چه قدر میگیره؟

یک توضیح بدید

مثلا اینجا

Portlane : Startsida (http://www.lacore.se/)

amirlord
May 31st, 2012, 13:58
سلام
چند روز پیش داشتم همینجا پست میذاشتم که بعد از کلی مطلب مرورگر هنگ کرد ، همش پرید و دیگه حوصله تایپ نشد :دی
دوباره میگم :دی
سخت افزار ! ( با تصرف و تلخیص معلومات رضا :d )
پردازنده : برای هر سروری که میخواید خرید کنید چه کوچک چه بزرگ بدون شک از سری Ivybridge استفاده کنید !
سری E5 1600 و 2600 و E3 v2 !
اگر قصد Single CPU بود استفاده از سری 1600 بصرفه تر هست و هزینه پایین تری داره .
اگر هم Dual دوتا 2620 خیلی کانفیگ عالی ـی به نظر میرسه . قیمت هر کدومش هم بین 550 تا 600 دلاره .

مموری : خوب اینجا خیلیا دوست دارن 1600 ببندن اما مثلا روی 2620 تا 1333 بیشتر جواب نمیده .
که همونطور که رضا هفته پیش به من گفت و تحقیق کرده بود از لحاط Performance فرق محسوسی با هم ندارن .

بورد و کیس : شدیدا پیشنهاد میکنم از باندل های آماده سوپرمیکرو استفاده کنید مثل Superserver ها که هزینه مناسب و خوبی دارن .
در مورد هارد هم نظری ندارم :دی

اطلاعات از Rezafh :دی

کولوکیشن :
در مورد QuadraNet انتخاب خوبی داشتید . 2 سال پیش که سرور از اونجا اجاره کرده بودم بسیار پایدار و پورت خیلی خوبی میدادن ( البته بسته به سرویس دهنده داشت که از سرویس دهنده های همین فروم هم هستن ایشون و کارشون خیلی عالیه ) . توی دیتاسنتر های امریکایی هم پینگش بهتر از همه نبود اما جزو بهترین ها بود . البته فکر میکنم لس آنجلس در موقعیت جغرافیایی که قرار داره زیاد مناسب برای ایران نباشه .
اما خوب اگر من باشم ترجیح میدم روی Redstation کار کنم ! هر هزینه اضافی داشته باشه ارزشش رو داره . پینگ خیلی عالی هم داره به تهران . کلا UK زیرساخت خیلی خوبی داره در بین کشور های اروپایی .
در مورد دیتاسنتر هایی که خودشون سرور با قیمت مفتاد دلار میدن که اصلا فکر هم نکنید ! اگر مثلا از هتزنر بخواید سرور اختصاصی بدید من ترجیح میدم 2برابر هزینه کنم از جای دیگه بگیرم :دی

آرزوی موفقیت براتون دارم .

itjavani
June 7th, 2012, 18:33
داشتم تو سایت ها چرخ میزدم یک دفعه به یک ریویو جالب از سی پی یو های نسل جدید اینتل مواجه شدم که در این تاپیک مطرح شده بود !گفتم لینکش رو قرار بدم ، شاید به درد برخی از دوستان علاقه مند بخوره!

Intel Xeon E3-1270 V2 - Ivy Bridge Xeon Review 4C/8T 3.5GHz | ServeTheHome - Intel Xeon AMD Opteron RAID Controller Reviews (http://www.servethehome.com/intel-xeon-e31270-v2-ivy-bridge-xeon-review-4c8t-35ghz/)

okey
June 7th, 2012, 22:55
به نظرم بهتره به نیاز روز هاستینگ ایران پاسخ داده بشه
کاربر ایرانی تا وقتی نیاز به سرور درجه 1 نداشته باشه به زور که نمی شه بهش سرور درجه یک داد ! ( آخر سرور درجه یک هر چقدر هم با کولو بیارینش پایین بازم قیمتش از درجه 2 یا 3 بالا تره )
وقتی روی سرور 90% مورد استفاده اش برا vps برا حضرت چیز پی ان هست کسی به کیفیت کار نداره و اصل کار میشه ارزون بودن .
وقتی هتزنر کامل نیاز یه ایرانی رو بر طرف می کنه نیازی به این امور نیست . بهتره کاری بشه که مشکلات پرداخت ها حل بشه . یعنی یه مرجع برا هاستینگ های ایرانی که روی تمدید سرور هاشون روش حساب باز کنن.

hosinaa
June 7th, 2012, 23:17
اگر نظرمن مهم باشه :) و بعدا خراب نشه
دیتاسنترequinix
و بعدی iweb
و Redstation

hassanshaikhi
June 8th, 2012, 04:27
داشتم تو سایت ها چرخ میزدم یک دفعه به یک ریویو جالب از سی پی یو های نسل جدید اینتل مواجه شدم که در این تاپیک مطرح شده بود !گفتم لینکش رو قرار بدم ، شاید به درد برخی از دوستان علاقه مند بخوره!

