PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش یا دستور صحیح جهت اطلاع از رم واقعی سرور

new
November 10th, 2009, 22:29
با سلام
دوستان من یک کاربر مبتدی هستم که از یکی از سرویس دهندگان یک سرور گرفتم

حالا میخوام بدونم رم اصلی سرور همون چیزی هست که سفارش دادم یا خیر
ایا روش و یا دستوری هست که متوجه بشم

نکات
1- ایا بدون صرفنظر از مجازی ساز نصب شده روشی هست که رم واقعی را متوجه شد یا خیر
(بنا به نظر یکی از اساتید مقدرا رم واقعی با توجه به مجازی سازی که نصب شده مقدار رم کم میشود و موقع نمایش کم تر نشان داده میشود یعنی به اندازه رم اختصاص داده شده کم میشود )

2- با چه روش یا دستور میشه وارد بایوس شد و از اونجا اطلاعات دقیق دید ( با توجه به اینکه شاید با سرور زیاد کار نکرده باشم ولی اطلاعاتی که دارم و منو یاری میکنه در مورد کامپوتر اینه که توی بایوس میشه صرف نظر از نوع سیستم عامل و برنامهای نصب شده مقدرا رم واقعی و کلا سخت افزار را شناسایی کرد )

لطفا دوستان و اساتید جواب بدن تا بعد ....

Vahid
November 10th, 2009, 22:31
root@linux [~]# cat /proc/meminfo

new
November 10th, 2009, 23:45

وحید جان اگر ممکنه یک توضیح هم بدین که این رمی که با این دستور نمایش داده میشود رم واقعی سرور هست یا تحت تاثیر مجازی ساز و براساس وی پی اس ها رم کم شده و داره رمی را که نمایش میده رم غیر واقعی هست

Online24
November 10th, 2009, 23:49
وحید جان اگر ممکنه یک توضیح هم بدین که این رمی که با این دستور نمایش داده میشود رم واقعی سرور هست یا تحت تاثیر مجازی ساز و براساس وی پی اس ها رم کم شده و داره رمی را که نمایش میده رو غیر واقعی هست

تا بعد تکلیف یک نفر مشخص کنم

رم کلی سرور هستش !!! ( سخت افزاری )

Roka
November 10th, 2009, 23:50
وحید جان اگر ممکنه یک توضیح هم بدین که این رمی که با این دستور نمایش داده میشود رم واقعی سرور هست یا تحت تاثیر مجازی ساز و براساس وی پی اس ها رم کم شده و داره رمی را که نمایش میده رو غیر واقعی هست

تا بعد تکلیف یک نفر مشخص کنم

دوست عزیز این مقدار رم سخت افزاری رو نشون میده !

شما هر کاری که بکنی ، فوقش رو Memfree تاثیر بزاره و Memtotal رم واقعی سرور هست !

موفق باشید

new
November 11th, 2009, 00:08
خوب دوستان من میخواستم تا اساتید نظر بدن

حالا طبق این عکس اگر ممکنه بگید این سرور چقدر رم داره تا بعد تکلیف یک شخص پر مدعا مشخص کنم
و البته طبق ادعای خودش اگراینطور باشه کل هزینه سرور گفته برگشت میده ..... البته مرد و حرفش در غیر اینصورت

بعد در یک تاپیک جدا میگم البته اگر طرف سر حرفش بمونه وهزینه را برگشت بده که هیچی در غیر اینصورت معرفی خواهد شد

http://kimag.es/share/55029422.png

HugeServer
November 11th, 2009, 00:29
رمتون ۴ گیگا بایت هست.

new
November 11th, 2009, 00:54
خوب خدا را شکر که همه گفتن دستورات چی هست و مقدار رم واقعی چند هست
نکته این سرور به اسم رم 12 گیگ تحویل داده شده که همنطور که در عکس میبنید 4 گیگ هست رم
نکته مهم
طرف گفت که هرچی وی پی اس ساخته بشه با توجه به اینکه مجازی ساز زن هست از رم کم میشه در صورتی که من 5 تا وی پی اس 1 گیگ حذف کردم قبلش رم همین بود بعد از حذف هم همینه هیچ فرقی نکرده دقیقا همن عکس که گزاشتم

