PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت پیشرفت IWeb و OVH

SeDaBloG
May 21st, 2012, 16:28
سلام دوستان
از نظرتون علت پیشرفت دیتا سنتر آی وب در کانادا در این ماه ها چیست ؟
از نظر من پنل های خوبشون هست !
و علت پیشرفت ovh چیست ؟
از نظر من قیمت های پایینش هست
نظر شما چیه ؟

shamimi
May 21st, 2012, 16:30
من که با کارو آمریکا کار می کنم قیمت بالاست ولی پشتیبانی 100 :53:

faranetwork
May 21st, 2012, 17:01
iweb که ما بودیم پشتیبانی ضعیفی داشت!! OVH هم به دلیل پورت خوب و قیمتش خوب شده

SeDaBloG
May 21st, 2012, 17:04
:-| من آی وب کار کردم ! پشتیبانیشون معمولی بود ! کیفیت محصولاتش خوب هست . دقّت کنین یه زمان کانادا زیاد بود تا چند ماه پیش کم بود ولی جدیدا زیاد شده اگه دقت کنین . داره زیاد تر هم میشه

psfa
May 21st, 2012, 17:04
تا اون جا كه من ديدمو شنيدم iweb براي اين كه با ايران مشكلي نداره فكر كنم آخه تو خيلي تاپيك ها ديده بودم
ovh هم كه به خاطر قيمتش

30tGame
May 21st, 2012, 17:07
من با iweb کار کردم چند بار تیکت زدم کمتر از 45 دقیقه پاسخ دادن با جواب مشکل برطرف شد
نه مثل خیلی از این هاستینگ ها که فقط تیکت جواب میدن ولی مشکلی برطرف نمیشه

SeDaBloG
May 21st, 2012, 17:07
فکر کنم به دلیل این باشه که اینترنت ایران اصلش از کانادا میاد ! و به خاطر همین هم برای ایرانی ها بهترین سرور هاست ! البته این رو شنیدم از زبون من این حرفو نگیرین

Hostpolis
May 21st, 2012, 18:30
فکر کنم به دلیل این باشه که اینترنت ایران اصلش از کانادا میاد ! و به خاطر همین هم برای ایرانی ها بهترین سرور هاست ! البته این رو شنیدم از زبون من این حرفو نگیرین

اینترنت ایران در حال حاضر توسط شرکت مخابرات زیرساخت از سه مسیر Level3 و پاپ بین المللی در فجیره و تلیا که از طریق ترکیه میاد تامین میشه. قسمتی از پهنای باند هم روی Satellite هست.

کانادا نه تنها برای ایران، بلکه برای همه دنیا معروف به بهشت اطلاعات هست چرا که قوانین حمایت از پردازش و جریان اطلاعات بصورت فدرال وجود داره و حریم اطلاعاتی شرکت ها مثل آمریکا مورد خطر قرار نمیگیره.

مورد بعدی مربوط به فرهنگ قالب هست. در کانادا کمتر از نیم میلیون نفر ایرانی زندگی میکنه. 2 نمایند مجلس ایرانی وجود داره. همسر وزیر دفاع ایرانی هست.... و توی همه این شرکت ها مثل آی وب و Peer1 و ... کارمندهای رده متوسط یا بالای ایرانی وجود داره. که طبیعتا یه لابی ایجاد میشه برای ایرانیان.

مورد دیگه زیرساخت های کانادا هست که خیلی قوی تر از همه جای دنیاست. شرکت نورتل در اوتاوا، بعد از کورنینگ بزرگترین شرکت تولید فایبر هست. که خیلی از فایبرهایی که در ایران کشیده شده محصول این شرکت هست. نسل جدید تکنولوژی های پهن باند مثل LTE هم در کانادا پیاده سازی و طراحی شدند. جالبه بدونید که AT&T آمریکا هم که داره LTE رو پیاده میکنه با شرکت های کانادایی قرارداد داره. بنابراین کانادا زیرساخت قوی تری نسبت به کشورهای اروپایی و حتی آمریکا داره.

psfa
May 21st, 2012, 18:38
اینترنت ایران در حال حاضر توسط شرکت مخابرات زیرساخت از سه مسیر Level3 و پاپ بین المللی در فجیره و تلیا که از طریق ترکیه میاد تامین میشه. قسمتی از پهنای باند هم روی Satellite هست.

