PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خداحافظ ویندوز !!! لینوکس جایگزین خوبی هست؟

IFACO.Net
November 11th, 2009, 21:47
مایکروسافت دیگر ویندوز نمی سازد :106:

هنوز چند روز از آغاز عرضه جدیدترین نسخه سیستم‌عامل ویندوز (نسخه 7) نگذشته که بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری دنیا تصمیم گرفته است دیگر سیستم‌عامل خود را بر پایه ویندوز توسعه ندهد.

هرچند مایکروسافت برای ویندوز7 تبلیغات فراوانی به‌راه انداخته؛ اما با جدی شدن مشکلات ساختاری سیستم‌عامل ویندوز و عدم توانایی برنامه‌نویسان در رفع کندی و آسیب‌پذیری آن، مدیران غول دنیای نرم‌افزار تصمیم گرفته‌اند محور برنامه‌های آینده خود از ویندوز به آن‌چه میدوری (Midori) نامیده می‌شود؛ تغییر دهند.

پس از شکست مایکروسافت در عرضه ویندوز ویستا، این شرکت سعی کرد با عرضه ویندوز7 جبران مافات کند؛ اما ویندوز جدید هنوز نیامده دچار باگ‌های فراوان شده و حتی کارشناسان اذعان کرده‌اند که بر خلاف تبلیغات مایکروسافت، آخرین نسخه ویندوز سریع‌تر از ویستا نیست و دچار همان مشکلات ساختاری است که ویستا به آن دچار بوده است. تنها گرافیک آن اندکی کاربر پسندتر شده، ولی بازهم به پای لئوپارد اپل نمی‌رسد.

جفری هاموند، محقق در مرکز تحقیقات فورستر می‌گوید: "نسبت به 18 سال قبل، توسعه‌دهندگان بیشتری جذب مکینتاش شده‌اند و حالا در دستان آن‌ها فقط مک وجود دارد".

از سوی دیگر، پلت‌فرم ویندوز برای مایکروسافت بسیار گران تمام می‌شود، زیرا ده‌هاهزار برنامه‌نویس و کارشناس روی آن کار می‌کنند که باعث بالا رفتن هزینه ساخت نرم‌افزار شده‌اند.

مجموعه این دلایل، مدیران استراتژیک مایکروسافت را به این نتیجه رسانده که وقت تلف کردن روی ویندوز مساوی با برد قطعی اپل مکینتاش خواهد بود و آنها به هر قیمتی که شده، باید سیستم‌عامل خود را تغییر دهند تا از پس رقبا برآیند.

میدوری چیست؟

همه چیز از ابزار آزمایش نرم‌افزار پاورپوینت (CHEES) به نام میدوری شروع شد که به‌عنوان مدیریت بر کدهای سیستم‌عامل معروف گردید.

میدوری می‌تواند سیستم‌عامل مستقلی باشد که در آن کرنل‌ها، درایورها و اپلیکیشن‌ها در کدهای مدیریت‌شده نوشته می‌شوند.

این پروژه از سال 2003 / 1382 آغاز شد و از همان ابتدا هم قرار نبود به عنوان سیستم‌عاملی مستقل آماده شود؛ اما حالا مدیران مایکروسافت مصمم شده‌اند با ادامه پروژه، آن‌را به‌عنوان جانشین ویندوز مطرح کنند.

در ساخت میدوری از مدل برنامه‌نویسی موسوم به Oslo composite application initiative استفاده شده است. جاناتان شاپیرو، مغز متفکر برنامه‌نویسی‌های BitC و سیستم‌عامل Coyotos، به مایکروسافت دعوت شده تا کار خود را به‌طور جدی توسعه دهد.

میدوری در دوسطح برنامه‌نویسی و کاربر نوشته خواهد شد و با هر نوع پلت‌فرم سخت‌افزاری (x86,x64,ARM,Hyperv) کار خواهد کرد. سه پیشنهاد مایکروسافت برای کار کردن اپلیکیشن‌های ویندوز و میدوری در کنار هم بدین ترتیب خواهد بود:

شبیه‌سازی برنامه‌های مورد نظر با استفاده از پروژه Acceleratorکه قبلا مرکز تحقیقات مایکروسافت روی آن کار کرده است.

در مدل مذکور اپلیکیشن‌ها با ویندوز و یا با جی.پی.یو از طریق درایور دایرکت‌ایکس اجرا خواهند شد. با این روش اساس کار روی ویندوز خواهد ماند و میدوری زیر سیستمی برای ویندوز خواهد شد.

پیشنهاد دوم ساخت پارالل میدوری به موازات پلت‌فرم ویندوز است تا اپلیکیشن‌ها بدین طریق اجرا شوند. ویژگی منفی آن دو امضا شدن فایل‌ها برای اجراست که باید تحت هر دو پلت‌فرم صورت گیرد.

هم‌چنین یک فراماشین باید درست شود تا همه چیز از پایه نوشته شود.

پیشنهاد سوم، درگیر کردن سیستم پورتینگ روی کدهای ویندوز است. نوشتن کدهایی که بتواند با باینری‌های غیر ویندوز یعنی مکینتاش هم خوانایی داشته باشد، مشمول این پیشنهاد است. اما گفته می‌شود امنیت کاملی به همراه نخواهد داشت.

نوشتن کدهایی که توسط سایر سیستم‌عامل‌ها خوانده شود، خوب اما کمی تهاجمی به نظر می‌رسد.

به هر حال ویندوز مجبور است جای خود را به میدوری دهد و پرطرفدارترین سیستم‌عامل حال حاضر دنیا باید کاربرانش را به سمت سیستم‌عامل جدید سوق دهد؛ کاری طاقت‌فرسا که اگر درست کار نکند، کاربران بیشتری به سوی مکینتاش خواهند رفت. :)

منبع : سایت خبری کنجکاو

WebRang
November 11th, 2009, 21:51
بهتر.......
اگر سیستم (پی سِ) شخصی من سخت افزارش بالا بود100% لینوکس نصب میکردم!