خدا را شکر سرور هم توی خونه ما نیست که بگن رمش برداشتم خودم

Domain
November 11th, 2009, 01:00
نکته این سرور به اسم رم 12 گیگ تحویل داده شده که همنطور که در عکس میبنید 4 گیگ هست رم
نکته مهم
طرف گفت که هرچی وی پی اس ساخته بشه با توجه به اینکه مجازی ساز زن هست از رم کم میشه در صورتی که من 5 تا وی پی اس 1 گیگ حذف کردم قبلش رم همین بود بعد از حذف هم همینه هیچ فرقی نکرده دقیقا همن عکس که گزاشتم

خدا را شکر سرور هم توی خونه ما نیست که بگن رمش برداشتم خودم [/quote]
از کاربران همینجا گرفتین :-?

Kambiz
November 11th, 2009, 01:02
از کی گرفتی ؟ :39:

new
November 11th, 2009, 01:17
نکته مهم

از کاربران همینجا گرفتین :-?[/quote]

از کی گرفتی ؟ :39:

والله کاربر که نمیشه گفت شرکت ثبت شده داره و توی این فروم هم به عنوان نماینده و ریسلر خودش معرفی کرده اول گفته ریسلر بعد گفته نمیانده فلان دیتا سنتر چون نمیخوام مشکلی یپش بیاد اسمی نمیبرم لینک این تاپیکهم براش پیام خصوصی کردم کهببینه و امیدوارم که دوستانه حل بشه
البته اگر نشه قضیه فرق میکنه

و طبق ادعای که کرده گفت اگر اینطور باشه من هزینه سرور برگشت میدم البته مرد و حرفش چون حرف منو قبول نداشت که 4 گیگه رم من هم این تاپیک زدم که هم برای دیگران که اطلاع ندارن بصورت اموزشی باشه هم برای اون مهندس سندیت پیدا کنه

خدا شاهده من مجبور شدم برای کاربر شاکی شده بود برم از دیگران با اینکه خودم سرور داشتم وی پی اس بگیرم و کلی ضرر بدم از جیب 1 هفته بود این وی پی اسها شده بودن داستان برام تا اینکه امروز دادم یکی از دوستان که دستش هم درد نکنه و از بچهای همین فورم هست چک کنه که گندش درامد قضیه

HugeServer
November 11th, 2009, 01:18
نکته مهم

دوست عزیز، از هرکی كه گرفتید، اول بخودش بگید.
در ضمن ممکنه كه سرور ۱۲ گیگ رم داشته باشه، ولی وقتی شما به فرض سیستم ۳۲ بیت بریزین فقط ۴ گیگ خوانده میشه، در صورتی كه سرور ۱۲ گیگ رم داشته باشه،

سیستم شما ۳۲ بیت هست یا ۶۴ بیت ؟

HugeServer
November 11th, 2009, 01:22
https://webhostingtalk.ir/showthread.php?t=4847

new
November 11th, 2009, 01:59
دوست عزیز، از هرکی كه گرفتید، اول بخودش بگید.
در ضمن ممکنه كه سرور ۱۲ گیگ رم داشته باشه، ولی وقتی شما به فرض سیستم ۳۲ بیت بریزین فقط ۴ گیگ خوانده میشه، در صورتی كه سرور ۱۲ گیگ رم داشته باشه،

سیستم شما ۳۲ بیت هست یا ۶۴ بیت ؟

سیتم 64 بیتی هست مجازی ساز xen
The operating system "CentOS 5.4 x64" has been installed on your server.

