PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیتاسنتر در ایران

shamimi
May 12th, 2012, 14:36
سلام دوستان
به تازگی ما در حال بررسی بازار هستیم برای راه اندازی دیتاسنتری قوی با تیمی فوق العاده قوی در ایران
حال همانجور که گفتم در حال بررسی هستیم تا بتوانیم آماری از بازار در بیاوریم که محیط چگونه است ؟
حال یک نظر سنجی می خواهیم انجام دهیم آیا شما حاضر به کولوکیت سرور خود هستید یا خیر ؟
با توجه به اینکه بزودی همه ی سرور ها باید داخلی باشد :53:

در صورتی که نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید حتما مطرح نمایید ...

sebastian
May 12th, 2012, 14:48
سلام دوستان
به تازگی ما در حال بررسی بازار هستیم برای راه اندازی دیتاسنتری قوی با تیمی فوق العاده قوی در ایران
حال همانجور که گفتم در حال بررسی هستیم تا بتوانیم آماری از بازار در بیاوریم که محیط چگونه است ؟
حال یک نظر سنجی می خواهیم انجام دهیم آیا شما حاضر به کولوکیت سرور خود هستید یا خیر ؟

بله
اما سرور های slim که برای rack به کار میروند هزینه ی زیادی دارند
اگه دیتاسنتری در ایران باشه که کیس سرور هم پشتیبانی کنه چرا که نه

babelirani
May 12th, 2012, 14:56
سلام دوستان

با سلام خدمت شما دوست عزیز

بنده چندان اطلاعی از کولو کردن سرور ندارم ولی یکی از جمله هاتون واسم عجیب بود میخواستم بدونم منبع این حرفتون چیه "با توجه به اینکه بزودی همه ی سرور ها باید داخلی باشد"

؟

shamimi
May 12th, 2012, 15:00
بخاطر این حرف که فردا جلسه مدیران سرور در ایران هست که ما نیز در این جلسه دعوت شدیم و به نظر من این کار خوب هست چون پتانسیل بالایی داره این کار باعث پیشرفت می شود :53:

sebastian
May 12th, 2012, 15:00
با سلام خدمت شما دوست عزیز

بنده چندان اطلاعی از کولو کردن سرور ندارم ولی یکی از جمله هاتون واسم عجیب بود میخواستم بدونم منبع این حرفتون چیه "با توجه به اینکه بزودی همه ی سرور ها باید داخلی باشد"

؟

همه دیگه میدونن که اطلاعا رسانی شده همه ی سایت های دولتی و شرکتی باید میزبانیشون در داخل ایران انجام بشه مطلب خبر رو هیمنجا پیوست میکنم

نقل از وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی دیگر از پروژه ها و اجزای اصلی در شبکه ملی اینترنت را ایجاد مرکز داده ملی – دیتا سنتر ملی – عنوان کرد و به مهر گفت: با ایجاد دیتاسنترملی 100 درصد میزبانی سایتها در داخل امکان پذیر خواهد بود و هم اکنون نیز بیش از 95 درصد میزبانی سایتهای دولتی به داخل کشور منتقل شده است.

وی خاطرنشان کرد: این ظرفیت در دیتاسنتر ملی وجود دارد که میزبانی 100 درصد سایتهای دولتی و غیردولتی را در داخل کشور داشته باشیم.

تقی پور مهمترین دستاورد شبکه ملی اینترنت و استفاده از دیتاسنتر ملی را ایجاد امنیت و مصون ماندن از حملات اینترنتی عنوان کرد و گفت: کشور ما به طور مرتب در معرض حملات اینترنتی قرار دارد که البته تا به امروز ظرفیت خوبی در بحث تامین امنیت و ایمنی برای شبکه های داخل کشور فراهم بوده است اما با ایجاد شبکه ملی اینترنت به طور قطع با یک تحول و انقلاب در تامین امنیت فضای مجازی در کشور روبرو خواهیم بود.

shamimi
May 12th, 2012, 15:28
لطفا دوستان بفرمایید شخص هستید یا شرکت ؟
اگر هستید با چه نامی و نام سایت خود را بفرمایید :53:

Maya
May 12th, 2012, 15:51
پورتی که قصد دارید از مخابرات بگیرید چند است ؟
بستگی داره به خیلییییی شرایط
لطفا بیشتر دیتیل بدهید
ممنون

shamimi
May 12th, 2012, 15:56
شما در خواست های خود را بفرمایید
نظرات و پیشنهادات خود را بفرمایید
هر سرویسی بخواهید می تواند موجود باشد
در صورتی که همه نظرات جمع شود و سپس فیدبک را مشاهده و بررسی خواهیم کرد به اطلاع کلی می رسانیم

payam_shzbax
May 13th, 2012, 17:04
سلام دوستان

بله
اما در صورتی که بتونید زیر این قیمت سرویس بدید کارتون می گیره
هر یونیت 100000
قیمت هر 100 گیگ پهنای باند 35000
و همچنین سرعت واقعی پورت + آپتایم درست و حسابی