درکل ممنون آقای پرستش

HugeServer
November 11th, 2009, 21:58
لینوکس عمو بیلل رو .... :دی

Domain
November 11th, 2009, 22:03
خطاب به ویندوز :54:
بری دیگه بر نگردی ... ایشالله :111:

parsbin
November 11th, 2009, 22:04
بهتر.......

درکل ممنون آقای پرستش

من دو سه ماهی میشه کلا زدم بیرون اومدم رو لینوکس
لینوکس که خیلی سبک تره اتفاقا بدرد سیستم های ضعیف بیشتر میخوره.

Sepahrad
November 11th, 2009, 22:04
چقدر بد ! :(

Domain
November 11th, 2009, 22:06
بهتر.......
درکل ممنون آقای پرستش

من دو سه ماهی میشه کلا زدم بیرون اومدم رو لینوکس
لینوکس که خیلی سبک تره اتفاقا بدرد سیستم های ضعیف بیشتر میخوره.
دقیقاً :113:

Sajad
November 11th, 2009, 22:07
خود بیلگتس رو کامپیوتر خونش از چند سال پیش تا حالا داره مک استفاده میکنه :-s

Domain
November 11th, 2009, 22:14
چون هر کی میخواد باگ های جدید ویندوز رو اکسپلویت کنه اول میره سراغ pc بیلی جون! >:)

iranihost
November 11th, 2009, 22:14

مطمئنی !؟؟

تقریبا غیر ممکن هست !

بیلی حتا بچه هاش را هم از داشتن آیپاد و .. محروم کرده بود ! 8-|

واسه من سخته خداحافظی !!

Sajad
November 11th, 2009, 22:52
مطمئنی !؟؟

تقریبا غیر ممکن هست !

بیلی حتا بچه هاش را هم از داشتن آیپاد و .. محروم کرده بود ! 8-|

واسه من سخته خداحافظی !!

چند روز پیش یجایی خوندم... هر چی فکر کردم یادم نیومد کجا 8-|

واقعا من وقتی به این فکر میکنم که ملت وقتی سیستمشون خراب میشه میگن ویندوز عوض کنیم و فکر میکنند تنها راه انداز کامپیوتر ویندوز هست چطور میتونن دوریشو تحمل کنند؟
جالب بود یه نفر اومده بود صحبت میکردیم. میگفت یه ویندوز هست اسمش لینوکسه :((

goldstar
November 11th, 2009, 22:59
چند روز پیش یجایی خوندم... هر چی فکر کردم یادم نیومد کجا 8-|

واقعا من وقتی به این فکر میکنم که ملت وقتی سیستمشون خراب میشه میگن ویندوز عوض کنیم و فکر میکنند تنها راه انداز کامپیوتر ویندوز هست چطور میتونن دوریشو تحمل کنند؟
جالب بود یه نفر اومده بود صحبت میکردیم. میگفت یه ویندوز هست اسمش لینوکسه :((
چه جالب اتفاقا یکی هم به من گفت یک ویندوز اومده اسمش لیندوزه :d
تجربه شما رو من هم چند باری داشتم به لینوکس هم میگن ویندوز!
توی ایران سیستم عامل = ویندوز

HugeServer
November 11th, 2009, 23:28
در یکی از مغازه های تهران :
یکی اومد تو گفت : آقا cd ویندوز لینوکس ردهات دارید؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
خوده صاب مغازه نمیدونست لینوکس چیه گفت هفته دیگه میاریم=))
=))=))

sam_pontiac
November 12th, 2009, 00:57
آخرش هم شک ندارم بیل هم تغییر نام میده به کلنگ
جدن چیه این سیستم عامل ....
خدا باعث بانیش رو فقیر کنه !

HugeServer
November 12th, 2009, 01:05
سخت افزاری که نیاز داره کمتر از ویندوز هست
داتلود کن استفاده کن و لذت ببر
مشکلش با بعضی مودم هاست
باقی چیز ها اوکیه

منم تایید میکنم.
همین امشب اوبونتو من اپدیت شد. خیلی باحال تر شده. سرعتش و امکاناتش بهتر شده، دانلود کن حالش ببر. آخه حیف نیست كه ویندوز نصب کردی، آدم ... میگیره. :107:

Kambiz
November 12th, 2009, 01:23
من که شخصا حالم بهم می خوره از این ویندوز
چند وقتی نقل مکان کردم به لئوپارد واقعا شاهکاری
یک بارم لینوکس ماندریوا نصب کردم اصلا باهاش حال نکردم
برنامه هم که نمی دونم کجا باید دانلود کنم کلا گنگ بود
انجمن فارسی هم نداشت
دیگه از خیرش گذاشتم
حالا نمی دونم این دوستان از چی این لینوکس تعریف می کنند

Arashdn
November 12th, 2009, 05:53
بهتر.......

درکل ممنون آقای پرستش
مگه رمت کمتر از 128 و سی پی یوت کمتر ز 800 مگاهرتز هست؟

Arashdn
November 12th, 2009, 06:12
در مورد منابع این مطلب ممکنه یه لینک بدید؟
ممنون

Arashdn
November 12th, 2009, 06:15
یه سوال دیگه از بچه هایی که مک مک میکنن
یکی اصلا به من بگه مک چیه؟
مزایاش نسبت به ویندوز و لینوکس چیه؟
ورژن هاش چجوریه؟ (مثلا ویندوز ویستا - ایکس پی - 7 و..)
آخرین ورژنش چیه؟
فقط رو سیستم های اپل نصب میشه یا رو همه سیسم ها؟
چه مشخصات سخت افزاری نیاز داره؟
و کلا واسه کوچ به مک چه توصیه ای دارید؟

