PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مناسبترین لپ تاپ

Majikpc
May 20th, 2012, 12:04
سلام دوستان
من میخوام ی لپ تاپ بخرم و از اون جایی که ی سری مشخصات مد نظرمه میخواستم منو راهنمایی کنین

اول اینکه cpu خوبی داشته باشه

رم 3 گیگ ddr3

هارد حداقل 320

گارت گرافیک 1 گیگ آپ تو شار 2

و از همه مهتر اینکه بشه روش لینوکس نصب کنم!

قیمتشم حداکثر 1100000 تومن باشه

من خودم ی مدل (http://digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Inspiron-5110-Z&Type=UserReviews#Tab) پیدا کردم ممنون میشم ضمن معرفی ی لپ تاپ خوب نظرتونم در موردش بگین

milade
May 20th, 2012, 12:07
I3 2.4
4GB RAM
720GB HDD
1GB Graphic

دور و بر 1.200 تا 1.300 می افته .

agarb98
May 20th, 2012, 12:11
Asus X54HY

CPU : COREI5 2.3 ,3.0
Ram : 4GigDDr3
Hard : 500Gig
LED 15.4
ATI6470
Weight : 2.6KG
1100000T

hassanshaikhi
May 20th, 2012, 12:18
hp 4530s
i5 2430m
ati 6490
500/750 hdd
ram 4

Lenovo G570/G470
Core i3 2350M/Core i5 2450M
ati 6370
4gig ram
hdd 500

اون مدل دل با اینکه کانفیگ خوبی داره ولی از لحاظ کیفیت زیاد جالب نیست

PerDon
May 20th, 2012, 12:19
یک asus بگیر !

CPU : COREI3
Ram : 4GigDDr3
Hard : 500Gig
LED 14
ATI6470
900t

Majikpc
May 21st, 2012, 10:55
از همه ی دوستان بابت پاسخ ممنونم
میخواستم بپرسم بیشتر کدوم برند رو پیشنهاد میکنید
میخوام خوب کار کنه
نظر دوستان درباره ی لپ تاپ های فوجیستو چیه؟
کاراییه خوبی دارن؟
و این استفاده از اثر انگشت برای ران شدن که بعضی لپ تاپ ها دارن خوبه؟؟؟
در آینده درده سر نمیشه که مثلا خراب بشه و...

I3 2.4
4GB RAM
720GB HDD
1GB Graphic

دور و بر 1.200 تا 1.300 می افته .

ماله کدوم شرکته؟

seecurity
May 21st, 2012, 11:07
گارانتی برات مهمه ؟

Majikpc
May 21st, 2012, 11:21
گارانتی برات مهمه ؟

اگه داشته باشه که خیلی بهتره!

amirlord
May 21st, 2012, 18:57
سلام
از خرید 5110 به احتمال زیاد پشیمون میشید !
اگر زیاد به صفحه نمایش اهمیت نمیدید و کیفیت عادی نیاز دارید Asus گزینه خیلی خوبی هست مخصوصا سری K که بسیار با کیفیت و ارزان قیمت هستند .
لپ تاپ VAIO نیز با 4 گیگ رم تا حدود 1 و 400 خوبش گیر میاد .
فعلا Dell سری جدید نداده که قیمتش مناسب باشه . ولی در کل بهتره کمی صبر کنی که قیمت های بازار بیاد روی دلار 1600 تومنی !

m-mehdipoor
May 21st, 2012, 19:18
به نظر من به لحاظ برند ، دنبال VAIO نرید، خیلی پول برندشو داره می گیره ، واقعا هم چیز خاصی نداره، تو بعضی سری ها ، DVD-Rom اش هم مشکل داشته این اواخر.
ASUS و HP خوبن هر دو به نظرم، شاید ASUS کمی سر تر باشه ، ولی DELL که تو ایران میاد زیاد جالب نیست و به نظرم کلا سراغش نرید...
برای مقایسه ی قیمت ها و یه دید کلی سایت زیر رو ببینید
digikala.com
می تونید تماس تلفنی هم باهاشون داشته باشید، چون تنوع مدل زیادی دارن و انحصاری روی یه برند کار نمی کنن، دلیلی نداره از یه برند بیخود طرفداری کنن، با نماینده هاشون تو رشت هم که صحبت کردم به لحاظ اطلاعات تایید می شن، کلا خوب راهنمایی می کنند....

milade
May 21st, 2012, 20:00
ماله کدوم شرکته؟

شرمنده با تاخیر پاسخ رو ارسال میکنم .
شرکت asus

dertgtr
May 22nd, 2012, 12:28
سلام
از خرید 5110 به احتمال زیاد پشیمون میشید !
اگر زیاد به صفحه نمایش اهمیت نمیدید و کیفیت عادی نیاز دارید asus گزینه خیلی خوبی هست مخصوصا سری k که بسیار با کیفیت و ارزان قیمت هستند .
لپ تاپ vaio نیز با 4 گیگ رم تا حدود 1 و 400 خوبش گیر میاد .
فعلا dell سری جدید نداده که قیمتش مناسب باشه . ولی در کل بهتره کمی صبر کنی که قیمت های بازار بیاد روی دلار 1600 تومنی !