سرور هم i7 که بدلیل اینکه مشکل داشت با مجازی ساز وی ام وار این طرف 35 تومن پول گرفتن بابت kvm و تبدیل جهت نصب xen در صورتیکه 32 بیتی نصب کرده باشه که بعید میدونم اینکارکرده باشه هم تقصیر خودش هست هم اینکه از بالا بودن اطلاعات مهندس عزیز هست
در هر صورت من دنبال حل دوستانه این قضیه هستم نه جارو جنجال
فردا صبح تماس میگیرم ببینم حرفش چیه

persianwhois
November 11th, 2009, 03:15
نکته مهم

ایشون سرور را از ما تهیه کردند.

سرور Corei7 گیگا هست با 12gb Ram و مجازی سازی شده به روش Xen
ضمن اینکه یادآوری می کنم گیگا Corei7 را فقط با Ram به میزان 12gb ارائه می کند و اصلاً هیچ Offer برای Ram به میزان 4gb با این Cpu ندارد.

ما که نتونستیم این آقا را قانع کنیم که Xen از منابع واقعی سرور کم می کند و ایشون فکر می کنند ما سرور را با Ram کمتری بهشون تحویل دادیم.
لطفاً دوستانی که با سیستم Xen آشنایی دارند ایشون را توجیه کنند.

واقعاً جای تاسف داره که بدون علم و اطلاعات کافی اینقدر راحت یکی را خراب می کنید. بنده شما و امثال شما را هرگز نمی بخشم و حلال نخواهم کرد.

تصویر KVM Monitoring سرور ایشون هم به این تاپیک ضمیمه شد که میزان Ram سرور را به درستی 12gb نشان می دهد.

new
November 11th, 2009, 07:44
با سلام
دوستان من یک کاربر مبتدی هستم که از یکی از سرویس دهندگان یک سرور گرفتم

حالا میخوام بدونم رم اصلی سرور همون چیزی هست که سفارش دادم یا خیر
ایا روش و یا دستوری هست که متوجه بشم

نکات
1- ایا بدون صرفنظر از مجازی ساز نصب شده روشی هست که رم واقعی را متوجه شد یا خیر
(بنا به نظر یکی از اساتید مقدرا رم واقعی با توجه به مجازی سازی که نصب شده مقدار رم کم میشود و موقع نمایش کم تر نشان داده میشود یعنی به اندازه رم اختصاص داده شده کم میشود )

2- با چه روش یا دستور میشه وارد بایوس شد و از اونجا اطلاعات دقیق دید ( با توجه به اینکه شاید با سرور زیاد کار نکرده باشم ولی اطلاعاتی که دارم و منو یاری میکنه در مورد کامپوتر اینه که توی بایوس میشه صرف نظر از نوع سیستم عامل و برنامهای نصب شده مقدار رم واقعی و کلا سخت افزار را شناسایی کرد )

لطفا دوستان و اساتید جواب بدن تا بعد ....

وحید جان اگر ممکنه یک توضیح هم بدین که این رمی که با این دستور نمایش داده میشود رم واقعی سرور هست یا تحت تاثیر مجازی ساز و براساس وی پی اس ها رم کم شده و داره رمی را که نمایش میده رم غیر واقعی هست

رم کلی سرور هستش !!! ( سخت افزاری )

دوست عزیز این مقدار رم سخت افزاری رو نشون میده !

شما هر کاری که بکنی ، فوقش رو memfree تاثیر بزاره و memtotal رم واقعی سرور هست !

موفق باشید

خوب دوستان من میخواستم تا اساتید نظر بدن

حالا طبق این عکس اگر ممکنه بگید این سرور چقدر رم داره تا بعد تکلیف یک شخص پر مدعا مشخص کنم
و البته طبق ادعای خودش اگراینطور باشه کل هزینه سرور گفته برگشت میده ..... البته مرد و حرفش در غیر اینصورت

