PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در جلسه "هم انديشي مديران تارنماهاي ارائه دهندگان خدمات ميزباني" چه گذشت؟

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 12:19
سلام دوستان
دیشب موضوعی مطرح شد (http://www.webhostingtalk.ir/f118/48309/)
و به دلیل خارج شدن بحث از موضوع اصلی، موضوع بسته شد.
دوستانی که به این جلسه و جلساتی که دیشب برگزار شد رفتن،
چه گذشت در این جلسات؟

با تشکر از دوستان

shivahost
May 14th, 2012, 12:29
ظاهرا شورای عالی فضای مجازی می خواد تصمیم گیری هایی در رابطه با مدیریت اینترنت بکنه که یکیش انتقال کلیه هاست ها به ایران می باشد و موضوع کلی بحث دیشب درباره امکان و چگونگی انجام آن بود و موافقین و مخالفین دلایل خودشون را ابراز کردند.

SaMaN0861
May 14th, 2012, 12:31
ظاهرا شورای عالی فضای مجازی می خواد تصمیم گیری هایی در رابطه با مدیریت اینترنت بکنه که یکیش انتقال کلیه هاست ها به ایران می باشد و موضوع کلی بحث دیشب درباره امکان و چگونگی انجام آن بود و موافقین و مخالفین دلایل خودشون را ابراز کردند.
همش حرفه !!! چهارصد بار میخواستم کل هاست ها رو بیارن ایران !!! مگه میشه ؟؟؟!! فیلم هندی زیاد نگاه کردن بابا دلشون خوشه :65:

shivahost
May 14th, 2012, 12:37
خوبیش اینه که مسئولان این شورا مثل رئیس جمهور و .... قصد دارن حرف ما را بدون واسطه بشنوند و بقول آقای مومنی نسب که دیشب رئیس جلسه بود خواندن گزارش های گل و بلبل مخابرات و دیگر نهادها که همش می گن همه چی عالیه، ما چقدر خوشبختیم..... فایده نداره....

---------- Post added at 12:37 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

وقتی خوب فکر کردم دیدم انتقال این سیستم به داخل برابر میشه با نابودی ما.... چرا که در نهایت همه ما باید بریم زیر مجموعه مخابرات یا 4-5 ما غول مثل تبیان و پارس آنلاین و .... که دیتا سنتر هستند مطمئنا بعد از مدتی که قضیه جا افتاد مشتری های ما هم میرن مستقیم با اونها طرف میشن..... مخصوصا که مخابرات و دولت در کشور ما بستر ساز نیستند بلکه رقیب و تاجر هستند.

SaMaN0861
May 14th, 2012, 12:42
وقتی خوب فکر کردم دیدم انتقال این سیستم به داخل برابر میشه با نابودی ما.... چرا که در نهایت همه ما باید بریم زیر مجموعه مخابرات یا 4-5 ما غول مثل تبیان و پارس آنلاین و .... که دیتا سنتر هستند مطمئنا بعد از مدتی که قضیه جا افتاد مشتری های ما هم میرن مستقیم با اونها طرف میشن..... مخصوصا که مخابرات و دولت در کشور ما بستر ساز نیستند بلکه رقیب و تاجر هستند.

خدا رفتگانت رو بیامرزه ماه هم همینو میگیم !! اینا میخوان سرور ها و هاستینگ ها کلا ایرانی بشه اون هم تازه دولتی ؟! دیدن سودش خوبه دیگه میخوان بیان توش مثل adsl که همرو بدبخت کردن !!! ولی دیتاسنتر بچه بازی نیست دیتاسنتر های خارجی از چندین کشور با حجم بسیار بابا دارن اینترنت میگیرن ولی ایران همچین کاریو نمیتونه بکنه چون هنوز تحریمه !!! از کجاش میخواد بیاره ؟؟؟ حتما میخواد از امارات بگیره نه ؟؟؟؟؟ :65:

shivahost
May 14th, 2012, 12:48
خیلی اسکریپت ها و نرم افزار ها برای مدیریت سایت مثل cpanel خودمون هست که با انتقال به ایران دیگه از دسترسمون خارج میشن! با تحریم های روزافزون خیلی ها که الان هم مشکل ندارند مشکل دار خواهند شد و باید فکری به حال این ها بشه که دیشب به ذهنم نرسید که در جلسه مطرح کنم.... امیدوارم در جلسات بعدی مطرح بشه...

---------- Post added at 12:46 PM ---------- Previous post was at 12:43 PM ----------

دیتاسنتر بچه بازی نیست دیتاسنتر های خارجی از چندین کشور با حجم بسیار بابا دارن اینترنت میگیرن ولی ایران همچین کاریو نمیتونه بکنه چون هنوز تحریمه !!! از کجاش میخواد بیاره ؟؟؟ حتما میخواد از امارات بگیره نه ؟؟؟؟؟ :65:

خب قضیه اینه که وقتی هاست ها بیاد داخل مصرف اینترنت و درگاه بین المللی میاد پایین و اکثر دیتا از پهنای باند داخلی یا اینترانت یا اینترنت ملی استفاده می کنه. که این هم برای مخابرات سود خواهد داشت چرا که به شرکت ها پهنای باند اینترنت می فروشه اما در اصل اینترانت میده و درصد کمی برای بازدید کننده های خارجی از اینترنت بین المللی استفاده می کنه.

---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:46 PM ----------

خدا رفتگانت رو بیامرزه ماه هم همینو میگیم !! اینا میخوان سرور ها و هاستینگ ها کلا ایرانی بشه اون هم تازه دولتی ؟! دیدن سودش خوبه دیگه میخوان بیان توش مثل adsl که همرو بدبخت کردن

سود به کنار، امنیت ملی اصل قضیه است. برای اینکه بتوانند به راحتی و با مشکل کمتر هر لحظه که نیاز باشه اینترنت بین المللی را قطع کنند نیاز به این کار هست.

SaMaN0861
May 14th, 2012, 12:56
سود به کنار، امنیت ملی اصل قضیه است. برای اینکه بتوانند به راحتی و با مشکل کمتر هر لحظه که نیاز باشه اینترنت بین المللی را قطع کنند نیاز به این کار هست.

با سلام؛

برای بحث امنیت باید بگم که ایران روزانه کلی از سایت هاش داره توسط عرب ها هک میشه روی خود هاست ایران !!! بعد امنیت ملی ؟؟ دو سوت ویروس میفرستن روی شبکه داخلی ایران اون وقت میخواد چی کار کنه ؟؟!! ماشاالله ایندر هم آمریکا و اسرائیل و اینا توی ایران جاسوس دارن که نگو دو سوت میاد ویروس رو میفرسته روی شبکه اینترانت !!! تا ایران بیاد جلشو بگیره کل شبکه رو منفجر میکنه !! نتیجه اینه که باید بگیم آقا بیخیال بشید بزارید ملت کار و کاسبی خودشونو داشته باشن اینقدر روی این مسئله مانور ندید ساماندهی کنید ولی اذیت نکنید !!! :65:

Best Regards :-*

shivahost
May 14th, 2012, 12:59
کاش این آقای مومنی که مسئول این جلسات شده و دیگر مسئولین یک id در این سایت بسازند. مخصوصا که اینجا می تونن حرف دوستان غیر تهرانی رو هم بشنوند. این هم پیشنهادی که در جلسه بعد بهتره مطرح بشه. وقتی می خواهند رابطه و تعامل برقرار کننده یک راهش هم اینه...

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 13:04
از دوستان دیگه، کسی در این جلسات شرکت نکرد؟

delta
May 14th, 2012, 13:09
از دوستان دیگه، کسی در این جلسات شرکت نکرد؟

خدا رو شکر من نرفتم.. /:) فردا هم یک جلسه دیگه یک جای دیگه داریم.... پنج شنبه هم بهشت زهرا داریم!!

shivahost
May 14th, 2012, 13:16
خدا رو شکر من نرفتم.. /:) فردا هم یک جلسه دیگه یک جای دیگه داریم.... پنج شنبه هم بهشت زهرا داریم!!

جلسه فردا همایشی هست احتمالا با بیش از 1000 نفر شرکت کننده برای کلیه افرادی که می دونند اینترنت چیه! اما جلسه دیروز تخصصی برای میزبانی وب بود و شاید 20 نفر بودیم که جای تاسفه. بهتره دوستان مثل من ساکت باشند اما شرکت کنند. اینکه مسئولین متوجه بشوند که به جز 4-5 شرکت غول دولتی و رانت دار و .... افراد مظلومی مثل ما بسیار زیاد هستند که نباید فدای سیاست گذاری ها بشوند. هرچه بیشتر برای شغل خود اهمیت قائل باشید بهتون بیشتر اهمیت می دهند.

MehrPC
May 14th, 2012, 13:19
شیوا هاست برای شما چه جوری دعوت نامه اومده بود ؟

SaMaN0861
May 14th, 2012, 13:20
جلسه فردا همایشی هست احتمالا با بیش از 1000 نفر شرکت کننده برای کلیه افرادی که می دونند اینترنت چیه! اما جلسه دیروز تخصصی برای میزبانی وب بود و شاید 20 نفر بودیم که جای تاسفه. بهتره دوستان مثل من ساکت باشند اما شرکت کنند. اینکه مسئولین متوجه بشوند که به جز 4-5 شرکت غول دولتی و رانت دار و .... افراد مظلومی مثل ما بسیار زیاد هستند که نباید فدای سیاست گذاری ها بشوند. هرچه بیشتر برای شغل خود اهمیت قائل باشید بهتون بیشتر اهمیت می دهند.

والا من هم شرکت هم ثبت کردیم ولی دعوت نکردن !! فردا ساعت 17 دوباره sms آمده واسه همین همایشه !!

shivahost
May 14th, 2012, 13:23
شیوا هاست برای شما چه جوری دعوت نامه اومده بود ؟

از طریق sms و ایمیل.

البته این سوال آنجا مطرح شد که معیار انتخابشون چی بوده و در جواب گفتند معیار خاصی نبوده. گفتند خیلی ها که در ساماندهی ثبت کردند یا در پیوندها ثبت شدند یا دوستان معرفی کردند....

قزوین هاست
May 14th, 2012, 13:27
به زور میخوان کارمون رو بگیرند؛به قول دوستمون الان ای دی اس ال مخابرات دارن میدن؛بقیه ای اس پی ها دارند پرنده میپرونن؛مثل ما که تو شرکت کفتر بازی میکنیم؛حالا الان سودی از اینترنت نداریم؛حالا هم که میخوان هاست ایران بیارن؛ما رو هم از نون خوردن میندازن؛کسی هم نمی تونه بگه کشورای دیگه نیستن جو روانی میسازن این خود شمایید که جو سازی منفی میکنید؛فرض بر این میذاریم کشور بیگانه جو بد ساختن شما چرا جو اضافه میکنی؛به قول ضرب المثل میگه خودشون سرشون رو مثل کبک کردن زیر برف فک میکنن...
ما هم دعوت بودیم ولی متأسفانه نشد بیام

samansystems
May 14th, 2012, 13:41
چرا دوستان فقط نکات منفی رو نگاه ميکنن ؟
فکر کرديد ماهانه چقدر پول کشور داره صرف خريد پهنای باند از همين امارات ميشه که با ملی شدن اينترنت خيلی از ترافيکی که الکی به بيرون از ايران هدايت ميشد تو خود کشور مصرف ميشه.
برای ملی شدن اينترنت اصلا نياز به خريد پهنای باند از خارج نيست. تازه خيلی از پهنای باندی هم که الان از خارج ميخريم خالی ميمونه.
اينکه هر چند وقت يک شايعه درست ميشه که با ملی شدن دسترسی ما به خارج از کشور قطع ميشه هم همش يک حرف هستش. اين شايعه ها رو درست ميکنن (دوستانی که سودی از خريد پهنای باند ميبرن) تا همه از اينترنت ملی بترسن.