کانادا نه تنها برای ایران، بلکه برای همه دنیا معروف به بهشت اطلاعات هست چرا که قوانین حمایت از پردازش و جریان اطلاعات بصورت فدرال وجود داره و حریم اطلاعاتی شرکت ها مثل آمریکا مورد خطر قرار نمیگیره.

مورد بعدی مربوط به فرهنگ قالب هست. در کانادا کمتر از نیم میلیون نفر ایرانی زندگی میکنه. 2 نمایند مجلس ایرانی وجود داره. همسر وزیر دفاع ایرانی هست.... و توی همه این شرکت ها مثل آی وب و Peer1 و ... کارمندهای رده متوسط یا بالای ایرانی وجود داره. که طبیعتا یه لابی ایجاد میشه برای ایرانیان.

مورد دیگه زیرساخت های کانادا هست که خیلی قوی تر از همه جای دنیاست. شرکت نورتل در اوتاوا، بعد از کورنینگ بزرگترین شرکت تولید فایبر هست. که خیلی از فایبرهایی که در ایران کشیده شده محصول این شرکت هست. نسل جدید تکنولوژی های پهن باند مثل LTE هم در کانادا پیاده سازی و طراحی شدند. جالبه بدونید که AT&T آمریکا هم که داره LTE رو پیاده میکنه با شرکت های کانادایی قرارداد داره. بنابراین کانادا زیرساخت قوی تری نسبت به کشورهای اروپایی و حتی آمریکا داره.
اما پورتش 100 مگ هست و قيمت هاش بالا دليلش چيه؟

m_dg_farari
May 21st, 2012, 18:44
اصلا کلا در مورد دیتا سنتر صحبت نشد دوست من!!
آقای رایتگو یک Review و اطلاعات کلی از وضعیت زیرساخت ، وضعیت سیاسی و اجتماعی و یک توضیح هم در مورد تامین کنندگان اینترنت ایران دادن!
پورت چی 100 هست!؟!؟

Hostpolis
May 21st, 2012, 18:52

موضوع اینجاست که پورت 100 مگ برای بالای 95% از مشترکین یک دیتاسنتر کافی هست. به نحوه استفاده ایرانیان توجه نکنید. برای مثال یکی از مشترکین ما یک شرکت توزیع کننده پرینتر هست که سالانه 50 میلیون دلار تراکنش مالی و 100 نفر پرسنل داره. این شرکت 12 سرور رو در یک نصف کابینت داره که دو لاین T1 جمعا 3 مگ در ثانیه سرعت به این 12 سرور متصل هست. آپتایم و کیفیت پهنای باند اینجا اهمیت بیشتری داره تا پورت 1. حالا تصور کنید شرکت آی وب یا هر شرکت دیگه ای وقتی میتونه برای هر مگابیت 140 دلار شارژ کنه و با یک سوئیچ 3000 دلاری اینکار رو انجام بده چرا باید پورت 1 گیگ بده با یک سوئیچ 16000 دلاری؟ این کار صرفه اقتصادی و توجیح نداره.

چند فاکتور رو مد نظر قرار بدید.
سوئیچ ها و لاین کارت هایی که باهاشون پورت 1 ارائه میشن همه Distribution Switch هستند نه Access Switch.
مدیریت پهنای باند روی مقادیر بالا نیاز به هزینه پرسنل متخصص تر و تجهیزات پیشرفته تر داره. به عنوان مثال برای ارائه پورت 1 اختصاصی یک دیتاسنتر باید آمادگی سرمایه گذاری 200000 دلاری فقط روی روتر و Distribution سوئیچ داشته باشه و هزینه ماهانه پهنای باند رو تحمل کنه.

