PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفتاء از مراجع عظام در مورد کپی رایت اسکریپت ها

shopel
May 27th, 2012, 01:36
سلام

هفته گذشته یک نامه ای تنظیم کردیم برای مراجع عظام در رابطه با موضوع کپی رایت اسکریپت ها و قالب ها.
و جویای استفتاء آنان شدیم حال تنی چند از مراجع قبول زحمت فرمودند و پاسخ گفته اند
نیک دانستیم متن نامه مذکور و همچنین پاسخ را برای دوستان نیز بگذاریم.
قابل ذکر است پاسخ مراجع دیگر را نیز بعد از دریافت در همین پست میگذاریم.
امیدوارم مفید واقع گردد.

با سلام و احترام

خدمت حضرت آیت الله ....... (اسامی مراجع عظام )

چند سالی است که در کشور سایت هایی پربازدید با عناوین مشابه در زمینه انتشاراسکریپت و نرم افزارهای تحت وب
رونق خاصی پیدا کرده و اکثریت مدیران این سایت ها به رقم مخالفت و نارضایتی طراحان مبادرت به پخش و انتشار قالب ها
و نرم افزار های تولید شده داخلی برای دانلود رایگان عمومی کرده اند و هنگامی که با اعتراض تولید کنندگان روبه رو می شوند
با استناد به قانون و توهین به شعور انسانی افراد در فضای وب آنان را مورد تمسخر قرار داده و کار خویش را مثبت جلوه داده و
کمک به این فضا نشان میدهند.
از آنجا که در فصل سوم ; ماده ۱۲قانون جرائم اینترنتی آمده است: هرکس به طور غیر مجاز داده های متعلق به دیگری را برباید ،
چنانچه عین داده ها در اختیار صاحب آن باشد ( یعنی به انتشار عموم در نیامده باشد ) ، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال
و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا به جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد .
نظر جنابعالی را در این رابطه و نحوه برخورد قانونی با چنین افرادی را خواستارم.

با تشکر
سجاد خلیل زاده
عصر مجازی موعود و شبکه سایبری شاپل

==================================

پاسخ ها :

آیت الله مکارم شیرازی

بسم الله الرحمن الرحيم:: با اهداء سلام و تحيت؛
جواب : در مورد کپی رایت، این کار جز با رضایت تولید کنندگان اصلى آن جایز نیست، مگر در صورتى که از کفّار حربى باشند.

همیشه موفق باشید آيت الله العظمی مکارم شيرازی

*** *** *** ***آیت الله نوری همدانی

بسمه تعالي
سلام عليكم
ج: تخلف از قوانين جائز نيست.

entezar
May 27th, 2012, 01:54
به نظر من مدیران چندتا از این سایت ها که همگی اونارو میشناسیم بیش از اندازه مغرور و بی تربیت تشریف دارن
قانون درست درمونی هم نیست که به طراحان بها بده تا طرحاشون به این راحتی ***ی نشه و به رایگان نشر نشه

TARIMEHR
May 27th, 2012, 01:58
کپی و نادیده گرفتن حق سازنده و به هدر دادن پول خریدار در همه جای دنیا ناپسنده
خود بنده هم تا به امشب از قالب ریپ استفاده میکردم
انشالله تا فردا شب برای احترام به کپی رایت و جا افتادن این فرهنگ توی کشور قالب رو برمیدارم
امید هست که دوستان دیگه هم به این قضییه توجه کنند و احترام بگذارند تا از این وضع فرهنگی دربیایم

با رعایت کپی رایت ، افزایش انگیزه در برنامه نویس ، ما هم میتونیم cpanel و whmcs ایرانی و بدون مشکل تحریم داشته باشیم
شب خوش

alef1
May 27th, 2012, 01:59
سلام
کپی رایت قانون غلطیه که به نظر میاد اینقدر رایج شده که کسی حتی جرعت غلط بودن اون رو به ذهن هم متبادر نمیکنه!!!
احتمالا در جهل مرکب ابد الدهر بمانیم!

php.online
May 27th, 2012, 02:01
بیشترشون هم دقت کنید بچه هستند. در کل د ز د دز د دیگه. زمان قدیم راهزن بود الان به جا راهزن اینا هستن که راهزن های اینترنتی هستند.

teztop
May 27th, 2012, 02:06
اول باید توضیح میدادی تو نامه که اصلا سایت و اینترنت یعنی چی 8-}

alef1
May 27th, 2012, 02:10
اول باید توضیح میدادی تو نامه که اصلا سایت و اینترنت یعنی چی 8-}

بله متاسفانه همینطوره!

