PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدای تیک تیک هارد

milad221
May 22nd, 2012, 02:00
سلام دوستان من امروز یه هارد اینترنال 1 ترا سی گیت گرفتم
نصب کردم پارتیشن بندی هم کردم همه چیز عالیه فقط تنها مشکلی که داره اینه که هر 3 دقیقه یه صدای تیک میده
ایا این صدا تیک عادیه؟؟
کسی از دوستان این مدل هارد رو داره که کمکی به ما بکنه میخوام ببینم مشکل داره یعنی یا کلا همه سی گیت ها همین طوری هستن:-|
بخاطر همین فعلا هارد رو خاموش کردم

---------- Post added at 02:00 AM ---------- Previous post was at 01:47 AM ----------

:105:

iranistar
May 22nd, 2012, 02:02
بنده هم یک هارد خریدم بعد یه مدت همینجور شد و بعد هم خراب شد!:-|

milad221
May 22nd, 2012, 02:03
مدل هارد شما هم سی گیت بود؟؟؟:-|

abod_black
May 22nd, 2012, 02:03
شاید هاردت رو حالت اسلیپ هست.
اگر رو حالت اسلیپ باشه وقتی بازش میکنی صدا میده و وقتی کاریش نداره میخواد بخوابه باز صدا میده.

milad221
May 22nd, 2012, 02:34
نه رو حالت انلاین هست این صدا تیک تیک خیلی رو اعصابه
انلاین هم که تمامی درایو ها نمایش داده میشه و حتی من تو درایوی هم نرم این صدا رو میده یعنی فرقی نمیکنه که باهاش در حال کار باشم تو درایو ها برم یا اصلا به درایو دست نزنم خلاصه مطلب هر 3 مین میگه تیک:-|

---------- Post added at 02:34 AM ---------- Previous post was at 02:06 AM ----------

کابل برق هارد رو عوض کردم بازم صدا میده گفتم شاید پاور توان نداشته باشه 2 تا دی وی دی رام هم از مدار خارج کردم ولی باز هم صدا داد :-|
کابل دیتا هم عوض کردم
فکر کنم هارد مشکل داره

astro.alireza
May 22nd, 2012, 03:00
هارد لپ تاپ من یه بار به خاطر سقوط از ارتفاع از بین رفت. بعد رفتم یه هارد سی گیت خریدم. از روز اول صدای تیک تیک می داد! یعنی کاملا مشخص هست که الان هد داره حرکت می کنه. حدود ۳ ساله دارم از اون هارد استفاده می کنم بدون مشکل. اگه می خوای از دست صدای زیادش راحت شی و عمر هاردت بالا بره به جای ویندوز لینوکس نصب کن. به جرات می گم مصرف هارد ۱۰ برابر کمتر می شه و عملا صدایی از هارد شنیده نمی شه چون نیازی بهش نیست!

novinvps.com
May 22nd, 2012, 03:40
لپ تاپ من سونی بود
دقیقا روی سری سیگیت چنین صدایی رو میداد که کم کم کارش به هنگ کردن افتاد و نیاز به تعویض شد

Reza.exe
May 22nd, 2012, 04:05
کلا اکثر هارد های سیگیت بعد از یه ماه استفاده صداش شروع می شه
اگر صداش زیاد شد یعنی باید با هارد بای بای کنی :d
چون صدای زیادی به معنای خرابی هست و بعد از مدتی bad sector می شه که دیگه کلا به فنا می ره هم هارد ، هم اطلاعات

Ashkankamangar.ir
May 22nd, 2012, 07:36
الان یک ساله هارد لب تابمو عوض کردم
و این صدا که عرض میکنید به شدت وجود داره
جوری که هر 1 دقیقه یه صدایی میاد و تا الان مشکلی ندارم

milad221
May 22nd, 2012, 12:20
هارد لپ تاپ من یه بار به خاطر سقوط از ارتفاع از بین رفت. بعد رفتم یه هارد سی گیت خریدم. از روز اول صدای تیک تیک می داد! یعنی کاملا مشخص هست که الان هد داره حرکت می کنه. حدود ۳ ساله دارم از اون هارد استفاده می کنم بدون مشکل. اگه می خوای از دست صدای زیادش راحت شی و عمر هاردت بالا بره به جای ویندوز لینوکس نصب کن. به جرات می گم مصرف هارد ۱۰ برابر کمتر می شه و عملا صدایی از هارد شنیده نمی شه چون نیازی بهش نیست!
پس این صدا عادیه تو هارد های سیگیت :d
والا من اینو واسه ارشیو فایل گرفتم و روشن ویندوز یا لینوکس نمیخوام نصب کنم فقط میخوام فایل هامو انتقال بدم به این هارد 1 ترا:">

---------- Post added at 12:16 PM ---------- Previous post was at 12:13 PM ----------

لپ تاپ من سونی بود
دقیقا روی سری سیگیت چنین صدایی رو میداد که کم کم کارش به هنگ کردن افتاد و نیاز به تعویض شد
بعد این دیتاسنتر ها چطور با این هارد کار میکنن یعنی این جوری باشه هتزنر مثلا با این هارد کار میکنه (بگفته یکی از دوستان)پس با این وجود ما باید عملا همیشه منتظر این باشیم احتمال ترکیدن هارد هست:d

---------- Post added at 12:17 PM ---------- Previous post was at 12:16 PM ----------

کلا اکثر هارد های سیگیت بعد از یه ماه استفاده صداش شروع می شه
اگر صداش زیاد شد یعنی باید با هارد بای بای کنی :d
چون صدای زیادی به معنای خرابی هست و بعد از مدتی bad sector می شه که دیگه کلا به فنا می ره هم هارد ، هم اطلاعات
والا من فعلا یک روزه گرفتم هنوز به ماه نکشیده صدا میخوره:d

---------- Post added at 12:20 PM ---------- Previous post was at 12:17 PM ----------