اين موضوع که ميگيد ميخوان شما رو حذف کنن اصلا درست نيست. اتفاقا اگر ديدتون به قضيه در دراز مدت باشه خيلی هم به نفعتون هستش. همين الان هم شما سرورهاتون رو از ديتاسنتر ها اجاره ميکنيد. هر کس بخواد ميتونه بره با ديتاسنتر طرف قرار داد شما طرف بشه. تازه مگه فقط خريد هستش ؟ پس بحث پشتيبانی چی ميشه؟ اصل قضيه مشتری مداری پشتيبانی هستش.

به هر حال اينترنت بايد خيلی قبل تر از اينا ملی ميشد و اينشالا خيلی زودتر ملی بشه نه اينکه شرکت هایی که اين وسط دارن سود ميبرن کار رو عقب بندازن.
شما فکر کنيد اگر سرور سايت های دانلود ايرانی بياد تو ايران چقدر پهنای باند خروجی کشور کمتر ميشه و سرعت هم بالاتر ميره.

shivahost
May 14th, 2012, 13:43
هاست خوب و قوی می تونه برای کشور درآمد ایجا کنه. می تونیم صادرات هاست داشته باشیم. خیلی از ما الان مشتریانی داریم که خارجی هستند یا ایرانیان خارج از کشور هستند و سایتشون هم اصلا فارسی نیست. البته اگر روی سرور ایرانی بیاییم بخاطر مشکلاتی که دارد مثل پهنای باند کم و گران و ... این مشتری ها را هم از دست می دهیم.

samansystems
May 14th, 2012, 13:52
مشتری به داخل يا خارج اوردن چيزی نيست که بخواد با زور تعيين بشه. برای اينکار بايد برسی انجام بشه. شما هم اصلا لازم نيست مشتری های بيرون از ايران که ترافيک غير ايرانی دارند رو به ايران بياريد.
يک مثال ميزنم برای دوستان. ما تو شرکت 5 6 تا سرور تو ايران داريم يک سرور خارج از ايران و المان.
هر سايتی که ترافيک ايرانی داره در ايران ميزبانی ميشه و هر سايتی که ترافيک غير ايرانی داره خارج از ايران.
برای بعضی سايت ها مثل زرين پال هم 2 تا ميرور تعريف شده يکی ايران و يکی خارج از ايران.

برای بحث هاستينگ هم همينطور هستش. تو مرحله اول بايد سايت هایی که ترافيک ايرانی دارند رو حتما تو ايران ميزبانی کنيم. اصلا دليلی برای هدر دادن پهنای باند و سود رسوندن به آدم های اضافه وجود نداره.
تو مرحله دوم اگر کيفيت قابل قبول و قابل رقابت بود چرا که نه سايت هایی که ترافيک خارج از ايران دارند رو هم ميتونيم تو ايران ميزبانی کنيم. (البته اين مال الانا نيست فعلا همون مرحله 1 اجرا بشه خوبه.)

همه کشور های دنيا هم همين کار رو کردند. الانم که ايران ميخواد اينکار رو بکنه خيلی خيلی خيلی دير شده.
شما خودتون حساب کنيد ماهی چندين هزار دلار داريد ميفرستيد خارج از ايران برای اجاره سرور.
چندين هزار دلار هم صرف خريد پهنای باند ميشه.

فکر کنيد اگر اين پول داخل کشور صرف بشه ما چه زير ساخت قوی ای خواهيم داشت.

azaronline
May 14th, 2012, 13:54
چاره این کار این هست که آنقدر امنیت کاری در ایران بالا باشه و آنقدر کیفیت سرویس ایرانی بالا باشه که من جذب بشم سرمایه و وقتم رو در دیتا سنتر های ایرانی هزینه کنم
با اجبار که ما میخواهیم هزینه پهنای باند به فلان کشور ندیم و... ملی کنیم به هیچ وجه به نتیجه نخواهد رسید وتجارت یک عمل رقابتی هست نه دستوری موقعی که تونستیم با دیتا سنتر های سطح چندم اروپایی و آمریکا رقابت کنیم اون موقع حرف های این آقایان کمی ارزش فکر کردن داره و...

shivahost
May 14th, 2012, 13:54
چرا دوستان فقط نکات منفی رو نگاه ميکنن ؟
فکر کرديد ماهانه چقدر پول کشور داره صرف خريد پهنای باند از همين امارات ميشه که با ملی شدن اينترنت خيلی از ترافيکی که الکی به بيرون از ايران هدايت ميشد تو خود کشور مصرف ميشه.
برای ملی شدن اينترنت اصلا نياز به خريد پهنای باند از خارج نيست. تازه خيلی از پهنای باندی هم که الان از خارج ميخريم خالی ميمونه.
اينکه هر چند وقت يک شايعه درست ميشه که با ملی شدن دسترسی ما به خارج از کشور قطع ميشه هم همش يک حرف هستش. اين شايعه ها رو درست ميکنن (دوستانی که سودی از خريد پهنای باند ميبرن) تا همه از اينترنت ملی بترسن.

اين موضوع که ميگيد ميخوان شما رو حذف کنن اصلا درست نيست. اتفاقا اگر ديدتون به قضيه در دراز مدت باشه خيلی هم به نفعتون هستش. همين الان هم شما سرورهاتون رو از ديتاسنتر ها اجاره ميکنيد. هر کس بخواد ميتونه بره با ديتاسنتر طرف قرار داد شما طرف بشه. تازه مگه فقط خريد هستش ؟ پس بحث پشتيبانی چی ميشه؟ اصل قضيه مشتری مداری پشتيبانی هستش.

به هر حال اينترنت بايد خيلی قبل تر از اينا ملی ميشد و اينشالا خيلی زودتر ملی بشه نه اينکه شرکت هایی که اين وسط دارن سود ميبرن کار رو عقب بندازن.
شما فکر کنيد اگر سرور سايت های دانلود ايرانی بياد تو ايران چقدر پهنای باند خروجی کشور کمتر ميشه و سرعت هم بالاتر ميره.

اول اینکه دسترسی به خارج قطع نمیشه اما امکان قطع آن در مواقع ضرور راحت تر و بدون دردسر تر میشه.

دوم اینکه شما به قضیه انحصار طلبی در ایران اعتقاد ندارید. الان ما وابسته به دیتا مثلا سنتر پارس آنلاین نیستیم. اما اگر بشویم زمین زدن ما براشون کاری نداره؟ خیلی راحت سرور ما رو با اختلال مواجه می کنند و خودشون رو تبلیغ می کنند و مشتری های ما را می گیرند. میشوند 4 - 5 تا دیتاسنتر بزرگ دولتی یا رانت دار و مجوز هم فقط به خانواده شهدا و جانبازانی که رانت دارند و ... می دهند و آنها هم میلیاردی میفروشند به دیگر پولدار ها....

الان ببینید isp های Adsl به چه روزی افتادند.....

الان ببینید شرکت های voip با آمدن 020 , 040 به چه روزی افتادند....

چون دولت و مخابرات ما و شرکت های خصوصی وابسته به آنها یک تاجر و رقیب هستند اجازه نفس کشیدن به ما را نخواهند داد و نهایتا ما باید ریسلر و خدمتکار آنها بشویم... البته من فعلا که خیلی کوچکتر از این حرف ها هستم اما آرزوهایم را روی هوا دارم می بینم....

salar74_a
May 14th, 2012, 13:55
این کار مثل وصل کردن دریای خزر به خلیج فارس هست

samansystems
May 14th, 2012, 13:58
اول اینکه دسترسی به خارج قطع نمیشه اما امکان قطع آن در مواقع ضرور راحت تر و بدون دردسر تر میشه.

دوم اینکه شما به قضیه انحصار طلبی در ایران اعتقاد ندارید. الان ما وابسته به دیتا مثلا سنتر پارس آنلاین نیستیم. اما اگر بشویم زمین زدن ما براشون کاری نداره؟ خیلی راحت سرور ما رو با اختلال مواجه می کنند و خودشون رو تبلیغ می کنند و مشتری های ما را می گیرند. میشوند 4 - 5 تا دیتاسنتر بزرگ دولتی یا رانت دار و مجوز هم فقط به خانواده شهدا و جانبازانی که رانت دارند و ... می دهند و آنها هم میلیاردی میفروشند به دیگر پولدار ها....

الان ببینید isp های Adsl به چه روزی افتادند.....

الان ببینید شرکت های voip با آمدن 020 , 040 به چه روزی افتادند....

چون دولت و مخابرات ما و شرکت های خصوصی وابسته به آنها یک تاجر و رقیب هستند اجازه نفس کشیدن به ما را نخواهند داد و نهایتا ما باید ریسلر و خدمتکار آنها بشویم... البته من فعلا که خیلی کوچکتر از این حرف ها هستم اما آرزوهایم را روی هوا دارم می بینم....

اين يک امر طبيعی هستش که هر کس سرمايه گذاری بيشتری کنه سود بيشتری هم ببره.
همين الان هم همينطور هستش. مگه سود شما با پارس ديتا يکی هستش ؟

mahosseini
May 14th, 2012, 14:02
جلسه خوبی بود و همونطور که از اسمش مشخص بود یک هم اندیشی بود .

هر تفکر در روز اول خام هست و همیشه ایده های خام توسط دیگران مورد تمسخر و انتقاد قرار گرفته .

جای خیلی از دوستان خالی بود .

امیدواریم به موازات پیشرفت و گسترش خدمات میزبانی این جلسات بیشتر بشه و البته به تبع اون نتایج مثبتی هم داشته داشته باشه .

shivahost
May 14th, 2012, 14:03
مشتری به داخل يا خارج اوردن چيزی نيست که بخواد با زور تعيين بشه. برای اينکار بايد برسی انجام بشه. شما هم اصلا لازم نيست مشتری های بيرون از ايران که ترافيک غير ايرانی دارند رو به ايران بياريد.
يک مثال ميزنم برای دوستان. ما تو شرکت 5 6 تا سرور تو ايران داريم يک سرور خارج از ايران و المان.
هر سايتی که ترافيک ايرانی داره در ايران ميزبانی ميشه و هر سايتی که ترافيک غير ايرانی داره خارج از ايران.
برای بعضی سايت ها مثل زرين پال هم 2 تا ميرور تعريف شده يکی ايران و يکی خارج از ايران.

برای بحث هاستينگ هم همينطور هستش. تو مرحله اول بايد سايت هایی که ترافيک ايرانی دارند رو حتما تو ايران ميزبانی کنيم. اصلا دليلی برای هدر دادن پهنای باند و سود رسوندن به آدم های اضافه وجود نداره.
تو مرحله دوم اگر کيفيت قابل قبول و قابل رقابت بود چرا که نه سايت هایی که ترافيک خارج از ايران دارند رو هم ميتونيم تو ايران ميزبانی کنيم. (البته اين مال الانا نيست فعلا همون مرحله 1 اجرا بشه خوبه.)