php.online
May 27th, 2012, 02:17
با رعایت کپی رایت ، افزایش انگیزه در برنامه نویس ، ما هم میتونیم cpanel و whmcs ایرانی و بدون مشکل تحریم داشته باشیم

اینجوری باشه اول باید ویندوز و برنامه ها رو رعایت کنیم بعد. سایتهای دانلود اون وقت باید جمع کنن. با این هزینه ها و سرعن پایین نت هم دیگه کسی پول برای نرم افزار و سیستم عامل و ... نمی ده.
که اون هم نشدنیه.

php.online
May 27th, 2012, 02:31
اشتباه شد :66:

delta
May 27th, 2012, 02:58
خوب خدا روشکر.. دیگه مراجع هم تایید کردند.. از این به بعد قبل از ریپ زدن قالب سایتها میرید به سایت طرف.. چند تا بارشون میکنید تا آنها هم جوابتون رو بدند..بعد آن میشوند جزو کفار و.... بعدش دیگه مشکلی نیست :66:
قالبها رو هم خواستید برای دانلود بزارید زیرش بنویسید قالب سایت یک کفار حربی

shivahost
May 27th, 2012, 03:02
سلام

هفته گذشته یک نامه ای تنظیم کردیم برای مراجع عظام در رابطه با موضوع کپی رایت اسکریپت ها و قالب ها.
و جویای استفتاء آنان شدیم حال تنی چند از مراجع قبول زحمت فرمودند و پاسخ گفته اند
نیک دانستیم متن نامه مذکور و همچنین پاسخ را برای دوستان نیز بگذاریم.
قابل ذکر است پاسخ مراجع دیگر را نیز بعد از دریافت در همین پست میگذاریم.
امیدوارم مفید واقع گردد.

با سلام و احترام

خدمت حضرت آیت الله ....... (اسامی مراجع عظام )

چند سالی است که در کشور سایت هایی پربازدید با عناوین مشابه در زمینه انتشاراسکریپت و نرم افزارهای تحت وب
رونق خاصی پیدا کرده و اکثریت مدیران این سایت ها به رقم مخالفت و نارضایتی طراحان مبادرت به پخش و انتشار قالب ها
و نرم افزار های تولید شده داخلی برای دانلود رایگان عمومی کرده اند و هنگامی که با اعتراض تولید کنندگان روبه رو می شوند
با استناد به قانون و توهین به شعور انسانی افراد در فضای وب آنان را مورد تمسخر قرار داده و کار خویش را مثبت جلوه داده و
کمک به این فضا نشان میدهند.
از آنجا که در فصل سوم ; ماده ۱۲قانون جرائم اینترنتی آمده است: هرکس به طور غیر مجاز داده های متعلق به دیگری را برباید ،
چنانچه عین داده ها در اختیار صاحب آن باشد ( یعنی به انتشار عموم در نیامده باشد ) ، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال
و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا به جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد .
نظر جنابعالی را در این رابطه و نحوه برخورد قانونی با چنین افرادی را خواستارم.

با تشکر
سجاد خلیل زاده
عصر مجازی موعود و شبکه سایبری شاپل

==================================

پاسخ ها :

آیت الله مکارم شیرازی

بسم الله الرحمن الرحيم
:: با اهداء سلام و تحيت؛
جواب : در مورد کپی رایت، این کار جز با رضایت تولید کنندگان اصلى آن جایز نیست، مگر در صورتى که از کفّار حربى باشند.

همیشه موفق باشید آيت الله العظمی مکارم شيرازی

آیت الله نوری همدانی

بسمه تعالي
سلام عليكم
ج: تخلف از قوانين جائز نيست.

یک نامه هم بزنید در مورد استفاده از autocad , sap2000 , 3dmax , photoshop و windows و .... استفتاء بگیرید. بالاخره اون ها هم توسط انسان های شریف و زحمتکشی ساخته شده

astro.alireza
May 27th, 2012, 05:00
کاملا بدیهیه که این کار ***یه. لازم نیست ایشون تایید کنه!

parselearn
May 27th, 2012, 05:32
از نظر اخلاقی مشکل دارد
پس نیاز به دین و عقاید مذهبی نیست

یکی از دلایلی که باعث شده محتوای سایتها شبیه هم باشند اینه که بیس کار که همون اسکریپت یا قالب باشد ***ی هست