من هم سری k ایسوس رو پیشنهاد می کنم خودم k53sv ایسوس دارم راضی هستم با 2 سال گرارانتی از شرکت الماس ایران . بالای 6 الی 7 ماهه دارم تو این مدت خیلی عالی بوده . کیفیت صفحه نمایشش به نظر من عالی هست شاید هم من کیفیت بهتر از این ندیده باشم ولی شفاف / با کیفیت رنگ عالی

iNicz.Com
May 22nd, 2012, 13:24
فعلا کیفیت Asus , hp از همه بهتره . البته sony جایی خود دارد

Majikpc
May 22nd, 2012, 15:57
از پاسخ دوستان ممنونم

در حقیقت من الان نمیخوام لپ تاپ بگیرم حول و حوش ی ماه دیگه (به قول دوستمون دلار بیاد پایین) میخام بگیرم ولی دارم تحقیق میکنم ببینم کدوم برند و کدوم مدل بهتره!

فقط دوستان اگه لطف کنید و نظرتون رو درباره برند فوجیتسو هم بگید ممنون میشم ساخته آلمانه قیمتاشم نسبتا خوبه!

و اینکه hp و asus از نظر نصب لینوکس مشکلی ندارن؟؟

hassanshaikhi
May 22nd, 2012, 19:10
از پاسخ دوستان ممنونم

در حقیقت من الان نمیخوام لپ تاپ بگیرم حول و حوش ی ماه دیگه (به قول دوستمون دلار بیاد پایین) میخام بگیرم ولی دارم تحقیق میکنم ببینم کدوم برند و کدوم مدل بهتره!

فقط دوستان اگه لطف کنید و نظرتون رو درباره برند فوجیتسو هم بگید ممنون میشم ساخته آلمانه قیمتاشم نسبتا خوبه!

و اینکه hp و asus از نظر نصب لینوکس مشکلی ندارن؟؟
قطعات اصلی لپتاپ ها cpu vga hard ram chipset همه یکی هستند (مارک رم یا هارد ممکنه فرق داشته باشه) واسه همین ربطی به مارک خاصی نداره که بگید به فرض روی hp نصب میشه اما رو Asus نصب نمیشه. رو کامپیوتر با سی پی یو سلرون رم 256 هم میتونی لینوکش نصب کنی چه برسه به سی پی یو های core i7 i5 i3
فقط اگه بخای لینوکس و ویندوز کنار هم نصب داشته باشی باید واسه نصب لینوکس با دقت نصب کنی چون پارتیشنش فرق داره مثل 7 سال پیش من نزنی کل هاردت به فنا بره

Majikpc
May 23rd, 2012, 15:39
قطعات اصلی لپتاپ ها cpu vga hard ram chipset همه یکی هستند (مارک رم یا هارد ممکنه فرق داشته باشه) واسه همین ربطی به مارک خاصی نداره که بگید به فرض روی hp نصب میشه اما رو Asus نصب نمیشه. رو کامپیوتر با سی پی یو سلرون رم 256 هم میتونی لینوکش نصب کنی چه برسه به سی پی یو های core i7 i5 i3
فقط اگه بخای لینوکس و ویندوز کنار هم نصب داشته باشی باید واسه نصب لینوکس با دقت نصب کنی چون پارتیشنش فرق داره مثل 7 سال پیش من نزنی کل هاردت به فنا بره

با تشکر از شما

در جواب این حرفتون که گفتید لینوکس نصب میشه من الان cpu ati دارم ولی لینوکس روش نصب نمیشه واسه خیلیا هم نصب کردم ولی واسه خودم نتونستم مثل اینکه مشکل از سخت افزار سیستمم هست!!!

دوستان پس الان asus رو پیشنهاد میکنن دیگه؟

hassanshaikhi
May 23rd, 2012, 18:15
با تشکر از شمادر جواب این حرفتون که گفتید لینوکس نصب میشه من الان cpu ati دارم ولی لینوکس روش نصب نمیشه واسه خیلیا هم نصب کردم ولی واسه خودم نتونستم مثل اینکه مشکل از سخت افزار سیستمم هست!!!دوستان پس الان asus رو پیشنهاد میکنن دیگه؟نصب نشدن ممکنه به خاطر دلایل زیادی باشه مثلا یکی از دوستام هر کاری میکرد بعد نصب لینوکس براش بالا نمیومد که با عوض کردن نسخه لینوکس براش درست شد.منظورتون از سی پی یو ati چی هست؟ ati شرکت سازنده gpu هست که چند سالی هست توسط Amd خریداری شده و گرافیک هایی که ساخته میشه دیگه به اسم amd تولید میشه.

M-Soltani.ir
May 23rd, 2012, 18:23
سلام
برند پیشنهادی من Acer هست ، قیمت مناسب و کیفیت قطعات خوب و خرابی کم...
این Acer Aspire 5750G-H - لپ تاپ ایسر اسپایر 5750 (http://www.digikala.com/default.aspx?Products=Notebook&Product=Notebook-Acer-Aspire-5750G-H)
قیمت مناسب تر Acer Aspire 5750G-I - لپ تاپ ایسر اسپایر 5750 (http://www.digikala.com/default.aspx?Products=Notebook&Product=Notebook-Acer-Aspire-5750G-I)

Majikpc
May 24th, 2012, 13:00
نصب نشدن ممکنه به خاطر دلایل زیادی باشه مثلا یکی از دوستام هر کاری میکرد بعد نصب لینوکس براش بالا نمیومد که با عوض کردن نسخه لینوکس براش درست شد.منظورتون از سی پی یو ati چی هست؟ ati شرکت سازنده gpu هست که چند سالی هست توسط Amd خریداری شده و گرافیک هایی که ساخته میشه دیگه به اسم amd تولید میشه.

شرمنده منظورم amd بود!!
نه من نسخه های متعددی رو امتحان کردم ولی موفق به نصبشون رو سیستمم نشدم در حالیکه همونارو رو سیستمهای دیگه تونستم نصب کنم!!

----------------------
Acer هم برند خوبیه من باهاش کار کردم از نظر نصب لینوکس مشکلی نداره؟