همه کشور های دنيا هم همين کار رو کردند. الانم که ايران ميخواد اينکار رو بکنه خيلی خيلی خيلی دير شده.
شما خودتون حساب کنيد ماهی چندين هزار دلار داريد ميفرستيد خارج از ايران برای اجاره سرور.
چندين هزار دلار هم صرف خريد پهنای باند ميشه.

فکر کنيد اگر اين پول داخل کشور صرف بشه ما چه زير ساخت قوی ای خواهيم داشت.

همه کشورهای دنیا خیلی کارهای دیگه هم کردند....

وقتی میزبانی سایت در ایران برای ما بی کیفیت تر و گرانتر از خارج آن است چرا تن به آن بدهیم؟

وقتی قیمت پهنای باند در ایران چندین برابر خارج است چرا باید بیاییم داخل؟

وقتی من کلا یک سرور دارم که برای 200 سایت استفاده میشه و هم خارجی روش هست هم ایرانی چرا باید مجبور بشم هزینه یک سرور دیگر را هم بدهم؟

هاستینگ در تمام دنیا یک تجارت بین المللی است و کلیه هاست های برتر دنیا مثل 1and1 - bluehost - hostgator و ... روی مشتری هایی خارج از کشور خودشون حساب می کنند و تجارتشون را در دنیا گسترش می دهند. اما نه تنها دنیا داره ما رو تحریم می کنه ما خودمون هم دارم خودمون رو تحریم می کنیم.

نهایتا: به کره شمالی خوش آمدید.... به زودی....

azaronline
May 14th, 2012, 14:04

دوست من بحث سر مقدار سرمایه نیست بحث این هست که ما بیایم و تجارت رو دستوری کنیم و همچنین امکاناتی برای بعضی ها قرار بدیم و بعضی دیگه این امکانت رو نداشته باشند . تجارت وقتی رونق خواهد گرفت که هر کسی هر سرویسی خواست بده و تایین کننده کیفیت سرویس باشه

shivahost
May 14th, 2012, 14:04

مسئله سرمایه گذاری نیست. مسئله رانتی هست که پارس دیتا داره!

رانت در گرفتن وام های میلیاردی برای سرمایه گذاری....

رانت در گرفتن مشتری های خاص دولتی آن هم با قیمت های گزاف برای سرویس های بی کیفیت....

samansystems
May 14th, 2012, 14:08
همه کشورهای دنیا خیلی کارهای دیگه هم کردند....

وقتی میزبانی سایت در ایران برای ما بی کیفیت تر و گرانتر از خارج آن است چرا تن به آن بدهیم؟

وقتی قیمت پهنای باند در ایران چندین برابر خارج است چرا باید بیاییم داخل؟

خوب هدف از ملی شدن اينترنت هم همين هستش. هدف اين هستش که پهنای باند داخلی خيلی پايين تر از پهنای باند خارجی بشه.

وقتی من کلا یک سرور دارم که برای 200 سایت استفاده میشه و هم خارجی روش هست هم ایرانی چرا باید مجبور بشم هزینه یک سرور دیگر را هم بدهم؟

اين حرف شما از يک آدم فعال تو اين عرصه خيلی بعيد هستش :دی
قطعا شما اگر مجبور شدی 2 تا سرور هم بزاريد هزينه شما لازم نيست 2 برابر بشه. چون تعداد سايت های روی هر سرور شما نصف شده و مثلا 2 تا سرور داريد که رو هر کدوم 100 تا سايت ميزبانی ميشن.
در اين صورت ميتونيد برای هر سرور از سخت افزار پايين تری استفاده کنيد و هزينه رو پايين تر بياريد. کلا اين حرف شما از شمايی که واقف هستيد به اين مسائل بعيد هستش.

faranetwork
May 14th, 2012, 14:13
ما هم رفته بودیم....کلی خندیدیم

---------- Post added at 02:13 PM ---------- Previous post was at 02:11 PM ----------

این کار مثل وصل کردن دریای خزر به خلیج فارس هست

دارن یک کاری تو همون مایه ها میکنن..یک دیتاسنتر دارن تو تبریز میزنن پهنای باند از ترکیه میاد

shivahost
May 14th, 2012, 14:16
الان من یک دوستی دارم که ارتباط خوب و رانتی با وزارت ورزش داره و با قیمت های بسیار بالا سایت های مربوطه مثل مجموعه ورزشی آزادی و باشگاه انقلاب و .... را طراحی و میزبانی می کنه...

همشون هم یک cms هست که خیلی هم زشت و بی کیفیت و ناقص...

پس از 9 سال که برنامه 90 سایت ورزشگاه آزادی رو مسخره کرد تازه بهش فشار آوردن تکمیلش کنه...

شما نمی دونید این رانت برای مصرف بودجه های دولتی چه حالی میده...

خداییش طراحی سایت فورش هاستش رو ببینید: Welcome To Server Iran (http://www.serveriran.com/)

هاست 500 مگ سالانه 310 هزار تومان....

شما می تونی همچین پولی از کسی بگیری؟

---------- Post added at 02:16 PM ---------- Previous post was at 02:15 PM ----------

اين حرف شما از يک آدم فعال تو اين عرصه خيلی بعيد هستش :دی
قطعا شما اگر مجبور شدی 2 تا سرور هم بزاريد هزينه شما لازم نيست 2 برابر بشه. چون تعداد سايت های روی هر سرور شما نصف شده و مثلا 2 تا سرور داريد که رو هر کدوم 100 تا سايت ميزبانی ميشن.
در اين صورت ميتونيد برای هر سرور از سخت افزار پايين تری استفاده کنيد و هزينه رو پايين تر بياريد. کلا اين حرف شما از شمايی که واقف هستيد به اين مسائل بعيد هستش.

از شما هم بعیده که هزینه این کار را فقط سخت افزار سرور می بینید!

samansystems
May 14th, 2012, 14:17
مسئله سرمایه گذاری نیست. مسئله رانتی هست که پارس دیتا داره!

رانت در گرفتن وام های میلیاردی برای سرمایه گذاری....

رانت در گرفتن مشتری های خاص دولتی آن هم با قیمت های گزاف برای سرویس های بی کیفیت....

منم موافق رانت نيستم. اما شما اين رو در نظر بگيريد که اونها هم روز اول که اين رانت رو نداشتن. يک سرمايه گذاری ای کردن يک خودی نشون دادن که تونستن اين وام ها رو بگيرند و اين مشتری ها رو بدست بيارند.
هيچ سازمان دولتی ای ديوانه نيست بياد ميزبانی سايتش رو بده به شخصی که حتی يک دفتر دستک برای خودش نداره. خوب اون شرکت دولتی هم برسی ميکنه ميبينه شرايط فلان شرکت بهتر هستش و ميره با اون قرار داد ميبنده.

البته اين رو هم بگم من خودم کلا مخالف رانت هستم و در جلسه اول که مسئولين سايت های کاربر محور (آقای شيرازی، چنگيزی، شکوری، شليله، بوترابی، اميری، فخری، مرئی، براتی، يوسفی و ...) بودن يکی از مواردی که در نهايت به عنوان درخواست اون جلسه مطرح شد: عدم فعاليت سازمانهای دولتی و نيمه دولتی در فعاليت های موازی بود.

در پايان همه اين جلسات يکسری موارد به تاييد حاضرين ميرسه که قطعا ديروز هم رسيده.

azaronline
May 14th, 2012, 14:17
امکان اینکه که کل سرور های هاست ها بیاد داخل ایران تقریبا وجود نداره حالا سرور هایی که برای سرور مجازی استفاده میشه به کنار و هزینه پهنای باد و چگونگی تامین اون هم به کنار
مسئله سرمایه گزاری اولیه این همه سرور و راه اندازی آنها در ایران هست
اگر هم این سرمایه گذاری انجام بشه از طرف تعداد اندک شرکت های بزرگ و شرکت های دولتی خواهد بود که در این شرایط کار برای شرکت های نسبتا کوچکتر بسیار سخت خواهد شد .

samansystems
May 14th, 2012, 14:18

شما بگيد هزينه هاتون چيا هستش من براتون توجيه اقتصادی ميارم که ضرر نکنيد.

azaronline
May 14th, 2012, 14:21

به نظر من اگر دلایل توافق خودتون رو با این طرح بفرمایید بهتر هست

shivahost
May 14th, 2012, 14:22
منم موافق رانت نيستم. اما شما اين رو در نظر بگيريد که اونها هم روز اول که اين رانت رو نداشتن. يک سرمايه گذاری ای کردن يک خودی نشون دادن که تونستن اين وام ها رو بگيرند و اين مشتری ها رو بدست بيارند.
هيچ سازمان دولتی ای ديوانه نيست بياد ميزبانی سايتش رو بده به شخصی که حتی يک دفتر دستک برای خودش نداره. خوب اون شرکت دولتی هم برسی ميکنه ميبينه شرايط فلان شرکت بهتر هستش و ميره با اون قرار داد ميبنده.

البته اين رو هم بگم من خودم کلا مخالف رانت هستم و در جلسه اول که مسئولين سايت های کاربر محور (آقای شيرازی، چنگيزی، شکوری، شليله، بوترابی، اميری، فخری، مرئی، براتی، يوسفی و ...) بودن يکی از مواردی که در نهايت به عنوان درخواست اون جلسه مطرح شد: عدم فعاليت سازمانهای دولتی و نيمه دولتی در فعاليت های موازی بود.

در پايان همه اين جلسات يکسری موارد به تاييد حاضرين ميرسه که قطعا ديروز هم رسيده.

شما ظاهرا در جریان چگونی شکل گیری این رانت ها نیستید. همه پسر و دختر و برادر و خواهر هستند و اگر دور بره میشن پسر خاله و پسر عمه و .... به من که چیزی نمی رسه، شما رو نمی دونم.

نمونه بارزش نمایندگی فروش اتومبیل لیفان از مدیران خودرو گرفتند برای پسرشون که لیسانس کشاورزی داره یکی از نزدیکان مدیر این شرکت و 2-3 سالی در کرمان خودرو کار کرده.... حالا خود مدیران خودرو چطور از کرمان خودرو شاخه و پر و بال گرفته الله اعلم...

samansystems
May 14th, 2012, 14:27

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

ما الان با اين طرح موافقت نکرديم. ما 2 سه سال هستش هر وقت به مومن نصب و همکاراش ميرسيم ميگيم توروخدا اينکار رو انجام بديد. هر چند مومن نصب در اين موضوع کاره ای نيستش. اما اين حرف بايد از يکجایی به گوش کسائی که کاره ای هستند برسه.
بهترين دليل هم همين پولایی هستش که هر ماه داره از کشور ميره بيرون.

pardishosting
May 14th, 2012, 14:28
جناب امیری به نظر یا خودتون رو به تغافل زدید ، یا شما هم از رانت بی بهره نیستید.

shivahost
May 14th, 2012, 14:28

هزینه کولو کردن سرور و مدیریت آن، نرم افزار های لایسنس دار نصب مثل cpanel و مجازی ساز ها و .... مواردی هستند که حداقل 2 برابر می شوند.

samansystems
May 14th, 2012, 14:30
امکان اینکه که کل سرور های هاست ها بیاد داخل ایران تقریبا وجود نداره حالا سرور هایی که برای سرور مجازی استفاده میشه به کنار و هزینه پهنای باد و چگونگی تامین اون هم به کنار
مسئله سرمایه گزاری اولیه این همه سرور و راه اندازی آنها در ایران هست
اگر هم این سرمایه گذاری انجام بشه از طرف تعداد اندک شرکت های بزرگ و شرکت های دولتی خواهد بود که در این شرایط کار برای شرکت های نسبتا کوچکتر بسیار سخت خواهد شد .