در مورد نرم‌افزارهای ویندوزی هم اگر کسی واقعا خواستار کارکردن باشه، میتونه بخره، ولی عمدتا جنبه تفریحی داره
و اینجاست که متن‌باز خودشو نشون میده :)

shopel
May 27th, 2012, 11:44
خوب خدا روشکر.. دیگه مراجع هم تایید کردند.. از این به بعد قبل از ریپ زدن قالب سایتها میرید به سایت طرف.. چند تا بارشون میکنید تا آنها هم جوابتون رو بدند..بعد آن میشوند جزو کفار و.... بعدش دیگه مشکلی نیست :66:
قالبها رو هم خواستید برای دانلود بزارید زیرش بنویسید قالب سایت یک کفار حربی

نه خوب واقعیته شما خوشت میاد یک ماه رو یه چیزی زحمت بکشی بعد یک هفته نشده آقایون بیان برا دانلود ریپ شدشو بزارن

php.online
May 27th, 2012, 11:47
نه خوب واقعیته شما خوشت میاد یک ماه رو یه چیزی زحمت بکشی بعد یک هفته نشده آقایون بیان برا دانلود ریپ شدشو بزارن

البته اگر مدیران محترم سرور ها هم امانت دار باشن خیلی جاها این اتفاقها نمی افته. البته خود سرور هم مهمه

shopel
May 27th, 2012, 11:49
یک نامه هم بزنید در مورد استفاده از autocad , sap2000 , 3dmax , photoshop و windows و .... استفتاء بگیرید. بالاخره اون ها هم توسط انسان های شریف و زحمتکشی ساخته شده

تیکه انداختین یا جدی گفتین

shopel
May 27th, 2012, 11:52
البته اگر مدیران محترم سرور ها هم امانت دار باشن خیلی جاها این اتفاقها نمی افته. البته خود سرور هم مهمه

بله موافقم ،
خوب ما به سهم خود سعی کردیم به حریم شخصی سایت ها و افراد احترام بگذاریم.
برای اثبات این مهم هم کلام مشترکین شبکه فکر کنم کافی باشه.

teztop
May 27th, 2012, 11:54
بله موافقم ،
خوب ما به سهم خود سعی کردیم به حریم شخصی سایت ها و افراد احترام بگذاریم.
برای اثبات این مهم هم کلام مشترکین شبکه فکر کنم کافی باشه.
باید همه دست در دست هم دهیم به مهر فضای مجازی خود را کنیم آباد .

shopel
May 27th, 2012, 11:58
باید همه دست در دست هم دهیم به مهر فضای مجازی خود را کنیم آباد .

بنی آدم اعضای یکدیگرند(:| فعلا که همه خواب آلودیم

amirlord
May 27th, 2012, 12:10
سلام
جایز نیست : یعنی اگر انجام ندیم بهتر هست !!!
پارسال که من قم بودم چرا از این تاپیکا نزدین :d

به قول دوستمون ***ی ، ***ی است . چه اینترنتی چه غیر اون . و دروغی هم که توی فوتر میزنن طراحی توسط فلانی گناه کبیره !
همینطوری پیش بریم میریم زیرمین 7 جهنم :دی

shivahost
May 27th, 2012, 12:11
تیکه انداختین یا جدی گفتین

کاملا جدی بود.... توجه کنید که سازنده این برنامه ها یا حداقل خیلی هاشون انسان های زحمتکشی هستند و اصلا هم حربی نیستند....

alef1
May 27th, 2012, 12:18
کاملا جدی بود.... توجه کنید که سازنده این برنامه ها یا حداقل خیلی هاشون انسان های زحمتکشی هستند و اصلا هم حربی نیستند....

حق با شماست
حالا چون یکی شد کافر حربی باید ازش سوء استفاده کرد؟ این میشه در راستای انسانیت؟؟؟؟؟؟
هرچند که فکر می کنم کپی رایت غلطه اما این جور استدلال ها بسیار غلط تره که به خاطر اعتقاد طرف اونو از بعضی حقوقش محروم کنیم
واقعا جای تاسفه

okey
May 27th, 2012, 12:25
دوستان منظور رو بد گرفتن !
در مورد کفار منظور اینکه کسانی که به کشور یا شما آسیب می زنن می تونید از محصولاتشون بدون کسب اجازه استفاده کنید !
البته اینو هم بیشتر مراجع منع کردن .
در مورد ویندوز.و ..... حوزه علمیه قم نرفتم ولی حوزه علمیه اصفهان از لینوکس استفاده می کنن یه مموقع اون دنیا نرن تو آتش :دی

shopel
May 27th, 2012, 12:27

با نظرتون موافقم دوست عزیز

shivahost
May 27th, 2012, 12:30
در مورد کفار منظور اینکه کسانی که به کشور یا شما آسیب می زنن می تونید از محصولاتشون بدون کسب اجازه استفاده کنید !
در مورد ویندوز.و ..... حوزه علمیه قم نرفتم ولی حوزه علمیه اصفهان از لینوکس استفاده می کنن یه مموقع اون دنیا نرن تو آتش :دی

دمشون گرم!