Mostafa
November 12th, 2009, 08:27
عاقلانه ترین راه این هست که مایکروسافت Vista و Windows7 رو ول کنه بچسبه به XP.
و مثلا سال 2050 این رو بده Windows XP 2002 ServicePack 36956

Metalik
November 12th, 2009, 09:49
آخرین ورژنش چیه؟

مک Mac OS X مخفف مکینتاش، یه سیستم عامل که توسط شرکت Apple ساخته شده.
بسیار زیبا و خوش دست، سیستم عاملی است که معمولا توسط برنامه نویسان وب مورد استفاده قرار می گیرد.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/82/Snow_Leopard_Desktop.png

انواع ورژن ها:

Mac OS X Public Beta "Kodiak"
Mac OS X v10.0 "Cheetah"
Mac OS X v10.1 "Puma"
Mac OS X v10.2 "Jaguar"
Mac OS X v10.3 "Panther"
Mac OS X v10.4 "Tiger"
Mac OS X v10.5 "Leopard"
Mac OS X v10.6 "Snow Leopard"

معروفترین نسخه اش همون Leopard

منبع و اطلاعات بیشتر: http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X

najmehdj
November 12th, 2009, 10:11
همون بهتر که ویندوز بره برای اینویندوزهای ماکروسافت تند تند باید سیستمو ارتقا بدی ولی لینوکس برای سیستم های \ایینم جواب میده
دورود بر لینوکس

Arashdn
November 12th, 2009, 13:33
ما که تا این لحظه تو کر لینوکس بودیم
ولی میخوام مک رو هم یه تستی بکنم
متایک عزیز ممکنه برای کوچ به این سیستم عامل بیشتر راهنماییمون کنی؟

Sepahrad
November 12th, 2009, 14:59
فقط ویندوز . نمیدونم بیل گیتس چیکار کده که شما اینطوری میکنید ؟! پولتون رو خورده ؟ شما دارید زحمت اون بد بخت رو حروم میکنید ! کلی هزینه کرده سیستم عامل ساخته حالا شما ... ! نمیخواید نخرید ولی اینطوری نگید .

هر سیستم عاملی بسازه مایکروسافت من قبولش دارم ;) حالا اسمش هرچی میخواد باشه .

حسودیتون میشه پشت سر اون بدبخت حرف میزنید .

Kambiz
November 12th, 2009, 16:16

دارم می رم کلاس اومدم توضیح می دم
من 1 ماه هست کوچ کردم
به پی سی مک هم نیاز نداری

Parshosts
November 12th, 2009, 16:29
آخر اینا هم فهمیدن چه آشغالی دارن میدن به مردم این مردیکه که خودش هم سواد نداشت داس رو از یه هکر خرید از پولی که اونجا زد بجیب 4 تا برنامه نویس گرفت تا این ویندوز رو بیازن

Metalik
November 12th, 2009, 16:37

قدیما نمی شد حتما نیاز به پاور پی سی یا مک بود ولی جدیدا می شه روی پی سی هم مک نصب کرد البته 100 درصد جواب نمی ده و کمی اشکال داره.

این لینک می تونه کمکتون کنه: http://dailyapps.net/2007/10/hack-attack-install-leopard-on-your-pc-in-3-easy-steps/

دارم می رم کلاس اومدم توضیح می دم
من 1 ماه هست کوچ کردم
به پی سی مک هم نیاز نداری

منم منتظرم :دی

Parshosts
November 12th, 2009, 16:44
آخرین ورژنش چیه؟

مک سیستم عامل مکنتاش هست که یه یونیکسه هرچی باشه از خانواده اجداد لینوکس هست.
درباره آخربن ورژنش، آخربن ورژنش Snow Leopard هست.

Parshosts
November 12th, 2009, 16:47
فقط ویندوز . نمیدونم بیل گیتس چیکار کده که شما اینطوری میکنید ؟! پولتون رو خورده ؟ شما دارید زحمت اون بد بخت رو حروم میکنید ! کلی هزینه کرده سیستم عامل ساخته حالا شما ... ! نمیخواید نخرید ولی اینطوری نگید .

هر سیستم عاملی بسازه مایکروسافت من قبولش دارم ;) حالا اسمش هرچی میخواد باشه .

حسودیتون میشه پشت سر اون بدبخت حرف میزنید .

ساخته؟!!!!!!!!!!!:)):)):)):))
سوادش کجا بود که بسازه

Parshosts
November 12th, 2009, 16:50
قدیما نمی شد حتما نیاز به پاور پی سی یا مک بود ولی جدیدا می شه روی پی سی هم مک نصب کرد البته 100 درصد جواب نمی ده و کمی اشکال داره.

این لینک می تونه کمکتون کنه: http://dailyapps.net/2007/10/hack-attack-install-leopard-on-your-pc-in-3-easy-steps/

منم منتظرم :دی

اشکال مثل چی؟
میشه بیشتر توضیح بدین؟
بهتر نیست یه تاپیک جدا واسه این موضوع باز شه؟

Online24
November 12th, 2009, 16:57
...

Online24
November 12th, 2009, 17:07
...

Sepahrad
November 12th, 2009, 17:25
ساخته؟!!!!!!!!!!!:)):)):)):))
سوادش کجا بود که بسازه

بیاید سعی کنیم حرفی بزنیم که منطق پشتش باشه و از گفتنش چند پست دیگه پشیمون نشیم .

به قول یکی از دوستان بعضی اوقات باید خاموش بود ;)

من دقیقا تمامی حرف های دوست عزیزمون Online24 رو تایید میکنم . هر نرم افزاری بخوام نصب میکنم و ازش استفاده و لذت میبرم و علاقه ای هم به استفاده از لینوکس و ... ندارم :)

بعد شما میگید مگه خودش ساخته :| عزیزم من شما فکر کنم یک شرکت بزرگ داری همه کار ها رو خودت میتونی انجام بدی ؟ باید تیم های مختلف تشکیل بدی :)

شاید اینقدر درگیر کار های دیگه باشه که اصلا نرسه . برای ساخت ویندوز اینقدر مراحل باید پشت سر بگذارند که نگو و نپرس . برای اینکه چه رنگی استفاده کنند روانشناش میارند :) خیلی کار های میشه که شما نمیفهمی و در آخر میره 400 هزار تومان میدی که واقعا کم هم هست برای 10 سال یا بیشتر از سیستم عامل استفاده میکنی و آپدیت میشه و ... .