اين سرمايه گذاری برگشت پذير هستش.
اون پولایی که هر ماه داريم صرف خريد پهنای باند و اجاره سرور ميکنيم برگشت ناپذير.

مثل اين ميمونه يک خونه رو 200 مليون تومان بخريد.
يا ماهی 20 مليون بديد اجاره. شما خودت باشی و مثلا 200 مليون داشته باشی کدوم رو انتخاب ميکنی ؟

shivahost
May 14th, 2012, 14:33
اما مسئله مهمی که در کشور هست عدم اعتماد مردم به دولت و مسئولین است.

تجربه من میگه همه در ایران مجرم هستیم مگر خلاف آن را ثابت کنیم. این ها میان سایت رو می بندند و بعد ما باید برویم ثابت کنیم بی گناهیم. اینطور نیست که گناهکار بودن ما را ثابت کنند و بعد ببندند.

خب ما سایت داریم از یک شاعر که اصلا حاضر نیست سایتش در داخل باشه. الان مشکلی نداره! ولی میگه هر لحظه امکان اشکال ساختن براش هست! ما هم گفتیم از ما هم بخری فردا به ما گیر بدن با اینکه سرور خارجه باز هم باید قوانین رو اجرا کنیم. طرف هم رفت مستفیم از خارجی خرید!

samansystems
May 14th, 2012, 14:35
هزینه کولو کردن سرور و مدیریت آن، نرم افزار های لایسنس دار نصب مثل cpanel و مجازی ساز ها و .... مواردی هستند که حداقل 2 برابر می شوند.

همه اينهایی که شما ميگيد 2 برابر ميشه مجموعشون 50% هزينه سخت افزار هم نيست.
اينا همش راه حل داره. ميتونيد 2 تا وی پی اس بزاريد (چون فشار روی سرورهاتون کمتر شده) و هزينه ها رو کمتر از قبل هم کنيد. برای مثال لايسنس سی پنل برای سرور ماهی 40 دلار برای وی پی اس ماهی 15 دلار. دو تا وی پی اس ميشه ماهی 30 دلار.

کلا اينا با يک 2 2 تا 4 تای ساده حل ميشه.
بعد هم اينو در نظر بگيريد که با ملی شدن کلی هزينه پهنای باند مصرفی شما کمتر ميشه. در کل سود ميکنيد نگران نباشيد. اين حرف شما از نظر کسی که داره تو اين بازار فعاليت ميکنه قابل قبول نيست.

shivahost
May 14th, 2012, 14:37
اون پولایی که هر ماه داريم صرف خريد پهنای باند و اجاره سرور ميکنيم برگشت ناپذير.

يا ماهی 20 مليون بديد اجاره. شما خودت باشی و مثلا 200 مليون داشته باشی کدوم رو انتخاب ميکنی ؟

می دونید با تعامل مناسب با دنیا می تونیم هزینه پهنای باندی که الان از ترکیه یا امارات می خریم با حذف واسطه ها به قیمت بسیار پایینتر بخریم؟

حتما هم در مورد این واسطه های می دانید که باز افراد رانت داری هستند که در این کشور ها شرکت تاسیس کرده اند و برای خرج زندگی به پول زیاد نیاز دارند بیچاره ها. تاره برای اینکه به راحتی هم لو نرویم باید چند واسطه دست به دست بشه.

البته مخالفین بزرگ این مشئله ایران آمدن سرورها همین واسطه ها هستند که شاید زورشان برسه... ما که عددی نیستیم...

samansystems
May 14th, 2012, 14:39
جناب امیری به نظر یا خودتون رو به تغافل زدید ، یا شما هم از رانت بی بهره نیستید.

من عليزاده هستم از همکاران آقای اميری در مجموعه سامان سيستم.
نه سامان سيستم از رانتی برخوردار نبوده تا الان خدا رو شکر. سرمايه گذاری داخلی داشته اما بر اساس رانت نبوده.
شما خودتون اين پولایی که داره به بيرون از ايران ميره رو حساب کنيد. خودتون ميشيد طرفدار ملی شدن اينترنت.
البته اين رو بگم هيچ چيزی زوری قابل قبول نيست و نه مومن نسب نه مومن نسب ها ميتونن ما و شما رو زور کنند که سرور بياريم ايران. برادران موظفند هزينه ها رو بيارند پايين تا ما با عقل خودمون بيايم ايران.
من فقط دارم توجيه ميکنم که اينکار همين الان هم که بخواد انجام بشه دير شده و بايد زودتر از اينها انجام ميشد.

shivahost
May 14th, 2012, 14:40
همه اينهایی که شما ميگيد 2 برابر ميشه مجموعشون 50% هزينه سخت افزار هم نيست.
اينا همش راه حل داره. ميتونيد 2 تا وی پی اس بزاريد (چون فشار روی سرورهاتون کمتر شده) و هزينه ها رو کمتر از قبل هم کنيد. برای مثال لايسنس سی پنل برای سرور ماهی 40 دلار برای وی پی اس ماهی 15 دلار. دو تا وی پی اس ميشه ماهی 30 دلار.

کلا اينا با يک 2 2 تا 4 تای ساده حل ميشه.
بعد هم اينو در نظر بگيريد که با ملی شدن کلی هزينه پهنای باند مصرفی شما کمتر ميشه. در کل سود ميکنيد نگران نباشيد. اين حرف شما از نظر کسی که داره تو اين بازار فعاليت ميکنه قابل قبول نيست.

خب ما الان هم با vps داریم هزینه کم رو میدیم! این کلک ها رو ما ایرانی خوب بلدیم.

azaronline
May 14th, 2012, 14:40

?
دوست عزیز گفت یک حرف بسیار ساده تر از اجرای اون هست
بحث ما این هست که این بهترین فرصب برای دولت و شرکت های دولتی هست که همه بازر رو به دست خوشون بگیرن
در ضمن هزینه و ریسک سرمایه گزاری بسیار بالاتر هست در ایران
و همچنین هزینه پهنای باند و اجاره سرور یقینا بیشتر از سرور های خارجی خواهد بود که هست
شما خیلی سهل انگارانه دارید صحبت میکنید
و همچنین دوست عیز فقط در کار هاستینگ هزینه به خارج از کشور میره ؟
همین بنجل های چینی که 1000 و2000 و 3000 تومان الان مد شده نه تنها هزینه بسیاری برای واردتشون میشه بلکه بسیاری از شاغلین در بخش های مختلف رو بیکار کرده
بهتر هست به اینا رسیدگی بشه دوست من و خیلی چیزای دیکگه .... که شما و من و بقیه میدوننن ;)

pardishosting
May 14th, 2012, 14:41
من فکر نمی کنم کسی مخالف اوردن سایت به داخل ایران باشه که هیچ ، بلکه همه وب مستر ها از خداشون هم هست ، کسی تعصب شرکت خارجی رو نداره ، اگر مسئولین زیرساخت رو فراهم کنند نیاز به هیچ دستورالعملی نیست و ملت با سر می اند ایران ! اما مشکل ما اینه که مسئولین این توان رو ندارند و می خوان با دستور این کار رو انجام بدند .
کاری نداره - اعلام کنند از سال 92 هر سروری 10 مگ پورت اختصاصی اینترانت و 2 مگ پورت اینترنت داره (حداقل ترین حداقل) بعد نتیجه رو ببینید. اما مشکل اینه همین هم نمی تونند انجام بدند ، الان 8 سال داره از بحث اینترنت ملی و ... می گذره ، خدایی جز شعار از مسئولین و اضطراب از کاربر چیزی دیدیم ؟
این یک طرف قضیه ...

طرف دوم قضیه اینجاست که مخابرات می اد در جزیی ترین جاها مثل adsl و ... تجارت می کنه در حالی که در دنیا این جور جاها دست خصوصی هست ، شاتل با اون عظمت نمی تونه با مخابرات رقابت کنه ، بعد توقع دارید ما بتونیم با مخابرات رقابت کنیم ؟

shivahost
May 14th, 2012, 14:44
طرف دوم قضیه اینجاست که مخابرات می اد در جزیی ترین جاها مثل adsl و ... تجارت می کنه در حالی که در دنیا این جور جاها دست خصوصی هست ، شاتل با اون عظمت نمی تونه با مخابرات رقابت کنه ، بعد توقع دارید ما بتونیم با مخابرات رقابت کنیم ؟

دغدغه اصلی من همینه! به راحتی ما رو نابود می کنند و درصد بیکاری در کشور رو افزایش می دهند. هر کدام از ما داریم به 2-3 نفر هم نون می رسونیم.

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 14:50
چه قدر خوبه که؛
- هموطن من نرم افزاری برای مدیریت هاست طراحی کنه و لایسنسشو بفروشه
- هموطن من دیتاسنتر بسازه و بفروشه و صادرات داشته باشیم
- فکر نکنیم با بسته شدن اطرافمون، تشنه و گرسنه می مونیم به خاطر وابستگی مون
- تلاش کنیم تا به جای دلالی هاست، هاست بسازیم و کسب درآمد کنیم
- یاد بگیریم که بعضی ها چه جوری دستشون تو دهن خودشونه
- یاد بگیریم که چه جوری نذاریم هر کسی برامون تصمیم بگیره
- متوجه بشیم که سران هر کشور، خادمان ملتن

اینا خوبن، اما تلاش کردن برای این ها بهتره
اگر اون جوری که بعضی ها شایعه می کنن، اینترنت تبدیل به اینترانت بشه، خوبه! می دونین چرا؟
چون معلوم می شه کیا وابسته به خودشونن و کیا وابسته به کس دیگه ای،
کیا سازنده و کیا مصرف کننده.

http://www.upload.carsworld.ir/images/ft0e4jz8izedqc5urriq.jpg (http://www.upload.carsworld.ir/)

shivahost
May 14th, 2012, 14:53
چه قدر خوبه که؛

اگر اون جوری که بعضی ها شایعه می کنن، اینترنت تبدیل به اینترانت بشه، خوبه! می دونین چرا؟

چقدر خوبه هموطن من خون من رو بمکه ، نه اجنبی. هر چند اجنبی ها با ما دوست ترند. هاست 500 مگ رو بالاتر براتون گذاشتم 310 هزار تومان سالانه! اگر 10 تا مشتری با این قیمت برام بیاری همه کارم رو ظرف هفته آینده میارم ایران.

راستی نمونه خارجی با این قیمت داریم؟

pardishosting
May 14th, 2012, 14:55
بله اینها خوبه ... اما در عمل نه در شعار ...
یکی از موفقیت های کشور صنعت خودروسازی بود که کشته شدن مردم رو داریم می بینیم.

shivahost
May 14th, 2012, 14:56
بله اینها خوبه ... اما در عمل نه در شعار ...
یکی از موفقیت های کشور صنعت خودروسازی بود که کشته شدن مردم رو داریم می بینیم.