ولی جدی اون بیچاره ها که فتوشاپ می سازند که دشمن ما نیستند و دارند به دنیا خدمت می کنند. حالا دولتشون بد و کافر، مردمش گناهی ندارند.

مشکل اصلی اینجاست که اگر قانون کپی رایت اجرا بشه آیا ما در ایران توانایی مالی خرید و استفاده از این برنامه ها را داریم؟ یا باز هم قدرت میفته دسته ثروتمندان!؟

alef1
May 27th, 2012, 12:30

اها پس اگر کسی به ما ضربه زد ما هم از محصولاتش بدون پرداخت هزینه استفاده کنیم تا حسابی همه جاش بسوزه و دیگه از این کار ها نکنه!
اینی که شما میفرمایید بر اساس تعاریف موجود شامل تمام کشور های استکباری (!!!) مانند امریکا انگلستان فرانسه و .... میشه که بهشون برچسب صهیونیزم بین الملل میزند
لذا تنها استفاده از محصولات نرم افزاری کشور های دوست و برادر چین، روسیه، ونزوئلا، مراکش و جمهوری خلق کنگو میمونه که میتونید با خیال راحت از سیستم عامل ها و دیگر نرم افزار های کاربردی تولید شده بوسیله این برادران ارزشی استفاده کنید بدون اینکه نیازی به نگرانی در مورد ورود به جهنم در دیار باقی داشته باشید

okey
May 27th, 2012, 12:34
دمشون گرم!

ولی جدی اون بیچاره ها که فتوشاپ می سازند که دشمن ما نیستند و دارند به دنیا خدمت می کنند. حالا دولتشون بد و کافر، مردمش گناهی ندارند.

مشکل اصلی اینجاست که اگر قانون کپی رایت اجرا بشه آیا ما در ایران توانایی مالی خرید و استفاده از این برنامه ها را داریم؟ یا باز هم قدرت میفته دسته ثروتمندان!؟

اون مرجع تقلید گفته فتوشاپ کافره ؟ یا سیستم عامل ها و ...
مشکل اصلی فرهنگ ما ایرانی هاست ! شما فکرشو کنید بخوایین کاملا قانون مند بشین .
ویندوز = 800 هزار تومان .
فتوشاپ = 1 میلیون ( دلار رفته بالا بیشتر این حرفاس )
نرو = 240 هزارتومان
و...
( البته بیشتر نرم افزار ها هم تحریم هستیم )
این طوری حساب کنید ماه اول 10 میلیون باید بزارین کنار .
البته کسی هم مجبوز نکرده ویندوز یا نرم افزار پولی استفاده کنید . دقیقا معادل هر چی تو نرم افزار پولی هست در سیستم های متن باز ( گنو ) اومده . حالا شاید یه کم ضعیف تر باشه .

shopel
May 27th, 2012, 12:35
نه این طور که شما میگید هم نیست بچه ها
در مورد کفار حربی یه سرچ بدین بچه ها

GharbHost
سلام
سال های پیش هم (فکر کنم سال 2009) در مورد این مسئله بحث شده بود. البته نه اینطور که مستقیم از مراجع تقلید سوال بشه.
فقط حکم های کلی در مورد نقض حقوق دیگران قرار داده شد.
در اون تاپیک هم تقریبا همین بحث ها مطرح شد که برخی دوستان بیان کردند، مثلا در مورد کافر حربی و...

غیر از این مسئله، یک پیشنهاد صمیمانه و دوستانه برای تمام افرادی دارم که در این تاپیک و تاپیک های مشابه شرکت میکنند.
سعی کنید در ارسال مطلب توی چنین تاپیک هایی که به مسائل مذهبی مربوط هست یک مقدار حساسیت به خرج بدید، طرف صحبتم افرادی هستند که هاستینگ دارند و برخی مشتریانشون هم توی این انجمن فعالیت میکنند.
فقط خواستم یک اشاره ای کنم و مطمئن هستم خودتون متوجه منظورم خواهید شد.