بعد در یک تاپیک جدا میگم البته اگر طرف سر حرفش بمونه وهزینه را برگشت بده که هیچی در غیر اینصورت معرفی خواهد شد

http://kimag.es/share/55029422.png

رفیق اولا که من اسمی از شما نبردم این قدر معرفت و شعور داشتم توی تاپیکها هم گفتم تا این قضیه دوستانه حل شود شما اگر دیدی جای من اسم شرکت شما را اوردم و یا اینکه اسم شخص شما بعد بیاد بگید من قصد خراب کردن شما را دارم و منو حلال نکنید همچنان دارم میگم بدون هیچ چزی من دنبال حل دوستانه این قضیه هستم و لاغیر دوما این همه ادم نظر دادن یعنی شما میگی پشم حرف اونها قبول نداری شما مگر نگفتی منو قانع کنند پس کی قرارمن قانع کنه ادمین این انجمن مدیر این انجمن و یا کسانی که نظر دادن یعنی هیچی کی سواد نداره من سوال پرسیدم و توضیح دادم که چی را میخوام بدونم نیامدم روی باد هوا بگم 4 گیگ رم داره سرور من
من چیز یکه دارم میبنم طبق نظر همین دوستان
شما هرکی میخواهی بگو من سرور میدم دستش دستوراتی که دوستان گفتن میزنه و رم مشخص میشه
مثل اینکه پستهای اول نخوندی فقط امدی این حرف گرفتی که من گفتم رم 4 گیگه
چرا فقط حرف خودتون میزند این حرف شما درست که زن رم ور میداره ولی به نظر شما وقتی 5تا وی پی اس دیگه بود رم همین مقدار بود وقتی اونها هم حذف شدن رم همینه مگر میشه همچین داستانی مگر بوقل شما نباید رم افزاریش پیدا کنه

من 2 تا دیگه وی پی اس هم هست امروز اونها را هم حذف میکنم که فقط 2تا باقی بمونه بعد باز
عکس میگیرم و میبینی که رم همون 4گیگ باقی مونده و بیشتر هم نشده طبق نظر شما باید رم اضافه بشه در صورتی که با حذف 5 عد همخ هیچ فرقی نکرد این اطلاعات سرور

در ضمن طبق صحبت دوستان این مقدار رمی که نمایش داده شده مقدار رم بصورت سخت افزاری هستش نه چیزی که مجازی ساز کم کرده و دقیق این سوال پرسیدم که رم واقعی سیستم میخوام بدونم

pishtazweb
November 11th, 2009, 09:01
من خودم باxenکارکردم
xenمقدار رم باقی مانده را نشون میده یعنی مقدار رم ها مجازی سازی شده را کم میکنه
با تشکر

Roka
November 11th, 2009, 09:11
ایشون سرور را از ما تهیه کردند.

سرور Corei7 گیگا هست با 12gb Ram و مجازی سازی شده به روش Xen
ضمن اینکه یادآوری می کنم گیگا Corei7 را فقط با Ram به میزان 12gb ارائه می کند و اصلاً هیچ Offer برای Ram به میزان 4gb با این Cpu ندارد.

ما که نتونستیم این آقا را قانع کنیم که Xen از منابع واقعی سرور کم می کند و ایشون فکر می کنند ما سرور را با Ram کمتری بهشون تحویل دادیم.
لطفاً دوستانی که با سیستم Xen آشنایی دارند ایشون را توجیه کنند.

واقعاً جای تاسف داره که بدون علم و اطلاعات کافی اینقدر راحت یکی را خراب می کنید. بنده شما و امثال شما را هرگز نمی بخشم و حلال نخواهم کرد.

تصویر KVM Monitoring سرور ایشون هم به این تاپیک ضمیمه شد که میزان Ram سرور را به درستی 12gb نشان می دهد.

دوست من
زن مقدار خالی رو نشون نمیده ، نه اینکه کل رم رو کم نشون میده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cat /proc/meminfo چه ربطی به زن داره ؟
شما هر چیزی که نصب کرده باشید ، با این دستور مشخصات سخت افزاری رو نشون میده !
حتی با دستور free -m هم تو قسمت total رم رو مینویسه
و حرفی که شما میزنید در مورد free ram هست و در مورد tatal ram صدق نمیکنه !!!!!!!!!!!