آخ گفتی! آخر نفهمیدیم سمند خودروی ملی شد! یا تیبا شد خودروی کاملا ملی! یک مینیاتور هم فکر کنم این وسط ها بود!

okey
May 14th, 2012, 14:58
من احساس می کنم دوستان مشکل بزرگشون باند و زیر ساخت های داخل کشور نیست ! بلکه فکر می کنم سرور ها بیاد داخل ایران کار و کاسبی 90% هاستینگ ها کاملا بخوابه !

shivahost
May 14th, 2012, 15:00
ولی جلسه دیروز باعث شد چشم من به جمال راکتور هسته ای دانشگاه تهران روشن بشه.

---------- Post added at 03:00 PM ---------- Previous post was at 02:58 PM ----------

من احساس می کنم دوستان مشکل بزرگشون باند و زیر ساخت های داخل کشور نیست ! بلکه فکر می کنم سرور ها بیاد داخل ایران کار و کاسبی 90% هاستینگ ها کاملا بخوابه !

مثل خیلی کارهای دیگه که خوابیده و یک قشر خاص در دست گرفتن!

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 15:01
آره
انسان هایی که فقط مصرف کننده هستن دارن می میرن!
اما انسان هایی که می سازن، زنده هستن.
مثلا اونایی که هاست می سازن، هیچ وقت گرسنه نمی شن
اما اونایی که هاست بقیه رو می فروشن و خودشون هاست ندارن و وابستن، چند وقت دیگه گرسنه می شن.

faranetwork
May 14th, 2012, 15:03
والا یک جلسه الکی این حرف ها رو نداره ها!!!!

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 15:04
لامپه یاد گرفته خودش باید دست به کار بشه،
اما ما ...
http://www.webhostingtalk.ir/f118/48376/index5.html#post444320

هنوز منتظریم برقو بهمون وصل کنن
تا وقتی وصل کنن، روشنیم،
وقتی قطع کنن، خاموشیم.
پس ببینیم چی کار می کنن تا بدونیم آینده مون چی می شه!

shivahost
May 14th, 2012, 15:07
آره
انسان هایی که فقط مصرف کننده هستن دارن می میرن!
اما انسان هایی که می سازن، زنده هستن.
مثلا اونایی که هاست می سازن، هیچ وقت گرسنه نمی شن
اما اونایی که هاست بقیه رو می فروشن و خودشون هاست ندارن و وابستن، چند وقت دیگه گرسنه می شن.

شما مشتری 500 مگ هاست 310 هزار تومانی برای ما بیار، هاست که سهله، سرور می سازیم. خوب هم سیر می شویم و نمی میریم.

---------- Post added at 03:07 PM ---------- Previous post was at 03:05 PM ----------

انقدر در این جلسه ها که از نظر ما الکی بوده تصمیم گیری های واقعی شده که گفتیم بیایم...

azaronline
May 14th, 2012, 15:07
اما ما ...

تا وقتی وصل کنن، روشنیم،
وقتی قطع کنن، خاموشیم.

شعار و واقعیت ؟
با هم فرق دارن دوست من

pardishosting
May 14th, 2012, 15:08
بحث بی نتیجه ... فقط جلسه بعد من رو هم خبر کنید تا ما هم بیاییم. ممنون می شم.

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 15:10
شعار و واقعیت ؟
با هم فرق دارن دوست من

بستگی به خودمون داره

shivahost
May 14th, 2012, 15:12
اما ما ...

تا وقتی وصل کنن، روشنیم،
وقتی قطع کنن، خاموشیم.

جواب خوبی دارم برات!

ما فارکس کار می کردیم بسیار هم فعال بودیم. خیلی هم مایل بودیم برای امنیت سرمایه ها و همچنین جلوگیری از خروج ارز کارگزار داخلی داشته باشیم. تنی چند از دوستان زحمت فراوان کشیدند و سرمایه گذاری هنگفت کردند و مجوز هایی با گذر از هفت هزار خان جمهوری اسلامی گرفتند و کارگزاری مطلوب در کیش و سپس در منطقه آزاد انزلی تاسیس نمودند.

پس از حدود شش ماه مجلس به کل فارکس را ممنوع کرد و همه این زحمات و سرمایه ها و مجوزها رفت تو باقالیا!

پس بهتره خودمون دست بکار نشیم چون خیلی راحت تر از چیزی که فکر می کنیم خاموش می شیم!!!

okey
May 14th, 2012, 15:12
شعار و واقعیت ؟
با هم فرق دارن دوست من

از شعار به واقعیت می رسیم !
باید به هر حال از یه جا شروع کرد !

azaronline
May 14th, 2012, 15:14
بستگی به خودمون داره

دوست عزیز واقعیت این هست که تا وقتی رقابت به جای دستور نباشه همون پرایدی میشه که چند سال هست ورژن های مختلفی ازش میاد بیرون اما الان کارخونه اصلی kia میزنه ما واردات میکنیم به کشورمون ;)

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 15:15
شما مشتری 500 مگ هاست 310 هزار تومانی برای ما بیار، هاست که سهله، سرور می سازیم. خوب هم سیر می شویم و نمی میریم.

---------- Post added at 03:07 PM ---------- Previous post was at 03:05 PM ----------

بازم نگامون به کس دیگه ایه که...!
بازم می خوای همه چی جور باشه؟
پس من و تو چی کار کنیم؟
به جاش به این فکر کن که چه جوری قیمت هاست رو بیاری پایین.

shivahost
May 14th, 2012, 15:21
بازم نگامون به کس دیگه ایه که...!
بازم می خوای همه چی جور باشه؟
پس من و تو چی کار کنیم؟
به جاش به این فکر کن که چه جوری قیمت هاست رو بیاری پایین.

قیمت هاست ما پایینه!

قیمت هاست داخل ایران خیلی ها با کیفیت مناسب پایینه!

اما کی میره از اون سایت هاست می خره 500 مگ با 310 هزار تومان؟ شما جوابی براش داری؟

من جواب دارم: کسی که باید بودجه دولتی رو خرج کنه و بهترین راه برداشت اون برای خودش و رساندن آن به اطرافیانش اینه که بجای هاست 20-30 هزار تومانی فاکتور 310 هزار تومانی صادر کنه! البته با کمال میل مالیاتش رو هم میده!

---------- Post added at 03:21 PM ---------- Previous post was at 03:19 PM ----------

قیمت هاست ما پایینه!

قیمت هاست داخل ایران خیلی ها با کیفیت مناسب پایینه!

اما کی میره از اون سایت هاست می خره 500 مگ با 310 هزار تومان؟ شما جوابی براش داری؟

من جواب دارم: کسی که باید بودجه دولتی رو خرج کنه و بهترین راه برداشت اون برای خودش و رساندن آن به اطرافیانش اینه که بجای هاست 20-30 هزار تومانی فاکتور 310 هزار تومانی صادر کنه! البته با کمال میل مالیاتش رو هم میده!

اون هم هاست ویندوز و asp با یک cms با عمر بیش از 10 سال بدون آپدیت! که همه اذعان دارند امنیتش از linux پایینتره!

rouhallah
May 14th, 2012, 15:22
نقض حریم خصوصی فعالان عرصه ی مجازی توسط کارمند اخراجی مرکز رسانه های دیجیتال! - عصر ایران | خبر فارسی (http://khabarfarsi.com/ext/2578700)

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 15:26
جواب خوبی دارم برات!

ما فارکس کار می کردیم بسیار هم فعال بودیم. خیلی هم مایل بودیم برای امنیت سرمایه ها و همچنین جلوگیری از خروج ارز کارگزار داخلی داشته باشیم. تنی چند از دوستان زحمت فراوان کشیدند و سرمایه گذاری هنگفت کردند و مجوز هایی با گذر از هفت هزار خان جمهوری اسلامی گرفتند و کارگزاری مطلوب در کیش و سپس در منطقه آزاد انزلی تاسیس نمودند.

پس از حدود شش ماه مجلس به کل فارکس را ممنوع کرد و همه این زحمات و سرمایه ها و مجوزها رفت تو باقالیا!

پس بهتره خودمون دست بکار نشیم چون خیلی راحت تر از چیزی که فکر می کنیم خاموش می شیم!!!

اگر کار مجلس، درست بود، که قانونه باید به فعالیت شون خاتمه می دادن.
بالاخره قانونه و باید انجامش داد.
اما اگر تصمیم مجلس، درست نبود و اون قانون اشتباهی توش بوده،
مرد باش و برو قانونو عوض کن.
برو جلوی شکست خودت و خیلی های دیگه رو بگیر.

به این می گن ساختن زندگی خود
و به اون می گن کنترل زندگی خودتو دست دیگری دادن

okey
May 14th, 2012, 15:27
نقض حریم خصوصی فعالان عرصه ی مجازی توسط کارمند اخراجی مرکز رسانه های دیجیتال! - عصر ایران | خبر فارسی (http://khabarfarsi.com/ext/2578700)

گل بود به غنچه هم آراسته شد :65:

mostafabia2taraneh
May 14th, 2012, 15:28

حالا یکی بیاد تو کله اینا فرو کنه حرفتو آقای پارسیان
همه هاست ها بیاد داخل؟با کدوم امکانات؟با کدوم پهنای باند؟من 2 ، 3 تا سایت دارم بیارم رو سرورای ایران ماهیانه 600 تومان فقط هزینه ی پهنای باندشه!ضمنا وزارت ارشاد اطلاعیه داد این مجمع که برگزار شده هیچ جایگاه قانونی نداره

shivahost
May 14th, 2012, 15:28

شما ظاهرا تو ایران زندگی نمی کنی.... بحث سیاسی در این مکان ممنوعه و ادامه نمی دهم.

شما همان بحث 310 هزار تومان هاست رو پیگیر باش!

azaronline
May 14th, 2012, 15:32

شما ایران زندگی میکنین ؟

okey
May 14th, 2012, 15:33
شما ظاهرا تو ایران زندگی نمی کنی.... بحث سیاسی در این مکان ممنوعه و ادامه نمی دهم.

سایتی که دادین داره هاست خارج کشور می فروشه ! نه هاست داخل کشور !
شما یه سر خوبه به شرکت فن آوا بزنی ! خدارو شکر از نظر زیر ساخت از خیلی از دیتا سنتر های دره پیتی که ما ایرانی ها باهاشون کار می کنیم یا هم اندازه هستن یا سر تره ! فقط مشکل باند هست قطعی های بدون فکر مخابرات
یه سرم برین به سایت فن آوا یه جاشو پیدا کنید که داره هاست 500 مگی می ده سالی مثلا 300 هزار تومان .
بحث اینکه مدیران دولتی می رن برا هر دلیلی فاکتور یا خرید بالا می کنن دیگه وجدان خودشون هست و بیت المال مردم .