موفق باشید.

okey
اها پس اگر کسی به ما ضربه زد ما هم از محصولاتش بدون پرداخت هزینه استفاده کنیم تا حسابی همه جاش بسوزه و دیگه از این کار ها نکنه!
اینی که شما میفرمایید بر اساس تعاریف موجود شامل تمام کشور های استکباری (!!!) مانند امریکا انگلستان فرانسه و .... میشه که بهشون برچسب صهیونیزم بین الملل میزند
لذا تنها استفاده از محصولات نرم افزاری کشور های دوست و برادر چین، روسیه، ونزوئلا، مراکش و جمهوری خلق کنگو میمونه که میتونید با خیال راحت از سیستم عامل ها و دیگر نرم افزار های کاربردی تولید شده بوسیله این برادران ارزشی استفاده کنید بدون اینکه نیازی به نگرانی در مورد ورود به جهنم در دیار باقی داشته باشید

ببخشید فتوشاپ کجا به شما یا کشور شما ضربه زده ! شما دولت ها رو با شرکت های خصوصی یا ... قاطی نکنید .

shopel
May 27th, 2012, 12:41
من فکر کنم مراجع با توجه به قانون مجازات اسلامی و علمی که به اون دارن چنین بیانی دارند
کافر حربی مصداق کسی هستش که مسلمانان با اون در جنگ قرار دارند
حالا چرا این موضوع رو مطرح کردند بر میگرده به عدم شناخت کامل علم سایبر و زوایای آن
به همین دلیل به نظرم کارشناسان باید بیان قوانین فعلی جرائم اینترنتی رو دستخوش تغییر بدن که براساس قوانین مجازات اسلامی نوشته شده اونوقت بیایم در مورد این نوع موضوعات تخصصی تر بحث بشه
البته این یه نظره شخصی یه

alef1
May 27th, 2012, 12:45
ببخشید فتوشاپ کجا به شما یا کشور شما ضربه زده ! شما دولت ها رو با شرکت های خصوصی یا ... قاطی نکنید .

عرض شود خدمت شما که صاحبان این شرکت های سرمایه داری همگی در تعریف افرادی که همچین نسخه هایی برای مردم می پیچند اعضای امپریالیسم، صاحبان زر و زور و همچنین متحدان صهیونیزم هستند لذا شما با خرید این محصولات دارید بطور مستقیم به استکبار جهانی کمک می کنید!!!
البته این نظر بنده نیست مطمعنن اما با کنار هم گذاشتن اعتادات افراد به سادگی میشه به این نتیجه رسید

در مورد نرم افزار های آزاد هم عرض بکنم که بیشتر توسعه دهنده های اون ساکنان کشور های استکباری هستند و اکثر مروجان این نظریه بی خدا می باشند

با این جور تفکرات نمیشه مسیر درستی در پیش گرفت

milade
May 27th, 2012, 12:56
بیخیال بابا ...

این بحثا توی ایران فایده نداره ...

هر وقت شما رفتی ویندوز خریدی 850 تومن ، انتظار داشته باش قالبتون رایپ نشه !

حالا چرا بیفایده ؟ کسی که ویندوز میخره باید پول ویندوزش در بیاره ، برنامه ای که مینویسه باید طوری قیمت بده که همه استفاده ها و هزینه ها در بیاد ، برنامه ها میشه 10 برابر ، توان خرید نیست ؛ پس نمیشه ! ( خارج کشور پر درامدترین شغل برنامه نویسیه ، اینجا بچه بازی ترین شغل .. )

حالا خدایی کدومتون حاظرید همین الان که 10 ملیون هم داشته باشید برید 850 بدین وبندوز ؟

نتیجه اخلاقی : به زندگیتون برسید ...

GharbHost
May 27th, 2012, 13:15
بیخیال بابا ...

این بحثا توی ایران فایده نداره ...

هر وقت شما رفتی ویندوز خریدی 850 تومن ، انتظار داشته باش قالبتون رایپ نشه !

حالا چرا بیفایده ؟ کسی که ویندوز میخره باید پول ویندوزش در بیاره ، برنامه ای که مینویسه باید طوری قیمت بده که همه استفاده ها و هزینه ها در بیاد ، برنامه ها میشه 10 برابر ، توان خرید نیست ؛ پس نمیشه ! ( خارج کشور پر درامدترین شغل برنامه نویسیه ، اینجا بچه بازی ترین شغل .. )

حالا خدایی کدومتون حاظرید همین الان که 10 ملیون هم داشته باشید برید 850 بدین وبندوز ؟

نتیجه اخلاقی : به زندگیتون برسید ...