یا بخوام بهتر و واضح تر بگم :

شما منظورتون این هست که : اگه توی سروری که 4 گیگ رم داشته باشیم ، و 3 تا vps یک گیگ داده باشیم ، تو پنل هایپر وی ام لاگین بشیم ، میزان used ram رو 3 گیگ میزنه حتی اگه اون vps ها هر کدوم زیر 100 مگ از رم هاشون استفاده کرده باشند !

خب این حرف کاملاً درست هست و تایید میشه

ولی مشکل اینجاست که سرور این آقا total ram رو داره 4 گیگ نشون میده ! در صورتی که باید 12گیگ نشون بده !!!

و حتی فرمودند که Vps هم حذف کردند و تغییری نکرده !

فکر نکنم این ربطی به xen داشته باشه !!!

persianwhois
November 11th, 2009, 09:17
من خودم باxenکارکردم
xenمقدار رم باقی مانده را نشون میده یعنی مقدار رم ها مجازی سازی شده را کم میکنه
با تشکر

100% حرف ایشون تائید می شود.

new
November 11th, 2009, 09:18
دوست عزیز 5 تا وی پی اس من حذف کردم توی رم تغیری ایجاد نشده در حال حاضر هم فقط 3 تا وی پی اس هست با رم 1 گیگی
ولی رم چه با 8 عدد وی پی اس چه با 3 عدد وی پی اس هم در هایپر وی ام هم در اس اس اچ همون 4 گیگ هست و تغیری نکرده

ما هم با این فرض جلو دارمی میرم که زن رم کم میکنه درصورتی که نه رم سخت افزاری نه توی هایپر وی ام تغیری نشده همون 4 گیگی نمایش داده میشود
در ضمن این دستور بقول دوستان رم سخت افزاری نشون میده root@linux [~]# cat /proc/meminfo

که با وجود حذف وی پی اس هنوز همون 4 گیگه

persianwhois
November 11th, 2009, 09:19
جناب roka، اجازه بدهید افرادی که با xen کار کردند اظهار نظر کنند.

دیدید که pishtazweb با xen کار کرده و حرف من را تائید می کند.

بحث فنی است و شما هم اگر بخواهید با حدس و گمان چیزی را بیان کنید فرقی با ایشون که سر بسته و بدون علم صحبت می کند ندارید.

persianwhois
November 11th, 2009, 09:21
دوست عزیز 5 تا وی پی اس من حذف کردم توی رم تغیری ایجاد نشده در حال حاضر هم فقط 3 تا وی پی اس هست با رم 1 گیگی
ولی رم چه با 8 عدد وی پی اس چه با 3 عدد وی پی اس هم در هایپر وی ام هم در اس اس اچ همون 4 گیگ هست و تغیری نکرده

ما هم با این فرض جلو دارمی میرم که زن رم کم میکنه درصورتی که نه رم سخت افزاری نه توی هایپر وی ام تغیری نشده همون 4 گیگی نمایش داده میشود
در ضمن این دستور بقول دوستان رم سخت افزاری نشون میده root@linux [~]# cat /proc/meminfo

که با وجود حذف وی پی اس هنوز همون 4 گیگه

شما همه vps ها را حذف کنید.
بعد از حذف سرور را restart کنید و دستور زیر را بزنید و دوباره سرور را ریستارت کنید:

/script/upcp

مشکل شما نرم افزاری است و ربطی به مقدار ram اختصاص شده به سرور شما ندارد.

persianwhois
November 11th, 2009, 09:29
در ضمن مقدار ram که برای ایشون الآن نشون داده میشه 4765mb است. نه 4gb!
شما که اینقدر سر جنگ بستید، نمی گید چطوری هست که این 4765mb Ram داره؟ حتماً برای خودتون اینطور استنباط کردید که یک Ram به اندازه 4gb و یک Ram به اندازه 256mb و یک Ram به اندازه 512mb روی سرور بستند!!!
درست نیست اینقدر راحت کسی را خراب می کنید!

WGB
November 11th, 2009, 09:50
این جوری که بنده متوجه شدم شما 8 تا وس پی اس با رم 1 گیگابایت داشتید.
و میگید که رم سرورتون 4 گیگابایت است.