s.w.a.t
May 13th, 2012, 17:19
سلام دوستان

دوست عزیز درست کردن یک دیتاسنتر مثل کار هاستینگ نیست که امروز برید درست کنید فردا خسته شدید ول کنید! اول اینکه کار بسیار دشواری میباشد! با این وضع تحریم ها هم قطعا قیمت راه اندازی یک دیتاسنتر حداقل حداقل حدود 20 الی 30 میلیارد تومان هزینه در بَر خواهد داشت. به این ها خوب فکر کنید اول :)
موفق باشید

payam_shzbax
May 13th, 2012, 20:10
دوست عزیز درست کردن یک دیتاسنتر مثل کار هاستینگ نیست که امروز برید درست کنید فردا خسته شدید ول کنید! اول اینکه کار بسیار دشواری میباشد! با این وضع تحریم ها هم قطعا قیمت راه اندازی یک دیتاسنتر حداقل حداقل حدود 20 الی 30 میلیارد تومان هزینه در بَر خواهد داشت. به این ها خوب فکر کنید اول :)
موفق باشید

من اینو نمی دونستم :64:
والا اگر می خوایی اینقدر هزینه کنی خیلی کارهای بصرفه تر تو ایران هست .
یه سوال هم از جناب Swat:
یعنی همه دیتاسنتر های ایران انقدر هزینه کردن؟

tthost
May 13th, 2012, 22:40
یه سوال هم از جناب Swat:

در ایران برای راه اندازی یک دیتاسنتر نیاز هست که دیتا رو از مخابرات و یا نهایتش زیر ساخت بگیرید که بایستی با مشکلات فراوان پهنای باند رو منتقل کنید
پس مجبور هستید داخل شهر دیتاسنتر را راه اندازی کنید که داخل شهر هم هزینه های یک ساختمان با زیر ساخت استاندارد و مناسب هزینه آن چند میلیارد می باشد
دیگر موارد و تجهیزات جای خود دارد.

s.w.a.t
May 13th, 2012, 22:56
یه سوال هم از جناب Swat:

فکر میکنم اگه بخوان فقط تجهیزات استاندارد استفاده کنن برای دیتاسنترشون حداقل چیزی بالغ بر 15 میلیارد تومان باید هزینه تجهیزات رو پرداخت کنند!:)
پس بهترین راه اینه که اگه حتی 1/5 این رو هم دارند برن بزارن بانک ماه به ماه سودش رو بگیرند بدون دردسر :)

موفق باشید

psfa
May 13th, 2012, 23:00
نميشه مثلا ديتاسنتر رو تو ايران بزنن اما اينترنتش رو از كشور ديگه بگيرن؟

قزوین هاست
May 13th, 2012, 23:14
هر کاری میخوان دولت بکنند انجام بدن ولی همه که ذکر شده نه؛هرکسی خواست هر کشور خواست بگیره؛ایران هم به جای زور میتونه تمام تلانششو بکنه تا مردم طرفشون بره با رضایت کامل
ایجاد دیتاسنتر هم محیط بزرگی فقط برای سخت افزار ها و افراد میخواد؛برای یک سرور باید هزینه ها کرد؛حالا دیتاسنتر که دیگه؛؛؛

redhat10
May 13th, 2012, 23:40
دیتاسنتر را با هزینه پایین تر هم میشه راه اندازی کرد اما مشکل و هزینه اصلی هزینه پهنای باند هست
به همین دلیل هست که همه دیتاسنتر های ایران isp هستند و در واقع دارند پهنای سند خودشون که خالی و بلا استفادست رو میفروشند
جمع تجهیزاتی هم که به علاوه بر هزینه ای که برای isp داشتند خیلی زیاد نیست
در کل این کار نمیتونه سود داشته باشه

cutegroup
May 13th, 2012, 23:41
با سلام
چند تا نكته
قرار نيسن به صورت كلي ارتباط اينترنت حذف بشه
اينترنت به دو بستر تبديل ميشه ملي - بين المللي
كه توضيحش توي سايت زير ساخت هست .

اما در مورد ديتا سنتر
اگر خودتان مي خواهيد انجام بدهيد نگاهي به سير مجوز ها و ضمانت 500 ميليارد توماني فقط براي pap و ... بندازيد و ساير موارد
در ايران معدود هستند مثل پارس آنلاين و يكي دو تا شركت ديگر كه غول هاي فناوري كشور هستند.
اما اگه مي خوايين سرور بگيريد
خوب سرور هاي داخلي پاسخگو نيست به دليل محدوديت كم و بستر نا مناسب .

shamimi
May 14th, 2012, 09:55
موفق باشید
دوست عزیز در مورد هاستینگ فرمودید باید به رزومه خودم نگاه کنم که تو این 5 سال سابقه خسته شدن نداشتم !
حالا هم تیم ایران هاستینگ با تیم یک شرکت قدرتمند در ایران همچین کاری را شروع کرده اند که فعلا در حال برآورد بازار هستیم و قیمت ها و خواسته های دوستان :-)
و اینکه از نظر مالی مشکلی نمی باشد دوستان و مکان و تجهیزات تا حدی تهیه شده است
به نظر من انتقاد خوبه ولی بهتر راه کاری بدید مثل بقیه دوستان
بهتر در این بازار رقابتی ایجاد بشود که برای همه دوستان مفید باشه نه فقط نتوانستن یا نشدن و باید گفت تیم قوی خیلی تو ایران زیاد هست ولی چون نمی شناسیم دلیل بر نبودش نیست !درسته ؟!
لطفا پیشنهاد بدید :-)

---------- Post added at 09:43 AM ---------- Previous post was at 09:41 AM ----------

درسته، در ایران هزینه ها بالا میره و کیفیت هم فقط برای کسانی که داخل کشور هستند مناسبه.