هر چقدر جلوی ضایع شدن حق دیگران گرفته بشه، بهتره.
من نمیتونم ویندوز بخرم، مجبور نیستم از ویندوز استفاده کنم. (خودم هم دارم مقدمات مهاجرت به لینوکس رو فراهم میکنم) اگر از ویندوز کرک استفاده میکنم قرار نیست ضایع کردن حق دیگران رو یه صورت سریالی ادامه بدم ...

http://www.webhostingtalk.ir/f41/427/

102 - دیگه نیازی نیست که عذاب وجدان داشته باشیم به دلیل استفاده غیرقانونی از ویندوز

kamkar
May 27th, 2012, 13:18
امام خمینی:
چنانچه در ضمن معامله، فروشنده (تولید کننده) با خریدار شرط عدم تکثیر و کپی کند یا عقد مبتنی به آن انجام گیرد، خریدار باید به این شرط عمل کند.
نتیجه:
کپی و بازنشرِ آثارِ خارجی منوط به رعایتِ قانونِ کپی‌رایت است. بنابراین با توجه به این فتوا، نشرِ بدونِ اجازهٔ آثارِ خارجی در ایران غیرشرعی است.

همچین الکی نیست، امام خمینی دیگه رهبر معظم انقلاب بود (در نظام جمهوری اسلامی ایران، کسی بزرگتر پیدا میشه؟!)
مشکل قوانینه

آیت الله خامنه ای (استفتاء):
س: نظر رهبر معظم انقلاب در مورد کپى از سى ‏دى ‏هاى موجود (اعم از سى‏ دى‏ هاى توليد شده در داخل کشور و يا نرم ‏افزارهاى خارجى) چيست؟
ج) تكثير نرم ‏‌افزارهاى توليد داخل ايران، بنا بر احتياط واجب بايد با اجازه ناشر يا صاحب اصلى آن باشد، تكثير نرم‏ افزارهاى خارجى نيز تابع قرار داد دولت جمهورى اسلامى‏ ايران و كشور توليدكننده آن است.

نتیجه: خلاء قانونی!

اگر ایران به سازمان حمایت از کپی رایت جهانی بپیونده این خلاء پر میشه. باید توسط مجلس تصویب بشه که توی این 9 دوره نشده

milade
May 27th, 2012, 13:43
هر چقدر جلوی ضایع شدن حق دیگران گرفته بشه، بهتره.
من نمیتونم ویندوز بخرم، مجبور نیستم از ویندوز استفاده کنم. (خودم هم دارم مقدمات مهاجرت به لینوکس رو فراهم میکنم) اگر از ویندوز کرک استفاده میکنم قرار نیست ضایع کردن حق دیگران رو یه صورت سریالی ادامه بدم ...

اینا همش حرفه :دی

حالا گیریم شما کوچ کردی ! همه میتونند کوچ کنند ؟

شده مثل چند روز پیش که میخواستن گوگل رو تحریم کنند !

چپ بری راست بیای بالاخره ویندوز رو داری ! از فست فود محل که داره با جنس کرک شده ( لعنت الله :دی ) برا شما فاکتور میزنه بگیر تا دختر خاله که با ویندوز اهنگ میزاره :دی

بشینیم زندگیمونو کنیم ... مایکروسافت توی این همه مدت ورشکست نکرده ، اونی هم که نرم افزار میسازه همه اینا مد نظرشه .

حالا اینا بیخیالش ، خودت چطوری ؟ پیدات نبود :دی

GharbHost
May 27th, 2012, 13:51
اینا همش حرفه :دی

حالا گیریم شما کوچ کردی ! همه میتونند کوچ کنند ؟

شده مثل چند روز پیش که میخواستن گوگل رو تحریم کنند !

چپ بری راست بیای بالاخره ویندوز رو داری ! از فست فود محل که داره با جنس کرک شده ( لعنت الله :دی ) برا شما فاکتور میزنه بگیر تا دختر خاله که با ویندوز اهنگ میزاره :دی

بشینیم زندگیمونو کنیم ... مایکروسافت توی این همه مدت ورشکست نکرده ، اونی هم که نرم افزار میسازه همه اینا مد نظرشه .

حالا اینا بیخیالش ، خودت چطوری ؟ پیدات نبود :دی

درسته همه نمیتونن از ویندوز کوچ کنند، البته بحث <جو>گیری نیست، به قول شما مثل بحث گوگل. واقعا استفاده از نرم افزارهای رایگان و متن باز خیلی لذت بخشه، اما سخته.

خوبم :-?? پ.خ :d

milade
May 27th, 2012, 13:57
درسته همه نمیتونن از ویندوز کوچ کنند، البته بحث <جو>گیری نیست، به قول شما مثل بحث گوگل. واقعا استفاده از نرم افزارهای رایگان و متن باز خیلی لذت بخشه، اما سخته.
هم هم جسارت نکردیم بگیم شما جو گیر شدی :دی

میگم ملت تحت جو قرار نگیرید یه حرفی بزنید توش بمونید !