پس عادیه والا من تو سرچی که تو گوگل زدم بعضی ها دیدم گفتن که بازو که اطلاعات رو میخونه مشکل داره بعضی ها گفتن مشکلی نداره بعضی هم گفتن داغون شده....
همین دیروز از خزر انفورماتیک گرفتم شما که میدونید کجاست چون همشری هستیم

faranetwork
May 22nd, 2012, 12:22

بله آرش جان کاملا درست هست!...دلیلش هم این هست که از هارد ها تمام چینی استفاده میشه..و وقتی هارد میسوزه اگه هزینه یوزر هزینه بکنه و یک هارد اورجینال بخره این مشکلات نخواهد بود...این مشکل تیک تیک یک مشکل عمومی هست که در هارد seagate و samsung و toshiba جدید هست..دلیلش هم این هست که هسته این هارد ها مال یک کشور چینی هست .

milad221
May 22nd, 2012, 12:25
والا امروز که زنگ زدم به شرکت گفتن مشکل داره و الان هم عوض کردم و یکی دیگه گرفتم فعلا صدایی ازش در نیومده والا ما هم با این هارد ها گرفتاریم
خیلی دنبال وسترن دیجیتال گشتم ولی پیدا نکردم مجبوری سیگیت گرفتم مدلشم این
Barracuda | Seagate (http://www.seagate.com/internal-hard-drives/desktop-hard-drives/barracuda/)
میگن اینا از تایلند میاد ولی خدا این چینی هارو لعنت کنه که همه جا خودشونو میرسونن سرهم کردن این هارد تو چین شده یعنی روی هارد زده:62:

---------- Post added at 12:25 PM ---------- Previous post was at 12:24 PM ----------

بله آرش جان کاملا درست هست!...دلیلش هم این هست که از هارد ها تمام چینی استفاده میشه..و وقتی هارد میسوزه اگه هزینه یوزر هزینه بکنه و یک هارد اورجینال بخره این مشکلات نخواهد بود...این مشکل تیک تیک یک مشکل عمومی هست که در هارد seagate و samsung و toshiba جدید هست..دلیلش هم این هست که هسته این هارد ها مال یک کشور چینی هست .

مشکل اینه که دیگه الان هارد اورجینال پیدا نمیشه یا باید یه سفر رفت تایلند هارد گرفت که اصل باشه یا باید از همین چینی های خدا لعنتشون کنه استفاده کرد:((

novinvps.com
May 22nd, 2012, 12:44

یعنی شرکت سونی ، روی لپ تاپ 2.5 تومنی من .... رودست میخوره و چینی نصب کرده؟

Ashkankamangar.ir
May 22nd, 2012, 12:50
نه عزیز مشکل اکثر دوستان تعویض هارده
یعنی هارد اصلیمون سوخته و دوباره خریدیم و چینی در اومده

novinvps.com
May 22nd, 2012, 13:03
برای من هارد اصلیم اینطوری بود...
البته ببخشید من اشتباه مارک رو نوشتم
western بود.

Sir.DarKNesS
May 22nd, 2012, 13:21
عادی هستش هارد های 1 ترا همشون صدا میدن :62:

milad221
May 22nd, 2012, 13:23
عادی هستش هارد های 1 ترا همشون صدا میدن :62:
نمیدونم والا من که تاحالا تجربه هارد 1 ترا نداشتم

faranetwork
May 22nd, 2012, 13:29

با اینکه من ارادت خاصی به Sony دارم و لپ تاپ خود من هم سونی هست ..باید بگم که بله..اصلا سونی ماردبوردش هم خودش تولید نمیکنه! هارد ها Sony معمولا توشیبا هست...80% مادربوردهای لپ تاپ ها توسط شرکت asus تولید میشه ..ولی خوب سفارش برای هر کمپانی که میخواد...این موارد که گفتم شمال مارک ها دیگه مثل dell. toshiba و......هم میشه...ولی خوب sony 2 مدل داره
1- سفارش USA
2- سفارش middle east
که روی سری USA هارد هامال خود Sony هست + اینکه DVD ویندوز اورجینال هم داخلش هست که معمولا تو ایران حواست نباشه کش میرن

serverstar.ir
May 22nd, 2012, 13:37
خوب همه دوستان نظر دادم باید بگم هارد شما هد میزنه و نباید بهش اعتماد کنید البطه صداش رو نشنیدم ولی اینطوری که میگید معمولا" به صورت رنم زمانی که کار خاصی میکنید یا بگم اطلاعان خاصی رو از درایو خاصی میخونید زمانی که نوک هد به کلستر هایی که خرای هست میرسه یه حالتی سعی میکنه اونجا رو بخونه اما نمیتونه و هارد شروع به هد زدن و یه جورایی هنگ کردن میکنه

با روشهایی احتمال درست کردن هارد هستش و باید بگم وسترن دیجیتال یکی از هاردای خوی تو بازاره

dertgtr
May 22nd, 2012, 13:40
الان از کجا بفهمیم هارد لپ تاپ مون چیه ؟ نرم افزاری هست مشخصات میده حجمش هم کمه الان اسمش خاطرم نیست دوستان کسی اطلاعی داره ؟ ( هارد لپ تاپ من 750 گیگ هست هیچ صدایی ازش نمی یاد باید گوشت رو بزاری روی لپ تاپ تا یه صدای خفیف بشنوی )

milad221
May 22nd, 2012, 13:41
خوب همه دوستان نظر دادم باید بگم هارد شما هد میزنه و نباید بهش اعتماد کنید البطه صداش رو نشنیدم ولی اینطوری که میگید معمولا" به صورت رنم زمانی که کار خاصی میکنید یا بگم اطلاعان خاصی رو از درایو خاصی میخونید زمانی که نوک هد به کلستر هایی که خرای هست میرسه یه حالتی سعی میکنه اونجا رو بخونه اما نمیتونه و هارد شروع به هد زدن و یه جورایی هنگ کردن میکنه