8 تا وی پی اس 1 گیگابایت رم یعنی 8 گیگابایت Usage رم. و اینو بدونید که HyperVm Xen هیچ وقت اجازه OverSale کردن رم و هارد رو نمیده. پس 100% این مقدار رم رو داشتید که وی پی اس ساختید. بنده هم بت نظر اینکه میگن لطفا کسانی نظر بدن که با HyperVm Xen ;ار کردن موافقم.HyperVm Xen زمین تا آسمون با Hy[perVm OpenVz و vmware فرق میکنه.

لطفا نظر بدون اطلاع ندید.بنده قسط دفاع ندارم.ولی این دوست عزیز اگه میخواهد مشکلش حل بشه بهتره با کسی صحبت کنه که کار کرده نه اینکه فقط دیده.

Yahoo ID : 69Please

09364556360
09173717883

Ali@Hajyani.info

عزیز خواستی می تونم کمکت کنم

موفق باشید

new
November 11th, 2009, 09:52
بعد از حذف سرور را restart کنید و دستور زیر را بزنید و دوباره سرور را ریستارت کنید:

/script/upcp

دوست عزیز
همانطور که من اول پرسیدم من کاربر مبتدی
میخوام بدونم با چه دستوری میشه مقدار واقعی رم فهمید در محیط اس اس اچ میتونید به من بگید

نکته بعدی اگر مشکل نرم افزاری هستش شما این xen نصب کردین و مشکل از سمت شماست

درضمن مشکل نرمافزاری هم اگرباشه با دستور یکه دوستان گفتند رم سخت افزاری نمایش داده میشود
و ربطی به نرم افزار نداره

نکته مهم دوست عزیز ممکنه سخت افزار سرور مشکل داره

یعنی واقعا کسی توی این فورم نمیدونه با چه دستوری میشه رم واقعی سیستم را متوجه شده که این اقا قانع بشه

new
November 11th, 2009, 09:59

/script/upcp

این جوری که بنده متوجه شدم شما 8 تا وس پی اس با رم 1 گیگابایت داشتید.
و میگید که رم سرورتون 4 گیگابایت است.

8 تا وی پی اس 1 گیگابایت رم یعنی 8 گیگابایت usage رم. و اینو بدونید که hypervm xen هیچ وقت اجازه oversale کردن رم و هارد رو نمیده. پس 100% این مقدار رم رو داشتید که وی پی اس ساختید. بنده هم بت نظر اینکه میگن لطفا کسانی نظر بدن که با hypervm xen ;ار کردن موافقم.hypervm xen زمین تا آسمون با hy[pervm openvz و vmware فرق میکنه.

لطفا نظر بدون اطلاع ندید.بنده قسط دفاع ندارم.ولی این دوست عزیز اگه میخواهد مشکلش حل بشه بهتره با کسی صحبت کنه که کار کرده نه اینکه فقط دیده.

Yahoo id : 69please

09364556360
09173717883

ali@hajyani.info

عزیز خواستی می تونم کمکت کنم

موفق باشید

دوست عزیز ساخته شده بود ولی فعال نبودن به محض اینکه هر کدوم فعال میشد وی پی اس قاط میزد و هنگ میکرد .در ضمن توی هایپر ویام با وجود 3 تا وی پی اس همون 4 گیگ نمایش داده میشه
در ضمن شما موضع اول تاپیک بخونید من سوال کردم رم واقعی سرور با چه دستوری میشه متوجه شد
اول این شما بگید تا چک بشه تا بعد مابقی داستان اول رم واقعای طبق دستورمشخص بشه صرف نظر از سیستم عامل و برنامه نصب شده

persianwhois
November 11th, 2009, 10:02
دوست عزیز
همانطور که من اول پرسیدم من کاربر مبتدی
میخوام بدونم با چه دستوری میشه مقدار واقعی رم فهمید در محیط اس اس اچ میتونید به من بگید