شما که ماشالله سروری :دی

پ.خ رو جواب میدم الان : )

AbiriAmir
May 27th, 2012, 14:09
حق با شماست
حالا چون یکی شد کافر حربی باید ازش سوء استفاده کرد؟ این میشه در راستای انسانیت؟؟؟؟؟؟
هرچند که فکر می کنم کپی رایت غلطه اما این جور استدلال ها بسیار غلط تره که به خاطر اعتقاد طرف اونو از بعضی حقوقش محروم کنیم
واقعا جای تاسفه

دوست عزیز کسانی که مخالف با کپی رایت هستن برای پیشرفت با کپی رایت مخالفت میکنن، چون میخوان پیش برن به سمت اوپن سورس
فکر نمیکنم کپ زدن قالب باعث پیشرفت کسی بشه!

نمیشه گفت کپی رایت نباید باشه
اما هر نرم افزاری تحت لایسنس خودش ارائه میشه که باید بهش احترام گذاشت

ضمنا تو هر مساله ای وجدان من و شما بهترین تصمیم و میگیره... خیلی نیاز نیست به حرف ابن و اون توجه کرد!

OmidX
May 27th, 2012, 14:15
اینجوری باشه اول باید ویندوز و برنامه ها رو رعایت کنیم بعد. سایتهای دانلود اون وقت باید جمع کنن. با این هزینه ها و سرعن پایین نت هم دیگه کسی پول برای نرم افزار و سیستم عامل و ... نمی ده.
که اون هم نشدنیه.

خب باشه ... چه اشکالی داره‌ ؟!

شما خودت برنامه نویس باشی ، کارت کپی شه ، چه حسی داری ؟! :->

مشکل ما ایرانی ها اینه ، که هیچکدوم به حق خودمون قانع نیستیم ، دوست داریم همه چی رو رایگان داشته باشیم ،

من کاری با آیت ا... ها ندارم ، اما از هر نظری بخوای حساب کنی ، درست نیست ...

چرا قالب گویا آی پی ، دانلود ها و... باید ریپ و منتشر بشه ؟!

چرا آدونیس باید نال شه ؟!

چرا نرم افزارهای هلو باید کرک شه ؟!

امیدوارم مسئولین ، به جای گیر دادن به مسائل حاشیه ای بدحجابی ، یک فکر اساسی برای بخش it مملکت بکنن ،

وقتی ما به برنامه نویس یا طراح هموطن خودمون خیانت میکنیم ، دیگه ...

alef1
May 27th, 2012, 14:29
دوست عزیز کسانی که مخالف با کپی رایت هستن برای پیشرفت با کپی رایت مخالفت میکنن، چون میخوان پیش برن به سمت اوپن سورس

نمیشه گفت کپی رایت نباید باشه
اما هر نرم افزاری تحت لایسنس خودش ارائه میشه که باید بهش احترام گذاشت

ضمنا تو هر مساله ای وجدان من و شما بهترین تصمیم و میگیره... خیلی نیاز نیست به حرف ابن و اون توجه کرد!

خیر کپی رایت قانون غلطیه و و نباید باشه
در صورت علاقه مندی بفرمایید تا توضیح بدم خدمتتون

جمله آخرتون بسیار خوبه و کاملا باهاش موافقم

shopel
May 27th, 2012, 14:30
امام خمینی:
چنانچه در ضمن معامله، فروشنده (تولید کننده) با خریدار شرط عدم تکثیر و کپی کند یا عقد مبتنی به آن انجام گیرد، خریدار باید به این شرط عمل کند.
نتیجه:
کپی و بازنشرِ آثارِ خارجی منوط به رعایتِ قانونِ کپی‌رایت است. بنابراین با توجه به این فتوا، نشرِ بدونِ اجازهٔ آثارِ خارجی در ایران غیرشرعی است.

همچین الکی نیست، امام خمینی دیگه رهبر معظم انقلاب بود (در نظام جمهوری اسلامی ایران، کسی بزرگتر پیدا میشه؟!)
مشکل قوانینه

س: نظر رهبر معظم انقلاب در مورد کپى از سى ‏دى ‏هاى موجود (اعم از سى‏ دى‏ هاى توليد شده در داخل کشور و يا نرم ‏افزارهاى خارجى) چيست؟
ج) تكثير نرم ‏‌افزارهاى توليد داخل ايران، بنا بر احتياط واجب بايد با اجازه ناشر يا صاحب اصلى آن باشد، تكثير نرم‏ افزارهاى خارجى نيز تابع قرار داد دولت جمهورى اسلامى‏ ايران و كشور توليدكننده آن است.