اما اگر سرمایه خارج از ایران برده بشه با هزینه کمتری میشه دیتاسنتر کوچک و مجهزی راه اندازی کرد. و به مرور زمان گسترش داد. و خوبیش اینه که فرض کنید:
تمام افرادی که نیاز به این خدمات دارند در جهان 20 نفر باشند. خب مشخصه که با این وضعیت افتضاح پهنای باند در ایران خدمات دیتاسنتر ایران هم به درد سایت هایی با بازدید کننده داخلی میخوره.
پس از 20 نفر کلی فرصت فروش رو از دست میدیم. فرصت پیشرفت رو از دست میدیم.

اما اگر خارج از ایران (فقط در ابن بخش مدنظرم هست) سرمایه گذاری بشه تمام 20 نفر این امکان رو دارند که از خدمات ما استفاده کنند.
چونکه هم پهنای باند خوبی داریم هم پورت خوبی داریم و ...

موفق باشید

ممنون از دوست خوبم برای راهکاری که دادند
شما نگران پنهای باند نباشید خیلی از امکانات با قیمت ارزانتر از دیتاسنترهای افرانت و تبیان و غیره در اختیار شما در صورتی که این کاری عملی شود فراهم خواهد شد
تشکر از راهنمایتون و صحبت بجای شما:)

---------- Post added at 09:46 AM ---------- Previous post was at 09:43 AM ----------

یه سوال هم از جناب Swat:

دوستان عزیز خیلی ها در این کار برخی موارد از جیب هم هزینه کرده اند ولی همیشه و هرجا پول نیست ! درسته شعاری این مطلب ولی اگر کسی فکرش پول باشه فقط در حال آینده و گذشته مطمئن باشید اگر زمین خورد دیگه نمی تونه بلند بشه و کل عمر خود ضرر کرده !
پس یکم هم به فکر ایران باشیم:-)
نه سیاسی هستم نه جزو تیم خاصی
دوستانی که فقط بخاطر پول اینجا هستند متاسف هستم براشون که با همچین دیدی کار هاستینگ را انجام می دهند بهتر....
موفق باشید

---------- Post added at 09:48 AM ---------- Previous post was at 09:46 AM ----------

در ایران برای راه اندازی یک دیتاسنتر نیاز هست که دیتا رو از مخابرات و یا نهایتش زیر ساخت بگیرید که بایستی با مشکلات فراوان پهنای باند رو منتقل کنید
پس مجبور هستید داخل شهر دیتاسنتر را راه اندازی کنید که داخل شهر هم هزینه های یک ساختمان با زیر ساخت استاندارد و مناسب هزینه آن چند میلیارد می باشد
دیگر موارد و تجهیزات جای خود دارد.

دوستان درسته اینقدر هزینه می شه ولی وقتی قدرتمند ظاهر بشی خیلی ها را می توانی از خارج وارد ایران کنید حالا با راهکار هایی که ما داریم و این یعنی جبران و وارد شدن ارز

---------- Post added at 09:51 AM ---------- Previous post was at 09:48 AM ----------

فکر میکنم اگه بخوان فقط تجهیزات استاندارد استفاده کنن برای دیتاسنترشون حداقل چیزی بالغ بر 15 میلیارد تومان باید هزینه تجهیزات رو پرداخت کنند!:)
پس بهترین راه اینه که اگه حتی 1/5 این رو هم دارند برن بزارن بانک ماه به ماه سودش رو بگیرند بدون دردسر :)

موفق باشید

دوست عزیز فکر ضرر مارو نکنید ولی ممنون از پیشنهاد شما اگر بی کار بودیم و فکر جیب خودمون بودیم در آخر همچین کاری می کنم :-)

---------- Post added at 09:53 AM ---------- Previous post was at 09:51 AM ----------

نميشه مثلا ديتاسنتر رو تو ايران بزنن اما اينترنتش رو از كشور ديگه بگيرن؟

دوست عزیز فکر پنهای باند و نکنید مشکلی نیست که آسان نشود :)

---------- Post added at 09:55 AM ---------- Previous post was at 09:53 AM ----------

دیتاسنتر را با هزینه پایین تر هم میشه راه اندازی کرد اما مشکل و هزینه اصلی هزینه پهنای باند هست
به همین دلیل هست که همه دیتاسنتر های ایران isp هستند و در واقع دارند پهنای سند خودشون که خالی و بلا استفادست رو میفروشند
جمع تجهیزاتی هم که به علاوه بر هزینه ای که برای isp داشتند خیلی زیاد نیست
در کل این کار نمیتونه سود داشته باشه

دوست عزیز بخاطر همین پنهای باند مشکل داره چون این isp ها روی پنهای باند شیر شده به هاستینگ ها سرور می دهند واین یعنی مشکلات قعطی
البته این به سیاست اون شرکت بر می گرده:)

rouhallah
May 14th, 2012, 09:57
خیلی سخت و دشواره این کار
مخصوصا با این قیمت پهنایی باند در ایران

shamimi
May 14th, 2012, 09:58
با سلام
چند تا نكته
قرار نيسن به صورت كلي ارتباط اينترنت حذف بشه
اينترنت به دو بستر تبديل ميشه ملي - بين المللي
كه توضيحش توي سايت زير ساخت هست .