Intel Xeon E3-1270 V2 - Ivy Bridge Xeon Review 4C/8T 3.5GHz | ServeTheHome - Intel Xeon AMD Opteron RAID Controller Reviews (http://www.servethehome.com/intel-xeon-e31270-v2-ivy-bridge-xeon-review-4c8t-35ghz/)

چون توی مرحله تیک (http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Tick-Tock)اینتل هست معماری همون سندی بریج هست واسه همین افزایش کارایی نسبت به سندی بریج به اونصورت نداره.
. توی مرحله تاک معماری جدیدی عرضه میشه (سندی بریج (http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge)) و توی مرحله تیک (آیوی بریج (http://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_(microarchitecture))) پروسه ساخت کوچکتر مبشه که اینجا 22nm شده که باعث کاهش مصرف پردازنده میشه اما نه زیاد. tdp e3 1270 80w هست 1270v2 69w قیمت آیوی بریج هم باید بیشتر باشه.
واسه همین هیچ ضرورتی نداره که حتما از آیوی بریج استفاده بشه چون چیز جدیدی نیست روی مادربورد هایی که از سندی بریج پشتیبانی میکنن با آپدیت بایوس میشه استفاده کرد.
توی تاک بعدی که haswell (http://en.wikipedia.org/wiki/Haswell_(microarchitecture)) هست چون معماری جدیدی میاد تفاوتش با سندی بریج و آیوی بریج محسوس هست.

6538

RezaFH
June 8th, 2012, 14:36
تفاوت های قابل مشاهده ای که سری جدید پردازنده های Xeon E3 v2 نسبت به سری قبل دارند به این صورت هست:

- 100 مگاهرتز افزایش کلاک روی تمامی مدلها (نسبت به سری قبل)
- 11 وات کاهش مصرف (max tdp)
- پشتیبانی از رم های 1600Mhz

که اگر افزایش حدود 10 تا 20% ای کارایی (بر اساس بنچمارک ها) به همراه قیمت مشابه سری قبل رو بهش اضافه کنیم، بنظرم خرید این سری رو کاملا موجه میکنه!
درواقع وقتی همه ی تغییرات در جهت مثبت بوده، برای خرید سرورهای جدید دلیلی برای استفاده از سری قبل E3 ها وجود نداره.(از نظر من)

پی نوشت : البته قیمت ها هنوز توی بازار تفاوت ناچیزی دارند که به مرور زمان کاهش خواهد یافت

hassanshaikhi
June 8th, 2012, 15:14
تفاوت ها اونچنان زیاد نیست اگه هیچ گونه تغییری نسبت به قبل نبود که کسی سراغ پردازنده های جدید نمیرفت و همش روی دست اینتل میموند.
این واسه موقعی هست که بخاین سرور جدید بگیرین به شرطی که قیمت سرور با هر دو نوع سی پی یو یکی باشه خوب مسلم هست هیچ دلیلی وجود نداره باز از نسل قبل بگیری
اگه کسی سرور با سندی داشته باشه ارزش نداره به خاطرش بخاد سرور رو عوض کنه و آیوی بگیره.
اینو بیشتر به این خاطر گفتم که کسی سو استفاده نکنه به فرض یکی اومده سرور واسه فروش گذاشته قیمت با سندی بریج 200 تمن میشه با آیوی 250 تمن خوب این 50 تمن اضافی واسه 100mhz بیشتر یا 10 وات مصرف کمتر ارزش نداره بدی.
یا مثل الان توی رده دسکتاپ سی پی یو سندی 2500k حدود 370 تمن هست آیوی 3750k حدود 480 تمن از لحاظ قدرت آیوی کمی قویتر هست ولی نه به اندازه اینکه 100 تمن پول بیشتر بدی.