وقتی به مدیریت و امکان سنجی پروژه میرسه شاخص های اقتصادی سنجیده میشن. یکی از این شاخص ها ROI هست که معادل نرخ بازگشت سرمایه هست. وقتی شما از 1 میلیون تومان ماهی 100 هزار تومان درمیارید، چرا باید 10 میلیون تومان سرمایه گذاری کنید که 200 هزار تومان دربیارید؟ عقل سلیم میگه در کار دیگری سرمایه گذاری کنید که درآمد بیشتر و ریسک کمتر داشته باشه.

psfa
May 21st, 2012, 19:06
اصلا کلا در مورد دیتا سنتر صحبت نشد دوست من!!
آقای رایتگو یک Review و اطلاعات کلی از وضعیت زیرساخت ، وضعیت سیاسی و اجتماعی و یک توضیح هم در مورد تامین کنندگان اینترنت ایران دادن!
پورت چی 100 هست!؟!؟
بحث در مورد اين دو ديتا سنتر هست و من هم در مورد iweb از جناب hostpolis سوال كردم و در ضمن ايشون در مورد كانادا و iweb داشتن صحبت مي كردن و فكر كنم با iweb كار مي كنن ايشون براي همين سوالم رو از ايشون پرسيدم كه ايشون هم پاسخ كامل دادن و ممنون از ايشون
اميدوارم متوجه شده باشيد :x

SeDaBloG
May 22nd, 2012, 09:15
در کل ! من هزار تا کار با رم 128 - کانادا میکنم ! ولی با فرانسه دو تا چیز کانفیگ کردم فقط یکی جواب داد ! تازه فرانسه cpu و ... بالا تر بود ! علت چیست ؟

faranetwork
May 22nd, 2012, 09:48
بحث در مورد اين دو ديتا سنتر هست و من هم در مورد iweb از جناب hostpolis سوال كردم و در ضمن ايشون در مورد كانادا و iweb داشتن صحبت مي كردن و فكر كنم با iweb كار مي كنن ايشون براي همين سوالم رو از ايشون پرسيدم كه ايشون هم پاسخ كامل دادن و ممنون از ايشون
اميدوارم متوجه شده باشيد :x

طبق گفته آقای راستگو Hostpolis هیچ ربطی به iweb نداره!!!! این حرف خودشون
http://www.webhostingtalk.ir/f55/48701/index2.html#post447602

1- اول از همه خواهش میکنم هویت ما رو کاملا از آی وب جدا بدونید و با نقطه نظرات دوستانی که از ما سرویس دارند، آی وب رو تخریب نکنید چرا که هیچکدوم از دوستان عضو این انجمن به لحاظ علمی، فنی و تجربی در شان تائید یا رد کردن دیتاسنترهای بزرگی مثل آی وب نیستند. بنابراین فعالیت ما هیچ ارتباطی به آی وب نداره.

---------- Post added at 09:48 AM ---------- Previous post was at 09:45 AM ----------

در کل ! من هزار تا کار با رم 128 - کانادا میکنم ! ولی با فرانسه دو تا چیز کانفیگ کردم فقط یکی جواب داد ! تازه فرانسه cpu و ... بالا تر بود ! علت چیست ؟

عدم دانش کافی در مورد کار با شبکه ovh

makh000f
May 22nd, 2012, 12:44
طبق گفته آقای راستگو Hostpolis هیچ ربطی به iweb نداره!!!! این حرف خودشون
http://www.webhostingtalk.ir/f55/48701/index2.html#post447602

---------- Post added at 09:48 AM ---------- Previous post was at 09:45 AM ----------

تایید میکنم واقعا خوبه ovh من که خیلی وقته راضی هستم :d کسانی هستند قصد خراب کردن این دیتاسنتر رو دارند اما من باید عرض کنم یکی از بهترین و محبوب ترین دیتاسنتر میشه ovh رو نام برد.

