PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق بین سرور مجازی و اختصاصی چیست؟

gorg nama
May 23rd, 2012, 16:32
یه سوال داشتم، فرق بین سرور مجازی و اختصاصی چی هستش که سرور مجازی رو ارزون تر از سرور اختصاصی میدن؟

لطفا کامل توضیح بدین که در چه چیز هایی کدوم بهتر هستن و اصلا سرور مجازی روی چی پیاده شده که از سرور اختصاصی ارزون هستش

mostafabia2taraneh
May 23rd, 2012, 16:36
سلام
سرور اختصاصی تمامی منابع اختصاصی هست (رم،سی پی یو،پورت و ...)
سرور مجازی روی سرور اختصاصی به وسیله مجازی ساز نصب میشه و در حقیقت هدف این هست برای کسایی که توانایی خرید و مدیریت سرور اختصاصی را ندارند با اشتراک گذاری منابع سرور امکانات مشترک رو تا حدودی فراهم کنند

gorg nama
May 23rd, 2012, 16:46
خب چه فرقی کرد مثل این میمونه که من نتونم یه ماشین رو مدیریت کنم در عوضش شما همون ماشین رو فقط با قابلیت مجازی بودن به من بدید.

mehrshad.ho
May 23rd, 2012, 16:52
فرض کنید شما توان خرید یک ساختمان بزرگ را ندارید اما شخصی این امکان را دارد ، آن ساختمان را میخرد و یک اتاق به شما اجاره می دهد

Maya
May 23rd, 2012, 16:53
بستگی به پلت فرم نیز دارد یعنی پلت فرمی که سرور با ان مجازی سازی شده است

hadi_am
May 23rd, 2012, 17:48
سرور اختصاصی واسه اونایی خوبه که شرکت دارن ، وضع مالیشون خوبه ، میخوان از چند سرور مجازی استفاده کنن

gorg nama
May 23rd, 2012, 20:38
پس سرور مجازی مثل اینکه روی یک سرور اختصاصی یه مجازی ساز نصب شده و اون سرور رو به چند قسمت تقسیم کرده و هر کدوم رو میشه جداگانه ازش استفاده کرد؟

mehrshad.ho
May 23rd, 2012, 21:20
پس سرور مجازی مثل اینکه روی یک سرور اختصاصی یه مجازی ساز نصب شده و اون سرور رو به چند قسمت تقسیم کرده و هر کدوم رو میشه جداگانه ازش استفاده کرد؟

بله همین طوره سرور اختصاصی رو میشه به قسمت های کوچک تر یا همون vps تقسیم کرد

parsianweb
May 23rd, 2012, 21:23
فرض کنید شما توان خرید یک ساختمان بزرگ را ندارید اما شخصی این امکان را دارد ، آن ساختمان را میخرد و یک اتاق به شما اجاره می دهد

مثال جالبی بود :53:

2sweb
November 27th, 2014, 23:01
سلام
سرور اختصاصی تمامی منابع اختصاصی هست (رم،سی پی یو،پورت و ...)
سرور مجازی روی سرور اختصاصی به وسیله مجازی ساز نصب میشه و در حقیقت هدف این هست برای کسایی که توانایی خرید و مدیریت سرور اختصاصی را ندارند با اشتراک گذاری منابع سرور امکانات مشترک رو تا حدودی فراهم کنند

شرمنده تاپیک قدیمی رو میارم بالا اما پس با این حساب فرق سرور مجازی با هاست اشتراکی چی هستش اونم یه جورایی منابع مشترک هستش دیگه - یعنی اینجا هم اگه یکی از مشترکین فشار بیاره دیگر مشترکین هم میرن رو هوا .
من میخوام سرور بگیرم فقط و فقط برای اینکه مشترک نباشه و حتی 1 دقیقه هم از دسترس خارج نشم و اینکه سرور بتونه به سئو سایتم کمک کنه اخه اساتید میدونید که در هاست های اشتراکی گوگل ای پی اون سرور و البته سایت های روی اون سرور رو هم مورد بررسی قرار میده و اگه یه سایت اسپم روی سرور باشه بقیه سایت ها هم بی نصیب نمیمونن.

besthosti.com
November 27th, 2014, 23:08
در هاست اشتراکی مدیر سرور، سرور را با کاربران تقسیم می کند.
تعریف سرور اختصاصی برای مجازی تقریبا مثل تعریف هاست اشتراکی و سرور مجازی هست.

2sweb
November 28th, 2014, 16:27
در هاست اشتراکی مدیر سرور، سرور را با کاربران تقسیم می کند.
تعریف سرور اختصاصی برای مجازی تقریبا مثل تعریف هاست اشتراکی و سرور مجازی هست.

بنده مبتدی هستم و منظور شما رو دقیقا متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید . منظورتون اینه که پس سرور مجازی هم کیفیتش تقریبا مثل هاست اشتراکی هستش و تفاوتی نداره؟