سیستمم درایور مثلا کارت گرافیک نداشته باشه تو لیست قرار میده که دانلود کنی و راحت بشی :)

این ها چیزی نیست که من یا شما بخوایم نقضش کنیم ;)

موفق باشید :53:

Online24
November 12th, 2009, 17:36
...

Sepahrad
November 12th, 2009, 17:43
http://www.itna.ir/archives/images/blast.jpg

بچه ها لینوکس بازی هم داره ؟ =))

شعار تبلیغاتی لینوکس :

با نصب لینوکس در کف بازی های روز بمانید

:)):))=))=)) ایول :d

لغت سیستم عامل در ایران = ویندوز

حالا شما بیا و لینوکسش کن :d مثله این هست که ایران بخواد کپی رایت رو قبول کنه ببینید چقدر سخته !!!

Online24
November 12th, 2009, 17:46
...

Online24
November 12th, 2009, 17:48
...

Online24
November 12th, 2009, 17:51
...

parsbin
November 12th, 2009, 17:53
امکانات پیدگین که بیشتره

Online24
November 12th, 2009, 18:04
...

Online24
November 12th, 2009, 18:09
...

Online24
November 12th, 2009, 18:17
...

Metalik
November 12th, 2009, 18:26
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Windows_and_Linux

http://www.michaelhorowitz.com/Linux.vs.Windows.html

Mohsen
November 12th, 2009, 18:34
جدای از بحث ویندوز و لینوکس و مزایا و معایب هر یک و طرفداری از اونها، نقش ویندوز در گسترش کامپیوتر (حداقل تو ایران) غیر قابل انکار هست! فکر میکنید اگه ویندوز نبود حداقل تو همین ایران چند درصد مردمی که الان تو خونه‌شون کامپیوتر دارن، کامپیوتر داشتند من که فکر میکنم حداکثر یک سوم‌شون! یه نگاهی به بازدیدکننده‌های وب سایت‌هاتون بکیند(مثلا با گوگل آنلایتکس یا هر سرویس مانیتورینگ دیگه) و ببینید چند درصدشون از ویندوز و حتی از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند!
به جز نقش ویندوز در گسترش استفاده از کامپیوتر تو ایران، نقش ویندوز در گسترش لینوکس و open source رو هم نمیشه انکار کرد!!! اگر انحصار طلبی مایکروسافت و ... نبود فکر می‌کنید حالا این همه توزیع‌های مختلف لینوکس به صورت رایگان وجود داشت و این همه پیشرفت کرده بود؟!؟ شاید الان لینوکس هم یه سیستم عامل پولی بود و هیچ دسترسی به کدش نبود و ...
به جز دو موردی که مطرح شد به شخصه نظرم این هست که لینوکس یا ویندوز یا مثلا جاوا یا دات نت یا هر چیز دیگه‌ای که قرار هست انتخاب بشه و مقایسه بشه، باید دید کاربرد چیه و اینکه به طور کلی بگیم این بهتره یا اون نشون دهنده قضاوت از روی تعصب هست. هر کدوم از اینا مزایایی دارند و باید در جای خودشون استفاده بشند.

parsbin
November 12th, 2009, 18:42
جدای از بحث ویندوز و لینوکس و مزایا و معایب هر یک و طرفداری از اونها، نقش ویندوز در گسترش کامپیوتر (حداقل تو ایران) غیر قابل انکار هست! فکر میکنید اگه ویندوز نبود حداقل تو همین ایران چند درصد مردمی که الان تو خونه‌شون کامپیوتر دارن، کامپیوتر داشتند من که فکر میکنم حداکثر یک سوم‌شون! یه نگاهی به بازدیدکننده‌های وب سایت‌هاتون بکیند(مثلا با گوگل آنلایتکس یا هر سرویس مانیتورینگ دیگه) و ببینید چند درصدشون از ویندوز و حتی از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند!
البته این دلیل نمیشه.
مثل اینه که بگین اگر مترو نبود این سه میلیون نفری که ازش هر روز استفاده میکنن نشسته بودن خونه الان.سه میلیون نفر به بیکارا اضافه میشد!!
اگر ویندوز نبود خوب از جایگزیناش استفاده میکردن مردم.
در کل مقایسه کلا اشتباهه به نظر من.هر چیزی یک کاربردی داره.لینوکس برای کاربرد دیگه ای و ویندوز هم برای قشر دیگه.
اگر میشد به نتیجه رسید صد در صد بازنده این بحث کلا از بازار کامیوتر جهان باید حذف میشد!

Online24
November 12th, 2009, 18:43
...

parsbin
November 12th, 2009, 18:45
در ضمن با توجه به این که قانون کپی رایت داره جهان گیر میشه و همچنین قیمت بالای ویندوز و قیمت پایین و بعبارتی رایگان لینوکس و دلایل دیگه!
در آینده لینوکس جایگاه بهتری خواهد داشت.

Sepahrad
November 12th, 2009, 19:02
نه عزیز چیزی نمیتونه جای ویندوز رو بگیره :)
1. پشتیبانی قوی و قدرتمند
2. داشتن نرم افزار های زیاد
3. راحتی کار
4 و...

خیلی مشکل هست ;) اگه لینوکس نرم افزار های ویندوز روش نصب میشد شاید من هم میرفتم لینوکس نصب کنم ولی حالا ... !