نکته بعدی اگر مشکل نرم افزاری هستش شما این xen نصب کردین و مشکل از سمت شماست

درضمن مشکل نرمافزاری هم اگرباشه با دستور یکه دوستان گفتند رم سخت افزاری نمایش داده میشود
و ربطی به نرم افزار نداره

نکته مهم دوست عزیز ممکنه سخت افزار سرور مشکل داره

یعنی واقعا کسی توی این فورم نمیدونه با چه دستوری میشه رم واقعی سیستم را متوجه شده که این اقا قانع بشه

عزیز من، چرا اینقدر بیراهه میرید؟
دستور نشان دادن Ram در لینوکس free -m و موارد دیگری است که در همین تاپیک پرسیدید.

اما در Xen چون منابع از مقادیر واقعی سرور کم می شود و الآن آنها را به Vps اختصاص دادید مقدار Ram سرور شما را کمتر نشان می دهد.

شما همین موضوع را ملاک عمل قرار دادید و میگید سرور شما با Ram درخواستی تحویل نشده است.

همگی دوستانی که با Xen کار کردند همگی این موضوع را تائید می کنند.

منتها شما منطق خودتون را دارید و بازهم سر حرف اول هستید!

IFACO.Net
November 11th, 2009, 11:06
دوست عزیز ساخته شده بود ولی فعال نبودن به محض اینکه هر کدوم فعال میشد وی پی اس قاط میزد و هنگ میکرد .در ضمن توی هایپر ویام با وجود 3 تا وی پی اس همون 4 گیگ نمایش داده میشه
در ضمن شما موضع اول تاپیک بخونید من سوال کردم رم واقعی سرور با چه دستوری میشه متوجه شد
اول این شما بگید تا چک بشه تا بعد مابقی داستان اول رم واقعای طبق دستورمشخص بشه صرف نظر از سیستم عامل و برنامه نصب شده

سلام

لطفا دستور زیر رو در SSH سرورتون بزنید و نتیجه رو اینجا بذارید :

getconf LONG_BIT

Roka
November 11th, 2009, 14:12
جناب roka، اجازه بدهید افرادی که با xen کار کردند اظهار نظر کنند.

دیدید که pishtazweb با xen کار کرده و حرف من را تائید می کند.

بحث فنی است و شما هم اگر بخواهید با حدس و گمان چیزی را بیان کنید فرقی با ایشون که سر بسته و بدون علم صحبت می کند ندارید.
جناب یار محمدی
من با زن کار نکردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و مشکلی که الان هست

اولاً اول کار کسی اسم از شما نبرد
دوماً کی گفت که مقصر شما هستید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

این مشکل سخت افزاری هست و اگر هم مشکلی باشه از طرف دیتاسنتر هست و شما فقط یک رابط خرید بودید و این تنها کاری که میتونید بکنید اینه که به دیتاسنتر ایمیل بزنید تا مشکل رو چک کنند ولی متاسفانه دارید حاشیه بیخودی ایجاد میکنید ........... ( البته برای خودتون )

من از خیلی وقت پیش شما رو میشناسم و اگرم کسی بخواد روی اعتبار شما حرفی بزنه به شدت برخورد میکنم باهاش ، چون جزء قدیمی ترین ها هستید

ولی سر این قضیه دارید ......

یه مثال میزنم :
شما وقتی یک بطری 1.5 لیتری آب رو ، آبی که توش هست رو نوش میکنید ، بعد از اینکه نیم لیتر آب خوردید ، بطری همون هست ( 1.5 لیتری ) و فقط نیم لیتر آب ازش خالی شده (Free ram )
ولی اینجا خود بطری که باید 1.5 لیتری باشه ، یک لیتری هست !!!!!( total ram )
و شما دارید میگید چون آب بطری نوش شده بطری کوچیک شده

من که طبق هیچ استنباطی نمیتونم این حرف رو قبول کنم

و از نظر من به جای حرف هایی که نه به درد شما میخوره ، نه جناب new و نه کس دیگه ، یک ایمیل به پشتیبانی دیتاسنتر بزنید و دلیل این مشکل رو بپرسید !