اما در مورد ديتا سنتر
اگر خودتان مي خواهيد انجام بدهيد نگاهي به سير مجوز ها و ضمانت 500 ميليارد توماني فقط براي pap و ... بندازيد و ساير موارد
در ايران معدود هستند مثل پارس آنلاين و يكي دو تا شركت ديگر كه غول هاي فناوري كشور هستند.
اما اگه مي خوايين سرور بگيريد
خوب سرور هاي داخلي پاسخگو نيست به دليل محدوديت كم و بستر نا مناسب .

اینها زمانی که شروع کردند قول نبودند قول کردیم امثال من و شما
حالا ما می خواهیم خدمتی کنیم نه فقط بخاطر ایران بحث هزینه و کار هم هست که انشاالله شما نیز ما را کمک می کنید :54:

redhat10
May 14th, 2012, 10:59
اینها زمانی که شروع کردند قول نبودند قول کردیم امثال من و شما
حالا ما می خواهیم خدمتی کنیم نه فقط بخاطر ایران بحث هزینه و کار هم هست که انشاالله شما نیز ما را کمک می کنید :54:
شرکت هایی مثل پارس آنلاین از لحظه اول غول به دنیا اومدند

shamimi
May 14th, 2012, 11:05
شرکت هایی مثل پارس آنلاین از لحظه اول غول به دنیا اومدند

از همون لحظه که امدند بالا شما شناختید ؟!!! به هر حال کاری در حال شروع هست شما می توانید راهکار بدید با انتقاد کنید این جریان ادامه داره و در اخر همه در آن جمع می شویم :) البته پارس انلاین شرکت بزرگی هست و دارای تجهیزات گران قیمتی هست و کادر خوبی دارند ایشاالله یک در دنیا 100 در آخرت ....

redhat10
May 14th, 2012, 11:14
بله وقتی شرکتی با صدها میلیارد تومان وارد یک بازار میشه قبل از ورودش هم حسش میکنید
مثلا ایران سل هنوز هیچ سیم کارتی هم نفروخته بوده که همه میشناختنش

در کل همه این دیتاسنتر ها فقط سرمایه دار هستند
و خدماتشون خیلی جالب نیست
براورود هزینه ای برای هزینه کلو همینطور شکل و استراتژی کارتون اگر در نظر گرفتید ممنون میشم یه توضحیح مختصر بدید
ممنون

shamimi
May 14th, 2012, 11:22
ممنون از لطف شما
دوست عزیز در مورد کار باید بگم تیمی که ایران هاستینگ در حال برنامه ریزی در این مورد هست مدت 15 ساله که در کار شبکه های شرکت های بزرگ در حال هستند و با صحبت های که شده دیدیم که ایران به همچین
پتانسیلی را دارد که همچین دیتاسنتری راه اندازی شود درسته پنهای باند گرونه ولی برای انها نیز فکرهایی شده است که به حق به نفع کاربران و شرکت های ارائه سرورهای اختصاصی و مجازی با استاندارهای جهانی می باشد
در مورد ریز و جزئیات فعلا نمی توانیم اطلاعاتی بدهیم تا کارهای قطعی شود. در حال حاضر منتظر پیشنهادات و افکار شما هستیم برای پیشبری عالی تر این مجموعه
با تشکر

SaMaN0861
May 14th, 2012, 12:28
سلام دوستان

با سلام؛
به نظر من ایران برای راه اندازی دیتاسنتر اصلا جالب نیست !!! حتما میگید چرا ؟! برای اینکه هزینه این کار بسیار بالا می باشد و مثلا سروری که فرانسه میده 200 هزار تومان توی ایران باید 500 تا 600 هزار تومان بدیم اون هم با پهنای باند 200 یا 300 گیگ در ماه !!! پورت هایی هم که ارائه میشه 100 مگ شیر شده بین 900000000000000000000000 کاربر هستن پس نتیجه میگیریم که بیخیال بشید پولتون هم حروم نکنید :-*

Best Regards :65:

shamimi
May 14th, 2012, 12:36
دوستان تا آنجا که من دستگیرم شد
همه بخاطر پنهای باند و قیمت بالا حاضر به این کار نیستند درسته ؟اگر این مشکلات حل بشه باز هم مشکلی هست ؟

SaMaN0861
May 14th, 2012, 12:38
همه بخاطر پنهای باند و قیمت بالا حاضر به این کار نیستند درسته ؟اگر این مشکلات حل بشه باز هم مشکلی هست ؟

آفرین دقیقا همینه !!!
من سرور کپی فرانسه میخوام پورت یک گیگ رم 24 گیگ و هارد 2 ترابایت و پهنای باند 15 ترابایت ماهی 200 میدن اینو ؟؟ نمیتونن دیگه !!!

shamimi
May 14th, 2012, 12:47
آفرین دقیقا همینه !!!
من سرور کپی فرانسه میخوام پورت یک گیگ رم 24 گیگ و هارد 2 ترابایت و پهنای باند 15 ترابایت ماهی 200 میدن اینو ؟؟ نمیتونن دیگه !!!