PDhost.net
May 14th, 2012, 15:36
دوستان بحث الکی نکنید،مجمع کاملا غیرقانونی بوده
موفق باشید

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 15:41

تو ایران زندگی می کنم.
منم خیلی از چیزایی که می گید رو می دونم هست،
اما دلیل نمی شه که شرایط همیشه این باشه،
دلیل نمی شه چون من رسیدم مسافرخونه ای و اون جا به هم ریخته س، منم همون جوری زندگی کنم،
اون جارو اون جوری که می خوام می سازم و بعد زندگی می کنم،
و افتخار می کنم که از چیزایی که خدا به من انسان داده و به سایر مخلوقات نداده، استفاده می کنم.
حتما افرادی برای تجارت اینترنتی و الکترونیکی دل سوزی می کنن و تلاش خواهند کرد تا سروسامان پیدا کنه،
و از وضعیت دلالی خارج بشه.
اونی که زرنگ باشه هم می ره دیتاسنتر می زنه و پولاشو می شماره
و کسی که به فکر دلالی باشه، ازاون پورسانت می گیره
و در واقع، هنوز وابسته ست.

من اجازه و حق بی احترامی به کسی رو ندارم.
دوستانی که هاست می فروشن، منظور من سازندگیه.
هر کس اختیار خودشو داره

shivahost
May 14th, 2012, 15:41
سایتی که دادین داره هاست خارج کشور می فروشه ! نه هاست داخل کشور !
شما یه سر خوبه به شرکت فن آوا بزنی ! خدارو شکر از نظر زیر ساخت از خیلی از دیتا سنتر های دره پیتی که ما ایرانی ها باهاشون کار می کنیم یا هم اندازه هستن یا سر تره ! فقط مشکل باند هست قطعی های بدون فکر مخابرات
یه سرم برین به سایت فن آوا یه جاشو پیدا کنید که داره هاست 500 مگی می ده سالی مثلا 300 هزار تومان .
بحث اینکه مدیران دولتی می رن برا هر دلیلی فاکتور یا خرید بالا می کنن دیگه وجدان خودشون هست و بیت المال مردم .

بحث ایران یا خارجش نیست! بحث داشتن رانت و رابطه برای داشتن همچین مشتریانیه!

m_dg_farari
May 14th, 2012, 15:43
ایران زندگی میکنن که هیچی! تا حالا ایران رو دیدین!؟!؟

shivahost
May 14th, 2012, 15:45
تو ایران زندگی می کنم.
دلیل نمی شه چون من رسیدم مسافرخونه ای و اون جا به هم ریخته س، منم همون جوری زندگی کنم،
و افتخار می کنم که از چیزایی که خدا به من انسان داده و به سایر مخلوقات نداده، استفاده می کنم.
حتما افرادی برای تجارت اینترنتی و الکترونیکی دل سوزی می کنن و تلاش خواهند کرد تا سروسامان پیدا کنه،

هر کس اختیار خودشو داره

می دونی چقدر باید سرور خریده بشه!؟ سرور ها که داخل تولید نمیشه؟ شما که سازنده هستی یک فکری بکن سرور هم بسازی تا از واردات سرور و رک و ... هم بی نیاز بشیم.

mostafabia2taraneh
May 14th, 2012, 15:45
تو ایران زندگی می کنم.

هر کس اختیار خودشو داره

تو ایران حتما موفق میشید،انشالله که شما دیتاسنتر بزنید ما پهنای باند 100 گیگ و پورت 2 مگ بیایم ازتون سرور بخریم ماهی 800 تومن و امیدوارم سروراتون به دلایلی که خوتون میدونید از 24 ساعت 23 ساعت قطع نباشه

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 15:48
می دونی چقدر باید سرور خریده بشه!؟ سرور ها که داخل تولید نمیشه؟ شما که سازنده هستی یک فکری بکن سرور هم بسازی تا از واردات سرور و رک و ... هم بی نیاز بشیم.

باشه، من که سازنده م می سازم تا شما بی نیاز بشین.
منتظر باش تا من بسازم و تو بی نیاز بشی.

shivahost
May 14th, 2012, 15:50
باشه، من که سازنده م می سازم تا شما بی نیاز بشین.
منتظر باش تا من بسازم و تو بی نیاز بشی.

منتظرم.... فقط بگید سابقه ساخت چه چیزهایی رو دارید ببینیم بهتون میشه امیدوار بود؟ ( البته به جز انرژی هسته )

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 15:59
تو ایران حتما موفق میشید،انشالله که شما دیتاسنتر بزنید ما پهنای باند 100 گیگ و پورت 2 مگ بیایم ازتون سرور بخریم ماهی 800 تومن و امیدوارم سروراتون به دلایلی که خوتون میدونید از 24 ساعت 23 ساعت قطع نباشه

همه منتظر بقیه هستیم.
دقیقا عیبمون همینه.

یه بنده ی خدایی
از خود مردم،
می بینه یه جا ترافیک زیاد هست
و نیاز به تقاطع غیر هم سطح داره
و پول می ده و اون جارو می سازن.

الان مردم از اونجا می رن و میان
و اون بود که اون جا رو ساخت.
اما اگر منتظر بود تا کسی بسازتش...!

دمش گرم
با این که وظیفش نبود چه کار کرد
تازه شاید همه پول صرف ساخت نشه و مقداری از اون پول بلا سرش بیاد (میدونیم هممون).
اما مهم اینه که پل ساخته شده

---------- Post added at 03:59 PM ---------- Previous post was at 03:54 PM ----------

منتظرم.... فقط بگید سابقه ساخت چه چیزهایی رو دارید ببینیم بهتون میشه امیدوار بود؟

امیدت به خدا باشه
مطمئن باش در کنار انسان های مصرف کننده، انسان های سازنده هم آفریده
وگرنه خیلی ها از گرسنگی مرده بودن

shivahost
May 14th, 2012, 16:01
ببینید ما هم با بوجود آمدن شرایط مناسب و ایجاد زیرساخت ها مثل پهنای باند و ترافیک و ... اصلا بدمون نمیاد بیاییم ایران میزبانی کنیم و سرور ارائه بدیم و هاست بسازیم.

اما واقعا به شرطی که سیستم ایجاد شده توان رقابت با دیتاسنتر های خارجی هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت را داشته باشد. الان خانه ما adsl نمی دهند که خط تلفن شما فیبر است! پس هنوز خیلی کار داریم تا زیرساخت ها ایجاد بشه. پس از ایجاد آن ها توسط دوستان سازنده ما هم به راحتی و با کمال میل و رضایت مشتریان هاست ایران ارائه می دهیم.

اما نکته دیگر مدیریت ارائه خدمات در کشور هست که بسیار انحصار طلب است. مشکل اساسی ما پس از آن رقابت با دولت یا شرکت مخابرات یا شرکت های رانت دار و وابسته مثلا خصوصی است که به راحتی با تبلیغات بدون محدودیت با داشتن بودجه نامحدود ما را حذف خواهند نمود.

قابل توجه شما که ما از سال 77 یک isp دیال آپ داشتیم و بعد به adsl تبدیل شدیم و بعد به لطف یک سری قوانین کلی از isp ها تعطیل و نابد شدند و آنها که زرنگ بودند تازه شدند ریسلر بزرگان!

دوست ما سرویس voip داشت و بعد به لطف حضور نابهنگام غیر عادلانه 020 و سپس 040 تجارتش رو به نابودی گذاشت.

یک عده انحصار طلب اجازه رشد به بقیه نمی دهند و متاسفانه ظاهرا اینبار دست روی هاستینگ ها دارند می گذارند.

mostafabia2taraneh
May 14th, 2012, 16:06
همه منتظر بقیه هستیم.
دقیقا عیبمون همینه.

یه بنده ی خدایی
از خود مردم،
می بینه یه جا ترافیک زیاد هست
و نیاز به تقاطع غیر هم سطح داره
و پول می ده و اون جارو می سازن.

الان مردم از اونجا می رن و میان
و اون بود که اون جا رو ساخت.
اما اگر منتظر بود تا کسی بسازتش...!

دمش گرم
با این که وظیفش نبود چه کار کرد
تازه شاید همه پول صرف ساخت نشه و مقداری از اون پول بلا سرش بیاد (میدونیم هممون).
اما مهم اینه که پل ساخته شده

---------- Post added at 03:59 PM ---------- Previous post was at 03:54 PM ----------

امیدت به خدا باشه
مطمئن باش در کنار انسان های مصرف کننده، انسان های سازنده هم آفریده
وگرنه خیلی ها از گرسنگی مرده بودن

مهم اینه که نمیخوان و نمیذارن کار کنید،مهم اینه که از ریشه مشکل هست!

---------- Post added at 04:06 PM ---------- Previous post was at 04:02 PM ----------

ببینید ما هم با بوجود آمدن شرایط مناسب و ایجاد زیرساخت ها مثل پهنای باند و ترافیک و ... اصلا بدمون نمیاد بیاییم ایران میزبانی کنیم و سرور ارائه بدیم و هاست بسازیم.

اما واقعا به شرطی که سیستم ایجاد شده توان رقابت با دیتاسنتر های خارجی هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت را داشته باشد. الان خانه ما adsl نمی دهند که خط تلفن شما فیبر است! پس هنوز خیلی کار داریم تا زیرساخت ها ایجاد بشه. پس از ایجاد آن ها توسط دوستان سازنده ما هم به راحتی و با کمال میل و رضایت مشتریان هاست ایران ارائه می دهیم.

اما نکته دیگر مدیریت ارائه خدمات در کشور هست که بسیار انحصار طلب است. مشکل اساسی ما پس از آن رقابت با دولت یا شرکت مخابرات یا شرکت های رانت دار و وابسته مثلا خصوصی است که به راحتی با تبلیغات بدون محدودیت با داشتن بودجه نامحدود ما را حذف خواهند نمود.

قابل توجه شما که ما از سال 77 یک isp دیال آپ داشتیم و بعد به adsl تبدیل شدیم و بعد به لطف یک سری قوانین کلی از isp ها تعطیل و نابد شدند و آنها که زرنگ بودند تازه شدند ریسلر بزرگان!

دوست ما سرویس voip داشت و بعد به لطف حضور نابهنگام غیر عادلانه 020 و سپس 040 تجارتش رو به نابودی گذاشت.

یک عده انحصار طلب اجازه رشد به بقیه نمی دهند و متاسفانه ظاهرا اینبار دست روی هاستینگ ها دارند می گذارند.

ببخشید دفعه قبل اشتباهی از شما نقل قول گرفتم
کاملا حق با شماست،ای دی اس ال رو به زور میدن،بعد من سایتم ماهیانه 10-20 tb پهنای باند لازم داره،چطور میخوان با نت 2 مگ که همش قطعی داره فراهم کنن این مقدارو؟

faranetwork
May 14th, 2012, 16:07

انقدر در این جلسه ها که از نظر ما الکی بوده تصمیم گیری های واقعی شده که گفتیم بیایم...

والا ما هم بودیم اونجا هیچ تصمیم گیری خاصی نشد فقط خندیدیم

بحث بی نتیجه ... فقط جلسه بعد من رو هم خبر کنید تا ما هم بیاییم. ممنون می شم.