با روشهایی احتمال درست کردن هارد هستش و باید بگم وسترن دیجیتال یکی از هاردای خوی تو بازاره
دوست من هارد من سی گیته نه وسترن!!!!
بعدشم هر 3-4 دقیقه میگه تیک هنگ اینایی هم در کار نیست و شما میگید اطلاعات رو میخونه اینطوری میکنه نه وقتی که کلا هارد رو صفر کیلومتر وصل کردم همین مشکل رو داشت و یعنی نه پارتیشنی و نه اطلاعاتی رو هارد نیست ولی تیک میزنه

serverstar.ir
May 22nd, 2012, 13:54
ببین عزیزم من حالتی رو مثال زدم و باید بگم اگه بخوام کلا" توضیح بدم چند صفحه میشه نه شما میخونید نه من وقتشو دارم صدایی که میده رندم هست ؟؟ بیشتر شبیه کشیده شدن دو سنگ روی هم ؟؟؟؟؟ یا تیک تیک با فاصله زمانی مشخص که اگه توجه کنی یه صدایی مثل صدای بوغ همراه با این تیک تیک هست ؟؟؟ یا صدای تیک تیک به همراه صدای کشیده شدن 2 سنگ روی هم کدوم حالت ؟؟؟

milad221
May 22nd, 2012, 13:58
ببین عزیزم من حالتی رو مثال زدم و باید بگم اگه بخوام کلا" توضیح بدم چند صفحه میشه نه شما میخونید نه من وقتشو دارم صدایی که میده رندم هست ؟؟ بیشتر شبیه کشیده شدن دو سنگ روی هم ؟؟؟؟؟ یا تیک تیک با فاصله زمانی مشخص که اگه توجه کنی یه صدایی مثل صدای بوغ همراه با این تیک تیک هست ؟؟؟ یا صدای تیک تیک به همراه صدای کشیده شدن 2 سنگ روی هم کدوم حالت ؟؟؟
با فاصله زمانی صدای تیک تیک میده و بعد هم قژ قژ فرقی نمیکنه که اطلاعات در حال خوندن باشه یا بصورت عادی یعنی هیچ اعمالی روش انجام نشه نه صدای بوقی نمیشنوم فقط همین تیک که میکنه انگار همون 2 تا سنگ دارن بهم میخورن

serverstar.ir
May 22nd, 2012, 13:59
هارد شما هد میزنه و مشکل داره اگه صفر هست ببر عوضش کن و بگو هد میزنه

faranetwork
May 22nd, 2012, 14:21

آقا مگه techno dance هست که هد میزنه >:)

milad221
May 22nd, 2012, 14:30
والا این دومین هارد که بستم و این صدا رو میده همین صبح رفتم عوض کردم و یکی دیگه گرفتم ولی بازم دومی صدا میده

serverstar.ir
May 22nd, 2012, 15:09
والا این دومین هارد که بستم و این صدا رو میده همین صبح رفتم عوض کردم و یکی دیگه گرفتم ولی بازم دومی صدا میده

حتما" کابل sata و مخصوصا" کابل برق متصل به هارد رو تعویض و تست کن از تبدیل برق معمولی به ساتا استفاده نکن اگر میتونی با یه پاور دیگه هم تست کن مدل پاورت معمولیه ؟؟؟

30% این مورو به خاطر کمبود آمپر از طرف پاور پیش میاد

Woshka
May 22nd, 2012, 15:37
من یک هارد اکسترنال سی گیت گرفتم و حدود 6 ماهه عالی کار می کنه
خیلی هم باهاش وحشی عمل کردم مثلا از اینور پرتش می کنم اونور
یا توی کیفمه و کیفمو اینور اونور پرت می کنم
وسط اتصال به لب تاپ و کپی کردن می کشمش بیرون
قیمتش هم حدود 30$ از هارد های وسترندیجیتال گرونتر بود
روشن میشه اصلا صدا نمیده و نمیش فهمید روشنه یعنی حتی نویز هم نداره
جدیدا هم 3 عدد هارد بارکودا سیگیت روی سرورمون گرفتیم که خیلی خوب کار می کنه
باید یک میکروفون بگذاریم کناره سرور بفهمیم آیا صدا میده یا نه! :)

novinvps.com
May 22nd, 2012, 16:01
با اینکه من ارادت خاصی به Sony دارم و لپ تاپ خود من هم سونی هست ..باید بگم که بله..اصلا سونی ماردبوردش هم خودش تولید نمیکنه! هارد ها Sony معمولا توشیبا هست...80% مادربوردهای لپ تاپ ها توسط شرکت asus تولید میشه ..ولی خوب سفارش برای هر کمپانی که میخواد...این موارد که گفتم شمال مارک ها دیگه مثل dell. toshiba و......هم میشه...ولی خوب sony 2 مدل داره
1- سفارش USA
2- سفارش middle east
که روی سری USA هارد هامال خود Sony هست + اینکه DVD ویندوز اورجینال هم داخلش هست که معمولا تو ایران حواست نباشه کش میرن

مال من چینی بود
هاردش هم دقیقا الا کنارمه چون مجبور شدم عوضش کنم ، Western digital بود .

milad221
May 22nd, 2012, 16:03
حتما" کابل sata و مخصوصا" کابل برق متصل به هارد رو تعویض و تست کن از تبدیل برق معمولی به ساتا استفاده نکن اگر میتونی با یه پاور دیگه هم تست کن مدل پاورت معمولیه ؟؟؟

30% این مورو به خاطر کمبود آمپر از طرف پاور پیش میاد
پاور رو تازه گرفتم enermax 350w هستش کابل ساتا هم تازه گرفتم بخاطر همین مسائل نه ساده نیست لینک پاور
Enermax ECO80+ 350W ATX 2.3 (EES350AWT) | Geizhals.at Deutschland (http://geizhals.at/de/434727)
کابل برق ساتا هم به خوده سیم های پاور وصله من از همون استفاده کردم

faranetwork
May 22nd, 2012, 16:17
مال من چینی بود
هاردش هم دقیقا الا کنارمه چون مجبور شدم عوضش کنم ، Western digital بود .