بیشتر ما توان را گذاشتیم تو لوکیت کردن یعنی ارائه دهنده های سرور, سرورهای خود را آنجا لوکیت کنند هدف بیشتر همین است

SaMaN0861
May 14th, 2012, 12:50
بیشتر ما توان را گذاشتیم تو لوکیت کردن یعنی ارائه دهنده های سرور, سرورهای خود را آنجا لوکیت کنند هدف بیشتر همین است

خوب من پورت 1 گیگ با پهنای 15 ترابایت بخوام چند میدن !!! با 35 عدد آی پی ؟؟؟ :65:

amirlord
May 14th, 2012, 12:51
این مشکل چجوری میخواد حل بشه ؟
وقتی دولت پهنای باند نداره و واردات پهنای باند انحصاری شرکت زیرساخت هست شما میخواید قاچاقی از عراق کابل بکشید به ایران ؟ :|
وقتی دلار 1200 بود زیرساخت پورت STM-1 رو میداد 16 میلیون واسه خرید عمده :) الان رو دیگه معلوم نیست !
دیتاسنتر رو کدوم شهر میخواید بزنید ؟ تهران ؟! مجوز دریافت پهنای باند از زیرساخت که میدونید 4 ساله به شهر های بزرگ به این راحتی ها نمیدن :)
دیتاسنتر با Server Room خیلی تفاوت داره ! اگر منظور شما از دیتاسنتر 4 تا اتاق که توش 5 تا رک هست تو ایران پر از ایناس !
اون دیتاسنتر هایی که توی ایران می بینید وقتی شروع کردن همه ی استفادشون واسه خودشون بوده بعد مشتری خصوصی گرفتند ! میخواید مثل بزنم ؟
افرانت : کار های سرور و ... دانشگاه آزاد کلا مال افرانت هست دیگه :)
پارس آنلاین : یکی از بزرگ ترین ISDP های ایران هست و اولین مشتریش خودشون بودن .
سروش رسانه : صدای و سیما دیگه معلومه !

حتی ما توی ایران الان یک سرور روم هم نداریم که مشتریاشون همه از بیرون باشن . مشتری جمع کردن خیلی راحت نیست .
اگر انقدر تند برخورد کردم بخاطر این هست که نمیخوام ضرر کنید و خودتون رو بندازید توی چاه . موفق باشید عزیز .

shamimi
May 14th, 2012, 13:03
الان فعلا بحث مالی مطرح نیست !
بیشتر منظور مسائلی که وجود دارد که ما سرورهای خود را ایران نمی آریم را مطرح نماید!
البته بجز پهنای باند و هزینه هایی که قرار است ما انجام دهیم
بیشتر دقدغه های خود را مطرح نمایید
چه امکاناتی داشته باشید می ایید برای لوکیت کردن سرورهای خود و رک اجاره می کنید ؟ ممنون

---------- Post added at 01:03 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

این مشکل چجوری میخواد حل بشه ؟
وقتی دولت پهنای باند نداره و واردات پهنای باند انحصاری شرکت زیرساخت هست شما میخواید قاچاقی از عراق کابل بکشید به ایران ؟ :|
وقتی دلار 1200 بود زیرساخت پورت STM-1 رو میداد 16 میلیون واسه خرید عمده :) الان رو دیگه معلوم نیست !
دیتاسنتر رو کدوم شهر میخواید بزنید ؟ تهران ؟! مجوز دریافت پهنای باند از زیرساخت که میدونید 4 ساله به شهر های بزرگ به این راحتی ها نمیدن :)
دیتاسنتر با Server Room خیلی تفاوت داره ! اگر منظور شما از دیتاسنتر 4 تا اتاق که توش 5 تا رک هست تو ایران پر از ایناس !
اون دیتاسنتر هایی که توی ایران می بینید وقتی شروع کردن همه ی استفادشون واسه خودشون بوده بعد مشتری خصوصی گرفتند ! میخواید مثل بزنم ؟
افرانت : کار های سرور و ... دانشگاه آزاد کلا مال افرانت هست دیگه :)
پارس آنلاین : یکی از بزرگ ترین ISDP های ایران هست و اولین مشتریش خودشون بودن .
سروش رسانه : صدای و سیما دیگه معلومه !

حتی ما توی ایران الان یک سرور روم هم نداریم که مشتریاشون همه از بیرون باشن . مشتری جمع کردن خیلی راحت نیست .
اگر انقدر تند برخورد کردم بخاطر این هست که نمیخوام ضرر کنید و خودتون رو بندازید توی چاه . موفق باشید عزیز .

بله حرفای شما را خوندم و بسیار استفاده کردم و ممنون از لطف شما
دوست عزیز مکان در نزدیک تهران هست
بیتشتر این دیتاسنتر برای استفاده داخل است و می شود از اینترانت در این امر که قیمت پایینی دارد استفاده کرد .....
و فقط برای مشتریانی که از خارج بیاند می شود پنهای باند کمی خرید
افرانت و پارس انلاین بصورت شیر پنهای باند می دهند به سرورهایی که لوکیت شده اند
حتی پیش بینی شده دوستانی که رک یا سرور می خرند دارای اکسس کارت باشند و دیگر خدماتی که شاید برخی شرکت ها ندهند در ایران
در مورد سرور روم باید بگم حتی the planet هم رکهایی داشت که در زیر زمین بود و ups هایش در طبقه بالا
ولی الان the planet شده همینی که هست :-)
با تشکر

mahdi2009
May 16th, 2012, 11:18
سلام.