amirfateh
May 22nd, 2012, 13:46
موضوع اینجاست که پورت 100 مگ برای بالای 95% از مشترکین یک دیتاسنتر کافی هست. به نحوه استفاده ایرانیان توجه نکنید. برای مثال یکی از مشترکین ما یک شرکت توزیع کننده پرینتر هست که سالانه 50 میلیون دلار تراکنش مالی و 100 نفر پرسنل داره. این شرکت 12 سرور رو در یک نصف کابینت داره که دو لاین T1 جمعا 3 مگ در ثانیه سرعت به این 12 سرور متصل هست. آپتایم و کیفیت پهنای باند اینجا اهمیت بیشتری داره تا پورت 1. حالا تصور کنید شرکت آی وب یا هر شرکت دیگه ای وقتی میتونه برای هر مگابیت 140 دلار شارژ کنه و با یک سوئیچ 3000 دلاری اینکار رو انجام بده چرا باید پورت 1 گیگ بده با یک سوئیچ 16000 دلاری؟ این کار صرفه اقتصادی و توجیح نداره.

چند فاکتور رو مد نظر قرار بدید.
سوئیچ ها و لاین کارت هایی که باهاشون پورت 1 ارائه میشن همه Distribution Switch هستند نه Access Switch.
مدیریت پهنای باند روی مقادیر بالا نیاز به هزینه پرسنل متخصص تر و تجهیزات پیشرفته تر داره. به عنوان مثال برای ارائه پورت 1 اختصاصی یک دیتاسنتر باید آمادگی سرمایه گذاری 200000 دلاری فقط روی روتر و Distribution سوئیچ داشته باشه و هزینه ماهانه پهنای باند رو تحمل کنه.

وقتی به مدیریت و امکان سنجی پروژه میرسه شاخص های اقتصادی سنجیده میشن. یکی از این شاخص ها ROI هست که معادل نرخ بازگشت سرمایه هست. وقتی شما از 1 میلیون تومان ماهی 100 هزار تومان درمیارید، چرا باید 10 میلیون تومان سرمایه گذاری کنید که 200 هزار تومان دربیارید؟ عقل سلیم میگه در کار دیگری سرمایه گذاری کنید که درآمد بیشتر و ریسک کمتر داشته باشه.

با توجه به تحصیلات عالیه جناب آقای راستگو در زمینه E Business ، برای انتخاب شیوه درست سرمایه گذاری بخصوص در IT، کاش ایشون در ایران حضور داشتند و همکاران می تونستند از دانش و تجربه آقای راستگو بهره مند بشند.

mostafabia2taraneh
May 22nd, 2012, 14:54
از نظر من شبکه ovh خیلی مناسب تر هست از نظر پورت و ...
قیمت های آی وب خیلی بالاست + پهنای باند بسیار کمی ارائه میده و گرون هم هست پهنای باند اضافی
در کل OVH پیشرفت خیلی بیشتری داشته

Hostpolis
May 22nd, 2012, 19:48
در مورد کانفیگ سخت افزاری و کیفیت سخت افزار خیلی بحث ها هست ولی همونطور که همکاران دیگه اشاره کردند با اینکه تفاوت وجود داره ولی این تفاوت ها خیلی موثر نیستند.

در مورد بحث قیمتی، دیتاسنترهای اروپا در حال حاضر ارزان تر هستند و جای بسیار خوبی برای توسعه دارند ولی این مورد دلیل به مزیت رقابتی نمیشه. در صورتی که به سایت ITU مراجعه کنید می بینید که اتحادیه اروپا برای توسعه فازی تله کام با بودجه انبساطی در این بخش داره میره جلو. چرا که مثل سابق رده بندی کشورها برای توسعه یافتگی با فاکتورهای Single Score انجام نمیشه و شاخص های اقتصادی هم مطرح هست.