متاسفانه Sony تو بعضی مدل هاش یک سری ضعف های design داره...یکیش هم اینکه هارد رو زیر دکمه enter هست و وقتی آدم اعصابش بهم ریختست محکم میزنه رو enter که باعث میشه هارد صدمه ببینه من خودم چند بار پشت سر هم این کار رو کردم کلا هارد سوخت...ضعف دیگه اشم هم این هست که لولاهای ورشو استفاده میکنه و بعد یک مدت LCD به کیبورد برخورد میکنه و باعث خط افتادن روی LCD و درنهایت سوختن پیکسل ها میشه

novinvps.com
May 22nd, 2012, 16:21
لولاهای ورشو استفاده میکنه و بعد یک مدت LCD به کیبورد برخورد میکنه

کاملا تایید میشه مال من این اتفاق افتاد در حالی که مثل بنز ازش مراقبت کرده بودم.
در هر صورت من الا ایسوز گرفتم و هیچ صدایی فعلا نداره علی رغم اینکه سونی روز اول صدا داشت...

faranetwork
May 22nd, 2012, 17:31
کاملا تایید میشه مال من این اتفاق افتاد در حالی که مثل بنز ازش مراقبت کرده بودم.
در هر صورت من الا ایسوز گرفتم و هیچ صدایی فعلا نداره علی رغم اینکه سونی روز اول صدا داشت...

البته خوب سونی های سفارش آمریکا هیچکدوم آخ نمیگه!

agarb98
May 22nd, 2012, 17:34
دوستان به هارد ربط نداره به مادربرد شما مربوط هست.

در ضمن من 5 تا 1.5 ترابایت رو سیستم سوار کردم اصلا صدایی نمیاد .

serverstar.ir
May 22nd, 2012, 18:17
پاور رو تازه گرفتم enermax 350w هستش کابل ساتا هم تازه گرفتم بخاطر همین مسائل نه ساده نیست لینک پاور
Enermax ECO80+ 350W ATX 2.3 (EES350AWT) | Geizhals.at Deutschland (http://geizhals.at/de/434727)
کابل برق ساتا هم به خوده سیم های پاور وصله من از همون استفاده کردم

پاورت شاخ نیست ولی اگر سخت افزار زیادی بهش وصل نیست باید بکشه با اینحال قدم بعدی اینه که با پاور دیگه تست کنی
یادت باشه پورت ساتا رو رو مادربردت عوض کنی و در آخر که جواب نداد هارد رو کلا" رو کیسه دیگه و سخت افزار دیگه تست کنی

و در جواب دوستمون که میگه مال مادربردت هست ربطی به هارد نداره باید بگم مادربرد آخرین قدم هستش
بنده دوره های A / B / c تعمیرات تخصصی رو تو آواژنگ گزروندم و نمایندگی تعمیراتش رو داریم
همینطور دوره های تعمیرات هارد رو تو شرکت سام گزروندم که حد اقل یه 100 باری هاد رو تو خله باز کردم و رو هوا توضیح ندادم

faranetwork
May 22nd, 2012, 18:30
پاورت شاخ نیست ولی اگر سخت افزار زیادی بهش وصل نیست باید بکشه با اینحال قدم بعدی اینه که با پاور دیگه تست کنی
یادت باشه پورت ساتا رو رو مادربردت عوض کنی و در آخر که جواب نداد هارد رو کلا" رو کیسه دیگه و سخت افزار دیگه تست کنی

و در جواب دوستمون که میگه مال مادربردت هست ربطی به هارد نداره باید بگم مادربرد آخرین قدم هستش
بنده دوره های A / B / c تعمیرات تخصصی رو تو آواژنگ گزروندم و نمایندگی تعمیراتش رو داریم
همینطور دوره های تعمیرات هارد رو تو شرکت سام گزروندم که حد اقل یه 100 باری هاد رو تو خله باز کردم و رو هوا توضیح ندادم

سام و آواژنگ اگه بلد بودن خودشون هارد هاشون رو درست میکردن

mckeen
May 22nd, 2012, 18:51
من وسترن دیجیتال 1 ترابایت 64 مگ کش دارم هرزگاهی تیک تیک می کنه
ولی هیچیش نشده

شش هفت ماه هم هست دارم استفاده می کنم

serverstar.ir
May 22nd, 2012, 22:48
سام و آواژنگ اگه بلد بودن خودشون هارد هاشون رو درست میکردن

آواژنگ نماینده فعال گیگابایت هستش و حرف نداره و سام هم همینطور شما مشکلی با آواژنگ داشتی ؟؟

milad221
May 22nd, 2012, 23:53

بنده دوره های a / b / c تعمیرات تخصصی رو تو آواژنگ گزروندم و نمایندگی تعمیراتش رو داریم
پاور نسبت به سیستمی که دارم کاملا جواب میده بجز کارت گرافیک و کارت شبکه چیز دیگه ای روی مادر برد ندارم
فردا میخوام ببرم شرکت تست کنم البته هارد اولی رو که صبحی برده بودم که عوض کنم یارو وصل کرد به یه کیس و تست کرد وقتی تیک میزد هارد قشنگ بندری میزد و کاملا خودشو نشون میاد که تکون میخورد:d
مادربرد و سی پی یو و رم من چون مال 2 سال پیشه و چیزه ساده ایه زیاد مصرفه برقی نداره که بگم مشکل برقی دارم یه سی پی یو e2200 دارم مین من ابیت و رم 2گیگ من حتی از رام و رایتر هم استفاده نمیکنم فقط در مواقع نیاز کابل برق و دیتا رو وصل میکنم و استفاده میکنم (با فلش بیشتر کار میکنم) من کابل ساتا رو تازه گرفتم و همچنین روی مین من 4 تا پورت ساتا هست رو همه امتحان کردم و همین مشکل رو داشت و بازم تیک میزد طوری که واقعا روی اعصابه
ب هر حال فردا میبرم شرکت ببینم اونجا هم همین مشکل رو داره یا نه فردا مشخص میشه ولی باز من میگم شاید این سری هارد که وارد شده مشکل داره و همه تیک تیک میکنن نشد میدم اینو یه هارد وسترن میگیرم دیگه کاره دیگه ای نمیتونم انجام بدم

faranetwork
May 23rd, 2012, 00:41
آواژنگ نماینده فعال گیگابایت هستش و حرف نداره و سام هم همینطور شما مشکلی با آواژنگ داشتی ؟؟