از کجا معلوم که این افرادی که روی لینوکس کار میکنند و نسخه جدید دادند 20 سال دیگه پولیش نکنند ؟ وقتی همه نصب کنند دیگه اینم پولی نکنن ؟ الکی که زحمت نمیکشن . اینقدر تغییرش میدن این لینوکس رو که یه سیستم عامل دیگه میشه اصلا :d

1eng.ir
November 12th, 2009, 19:02
:53: :67: :53:
The Personal WebSite of MohammadHossein Fakhraei (http://www.midori.ir/)

WebRang
November 12th, 2009, 20:01
aشایعه است!
شما رفتی خونش دیدی!؟ :53:

IFACO.Net
November 12th, 2009, 20:28
ویندوز - لینوکس - مکینتاش - میدوری و یا هر سیستم عامل دیگری که تولید شده و یا خواهد شد ، نشان دهنده تفاوت سلایق و نیاز ها هست ، چه میدوری و چه مک و ... هیج موقعی نخواهند توانست جای یکدیگر را بگیرند ، مخصوصا در کشور ما که اکثر سیستم ها بر پایه پی سی هستند، و نکته آخر اینکه انتخاب سیستم عامل هم یه چیزی شبیه انتخاب سایر وسایل کار و زندگی دیگر مردم هست

و اصل مهم در این انتخاب، عمومیت داشتن و سادگی و راحتی کار با آن هست و افراد حرفه ای هم بنا بر نیاز و سلیقه شان ، سیستم عامل مورد علاقه شان را انتخاب خواهند کرد ;)

Sajad
November 12th, 2009, 21:59
=))
سه ماه پیش منم حرفای تو رو میزدم علیرضا خان :))
لینوکس رو نشناختی جیگر...
باید کار کنی تا بفهمی! همونطور که ویندوز رو کار کردی تا فهمیدی.
همه نرم افزارهای ویندوز رو لینوکس داره . با دو تفاوت . اینکه با یه دستور ساده sudo apt-get install .... نصب میشن. دوم اینکه نباید بعد نصب دو ساعت دنبال کرک بگردی.
gimp هم هنوز نمیتونه جایگزین خوبی برای فتوشاپ باشه تو لینوکس. یه نرم افزار دیگه هست که کامل شبیه فتوشاپ عمل میکنه و نیاز یک فتوشاپ کار رو توی لینوکس برطرف میکنه. اسمش یادم نمیاد.
۲۰۰۰ تا برنامه به صورت پیش فرض داخل لینوکس نصب میشه. با چند تا کلیک ساده بدون نیاز به سریال !
در ضمن ویندوز ۵ تا برنامه نصب کنی انگار چی به کجا شده گیج میزنه تا اخر عمرش (البته عمر مفیدش یه هفته هست !) ولی تو لینوکس خدا شاهده اینقد برنامه نصب و حذف کردم یه آخ هم تو سرعت نیومده.
و الی....

Parshosts
November 12th, 2009, 23:56
بیاید سعی کنیم حرفی بزنیم که منطق پشتش باشه و از گفتنش چند پست دیگه پشیمون نشیم .

به قول یکی از دوستان بعضی اوقات باید خاموش بود ;)

من دقیقا تمامی حرف های دوست عزیزمون online24 رو تایید میکنم . هر نرم افزاری بخوام نصب میکنم و ازش استفاده و لذت میبرم و علاقه ای هم به استفاده از لینوکس و ... ندارم :)

بعد شما میگید مگه خودش ساخته :| عزیزم من شما فکر کنم یک شرکت بزرگ داری همه کار ها رو خودت میتونی انجام بدی ؟ باید تیم های مختلف تشکیل بدی :)

شاید اینقدر درگیر کار های دیگه باشه که اصلا نرسه . برای ساخت ویندوز اینقدر مراحل باید پشت سر بگذارند که نگو و نپرس . برای اینکه چه رنگی استفاده کنند روانشناش میارند :) خیلی کار های میشه که شما نمیفهمی و در آخر میره 400 هزار تومان میدی که واقعا کم هم هست برای 10 سال یا بیشتر از سیستم عامل استفاده میکنی و آپدیت میشه و ... .

سیستمم درایور مثلا کارت گرافیک نداشته باشه تو لیست قرار میده که دانلود کنی و راحت بشی :)

این ها چیزی نیست که من یا شما بخوایم نقضش کنیم ;)

منظور من ویندوز نبود منظورم پایه ویندوز یعنی همون داس بود که 50000 دلار از یه هکر خرید ویندوز رو که اگه سوادشم داشته یاشه (که نیست) مشخص که کار یک نفر نیست.

Parshosts
November 13th, 2009, 00:06
ویندوز - لینوکس - مکینتاش - میدوری و یا هر سیستم عامل دیگری که تولید شده و یا خواهد شد ، نشان دهنده تفاوت سلایق و نیاز ها هست ، چه میدوری و چه مک و ... هیج موقعی نخواهند توانست جای یکدیگر را بگیرند ، مخصوصا در کشور ما که اکثر سیستم ها بر پایه پی سی هستند، و نکته آخر اینکه انتخاب سیستم عامل هم یه چیزی شبیه انتخاب سایر وسایل کار و زندگی دیگر مردم هست

و اصل مهم در این انتخاب، عمومیت داشتن و سادگی و راحتی کار با آن هست و افراد حرفه ای هم بنا بر نیاز و سلیقه شان ، سیستم عامل مورد علاقه شان را انتخاب خواهند کرد ;)

یه زمانی بحث سادگی استفاده می شد که لینوکس به صورت خط فرمان بود نه الان

Sajad
November 13th, 2009, 01:13
http://www.itna.ir/archives/images/blast.jpg

بچه ها لینوکس بازی هم داره ؟ =))

شعار تبلیغاتی لینوکس :

با نصب لینوکس در کف بازی های روز بمانید

http://www.icculus.org/lgfaq/gamelist.php?license=free

Online24
November 13th, 2009, 01:42
...

goldstar
November 13th, 2009, 01:49
Quake معروفه!