باز در سایت ITU شاخص جدید دسترسی به اینترنت در هر 100 نفر در مقابل درآمد ناخالص داخلی معرفی شده. اگر دسترسی به اینترنت رو ثابت در نظر بگیرید با سوبسید به دیتاسنترها میشه باعث شد که درآمد اینها از صادرات خدمات افزایش پیدا کنه. و خوب تله کام و Peering درآمد خیلی بالایی دارند.

دو ایراد به این طرح مطرح هست:
1- وقتی این سوبسید روی برق یا ساختمان یا سود گمرکی سرور (با توجه به اینکه پردازنده و بورد و رم و هارد ساخت کشورهای آمریکایی هست) برداشته بشه این شرکت ها یکباره مشترکین خارجی خودشون رو از دست میدن.

2- توسعه این شرکت ها همه جانبه نیست و فقط در یک بخش در حال رشد هستند. رشد همه جانبه در یک دیتاسنتر Multitenancy هست که البته تازه در آمریکا و کانادا داره مطرح میشه.

در پایان، همه شرکت های اروپایی با سردسته بودن OVH در حال ورود به کانادا هستند. چرا که شرکت های بزرگ به هر حال از ریسک کار خودشون مطلع اند و سعی میکنند حاشیه سود و مزیت رقابتی شون رو حفظ کنند. OVH دیتاسنتر سابق آی بی ام در مونترال رو اخیرا اجاره کرده و در حال آماده سازیش هست. این دیتاسنتر در یک ساختمان بلند در مرکز شهر مونترآل قرار داره. این نشون میده که در بلند مدت همونطور که بالا اشاره کردم به دلیل سرما، برق ارزان و هاب بین المللی بودن شمال شرقی آمریکا (مونترآل، نیویورک و تورنتو) شهرهای هاب برای اینترنت خواهند بود.

faranetwork
May 22nd, 2012, 19:56
OVH وقتی USA رو راه بندازه دیگه کسی تو USA و کانادا حرفی برای گفتن جلوش نداره ...
Hosting and Internet Solutions - OVH (http://www.ovh.com/us)
یک خط و نشونی خودش کشیده برای همه !
OVH.COM has landed in North America
You already benefit from our dedicated servers in Europe? You're going to love what we have set up for you in North America: 360 000 servers to meet your redundancy, backup and customer proximity requests.

Hostpolis
May 22nd, 2012, 20:00
آقای پارسیان. این نقشه و محل نشان داده شده شهر مونترال در کانادا هست.

و این دیتاسنتر متعلق به OVH نیست و متعلق به یک شرکت آمریکایی به نام Cologix هست که قبلا به نام Canix بود. هاست پولیس 3 سال قبل در همین ساختمان بود.

SeDaBloG
May 22nd, 2012, 20:01
منظورتون چیه ؟

mehdifx
May 22nd, 2012, 23:46
پس Hetzner چی؟ یعنی هیچ پیشرفتی نداشته و از این دو بهتر هم نیست؟!!

Hostpolis
May 22nd, 2012, 23:49
همه دیتاسنترها پیشرفت داشتند و دارند. صاحب تاپیک این دو دیتاسنتر رو مطرح کردند.

خیلی از دیتاسنترها اصلا در اینترنت مطرح و معرفی نمیشند به دلیل نوع سرویسی که ارائه میدند.

بالاخره دیتاسنتر و سرویس اینترنتی آینده هست و دیتاسنترهای بیشتری هر روز باز خواهند شد. تفاوت در نوع سرویس و کیفیت هست.

mostafabia2taraneh
May 22nd, 2012, 23:51

هتزنر که سرور نمیده!همش دسکتاپه!شبکه افتضاحی هم داره

faranetwork
May 23rd, 2012, 00:38
آقای پارسیان. این نقشه و محل نشان داده شده شهر مونترال در کانادا هست.

و این دیتاسنتر متعلق به OVH نیست و متعلق به یک شرکت آمریکایی به نام Cologix هست که قبلا به نام Canix بود. هاست پولیس 3 سال قبل در همین ساختمان بود.