بیکاری ها !!! حیف وقت که بذاری بری :دی

حالا یکی بیاد تو کله اینا فرو کنه حرفتو آقای پارسیان
همه هاست ها بیاد داخل؟با کدوم امکانات؟با کدوم پهنای باند؟من 2 ، 3 تا سایت دارم بیارم رو سرورای ایران ماهیانه 600 تومان فقط هزینه ی پهنای باندشه!ضمنا وزارت ارشاد اطلاعیه داد این مجمع که برگزار شده هیچ جایگاه قانونی نداره

اینجا یک چیزی گفتن واسه خودشون که دور هم باشن ...شما جدی نگیر

shivahost
May 14th, 2012, 16:08
همین الان هم سایت 90sms.ir رو با یک ایده منحصر به فرد در کشور راه اندازی کردیم و استقبال خوبی هم شده بود ازش تا اینکه سایت varzesh3.com که همه می دونید وابسته به صدا و سیما می باشد ایده را دید و ***ید و سایت ما رو به افول گذاشت و در حال نابودی است....

جالب اینکه حالا ایرانسل و همراه اول هم به ارائه دهنده های این سرویس پیوستند.

اینجا کسی برای ایده شما احترام و کپی رایت قائل نیست.

اینجا هرکس پولدار تره برنده است و پولدارترین فرد و برنده نهایی یک نهاد دولتی مثلا صدا و سیما در مثال فوق است که هیچ محدودیتی برای تبلیغات ندارد.

pardishosting
May 14th, 2012, 16:16
همین الان هم سایت 90sms.ir رو با یک ایده منحصر به فرد در کشور راه اندازی کردیم و استقبال خوبی هم شده بود ازش تا اینکه سایت varzesh3.com که همه می دونید وابسته به صدا و سیما می باشد ایده را دید و ***ید و سایت ما رو به افول گذاشت و در حال نابودی است....

جالب اینکه حالا ایرانسل و همراه اول هم به ارائه دهنده های این سرویس پیوستند.

اینجا کسی برای ایده شما احترام و کپی رایت قائل نیست.

اینجا هرکس پولدار تره برنده است و پولدارترین فرد و برنده نهایی یک نهاد دولتی مثلا صدا و سیما در مثال فوق است که هیچ محدودیتی برای تبلیغات ندارد.

مدیر سایت مذکور فقط دلم می خواد باهاش صحبت کنید ببینید چه غروری داره.

shivahost
May 14th, 2012, 16:18
مدیر سایت مذکور فقط دلم می خواد باهاش صحبت کنید ببینید چه غروری داره.

اولش تماس گرفته بود که در این کار با ما همکاری کنه و شراکت کنه. قرار شد با من قرار بگذاره که دیگه زنگ نزد و 3 ماه بعد کارش رو کرد!

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 16:19
مهم اینه که نمیخوان و نمیذارن کار کنید،مهم اینه که از ریشه مشکل هست!
سلام دوست عزیز
توی پست من که نقل قول کردیش اینو نوشتم :
"همه منتظر بقیه هستیم.
دقیقا عیبمون همینه."

یاد سریال مدیر کل افتادم؛
دمش گرم
مرد بود
عرضه داشت
رفت مدیر شد
و همه رو درست کرد.

یاد نوجوونیم افتادم که وقتی شرایط جامعه رو می دیدم
تصمیم گرفتم رییس جمهور بشم و همه چی رو درست کنم
اما بعد فهمیدم اگر رییس جمهور هم باشم،
اما توانایی برخورد با بدخواهان و سودجوهارو نداشته باشم، نمی تونم کاری کنم.
بعد ها فهمیدم وقتی جزیی از مردم باشی بهتر می تونی کار کنی.

اون موقع، خودت می شی ریشه، چون تو تاثیرگذارترینی.

mostafabia2taraneh
May 14th, 2012, 16:25
سلام دوست عزیز
توی پست من که نقل قول کردیش اینو نوشتم :
"همه منتظر بقیه هستیم.
دقیقا عیبمون همینه."

یاد سریال مدیر کل افتادم؛
دمش گرم
مرد بود
عرضه داشت
رفت مدیر شد
و همه رو درست کرد.

یاد نوجوونیم افتادم که وقتی شرایط جامعه رو می دیدم
تصمیم گرفتم رییس جمهور بشم و همه چی رو درست کنم
اما بعد فهمیدم اگر رییس جمهور هم باشم،
اما توانایی برخورد با بدخواهان و سودجوهارو نداشته باشم، نمی تونم کاری کنم.
بعد ها فهمیدم وقتی جزیی از مردم باشی بهتر می تونی کار کنی.

اون موقع، خودت می شی ریشه، چون تو تاثیرگذارترینی.
اینجا به جایی برسی اگه نفوذ داشته باشی آره اما نداشته باشی میزننت زمین!دوستمون درمورد 90sms.ir توضیح دادن فکر نکنم احتیاج به یادآوری باشه!اینجا کوچیکترین اتفاقی بیفته نت قطع میشه،هیچکسم جوابگو نیست بابا تو ای دی اس ال 512 موندن!!!

shivahost
May 14th, 2012, 16:27
اینجا به جایی برسی اگه نفوذ داشته باشی آره اما نداشته باشی میزننت زمین!دوستمون درمورد 90sms.ir توضیح دادن فکر نکنم احتیاج به یادآوری باشه!اینجا کوچیکترین اتفاقی بیفته نت قطع میشه،هیچکسم جوابگو نیست بابا تو ای دی اس ال 512 موندن!!!

آره داداش اینجا ایرانه رئیس ..... ببخشید رئیس تاجرها خودش دولته!

soheyl_ir89
May 14th, 2012, 16:36

اصلاح می کنم؛
نموندن، موندیـــــــــــــــــــم .

اگر موندن درسته، وقتی سرعت و پهنای باند بیشتر شد، نگو داریم، بگو دارن.
کلا بمیریم ما،،، همش اونا،،، ما که نیستیم.
کارارو که اونا می کنن. ما نمی تونیم یه سایت داشته باشیم و باهاشون رقابت کنیم،
پهنای باند و اینترنت که دست اوناس، ما که چیزی نداریم،
اونا پراید و سمند و تیبا می زنن، ما که خودرویی نمی زنیم،
سیب زمینی و پیاز هم که مال اوناس، ما که نمی تونیم همینم برای خودمون به دست بیاریم،
خودمون دور هم جمع نمی شیم، چند نفر بدون مجوز دعوتمون می کنن،
پس ما چی کار می کنیم؟

mckeen
May 14th, 2012, 17:03
چه قدر خوبه که؛

http://www.upload.carsworld.ir/images/ft0e4jz8izedqc5urriq.jpg (http://www.upload.carsworld.ir/)

احسنت دوست عزیز

سخنان شما به ادم روحیه میده

چند سالی هست که دنبال کارای زدن دیتاسنترم

تا الان نتونستم
تا چند سال دیگه هم فکر نکنم بتونم ولی زور خودم رو می زنم
و هنوز دلسرد نشدم
و هنوز نا امید نشدم

آگونیس
May 14th, 2012, 17:14
دشمنای ما دلیل افت ما نمیشن
خفته های دیشب حالا بیدار ترینن
همه در ها قفل بود من از دیوار پریدم

پشتکار من رشد کار من

با کلمه هایی گرونتر از بشکه های نفت
ت بده
تا ته تو تحریم و تحت تعقیب
ب بده
با بد ترین بلا ها باس بجنگیم
م بده
ما مست و منگیم مثل مرگ مغزی
ره به ره
قلم به دستیم قسم به نسلی
که پا به پاشون روز هایی که سوخت دادیم
از جنس همیم همدیگرو دوست داریم
عرقته به رنگ پرچمت به سرزمینت
که قرمزه سفید و سبزه منم از صمیم
قلبم هستم تا توی دنیا صدام بپیچه
ایران مهم نیست به دست کی اداره میشه
آدم همیشه تو محدودیت ها ستاره میشه

mostafabia2taraneh
May 14th, 2012, 17:18
اصلاح می کنم؛
نموندن، موندیـــــــــــــــــــم .

اگر موندن درسته، وقتی سرعت و پهنای باند بیشتر شد، نگو داریم، بگو دارن.
کلا بمیریم ما،،، همش اونا،،، ما که نیستیم.
کارارو که اونا می کنن. ما نمی تونیم یه سایت داشته باشیم و باهاشون رقابت کنیم،
پهنای باند و اینترنت که دست اوناس، ما که چیزی نداریم،
اونا پراید و سمند و تیبا می زنن، ما که خودرویی نمی زنیم،
سیب زمینی و پیاز هم که مال اوناس، ما که نمی تونیم همینم برای خودمون به دست بیاریم،
خودمون دور هم جمع نمی شیم، چند نفر بدون مجوز دعوتمون می کنن،
پس ما چی کار می کنیم؟

دارن!نمیخوان بدن!!!!
سمت خونه مارو دارن فیبر نوری و کابل برگردون انجام میدن،رفتم مخابرات میگم adsl دارم قطع میشه،کارم با نت میگذره،میگه ما به کار مردم اهمیتی نمیدیم،دارم میرم وایمکس بگیرم...ایشون معاون بودن...دمش گرم واقعیت رو گفت کار مردم اصلا واسشون مهم نیست
دیگه حرفی ندارم،موفق باشید

persiantools
May 14th, 2012, 17:39
تمام وب سایتهای دنیا در دیتاسنتر های آمریکایی یا اروپایی میزبانی میشه و این روال جهانیشه

amirfateh
May 14th, 2012, 17:46
سلام به همه دوستان،
یک اصل مهم رو همیشه باید در نظر بگیریم رقابت و بازار آزاد باعث رشد و پیشرفت می شود نه انحصار و مسدود سازی.
الان در کل بشمارید 4-5 دیتاسنتر بیشتر نداریم، همه باید کولو کنند، همه باید 200gb پهنای باند در ماه قانع باشند؟

به نظر بنده این اقدام ( انتقال به داخل) بسیار اشتباه و باعث محدود تر شده فعالان این بخش می شود.

باتشکر،
فاتح

ms313
May 14th, 2012, 17:57
يا خيلي خيلي خوب ميشه يا خيلي خيلي بد
يا به قول دوستمون شيوا هاست افرادي مثل من كه هزار تومان تو جيبشون نيست يا بايد ديگه طرف هاي اينترنت نيان چون هيچكسي مثل من كه مي خواد يه چيزي ياد بگيره 310 تومان نميده 500 مگ هاست بخره ... يا خيلي خوب مشه كه خودمون به ديگر كشوا ها مي تونيم صادرات هاست كنيم. البته بعيد مي دونم چون از هر طرف تحريم هستيم هم از طرف آمريكا و ديگر كشور هاي بزرگ ...
يناسخت افزار رو هم بايد خودمون توليد كنيم ...
ا خيلي وقت تو كار هاست هستن مي دونن چطوري كنن كه كاهش هزينه بشه هم براي خودشون هم براي مشتريشون حالا ما بياييم اينو ياد بگيريم اينا اونقدر پيشرفت مي كنن ديگه سرعت پورتشون بالاي 1 گيگ ميشه...
وقتي كشوري مثل كاندا بياد به جاي استفاده از سخت افزار از موجودات زنده بيولوژيكي استفاده كنه در سيستم هاي سخت افزار اون وقت فهميده ميشه ما بيايم حالا تو كشورمون سخت افزار منيج كنيم...
وقتي كشوري هاي امريكاي در تلاش هستن كه سرعت نور رو كم كنن تا داده هاي سيستم سخت افزاري رو رد بدل كنن ما بيايم يه كارخانه رم بزنيم...
يه كاري بايد كرد كه و جهان برا بار اول ميشه يه سخت افزار خاص با يه نرم افزار خاص... نه اينكه باييم كپي كنيم... قبل ما ساختن يه چيز هايي رو....
به اي اينكه بزنيم تو سر هم تا تو بمون تو ته ببينم من چيكار مي خوام بكنم بيايد دست در دستم هم بديم ببينيم چيكار ميشه كرد براي موفقعيت كشورمون
ببخشيد ديگه اگه حرفام بي ربط به اين تايپيك بود