Sepahrad
November 13th, 2009, 08:42
=))
سه ماه پیش منم حرفای تو رو میزدم علیرضا خان :))
لینوکس رو نشناختی جیگر...
باید کار کنی تا بفهمی! همونطور که ویندوز رو کار کردی تا فهمیدی.
همه نرم افزارهای ویندوز رو لینوکس داره . با دو تفاوت . اینکه با یه دستور ساده sudo apt-get install .... نصب میشن. دوم اینکه نباید بعد نصب دو ساعت دنبال کرک بگردی.
gimp هم هنوز نمیتونه جایگزین خوبی برای فتوشاپ باشه تو لینوکس. یه نرم افزار دیگه هست که کامل شبیه فتوشاپ عمل میکنه و نیاز یک فتوشاپ کار رو توی لینوکس برطرف میکنه. اسمش یادم نمیاد.
۲۰۰۰ تا برنامه به صورت پیش فرض داخل لینوکس نصب میشه. با چند تا کلیک ساده بدون نیاز به سریال !
در ضمن ویندوز ۵ تا برنامه نصب کنی انگار چی به کجا شده گیج میزنه تا اخر عمرش (البته عمر مفیدش یه هفته هست !) ولی تو لینوکس خدا شاهده اینقد برنامه نصب و حذف کردم یه آخ هم تو سرعت نیومده.
و الی....

عزیز اشتباه نکن هنوز هم نمیشه لینوکس جای ویندوز رو بگیره . نرم افزار حرفه ای تر هستند در ویندوز .
شما ویندوز اصل و آنتی ویروس اصل بخر و بعد بگو ویندوزم خراب میشه . الان ویندوز من آپدیت میشه و آنتی ویروسم هم آپدیت میشه و هر شب یک بار Full Scan میشه و تا الان ویندوز عالی کار کرده ;)

Kambiz
November 13th, 2009, 11:07
از طرفدار های لینوکس که این همه ستایش می کنند یک سوال دارم
لینوکس چند% از برنامه های مهندسی مهم ویندوز رو تونسته تامین کنه ؟

Sepahrad
November 13th, 2009, 14:15
منظور من ویندوز نبود منظورم پایه ویندوز یعنی همون داس بود که 50000 دلار از یه هکر خرید ویندوز رو که اگه سوادشم داشته یاشه (که نیست) مشخص که کار یک نفر نیست.

دوست عزیز منظور شما این هست که داس رو خودش ننوشته ؟ از یکی خریده و به اسم خودش میفروشه ؟

مدرک بدید :) من این حرف شما رو به دلایلی واضح که بعد ار ارائه مدرک شما باشه نقض میکنم .:113:

و اینکه آقا سجاد عزیز لینک بازی دادن :d این ها همش Free نیست و این ها نشد بازی که بازی یعنی UbiSoft اینها بازی میسازند بقیه ... ! بازی RockStar و ... . این بازی ها متفرقه اند که فقط بدرد صاحابش میخوره :d

فردا میخوای بازی برای بچت بخری بدی بازی کنه این هارو میدی :d الان بچه های فامیل هستند بازی هایی میکنند که من میبینم میگم واقعی بازیه :d گرافیک و ... که دارند اصلا قابل قیاس نیست با اینها و تازه بعد ها اینها قدیمی میشه سری جدیدتر میاد که معلوم نیست چطوری هستند که آدم شاخ در میاره :d بعد بازی های لینوکس .. !

Online24
November 13th, 2009, 14:26
...

Kambiz
November 13th, 2009, 14:51
هنوز خیلی با title این تاپیک یعنی " خداحافظی با ویندوز " فاصله داریم .

ول کن تاتل روبحث داره خوب میره جلو :69:

Sajad
November 13th, 2009, 15:16
بازی بروز و معروفی ندیدم تو این لیست !

* خودم اصلا gamer نیستما ....

منم گیمر نیستم و نمیدونم چی معروفه چی نیست. اما میدونم لینوکس بازی های ۴ بعدی هم داره...
شما خیلی دلت میخواد تو لینوکس بازی های ویندوزی بازی کنی؟ یه ویندوز کنار لینوکس نصب کن. بعد تو لینوکس میتونی همون ویندوز رو هم بالا بیاری و بازیتو بکنی.
محدودت نکردن که بازی نکنی !

عزیز اشتباه نکن هنوز هم نمیشه لینوکس جای ویندوز رو بگیره . نرم افزار حرفه ای تر هستند در ویندوز .
شما ویندوز اصل و آنتی ویروس اصل بخر و بعد بگو ویندوزم خراب میشه . الان ویندوز من آپدیت میشه و آنتی ویروسم هم آپدیت میشه و هر شب یک بار full scan میشه و تا الان ویندوز عالی کار کرده ;)

رو یکی از لپ تاپ های داداشم ویندوز اورجینال هست + آنتی ویروس اورجینال
شاید درست کار کنه. اما وقتی با عرض پوزش مث خر ازش کار بکشی قاط میزنه ولی لینوکس اینطور نیست. البته زیاد نگران نیستم منم وقتی لینوکس کار نکرده بودم تفکرات شما رو داشتم . حتی اولین بار که نصبش کردم یه ساعت هم توش دووم نیاوردم ولی وقتی در یک روز ۳ بار ویندوز عوض کردم و تا خواستم آنتی ویروسم رو آپدیت کنم دوباره سیستم پر از کرم های خوشگل شد توی ویندوز دووم نیاوردم.درست زمانی که باید با کامپیوتر کارهای مهمی انجام میدادم . الان که با لینوکس کار میکنم یادم هم نیست اصلا ممکنه ویروس هم وجود داشته باشه....