چند اما و اگر هست برای این کار دوست گرامی اولینش مربوط میشه به پهنای باند و پورتهایی که میخوایید ارائه بدین دومیش برای شخص من مربوط میشه به قوانین کپی رایت (جدای قوانین کشوری) سومیش هم قیمت تمام شده . اگر نت ملی محقق بشه و به دست کاربران ایرانی برسه و شما هم روی همین زیرساخت پورتهای خوبی ارائه بدین با قیمت و کیفیت قابل رقابت با دیتا سنترهای موجود ایرانی قاعدتا ازتون استقبال میشه به نظر من ایده خوبی هست فقط اگر فرهنگ دیتا سنترهای خارجی رو در درامد زایی مد نظر داشته باشید که همه چیز پول نیست! متاسفانه یا خوشبختانه رقبای فعلی شما این نکته رو رعایت نمیکنن.

shamimi
May 16th, 2012, 11:28
دوست عزیز در حال حاضر اینترنت ملی هست ;)

cdcenterahmadi
May 16th, 2012, 11:51
اگه اینترنت ملی بشه ببخشید همه باید کاسه کوزه رو جمع کنیم بریم
اکثر مشتری ها سرور مجازی رو برا فروش ... می خوان و یک تعدادی برای سایت دانلود فیلم و عکس
وقتی اینترنت ملی بشه همون پارس آنلاین و تکتا و ... که تو ایران هستن دارن سرویس می دن خودشون زیادین.

اول گفتن اینترنت پاک دیدن اینقدر تکنولوژی هست برای دور زدن *****ینگ که نمیشه کنترلش کرد الانم می گن اینترنت ملی در کنار اینترنت جهانی . مطمئن باشید اگه فاز اول اینترانت که اسمشو گذاشتن اینترنت ملی جواب بده باید با اینترنت خداحافظی بکنیم یا یه دیش بذاریم بالا پشت بوم...:57:

shamimi
May 16th, 2012, 11:58
نه دوست عزیز من در جریان هستم با توجه به کارم در مخابرات
هیچ مشکلی پیش نمی اد و همه چیز بهتر از قبل خواهد شد حتی سرعت بیشتر !
پنهای باند داخلی می شود و نیز با پنهای باند کمتری از خارج تهیه می شود که برای دوستانی که با خارج هم کار می کنند مشکلی پیش نمی آد
الان در حال حاضر اینترنت ملی هست و بحث ip media در راه اندازی شده است بهتر در این مورد تحقیق کنید مطمئناً مفید هست

cdcenterahmadi
May 16th, 2012, 12:04
نه دوست عزیز من در جریان هستم با توجه به کارم در مخابرات
هیچ مشکلی پیش نمی اد و همه چیز بهتر از قبل خواهد شد حتی سرعت بیشتر !
پنهای باند داخلی می شود و نیز با پنهای باند کمتری از خارج تهیه می شود که برای دوستانی که با خارج هم کار می کنند مشکلی پیش نمی آد
الان در حال حاضر اینترنت ملی هست و بحث ip media در راه اندازی شده است بهتر در این مورد تحقیق کنید مطمئناً مفید هست

امیدوارم این چیزی که شما می گید باشه ولی با چیزایی که ما ناحالا دیدیم خدا داند....

shamimi
May 16th, 2012, 12:07
ایشاالله درست می شه چون به جراعت می گم خیلی عقب هستیم در دنیای خارج ولی باید از یه جایی شروع کرد :-) جلوی تکنولوژی هیچ دولت یا اجتماعی نمی تونه بگیره :->

cdcenterahmadi
May 16th, 2012, 12:10
ولی تو بعضی کشورهای دنیا جلوی تکنولوژی رو گرفتن (مثل کره شمالی)

shamimi
May 16th, 2012, 12:12
اونا با ایرانی ها فرق می کنند :68:
تنها همون کشور فکر کنم ؟<):)