شما نمیدونم چند سالتون هست! و چند سال هست کار میکنین ولی پدر بنده از سال 69 کار واردات کامپیوتر و لپ تاپ انجام میدادن فکر کنم اون موقع آواژنگی وجود نداشت! ..اولین نماینده آواژنگ در مشهد دست ما بود که چند سال پیش واگذار کردیم ...در کل فقط بلدن قطعه رو عوض کنن..بلد نیستن درست کنن...یادش بخیر چقدر با هارد ها فوتبال بازی میکردیم

serverstar.ir
May 23rd, 2012, 01:13
شما نمیدونم چند سالتون هست! و چند سال هست کار میکنین ولی پدر بنده از سال 69 کار واردات کامپیوتر و لپ تاپ انجام میدادن فکر کنم اون موقع آواژنگی وجود نداشت! ..اولین نماینده آواژنگ در مشهد دست ما بود که چند سال پیش واگذار کردیم ...در کل فقط بلدن قطعه رو عوض کنن..بلد نیستن درست کنن...یادش بخیر چقدر با هارد ها فوتبال بازی میکردیم

6 سال تعمیرات تخصصی و حرفه ای دوست من بازم تکرار میکنم آواژنگ حرف نداره و بازم میگم آواژنگ نماینده فعال گیگیبایت کینگ مکس اکستروم و ... اما هاردی نداره که شما به هارد تو آواژنگ گیر دادی و من از نمایندگی فروش صحبتب نکردم از نمایندگی تعمیرات صحبت کردم ...
و کار فروش لپ تاپ ربطی به تخصص و کار تعمیراتی نداره l-)

m.e
May 23rd, 2012, 02:16
6 سال تعمیرات تخصصی و حرفه ای دوست من بازم تکرار میکنم آواژنگ حرف نداره و بازم میگم آواژنگ نماینده فعال گیگیبایت کینگ مکس اکستروم و ... اما هاردی نداره که شما به هارد تو آواژنگ گیر دادی و من از نمایندگی فروش صحبتب نکردم از نمایندگی تعمیرات صحبت کردم ...

دوست عزیز آواژنگ جدیدا هارد های وسترن دیجیتال رو گارانتی میکنه من خودم اکسترنال 6 ماه پیش گرفتم آواژنگ بود ولی تا 1 سال پیش یادمه هارد نداشت ولی از نظر گارانتی بهترین گارانتی هست که تا الان تو ایران دیدم ، درمورد تعویض ویا تعمیر اصلا مهم نیست ، مهم اینه که بدون هزینه هر دو مورد رو انجام میده .
یادش بخیر قدیما ( حدود 7 سال پیش ) ماهی چند بار میرفتیم خیابون 25 یا 6 گاندی برای گارانتی b-)

faranetwork
May 23rd, 2012, 08:30

شما تو کدوم نمایندگیش کار میکردین؟؟؟ کو هم بگو من بپرسم..همچین میگی 6 سال!!! اینکار چی بوده...آواژنگ هارد هم گارانتی میکنه عزیزم!!! این نشون میده اصلا شما اونجا کار نمیکنی!!! آواژنگ فقط تعویض میکنه..تعمیر نمیکنه....نشون به اون نشون که1 سال پیش نمایشگاه کامپیتور مشهد ما کف سازی غرفه رو با هارد انجام داده بودیم و از بیش از 2500 هارد برای کف سازی استفاده کردیم که همش مال آواژنگ بود

Woshka
May 23rd, 2012, 08:42

همچین تعریف می کنه انگار آواژنگ تولید کننده هارده
آواژنگ بقالی بیش نیست که جنس میاره و میفروشه

faranetwork
May 23rd, 2012, 09:02
همچین تعریف می کنه انگار آواژنگ تولید کننده هارده
آواژنگ بقالی بیش نیست که جنس میاره و میفروشه

حیف بقالی واسه آواژنگ!! بقالی هم نیست :59:=p~:71::71:

serverstar.ir
May 23rd, 2012, 10:15
شما تو کدوم نمایندگیش کار میکردین؟؟؟ کو هم بگو من بپرسم..همچین میگی 6 سال!!! اینکار چی بوده...آواژنگ هارد هم گارانتی میکنه عزیزم!!! این نشون میده اصلا شما اونجا کار نمیکنی!!! آواژنگ فقط تعویض میکنه..تعمیر نمیکنه....نشون به اون نشون که1 سال پیش نمایشگاه کامپیتور مشهد ما کف سازی غرفه رو با هارد انجام داده بودیم و از بیش از 2500 هارد برای کف سازی استفاده کردیم که همش مال آواژنگ بود

اوک میتونید تماس بگیرید با خانم بيتا طهماسبی از همکاران آواژنگ صحبت کنید ++ نماینده شهسوار ( تنکابن ) مرکر کاپیوتر رایا بنده حدود 11 ماه میشه دیگه با این شرکت به دلایلی کار نمیکنم و شمایی که میگید آواژنگ خدمات خوبی نداره کدوم خدمات از نظر شما خوب هستش ؟
و جناب فارس وی پی اس که تو همسایگی ما هستند از این نمایندگی خرید کردن میتونید بپرسید ازشون که وجود خارجی داره یا نه
و یادتون باشه از همون اول که این تاپیک رو دیدم همه دوستان اومدن ار خاطرات قیژ قیژ هارد خودشون گفتن ::: دی ولی من پله پله به این دوستمون مراحل تست رو گفتم ...
واقعا" خیلی زورم میاد که شمایی که اگه 2 بار هارد به هارد کردی به منی که اندازه موهای سر شما هارد یاز کردم بخوای اینا رو بگی
من هیچ وقت در مورد چیزی که تجربه ندارم نظر نمیدم به شما هم پیشنهاد میکنم اینطور باشد
لطفا" اگر نمیتونید به این دوستمون کمکی کنید اسپم نزنید :71:

shahab-f
May 23rd, 2012, 16:44
عزیز هاردتون ضربه نخورده؟؟؟
صدای تیک به معنای بدسکتوره

milad221
May 23rd, 2012, 16:55
اقایون دعوا نکنین:d
بیخیال شدیم ما هارد رو عوض کردم یعنی پس دادم قراره فردا یه دونه وسترن سبز واسم بیاره ببینم اونم مشکل داره یا نه
من تو سرچی که زدم دیدم وسترن سبز فقط واسه ارشیو خوبه سرعتش پایینه ولی عمر طولانی داره
میخواستم ببینم میگن سرعت پایینه چقدره دوستان کسی وسترن اینترنال داره؟؟:39:

abod_black
May 23rd, 2012, 17:04
اقایون دعوا نکنین:d
بیخیال شدیم ما هارد رو عوض کردم یعنی پس دادم قراره فردا یه دونه وسترن سبز واسم بیاره ببینم اونم مشکل داره یا نه
من تو سرچی که زدم دیدم وسترن سبز فقط واسه ارشیو خوبه سرعتش پایینه ولی عمر طولانی داره
میخواستم ببینم میگن سرعت پایینه چقدره دوستان کسی وسترن اینترنال داره؟؟:39:

من یک و نیم وسترن اینترنال دارم من ازش راضیم ، خدا هم ازش راضی باشه.
سرعتش هم خوبه ، من فیلم و سریال آرشیو میکنم و خوب کار میکنه ، تو سرعت کپی شدنش توجه نکردم ولی واسه آرشیو اگه سرعت هم پایین باشه مهم نیس ، یه عمر واست کار میکنه.

milad221
May 23rd, 2012, 17:11
من یک و نیم وسترن اینترنال دارم من ازش راضیم ، خدا هم ازش راضی باشه.
سرعتش هم خوبه ، من فیلم و سریال آرشیو میکنم و خوب کار میکنه ، تو سرعت کپی شدنش توجه نکردم ولی واسه آرشیو اگه سرعت هم پایین باشه مهم نیس ، یه عمر واست کار میکنه.
خوب پس واسه ارشیو جواب میده همین کافیه من خودم سریال بازم کلی سریال دارم :D
بچه ها زده بودن نیاز به الاین داره البته واسه ویندوز XP که سرعت بره بالا ولی تو 7 وقتی قرمت شه خودش سرعتش خوب میشه
شما هم میخوای تست کنی سرعت خوندن از هاردت رو میتونی از این نرم افزار استفاده کنی فوق العادس
http://dl.downloadha.com/Hosein/May%202010/31/HD%20Tune%20Pro%20v4.50%20(www.Downloadha.com).zip (http://dl.downloadha.com/Hosein/May%202010/31/HD%20Tune%20Pro%20v4.50%20%28www.Downloadha.com%29 .zip)
حتی نشون میده تو تست که هاردت داره اطلاعات میخونه چقدر از سی پی یو استفاده میکنه البته هارد های جدید همه بافر دارن:D

این هارد واسه بازی کردن مناسبه شما تاحالا بازی تست کردی رو این هارد وسترن؟؟؟

hadi_am
May 23rd, 2012, 17:24
دوست عزیز من خودم تو کار کامپیوترم خودمم یه Sea Gate ، 500Gb دارم و الان 2-3 سالی میشه که دارم استفاده میکنم و هیچ مشکل خاصی نداره این صدا هم صدای عامد هارد های Sea Gate هستش

abod_black
May 23rd, 2012, 17:29
من فقط تو این هاردم سریال و فیلم دارم ، بازی روی هارد اصلی 1 ترا سیگیت بود که هیچ مشکلی نداشتم ، مثل Pes & Call & Medal of honor & NFS و چندتای دیگه.

از وسترن راضیم و الان که میخوام دوباره بگیرم بازم وسنرن میگیرم(هر چند گرونتره)

milad221
May 23rd, 2012, 17:33
دوست عزیز من خودم تو کار کامپیوترم خودمم یه Sea Gate ، 500Gb دارم و الان 2-3 سالی میشه که دارم استفاده میکنم و هیچ مشکل خاصی نداره این صدا هم صدای عامد هارد های Sea Gate هستش
دیگه من ناراضی بودم عوض کردم تیک تیک رو اعصاب بودمثل اینکه این سری وارد شد همه مشکل داره

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:32 PM ----------

من فقط تو این هاردم سریال و فیلم دارم ، بازی روی هارد اصلی 1 ترا سیگیت بود که هیچ مشکلی نداشتم ، مثل Pes & Call & Medal of honor & NFS و چندتای دیگه.

از وسترن راضیم و الان که میخوام دوباره بگیرم بازم وسنرن میگیرم(هر چند گرونتره)

شما هم گرین بستی دیگه درسته؟؟وسترن گرین
تفاوت قیمت زیاد نیست همش 10-15تومن

mohammad8711
May 23rd, 2012, 17:34
منم یک هارد 1 ترابایت وسترن (اکسترنال) داشتم همین صدای تیک تیک رو داشت ، بعد از 2 ماه سوخت !!
فرستادم گارانتی یکی دیگه برام فرستادند که فعلا داره کار می کنه صدای تیک تیک هم نداره

hadi_am
May 23rd, 2012, 17:55
این صدای تیک تیک فقط تو هارد های Sea Gate عادیه

---------- Post added at 05:55 PM ---------- Previous post was at 05:51 PM ----------

ببخشید دوست عزیز مشکلتون حل شد بالاخره یا نه؟

abod_black
May 23rd, 2012, 21:17
شما هم گرین بستی دیگه درسته؟؟وسترن گرین
تفاوت قیمت زیاد نیست همش 10-15تومن

هارد من اینه:
WDC WD 15EARS-00S8B1 SATA Device
یعنی وسترن دیجیتاله نه گرین

milad221
May 23rd, 2012, 22:26
هارد من اینه:
Wdc wd 15ears-00s8b1 sata device
یعنی وسترن دیجیتاله نه گرین
وسترن دیجیتال که میدونم هست دوست عزیز:d
رنگ پوسته هاردت چیه سبزه ابی یا مشکی؟

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------

اقایون عزیز فکر کنم تاپیک رو زده بودم کمکم کنید نه اینکه دعوا کنید حالا گارانتی کنه یا عوض کنه چه فرقی میکنه مهم اینه که هرچی الان وارد میشه اشغاله و ارزش استفاده نداره گارانتی پول الکیه که از مردم میگیرن من اصلا قبول ندارم چیزی رو به اسم گارانتی چون وقتی خراب میشه میندازن گردن خود کسی که خریده#-o

shahab-f
May 23rd, 2012, 23:28
سامسونگ هم خیلی خوبه من دارم راضیم

novinvps.com
May 23rd, 2012, 23:53
دیشب به این تاپیک سر زدم بحث خوبی بود
امشب سر میزنم
تاتی تاتی میبینم
کل کل و....
متاسفم.

serverstar.ir
May 24th, 2012, 00:06
امشب سر میزنم
تاتی تاتی میبینم
کل کل و....
متاسفم.