از طرفدار های لینوکس که این همه ستایش می کنند یک سوال دارم
لینوکس چند% از برنامه های مهندسی مهم ویندوز رو تونسته تامین کنه ؟
هر کدومش رو میخوای بگو برات معادلشو بیارم. خیلی هم نگرانی که نمیتونی با نرم افزارهای لینوکس کار کنی اینو هم شما داشته باش ؛ یه ویندوز کنار لینوکس نصب کن. بعد تو لینوکس میتونی همون ویندوز رو هم بالا بیاری و کارهای مهندسیت رو بکنی ؛

و اینکه آقا سجاد عزیز لینک بازی دادن :d این ها همش free نیست و این ها نشد بازی که بازی یعنی ubisoft اینها بازی میسازند بقیه ... ! بازی rockstar و ... . این بازی ها متفرقه اند که فقط بدرد صاحابش میخوره :d

فردا میخوای بازی برای بچت بخری بدی بازی کنه این هارو میدی :d الان بچه های فامیل هستند بازی هایی میکنند که من میبینم میگم واقعی بازیه :d گرافیک و ... که دارند اصلا قابل قیاس نیست با اینها و تازه بعد ها اینها قدیمی میشه سری جدیدتر میاد که معلوم نیست چطوری هستند که آدم شاخ در میاره :d بعد بازی های لینوکس .. !

مثلا بازی های ویندوز رایگانه؟ بچه من قرار نیست بشینه با کامپیوتر بازی کنه. برا سرگرمیش هم یه هاستینگ میزنه حال میکنه (:|

در کل تا زمانی که واقعا به لینوکس وارد نشید قرار نیست حرفهای لینوکسی ها رو درک کنید... با ویندوزتان حال کنید.

Sepahrad
November 13th, 2009, 15:39
خوب آقا سجاد گل اینطور که شما میگی : برید کنار لینوکس یه ویندوز هم نصب کنید و توش بازی کنید که نشد .
ما میخوایم جایگزین ویندوز کنیم نه ... . اگه اینطور باشه میرم 4 تا OS دیگه هم کنار این ها نصب میکنم :d

دومن الان بیشتر بحث سر اینکه این رایگان واون نه پس بازی هاشم باید رایگان باشه .

والا من برادرم و پدرم و خودم که نوت بوک داریم مشکل با ویروس و ... اصلا نداشتیم و نداریم و نخواهیم داشت :d بسته به آدمشه . کاری که من از ویندوز میکشم کمتر کسی میکشه . پدر OS و خودهن سخت افزار در اومده .

روی PC خونه که پدرش رو در آوردم باور کنید نزدیک به 1 ماه خاموش نکردم من این کامپیوتر رو و هیچ مشکلی هم نداشتم :)

Online24
November 13th, 2009, 15:41
...

Sepahrad
November 13th, 2009, 15:41
[QUOTE=Sajad;459
مثلا بازی های ویندوز رایگانه؟ بچه من قرار نیست بشینه با کامپیوتر بازی کنه. برا سرگرمیش هم یه هاستینگ میزنه حال میکنه (:|
[/QUOTE]

:)):))=))=)) اینو خوب اومدی . :d به اون موقع برسه باید دیتاسنتر بزنی نه هاستینگ :d

Online24
November 13th, 2009, 15:50
...

iSoheil
November 13th, 2009, 17:52
با این که من از لینوکس استفاده می کنم;
حیف شد ...

شما نمیتونید سیستم عاملی به زیبایی و کارایی ویندوز پیدا کنید! نمیتونید ..
حتی کسانی که میگن میتونیم، نمیتونن .. بهترین سیستم عامل برای کارکردن و بیزینس ویندوز هستش.
بنده تجربه استفاده از لینوکس (اکثر توزیع های معتبر با میز گنوم و KDE) و مکینتاش نسخه Snow Leopard رو داشتم.
هیچکدوم ویندوز نمیشن. ../وسلام.

Arashdn
November 13th, 2009, 18:59
با این که من از لینوکس استفاده می کنم;
حیف شد ...

شما نمیتونید سیستم عاملی به زیبایی و کارایی ویندوز پیدا کنید! نمیتونید ..
حتی کسانی که میگن میتونیم، نمیتونن .. بهترین سیستم عامل برای کارکردن و بیزینس ویندوز هستش.
بنده تجربه استفاده از لینوکس (اکثر توزیع های معتبر با میز گنوم و KDE) و مکینتاش نسخه Snow Leopard رو داشتم.
هیچکدوم ویندوز نمیشن. ../وسلام.
شما Linpus لینوکس رو داشتی؟

arash
November 13th, 2009, 22:02
واسه ماها چه فرقی داره قیمت کدوم سیستم عامل بالا میره یا پایین میره؟ فعلان تنها سیستم عاملی که همه چیز روش نصب میشه همین ویندوز هست.. خوشگلی هم که داره.. قیمت اکس پی 800 تومان و ویندوز 7 هم 2000 تومان میباشد :)) هر کاری کنند و کپی رایت و.. ایران همون ایرانه و اصلا کپی رایت مفهومی نداره.. سایتها رو نمیبینید؟ همه دنبال وارز هستند که کپی رایت نداشته باشه.بقیه چیزها هم که بیخیال کپیش میکنیم 1000 تومان.

مثال؟ من تاحالا سایتی ندیدم که این همه بخوان تو لینکاشون مستقیم بدن.حتی بزرگترین سایتهای خارجی هم فیلم و .. رو تو رپید شیر و... آپلود میکنند. اما ایران رو ببیند. هاست 1 تراباتی میگیره فیلم میزاره لینک مستقیم!:)) .. همش هم از تنبلی و بی قانون بودن همین کشور ماست. اگر مخابرات نبود و ف .ی . ل تا الان فکر کنم 1000 سایت برتر جهان همین کشور ما بود:113:

Sajad
November 13th, 2009, 22:46
تو که هرچی گفتی بعدش گفتی یه لینوکس کنار ویندوز نصب کنید :دی

اینو گفتم. میدونی چرا گفتم ؟ گفتم که کم کم کار کنی نه اینکه همه چیزایی که بلدی رو ول کنی یهو بیای تو چیزی که هنوز باهاش کار نکردی. در ضمن گفتم ویندوز کنار لینوکس نصب کنید!!!!
در کل اجباری در کار نیست هر کس نیازی داره که با توجه به شرایط خاص خودش انتخاب میکنه.
در ضمن من خودم هم الان تو لینوکس یه ماشین مجازی ویندوز دارم. چون برنامه نویسی های دانشگاه همش مال ویندوز هست.