نتیجه: خلاء قانونی!

اگر ایران به سازمان حمایت از کپی رایت جهانی بپیونده این خلاء پر میشه. باید توسط مجلس تصویب بشه که توی این 9 دوره نشده

انشالله مجلس بیستم شایدبپیوندیم کسی چمیدونه شاید سی ام:->

entezar
May 27th, 2012, 14:34
احترام به حقوق تولید کننده تو کشور ما زیاد دیده نمیشه تو این زمینه

delta
May 27th, 2012, 14:37

آمریکا که خون خوار هست..اسراییل که وحابی هست..انگلیس هم که روباه پیر استعمار هست. بقیه کشورهای اروپایی هم که دم روباه هستند... با هیچکدومشونم نه قرارداد داریم نه رابطه..
خوب خدا روشکر دیگه راحت میتونید از تمامی نرم افزارهای دنیا استفاده رایگان کنید.. میمونه 5/00 تولید داخلی که شخصا به کپی رایت احترام میزارم!! <):)

php.online
May 27th, 2012, 14:38
البته کسی که قدر کار و کاردان رو می دونه داستانش جداست.
هستند کسانی که میرن از این سایتهای ... دانلود می کنن و اگهی طراحی سایت میزنن به قیمت 5 هزار تومان.
البته سایت هایی که همین آدما میزنن همون 5تومان می ارزه.
چون تنها کاری که بلدن اینه که یه لوگو ضایع میزارن و اگه هم یک کمی هنر و دانش داشته باشه شاید بتونه رنگ زمینه یا فونتشو تغییر بده.
سورس سایتهاشونو هم ببینی اثراتی از صاحب اثر هست که نتونستن عوض کنن :59:

shopel
May 27th, 2012, 19:51
البته کسی که قدر کار و کاردان رو می دونه داستانش جداست.
هستند کسانی که میرن از این سایتهای ... دانلود می کنن و اگهی طراحی سایت میزنن به قیمت 5 هزار تومان.
البته سایت هایی که همین آدما میزنن همون 5تومان می ارزه.
چون تنها کاری که بلدن اینه که یه لوگو ضایع میزارن و اگه هم یک کمی هنر و دانش داشته باشه شاید بتونه رنگ زمینه یا فونتشو تغییر بده.
سورس سایتهاشونو هم ببینی اثراتی از صاحب اثر هست که نتونستن عوض کنن :59:

ایول داداش خوب تحلیل می کنی

jahan654
May 27th, 2012, 20:00

تایید می شود

shopel
May 27th, 2012, 20:02
آمریکا که خون خوار هست..اسراییل که وحابی هست..انگلیس هم که روباه پیر استعمار هست. بقیه کشورهای اروپایی هم که دم روباه هستند... با هیچکدومشونم نه قرارداد داریم نه رابطه..
خوب خدا روشکر دیگه راحت میتونید از تمامی نرم افزارهای دنیا استفاده رایگان کنید.. میمونه 5/00 تولید داخلی که شخصا به کپی رایت احترام میزارم!! http://www.webhostingtalk.ir/images/IPBPRO/smilies_IPBPRO/48.gif

دوست عزیز اسرائیل غاصب وهابی نیست یهودیانی هستن با رویکرد مسیحیت نوین که به اختصار صهیونیست ازشون یاد میشه
هرچند خودشون رو از قوم بنی اسرائیل میدونن ولی خط و مش خودشون رو از گروه های کابالایی که از زمان سلیمان نبی شیوع پیدا کردند گرفتند.

Bullet-Vps.us
May 27th, 2012, 20:38
دوست عزیز اسرائیل غاصب وهابی نیست یهودیانی هستن با رویکرد مسیحیت نوین که به اختصار صهیونیست ازشون یاد میشه
هرچند خودشون رو از قوم بنی اسرائیل میدونن ولی خط و مش خودشون رو از گروه های کابالایی که از زمان سلیمان نبی شیوع پیدا کردند گرفتند.

حالا یهودی یا مسیحی فرق نمیکنه بالاخره زحمت کسیو بدون هزینه برداشتن کار جالبی نیست مذهبیش رو کاری نداریم . ولی ایرانه دیگه اینجا :d کاریش نمیشه کرد
اما حداقل نسبت به کار های داخلی بیشتر اهمیت میدن و رعایت میکنن تا اونجا که ما دیدیم نسبت به کار های خارجی !