و اگر هم مشکل نرم افزاری هست خب خیلی راحت ثابت کنید به ایشون و مشکل رو حل کنید تا ناراحتی پیش نیاد !

من که دلیلی نمیبینم این تاپیک بخواد ادامه داشته باشه یا کس دیگه اطلاعات سرور رو بگیره و .............

WebRang
November 11th, 2009, 18:47
سلام
یکم تجربه ها سر و کله زدن با مشکلاتم تو نت دارم زیاده ! ( هنوزم چیزی بلد نیستم)
اما
OpenVZ , xen , vmware رو استفاده کردم!
اطلاعاتمم بد نیست!

طرفداری هم از کسی نمی کنم!
اما اینو باید بدونین دوست عزیز
وقتی زن نصب کردی!
هر مقداری از رم یا هارد میدی به وی پی اس هات همون مقدار از سرور اصلی انگار کنده میشه!

این عکس ضمیمه رو دقت کنین!
8 گیگ رم داره سرور!
درست مدل سی پی یو هم مثل شماست : corei7 920 2.67
فقط دیتاسنترش فرق میکنه!
زن هم نصب شده!
از 8گیگ رم چند گیگ مونده؟؟؟؟!

پس به نظرم اشتباه میکنین!، بهتره دوباره چک کنید

goldstar
November 11th, 2009, 19:43
سلام
برای اطلاع از سخت افزار سرورتون از این دستور استفاده کنید:
dmidecode |more

اینقدر اینتر بزنین تا به بخش memory controller information برسین
بعد اسلاتها رو نشون میده هرکدوم چقدر رم داره. memory module information منظورمه

Domain
November 11th, 2009, 21:17
دوست عزیز اون مقدار ram که نشون میده، برای Dom-0 هست که خود سرور با کرنل xen داره ازش استفاده می کنه! و بقیه ram رو که vps ها یا Dom-U دارن ازش استفاده می کنن رو نشون نمیده!
شما دستور xm top رو بزن و عکسش رو بذار اینجا :113:

Sepahrad
November 11th, 2009, 22:11
نمیتونید از خود دیتاسنتر کمک بگیرید ؟ قضیه حل بشه ؟!

new
November 12th, 2009, 01:51
با تشکر از همه دوستان
مشکل حل شد و من همینجا از اقای یار محمدی معذرت خواهی میکنم البته به هیچ عنوان نه قصد خراب کردن کسی داشتم نه چیزدیگه همانطور که از اول تاپیک تا اخر تاپیک بببینید متوجه میشدکه شخصا نه اسم شخص خاصی بردم نه اسم شرکت نه حتی دیتا سنتر چون دوست داشتم که این قضیه دوستانه حل بشه که دیگه اقای یار احمدی خودشون امدن و گفتن که از ایشون گرفتم بقیه ماجرا

مشکل با زن این بوده که بعداز هر تغیر باید حتما سرور اصلی و مادر ریبوت بشه تا رم واقعی هم در اس اس اچ هم در هایپر وی ام نمایش داده بشه که حتی خود اقای یار محمدی هم این قضیه را اعلام نمیکردن و فقط میگفتن رم سرور درست هست و زن رم بر میدراه و همانطور یکه من ذکر میکردم در تاپیک بعداز حذف هم مقدار رم همون بود که اول نمایش میداد وایشون نمیگفت که باید حتما ریبوت بشه سرور مادر فقط میگفتن رم برمیداره زن که با توجه به دستوریکه دوستان میگفتن بعداز حذف وی پی اس هم رم همون مقدرا نمایش داده میشد که غلط انداز بود
و از طرفی وقتی کل رم اختصاص میداد به وی پی اس ها رم سرور اصلی کم میشد و باعث تاثیر روی وی پی اس ها میشد و سرور در اکثر مواقع بصورت هنگ بود

مدیر عزیز بخش هم لطفا این تاپیک را قفل کنند
با تشکر از همه دوستان

Sajad
November 12th, 2009, 14:35
موفق و پیروز باشید.
قفل شد.