خوب آقا سجاد گل اینطور که شما میگی : برید کنار لینوکس یه ویندوز هم نصب کنید و توش بازی کنید که نشد .فرض کن ویندوز راه انداز بازیت ست. توی لینوکس هستی بدون خاموش کردن استارت میکنی ویندوزت رو بعدشم توش بازیتو ران میکنی.

دومن الان بیشتر بحث سر اینکه این رایگان واون نه پس بازی هاشم باید رایگان باشه .خدا میدونه من بخاطر رایگان بودنش این حرفا رو نزدم. لپ تاپ که خریدم پول ویندوزش رو هم دادم.... در کل هم ویندوز برا ماها خرجی نداره...

ایرادات سخت افزار رو هم باید اضافه کنم !
این رو چطوری توجیه میکنید ؟

به قول معروف میرید میگید برای این ویندوز ما سخت افزار ( پرینتر ، اسکنر و ... ) بدید ؟
یه چیزایی شنیدی فقط... شنیدن کی بود مانند دیدن.

در کل ولمون کنید @-) هر چی دوست دارید کار کنید :-*

IFACO.Net
November 13th, 2009, 23:27
گرچه عنوان تاپیک منو بی خبر ! عوض کردند ولی اگر در اولین پست این تاپیک دقت کنید ! گفته شده که ویندوز داره میره و به جاش قراره که سیستم عامل جدید و بسیار پیشرفته و سریع مایکروسافت یعنی میدوری جایگزین اون بشه و نه لینوکس !!!

مطمئن باشید که مایکروسافت کاری میکنه که نه لینوکس و نه مک و نه ... به این زودی ها نتونند جاشو بگیرند !

در اصل میدوری جدیدترین تردستی مایکروسافت برای برنده شدن در بازار آینده سیستم عامل ها خواهد بود ;)

Subhosting
November 14th, 2009, 02:32
داره به ویندوز کم لطفی میشه فکر کنم.
ولی خودمم دوست دارم برم سراغ لینوکس

1eng.ir
November 14th, 2009, 03:13
Midori.IR (http://www.midori.ir/)

پ.ن: نظر بدین با این دامین میشه چه کارایی انجام داد ؟!!!

Mohsen
November 14th, 2009, 03:41

یه فروشگاه بزن! با نسخه های مختلف ویندوز شروع کن! بعدا می‌تونی نرم افزارهای دیگه هم اضافه کنی! همین الان سون بازار خیلی زیادی داره!
اخبار نسخه‌های مختلف ویندوز به خصوص میدوری رو هم توش بنویس که تو سرچ بیای بالا!
الان هم اگه حوصله نداری فروشگاه بزنی یه وردپرس بریز روش و همون اخبار نسخه‌های جدید ویندوز و کلا محصولات مایکروسافت رو روش بزار که رنک بگیره و ... .
سایت‌های مختلفی هم هست که خبرهاشون رو ترجمه کنی و بزاری، مثل این: http://www.windowsmidori.net

Domain
November 14th, 2009, 03:43

خریدیش آخر؟! :d<:-P

1eng.ir
November 14th, 2009, 03:55
یه فروشگاه بزن! با نسخه های مختلف ویندوز شروع کن! بعدا می‌تونی نرم افزارهای دیگه هم اضافه کنی! همین الان سون بازار خیلی زیادی داره!
اخبار نسخه‌های مختلف ویندوز به خصوص میدوری رو هم توش بنویس که تو سرچ بیای بالا!
الان هم اگه حوصله نداری فروشگاه بزنی یه وردپرس بریز روش و همون اخبار نسخه‌های جدید ویندوز و کلا محصولات مایکروسافت رو روش بزار که رنک بگیره و ... .
سایت‌های مختلفی هم هست که خبرهاشون رو ترجمه کنی و بزاری، مثل این: http://www.windowsmidori.net
ای ول پیشنهادت تووووووووووووووپ بود.

خریدیش آخر؟! :d<:-p
صداشو در نیار ;)

ms1992
November 14th, 2009, 04:51
مبارک باشه مثل دامنه فیس بوک نشه :71:
منم برم سراغ لینوکس هاستش که خوبه سیستم عاملشم باید خوب باشه

Sajad
November 14th, 2009, 07:23
گرچه عنوان تاپیک منو بی خبر ! عوض کردند ولی اگر در اولین پست این تاپیک دقت کنید ! گفته شده که ویندوز داره میره و به جاش قراره که سیستم عامل جدید و بسیار پیشرفته و سریع مایکروسافت یعنی میدوری جایگزین اون بشه و نه لینوکس !!!

مطمئن باشید که مایکروسافت کاری میکنه که نه لینوکس و نه مک و نه ... به این زودی ها نتونند جاشو بگیرند !

در اصل میدوری جدیدترین تردستی مایکروسافت برای برنده شدن در بازار آینده سیستم عامل ها خواهد بود ;)

وقتی بحث عوض میشه عنوان هم عوض میشه...

Sajad
November 14th, 2009, 07:28
میدوری یه نرم افزار اپن سورس برای لینوکسه:
http://midori.sourceforge.net
بسم الله...

sadegh
November 14th, 2009, 07:51
دستمال کاغذی گلریز + سبزینه های فراوان

Veria
November 14th, 2009, 10:07
عجله کردی محمد جان ;)