shopel
May 16th, 2012, 22:44
برا رسیدن به این مهم باید چند نکته رو لحاظ کرد اول اینکه دولت مثل قبل سرمایه های هنگفتشو به طرق مختلف در اختیار همین چند غول ایرانی قرار بده که خوب در این صورت شرکت های خصوصی به دلیل عدم توان مالی مناسب از رده خارج میشن و رقابتی وجود نداره و بدون هیچ حرکتی در سال حمایت سرمایه و تولید ملی بخش عمده ای از جوانان وطن بی کار میشن.
طرف دیگه قضیه اینه که به جای اینهمه سوپسیت دادن به این چند غول ایرانی ارزش و بهای جوانان رو بالا ببریم و با طرح و ایده همین بچه ها مرکز یا مراکز داده ای قدرتمند و بدور از هر حاشیه سازی غول های فعلی راه اندازی بشن.
البته باید اینم مد نظر داشت تا زمانی که بستر زیر ساختی بهینه نشه نمیشه گفت که با آوردن اینترنت ملی پهنای باند بالایی سرریز میشه
باید ظرفیت های فعلی هم نگاشته بشه و با دید روشن به قضیه نگاه کرد که آیا زیر ساخت فعلی توان پهنای باند بالا رو داره ؟آیا با این زیر ساخت تو دورترین نقاط ایران میشه با همین کیفیتی که شما مثال زدید سرویس دهی کرد؟
فکر کردید که ایران فقط تهران نیست و تهران همه ی ایران نیست؟
این چیزا صورت مساله هایی هستش که هنوز ناقص باقی مونده
حالا نمیدونم چطوری دوستان میان به نسبت علمی صحبت می کنن و چند تا اصطلاح به کار میبرن
دیوار رو چیدین که به فکر سقفش هستین؟
چاله چوله هارو اول پر کنید ترسیم نقشه بکنین اونوقت برین دنبال راه اندازی
نشه روم سرورهای فعلی
دیگه منم دستم پول باشه یه آپارتمان تجاری لوکس میزنم چندتا اتاقشو هم تا جا داره رک میندازم
این که نشد
باید درست حسابی پیش رفت
من خودم یه طرح ارائه کرده بودم برا راه اندازی یه مرکز داده کوچک یا محلی مدتها پیش با سرمایه ای بالغ بر 500 میلیون
به نظر شما الان میشه همینو با همش 5 میلیاردجمعش کرد؟

shamimi
May 17th, 2012, 08:42
دوست عزیز با تشکر از نوشته هات همرو خوندم
تیم قدرتمندی پشت این مسئله هست که ما می خواهیم راه اندازی کنیم و مشکلی با پهنای باند یا رک و سرور نداریم خدارو شکر
الان هم اینترنت ملی هست ولی نمی خواهید قبول کنید من نمی دونم چرا!
به هر حال ما مشکلی نداریم بازارو بسنجیم به تصمیم نهایی می رسیم و کار و شروع می کنیم به امید خدا
با کیفیت عالی

shopel
May 17th, 2012, 09:20
دوست عزیز با تشکر از نوشته هات همرو خوندم
تیم قدرتمندی پشت این مسئله هست که ما می خواهیم راه اندازی کنیم و مشکلی با پهنای باند یا رک و سرور نداریم خدارو شکر
الان هم اینترنت ملی هست ولی نمی خواهید قبول کنید من نمی دونم چرا!
به هر حال ما مشکلی نداریم بازارو بسنجیم به تصمیم نهایی می رسیم و کار و شروع می کنیم به امید خدا
با کیفیت عالی

خواهش
عزیزم ما قبولتون داریم کی گفته نداریم
کور بشه اونی که نخواد پیشرفت رو ببینه
انشالله به نتیجه برسه
برسه روزی که لااقل سرویس دهی خاورمیانه رو تو مراکز ایرانی انجام بدیم
بیشتر این بچه ها حرفشون اینه که چطوری پهنای باند بالا رو با همون کیفیتی که دم مرکز هستش مثلا به خونه ها برسونیم
وگرنه راه اندازی مرکز داده با کیفیت بالا درسته سخته ولی ممکنه و اگه تلاش و همت و پشتکار و حمایت باشه شکل می گیره ولی بعد شکل گیریش مهمه
اینترنت ملی درسته قبول ولی الان خطوط مخابراتی ما idsl رو چطوری دم خونه ها میرسونن کیفیت جهانی داره؟
تو شهرهای متوسط و متوسط به پایین فیبر نوری وجود داره؟
می خواین سرویس دهی رو وایمکس یا بیسم بکنین؟
خود همیناهم الان تو همه شهرها وجود نداره تو خیلی از شهرهام که هست ببخشید افتضاحه
اولین سودی که مرکز داده داره تولید پهنای باند داخلی هستش و درکنارش تولید اینترنت یعنی سالانه میلیاردها تومن سود و عدم خروج ارز از کشور
ولی میشه من تو مناطق کوهستانی و ییلاقی وقتی میرم بتونم با همین کیفیت داخل تهران سرویس دهی بشم
حرف من یکی که همینه
راه اندازی گفتم مشکل داره ولی انشالله حل میشه بعد راه اندازی حرف داره
پشتکار رو قبول دارم ولی خودمونم میدونیم که همه چی پشتکار نیست
انشالله که این مرکز شکل بگیره ما هم سرورامون رو بیاریم داخل
به امید اون روز

shamimi
May 17th, 2012, 09:23
فدای شما با راهکار هایی که ما داریم که تا چند وقت دیگه معلوم می شه حتما به ما حق می دید و می گید که می شه دوست عزیزم
IPmedia هم راه افتاده تو ایران

s.w.a.t
May 17th, 2012, 15:09
جناب شَمیمی فکر میکنم این تاپیک شما تنها جنبه مفیدش، جنبه تبلیغاتی اون بوده برای شما :)
چرا؟! شما میخوایید بازار یابی کنید! فکر کنم اکثر کاربران اینجا دنبال سروری هستند با قیمت خیلی کم و specification خیلی بالا!! پس قاعدتا هرجوری بخوایید حساب کنید شما نمیتونید خواسته هاشون رو براورده کنید! البته نمیگم کارتون اشتباه هست ها چون دوستان نظرات خوبی دادند ولی اکثرا به دلیلی که بالا گفتم توانایی تهیه سرویس از شما رو ندارند!
سپس اگر تصمیم شما جدی میباشد(!) بهتر است بجای ارسال این تاپیک چند نفر بازاریاب استخدام کنید(البته میدونم الان میفرمایید که این کار رو انجام دادید و ... ;) ) و به سراغ شرکتها و سازمانهایی بروند که نیاز به چنین سرویس هایی دارند! قطعا جواب بهتری خواهید گرفت!
موفق باشید