persiantools
May 14th, 2012, 18:39
يا خيلي خيلي خوب ميشه يا خيلي خيلي بد
يا به قول دوستمون شيوا هاست افرادي مثل من كه هزار تومان تو جيبشون نيست يا بايد ديگه طرف هاي اينترنت نيان چون هيچكسي مثل من كه مي خواد يه چيزي ياد بگيره 310 تومان نميده 500 مگ هاست بخره ... يا خيلي خوب مشه كه خودمون به ديگر كشوا ها مي تونيم صادرات هاست كنيم. البته بعيد مي دونم چون از هر طرف تحريم هستيم هم از طرف آمريكا و ديگر كشور هاي بزرگ ...
يناسخت افزار رو هم بايد خودمون توليد كنيم ...
ا خيلي وقت تو كار هاست هستن مي دونن چطوري كنن كه كاهش هزينه بشه هم براي خودشون هم براي مشتريشون حالا ما بياييم اينو ياد بگيريم اينا اونقدر پيشرفت مي كنن ديگه سرعت پورتشون بالاي 1 گيگ ميشه...
وقتي كشوري مثل كاندا بياد به جاي استفاده از سخت افزار از موجودات زنده بيولوژيكي استفاده كنه در سيستم هاي سخت افزار اون وقت فهميده ميشه ما بيايم حالا تو كشورمون سخت افزار منيج كنيم...
وقتي كشوري هاي امريكاي در تلاش هستن كه سرعت نور رو كم كنن تا داده هاي سيستم سخت افزاري رو رد بدل كنن ما بيايم يه كارخانه رم بزنيم...
يه كاري بايد كرد كه و جهان برا بار اول ميشه يه سخت افزار خاص با يه نرم افزار خاص... نه اينكه باييم كپي كنيم... قبل ما ساختن يه چيز هايي رو....
به اي اينكه بزنيم تو سر هم تا تو بمون تو ته ببينم من چيكار مي خوام بكنم بيايد دست در دستم هم بديم ببينيم چيكار ميشه كرد براي موفقعيت كشورمون
ببخشيد ديگه اگه حرفام بي ربط به اين تايپيك بود

صادرات هاست =)) جک سالمون هم در اومد . ایران نمی تونه جوراب واسه ملتش درست کنه از چین وارد می کنه ، نفت ایران که برای تمام دنیا حیاتیه رو دارن تحریم می کنن . هیچ شرکت رسمی نمی تونه با شرکت های خارجی کوچکترین تبادل مالی داشته باشه تمام بانکهای خارجی ایرانیها رو تحریم کردن ایران چطوری می تونه هاست صادر کنه ؟! به یه ایتالیایی بگی بیا بهت از ایران هاست بدم سر میزاره به بیابون

در ضمن ایران نمی خواد یک چیز خاص رو تولید کنه فقط همین چیزای عادی مثل نخ و سوزن و بخاری تولید کنه کلاهمونم میندازیم هوا

تمام این کارها فقط و فقط برای سلطه کامل رو نت ایرانه ، می خوان همه چیز دست خودشون باشه هر وقت خواستن سایتی رو پاک کنن ، تمام اطلاعات رد و بدل شدن رو بررسی کنن ، *****ینگ رو قوی تر کنن و...

ms313
May 14th, 2012, 18:49
صادرات هاست =)) جک سالمون هم در اومد . ایران نمی تونه جوراب واسه ملتش درست کنه از چین وارد می کنه ، نفت ایران که برای تمام دنیا حیاتیه رو دارن تحریم می کنن . هیچ شرکت رسمی نمی تونه با شرکت های خارجی کوچکترین تبادل مالی داشته باشه تمام بانکهای خارجی ایرانیها رو تحریم کردن ایران چطوری می تونه هاست صادر کنه ؟! به یه ایتالیایی بگی بیا بهت از ایران هاست بدم سر میزاره به بیابون

در ضمن ایران نمی خواد یک چیز خاص رو تولید کنه فقط همین چیزای عادی مثل نخ و سوزن و بخاری تولید کنه کلاهمونم میندازیم هوا

تمام این کارها فقط و فقط برای سلطه کامل رو نت ایرانه ، می خوان همه چیز دست خودشون باشه هر وقت خواستن سایتی رو پاک کنن ، تمام اطلاعات رد و بدل شدن رو بررسی کنن ، *****ینگ رو قوی تر کنن و...

دوست عزيز بازهم عذر مي خوام كه گفته هام ربطي به اين تايپيك نداشت اما شما و من هم ايراني هستيم و بايد اون نخ جوراب رو هم خودمون ساخته باشيد تا به سازنده ها ايراد بگيريم و گرنه تو هم بشين نگاه كن من هم بشينم نگاه كنم چيزي درست نميشه كه...
تمام این کارها فقط و فقط برای سلطه کامل رو نت ایرانه ، می خوان همه چیز دست خودشون باشه هر وقت خواستن سایتی رو پاک کنن ، تمام اطلاعات رد و بدل شدن رو بررسی کنن ، *****ینگ رو قوی تر کنن

persiantools
May 14th, 2012, 19:16
دوست عزيز بازهم عذر مي خوام كه گفته هام ربطي به اين تايپيك نداشت اما شما و من هم ايراني هستيم و بايد اون نخ جوراب رو هم خودمون ساخته باشيد تا به سازنده ها ايراد بگيريم و گرنه تو هم بشين نگاه كن من هم بشينم نگاه كنم چيزي درست نميشه كه...

عزیز من 10 ساله پیش توی ایران جوراب که سهله کفش هم تولید میشد . نساجی مازندران ، ارج ، کفش میهن ، کفش بلا ، چرم مغان و صدها ابر کارخانه بزرگ که یک زمانی تولید می کردن چی شدن ؟ درآمد این کارخانجات که یک درآمد افسانه ای بود ، پس چرا ورشکست شدن ؟
این خانه از بن ویرانه و مشکل جای دیگست
الان برند ایران شده چیپس مزمز . تبلیغات تلویزیون رو باز کنید ، فقط یک مورد کالای ایرانی واقعی رو بگید که داره تولید میشه و توی تلویزیون تبلیغ میشه چیه ؟ فقط تبلیغ پفک و ایرانسل و بانک !
چرا ؟ . توی کشوری که یک شبه قیمت دلار دو برابر میشه کی می تونه بیاد سرمایه گذاری کنه و کارخونه راه بندازه ؟ کشوری که سردمدارش به یک کشور توهین میکنه و میگه غده سرطانی و مردمش هر سال میریزن تو خیابون و به تمام کشورهای پیشرفته فحش میدن و میگن مرگ بر آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان و ... و در مقابل تمام دنیا هم ما رو تحریم میکنه میشه کاری کرد ؟

ms313
May 14th, 2012, 19:29
حرف شما درست ...
ولي اينو نميشه انكار كرد خودمون نمي خواهيم كاري بكنيم...

aligoli
May 14th, 2012, 19:35
به نظر من، کلا همکاری نکنید، چون اولش رفیقن، بعد نمیشناسنت، مخابرات و میگم ... البته این حرف ربطی به عقیده من درباره کشورم و دینم نداره ولی خوب هر جایی آدم خودخواه هست !

persiantools
May 14th, 2012, 19:37
حرف شما درست ...
ولي اينو نميشه انكار كرد خودمون نمي خواهيم كاري بكنيم...
توی کشوری که پر از پارت بازی و قوانین عجیب غریبه چرا باید کاری کرد ؟ توی کشوری که وزیر فناوری اطلاعاتش حتی یک مدرک مرتبط با فناوری اطلاعات نداره ، وقتی 24 درصد سودت رو بدون دلیل باید بدی به دولت ، کشوری که ماشیت های دهه 1990 رو تو ایران به مردم قالب می کنن و به اندازه قیمت ماشین مالیات می کشن رو ماشین و... چرا باید کار کرد . به همین خاطر سرمایه دار یا میره اروپا یا هم می مونه ایران و توی کشورهای حاشیه خلیجه فارس سرمایه گذاری می کنه

abbasb
May 14th, 2012, 20:25
INN (http://www.inn.ir/NewsDetail.aspx?id=106336)

INN (http://www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=106452)

Alireza Shirazi - وبلاگ علیرضا شیرازی (http://shirazi.blogfa.com/)

اطلاعات شخصی کاربران اینترنت، در اختیار اخراجی های مرکز رسانه های دیجیتال! (http://forum.persiantools.com/t262664.html)

من با این مرکز قبلا ارتباط داشتم کلا یک نفر با که نامش در لینک های بالا وجود داره و عکسش هم در سایت خودش به آدرس http://itdm.ir/ هست این برنامه رو راه انداخته تا برای خودش یک مجموعه راه بندازه.
متاسفانه اطلاعات هم از پایگاه اطلاعات سایت ساماندهی سرقت شده است
شورای عالی فضای مجازی هم کلا این همایش ها رو رد کرده است
http://www.asriran.com/fa/news/214375/%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF
نکته مهم این است که اون فرد هم مدتی پیش از کمیته تعیین مصادیق خارج شده و دیگه هیچ ارتباطی با اون مرکز نداره

متاسفانه مشکلی که وجود داره اینه که هر فردی به راحتی می تونه از اطلاعات محرمانه صاحبان سایت و وبلاگ که به امانت به وزارت ارشاد سپرده شده سوء استفاده کنه و هیچ کس هم پاسخگو نیست

mahosseini
May 14th, 2012, 20:28
INN (http://www.inn.ir/NewsDetail.aspx?id=106336)

INN (http://www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=106452)

Alireza Shirazi - وبلاگ علیرضا شیرازی (http://shirazi.blogfa.com/)

اطلاعات شخصی کاربران اینترنت، در اختیار اخراجی های مرکز رسانه های دیجیتال! (http://forum.persiantools.com/t262664.html)

من با این مرکز قبلا ارتباط داشتم کلا یک نفر با که نامش در لینک های بالا وجود داره و عکسش هم در سایت خودش به آدرس مجمع فعالان فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی ایران (http://itdm.ir/) هست این برنامه رو راه انداخته تا برای خودش یک مجموعه راه بندازه.
متاسفانه اطلاعات هم از پایگاه اطلاعات سایت ساماندهی سرقت شده است
شورای عالی فضای مجازی هم کلا این همایش ها رو رد کرده است
شورای عالی فضای مجازی همایشی برگزار نمی کند (http://www.asriran.com/fa/news/214375/%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF)
نکته مهم این است که اون فرد هم مدتی پیش از کمیته تعیین مصادیق خارج شده و دیگه هیچ ارتباطی با اون مرکز نداره

متاسفانه مشکلی که وجود داره اینه که هر فردی به راحتی می تونه از اطلاعات محرمانه صاحبان سایت و وبلاگ که به امانت به وزارت ارشاد سپرده شده سوء استفاده کنه و هیچ کس هم پاسخگو نیست

کم کم داره جالب میشه !