فعلا که مهم این هست OVH خریدش !!! و مال اصلا در مورد هاست پولیس صحبت نمیکنیم در مورد IWEB و OVH صحبت میکنیم!!! شما هم که قبلا خودتون گفتین ربطی به IWEB ندارین...به هر حال هر چی باشه شبکه OVH از IWEB و هاست پولیس بهتره و الکی هم گیر نمیده که پورت پر کردین!!!..پورت 10gbps میده که هنوز هاست پولیس میاد پورت 1 میده بین 20 تا سرور فکر کنم! پورت 100 OVH تا 100 مگابایت دانلود میده روی iweb و هاست پولیس پورت 1 تازه به زور 70 مگابایت میده!!!

منظورتون چیه ؟

تاپیک های آموزش که گذاشتیم رو ببینید

برای سرور ویندوز : http://www.webhostingtalk.ir/f14/40678/?highlight=
برای سرور لینوکس:http://www.webhostingtalk.ir/f14/40677/?highlight=
آموزش تصویری ست کردن مک آدرس در vmware :http://www.webhostingtalk.ir/f14/44495/
آموزش مدیریت پورت ها در OVH:http://www.webhostingtalk.ir/f14/44610/
آموزش نصب میکروتیک در OVH : http://www.webhostingtalk.ir/f14/46051/

هتزنر سرور نمیده!! دستکاپ میده

هتزنر که سرور نمیده!همش دسکتاپه!شبکه افتضاحی هم داره

کاملا درسته

Hostpolis
May 23rd, 2012, 01:25
آقای پارسیان، قسمتی از یکی از دیتاسنترهای cologix اجاره شده. OVH هنوز جایی رو خرید نکرده. لطفا بحث ما رو از تاپیک جدا کنید. من برای مباحثه با شما پست ها رو نزدم و صرفا برای اطلاعات دادن به خوانندگان هست.

---------- Post added at 04:55 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

Cologix - Cologix Welcomes OVH.com to Montreal Data Center (http://www.cologix.com/en/company-profile/news/284-ovh-newsglobal.html)

tehvps
May 23rd, 2012, 01:36
فعلا که مهم این هست OVH خریدش !!! و مال اصلا در مورد هاست پولیس صحبت نمیکنیم در مورد IWEB و OVH صحبت میکنیم!!! شما هم که قبلا خودتون گفتین ربطی به IWEB ندارین...به هر حال هر چی باشه شبکه OVH از IWEB و هاست پولیس بهتره و الکی هم گیر نمیده که پورت پر کردین!!!..پورت 10gbps میده که هنوز هاست پولیس میاد پورت 1 میده بین 20 تا سرور فکر کنم! پورت 100 OVH تا 100 مگابایت دانلود میده روی iweb و هاست پولیس پورت 1 تازه به زور 70 مگابایت میده!!!

تاپیک های آموزش که گذاشتیم رو ببینید

برای سرور ویندوز : http://www.webhostingtalk.ir/f14/40678/?highlight=
برای سرور لینوکس:http://www.webhostingtalk.ir/f14/40677/?highlight=
آموزش تصویری ست کردن مک آدرس در vmware :http://www.webhostingtalk.ir/f14/44495/
آموزش مدیریت پورت ها در OVH:http://www.webhostingtalk.ir/f14/44610/
آموزش نصب میکروتیک در OVH : http://www.webhostingtalk.ir/f14/46051/

هتزنر سرور نمیده!! دستکاپ میده

کاملا درسته

به نظر شما کلا فرانتورک بهترین سرویس دهنده و ovh بهترین دیتاسنتر هست مگر این که خلافش ثابت بشه، امیدوارم با این روندی که پیش گرفتین موفق و از همه مهمتر همیشگی باشین، فکر میکنم اگر همه یوزرهای این فروم به صورت مشترک موارد فوق و تایید کنن شما کار دیگه ای در این فروم نداشته باشید