بله تاپیک داشت راه خودشو میرفت اما همیشه هستند دوستانی که از بحث خوارج کنند ملت رو من نمیدونم کمک که نمیکنید چرا دیگه بحث رو منحرف میکنید

abod_black
May 24th, 2012, 01:17
وسترن دیجیتال که میدونم هست دوست عزیز:d
رنگ پوسته هاردت چیه سبزه ابی یا مشکی؟

الان هرچی سرک کشیدم نتونستم روش رو ببینم ، آخه چندتا هارد سوار هم شدن:d
میدونم ، فکر میکردم که گرین نیست ، ولی سرچ که کردم این عکسش اومد و فک کنم خودش باشه(احتمال 90%)

6128

Brand: Western Digital
Drive Capacity: 1.5 TB
Rotation Speed: 7200 RPM
Interface: eSATA
MPN: 718037750576
Model: Caviar Green

milad221
May 24th, 2012, 01:20
الان هرچی سرک کشیدم نتونستم روش رو ببینم ، آخه چندتا هارد سوار هم شدن:d
میدونم ، فکر میکردم که گرین نیست ، ولی سرچ که کردم این عکسش اومد و فک کنم خودش باشه(احتمال 90%)

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f53/6128-%d8%b5%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%aa%db%8c%da%a9-%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%af-wd-jpg

brand: Western digital
drive capacity: 1.5 tb
rotation speed: 7200 rpm
interface: Esata
mpn: 718037750576
model: Caviar green

بله این خوده خوده گرینه:d شک نکن شما تاحالا الاین کردی این هاردو؟؟

abod_black
May 24th, 2012, 01:31
امشب سر میزنم
تاتی تاتی میبینم
کل کل و....
متاسفم.

ایرانی هستیم زیاد سخت نگیر.
---------------------------------------------------

آقا میلاد اینم قمیت و مشخصات 1 ترا از سه تا سایت:
Hard 1TB WD 32MB SATA Green هارد وسترن (http://www.rayaneh.com/product-10978.aspx)
Western Digital -SATA 2 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Green ― RayanSaba - رایان صبا (http://www.rayansaba.com/index.php?productID=3998)
Lion Computer (http://lioncomputer.ir/product/70/WD%20Caviar%20Green%201%20TB%20SATA)

همینو بگیر برو حال کن باهاش ، من که راضیم.

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:29 AM ----------

بله این خوده خوده گرینه:d شک نکن شما تاحالا الاین کردی این هاردو؟؟

تا حالا چیکار کردم؟ الاین؟ یعنی چی؟:39:

milad221
May 24th, 2012, 01:35
ایرانی هستیم زیاد سخت نگیر.
---------------------------------------------------

آقا میلاد اینم قمیت و مشخصات 1 ترا از سه تا سایت:
Hard 1TB WD 32MB SATA Green هارد وسترن (http://www.rayaneh.com/product-10978.aspx)
Western Digital -SATA 2 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Green ― RayanSaba - رایان صبا (http://www.rayansaba.com/index.php?productID=3998)
Lion Computer (http://lioncomputer.ir/product/70/WD%20Caviar%20Green%201%20TB%20SATA)

همینو بگیر برو حال کن باهاش ، من که راضیم.

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:29 AM ----------

تا حالا چیکار کردم؟ الاین؟ یعنی چی؟:39:
الاین نرم افزاریه که خود شرکت وسترن داده میشه سرعت هارد رو بیشترکرد
اموزش کامل هست اینجا یه سر بزن
البته واسه کسایی که خیلی حساس هستن و روی این هارد ویندوز نصب میکنن:D حساس از نظر سرعت البته با فرمت کردن درایو ها تو ویندوز 7 الاین میشه درایو ها و هارد سرعتش بیشتر میشه
forum.p30world.com/showthread.php?t=420469&page=1

abod_black
May 24th, 2012, 01:40
الاین نرم افزاریه که خود شرکت وسترن داده میشه سرعت هارد رو بیشترکرد
اموزش کامل هست اینجا یه سر بزن
البته واسه کسایی که خیلی حساس هستن و روی این هارد ویندوز نصب میکنن:D حساس از نظر سرعت البته با فرمت کردن درایو ها تو ویندوز 7 الاین میشه درایو ها و هارد سرعتش بیشتر میشه
forum.p30world.com/showthread.php?t=420469&page=1

من ازش راضیم ، خدا هم ازش راضی باشه ، نگاه کردم(پی سی ورلد تا دوهفته پیش وی بی 3 بودش که:d)
من بهش نیاز ندارم و فعلا که نیازاتم رو بر آورده میکنه(آرشیو هستش دیگه ، مگه میخوام چیکارش کنم و خوب جواب میده و سرعتش هم واسم خوبه.)

milad221
May 24th, 2012, 01:46
من ازش راضیم ، خدا هم ازش راضی باشه ، نگاه کردم(پی سی ورلد تا دوهفته پیش وی بی 3 بودش که:d)
من بهش نیاز ندارم و فعلا که نیازاتم رو بر آورده میکنه(آرشیو هستش دیگه ، مگه میخوام چیکارش کنم و خوب جواب میده و سرعتش هم واسم خوبه.)
خدا کنه چیزی هم که فردا واسه ما میارن خوب باشه 2 روزه گرفتار این هاردم اخر هم فکر کنم باید پشیمون شم :71:سریال ها اپدیت شدن ولی نتونستم دانلود کنم چون هارد ندارم واقعا بدون فضا ادم میمیره انگار ادمو تو قفس گذاشتن همه چیز میز های توپ هم هی جلو چش ادم راه میره ولی کو هاردی که بشه توش جا داد:-s

abod_black
May 24th, 2012, 01:57
اینم خارج از بحث ببین دلت به حالم بسوزه:d

منم امروز و فردا میرم میگیرم(فعلا مجبورم سرور بخرم:d)

6129

درایو سی هم مجبور شدم کلی برنامه پاک کنم تا بتونم دانلود هام رو جا بدم.
مجموع 3.5 ترا ، 90% فیلم و سریال:d
داداش امیدوارم مشکلت حل شه ، خبرش رو بده.

milad221
May 24th, 2012, 02:01
اینم خارج از بحث ببین دلت به حالم بسوزه:d

منم امروز و فردا میرم میگیرم(فعلا مجبورم سرور بخرم:d)

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f53/6129-%d8%b5%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%aa%db%8c%da%a9-%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%af-woooo-jpg

درایو سی هم مجبور شدم کلی برنامه پاک کنم تا بتونم دانلود هام رو جا بدم.
مجموع 3.5 ترا ، 90% فیلم و سریال:d
داداش امیدوارم مشکلت حل شه ، خبرش رو بده.

ماشالا ماشالا شما که دیگه ارشیوت کامل کاملههه :d
چسم حتما حتما طرف قول ساعت 12 رو بهم داد که واسم میاره من نمیدونم چرا مثل الماس شده به سختی اینجا پیدا میشه :71:
یه 4-5 ساعت کار کنم دستم میاد که اوکی هست یا نه :d

majam
May 25th, 2012, 10:55
خلاصه مشکل حل شد ؟؟؟

HyperServer
May 25th, 2012, 11:56
با سلام خدمت شما....

به صورت کلی هاردهای Seagate تولید صراشون نسبت به بقیه بیشتر هست ما صدای عادی هست که به هنگام خواند دیتا هست و صدایی نیست که اذیت کنه.

اما این صدایی که شما میگید رو آشنایی دارم و مربوط به مشکل هد هست !
روی 2 مدل لپ تاپ HP 6070 و HP 6080 که یکیش هارد 500 گیگ Hitachi 7200 rpm و دیگری Toshiba 5900 rpm با طرفیت 750 بود وجود داشت که روی Toshiba به صورت دائمی این صدا هست که مطمئنا در آینده مشکل ساز میشه. اما Hitachi در مواردی که خاص که دقیقا نمیدونم چه مواقعی هست این مشل ایجاد میشه. به همین دلیل هیچ اطلاعات ارزشمندی روی لپ تاپ نگه نمیدارم !

اما بهترین آپشن های خرید WD در درجه اول Black و بعد Blue هست. Green ها در صورتی که مدام باهاشون کار بشه یا به عبارت دیگر به عنوان Primary باشند و ویندوز روی اون نصب بشه و کارهای به غیر از افیس و اینترنت روش انجام بدید به احتمال زیاد با مشکل Crash و از بین رفتن اطلاعات مواجه میشید. چون این هاردها دورشون (RPM) بر اساس میزان مصرف تعیین میشه و حداکثر 4900 هست( دقیقا خاطرم نیست)

موفق باشید.

milad221
May 27th, 2012, 12:48
کاملا حرف شما در مورد سیگیت صحیحه اقای HyperServer (http://www.webhostingtalk.ir/member/13415/) من 2 تا عوض کردم همه هم مشکل سیلندر داشتن حالا به هرحال پس دادم
سری جدید هارد های سیگیت که وارد شدن همه مشکل دارن :-bهارد فقط وسترن 2 روزه کامل روشنه حتی موقع خوندن اطلاعات هم این هارد صدا نمیخوره با توجه به این که سیگیت حتی در حالت بیکاری هم بود هی تیک تیک صدا میداد من خاویار گرین الان بستم و کاملا ازش راضی هستم 64 مگ کش هست و برای ارشیو فایل دارم استفاده میکنم سرعت انتقال اطلاعات در پایین ترین حالت ممکن 68 مگ در ثانیه هست و در بالاترین ممکن 125 مگ در ثانیه البته بخاطر این که مادر برد من قدیمی هست اینا سرعت یکم پایینه واگر نه همین هارد گرین بالاترین حد ممکن خوندن اطلاعاتش 215 مگ در ثانیه هست البته با ماردبرد قوی و راید0
در اخر هارد میخواین بگیرین فقط وسترن بگیرین درسته خیلی کم گیر میاد من همین سبز هم رشت با بدبختی پیدا کردم دنبال مشکلی بودم ولی پیدا نکردم سبز رو گرفتم ولی واسه ارشیو فایل عالیه هم سرعتش خوبه هم از صدای تیک تیک خلاص شدم :D
(یعنی دیدم رو هارد زده سرهم شده تایلند خیالم راحت شد اخه سیگیت مال چین بود ولی این مال تایلنده)
راضی ام از وسترن خاویار سبز به شما هم پیشنهاد میکنم بجا این که سیگیت بگیرین وسترن بگیرین واسه ارشیو فایل

shopel
May 27th, 2012, 13:05
به احتمال زیاد دوست عزیز کنترلرشه به یه مرکز خدمات نشون بدین

haftsepehr
May 27th, 2012, 13:29
سلام
این ها رو تو جستجوها پیدا کردم
سه حالت میشه در نظر گرفت
1- صدای تلق تلق معنیش اینه که سیلندر هاردتون یا کنترلر برد هاردتون مشکل داره و اگه از کار نیوفتاده به زودی از کار میوفته و به فکر یه هارد دیگه باشید یا اگه گارانتی داره سری اقدام کنید
2- یه صدای دیگه هستش که ریزتره و امکان این هستش که برقی که به هاردتون متصل شده بعضی وقتها از اتصال به هارد خارج میشه ویا پاورتون ضعیف شده و نمیتونه در هنگام مصرف بالای سیستم انرژی مورد نظر رو تامین کنه یه نگاهی به پاور بنداز و یا کابل اتصال به هاردت از پاور رو عوض کن ببین چه اتفاقی میافته
3-احتمال داره از بدسکتور باشه که با نرم افزار میشه حلش کرد : Hdd regenerator
امیدوارم مفیدواقع بشه