shamimi
May 17th, 2012, 19:48
دوست من اشتباه کردی من قصد خودم را از پست های اول مطرح کردم در ضمن من نه اسمی از شرکتی که در حال کار هستیم آوردم و نه تبلیغات
همونجور که گفتم هدف اینه که بچه ها نظرشون درباره دیتاسنتر های ایران چیست کمبودی اگر هست چی ا هستش و از این دسته دوست من :-)
هدف تبلیغ نبود
من جواب خودمو گرفتم تا حدی همه مشکل پنهای باند و مطرح کردند که حل شدنی هست چه جوریش با تیم ما
در مورد تبلیغ من ارادت خاصی به اینجا دارم ولی دیتاسنتر بزرگ نشریات بزرگ >:d<

aminarab17
May 18th, 2012, 01:41
آقا یکی از آرزوهای من راه اندازی دیتا سنتره ، تو الکامپ هی میرفتم پرس و جو می کردم که چقدر هزینه داره و کلا در مورد راه اندازی دیتا سنتر سوال میکردم ولی هیچکس تحویلم نمی گرفت!!! البته یکی شون خیلی سرد جواب داد حدود ۵۰۰ ، ۶۰۰ میلیون!
در هر حال موفق باشی آقای شمیمی

shamimi
May 18th, 2012, 19:58
ممنون دوست عزیز ایشاالله با کمک شما و راهنمای شما بهتر و زودتر ایجاد بشود:57:

cutegroup
May 18th, 2012, 20:25
هر چند با توجه به شرايط و سختي ها و هزينه ها راه اندازي سخت و بعيد است
اما انشاالـلـه موفق باشين

فقط اگر روزي اين كا رو انجام دادين در قيمت هاي سرويس ها هم شرايط مناسب تري رو ايجاد كنيد
و پهناي باند

هر چند ....

shamimi
May 21st, 2012, 11:39
چرا نشه !
کلا من تو دنیای مجازی یاد گرفتم که هر کاری می شه کرد سخت ولی شدنی :-)
کی فکر می کرد Iphone 5 مثل ورقه شفاف بشه ؟!
ولی شد :-)
کار سخت ولی شدنی :):53:

kazi_bomber
June 25th, 2012, 20:17
سلام 100% سرور رو می آوریم توی دیتا سنتر شما ، در صورتی که پهنای باند و پشتیبانی خوب ولی با هزینه کم باشه . متاسفانه ما تو ایران به جای اینکه قیمتا از کشور های دیگه کمتر باشه ، نیست .. گرونترم هست . امید وارم انشالا روزی دیتا ستر بزرگی شدید ، به مشتریاتون توجه خاصی کنید . مثل پارسو افرا نباشید .

r_22009
June 25th, 2012, 21:09
با این شرایطی که چند تا دیتاسنتر محدود توی کشور هستند و خیلیاش دولتیه مسلما برای اینکه رقابت ایجاد نشه زیاد سنگ جلو پاتون میندازن بنابراین طبق معمول قیمت ها خیلی بالا می ره و برای افراد با استفاده معمولی به صرفه نیست که از دیتاسنتر داخلی سرویس بگیره (مثل همین قیمت های نجومی افرانت!)

danitfk
June 25th, 2012, 21:15
اگر سخت افزار های واقعا مناسب + امنیت فیزیکی دیتاسنتر + پورت قوی + پهنای باند مناسب و بر اساس همین ویژگی ها قیمت مناسب یا معقول ارائه داده بشه 100% کلو در ایران میگیرم !!

goldisweb
June 27th, 2012, 02:14
سلام.
ايشالا كه اين كارتون عملي شه. اينطوري بهتره حداقل ميدونيم سرورمون كجاست . و آيا امنيت داره يا نه! از همه مهمتر دسترسي هست.
دوستان عزيز ما ايرانيا راحت طلب شديم . همه دوست داريم ارزون باشه مفت باشه.
اگر اين كار رو انجام بديد 100% خودم اولين مشتري هستم.مشكل ما هزينش نيست فقط كيفيت و پهنای باند هست.اينا حل بشه تمومه.ممنون.

tehvps
June 27th, 2012, 02:37
بخاطر این حرف که فردا جلسه مدیران سرور در ایران هست که ما نیز در این جلسه دعوت شدیم و به نظر من این کار خوب هست چون پتانسیل بالایی داره این کار باعث پیشرفت می شود :53:

عذرخواهی میکنم از زدن پست خارج از بحث، آقای مدیر شما قبل از این که دیتاسنتر بزنین یه زحمت بکشین و حداکثر 300000 تومان هزینه و قالب اختصاصی برای سایتتون طراحی کنید :

IRHOST.ORG | ارائه دهنده خدمات سرور، هاستینگ، ثبت دامنه و طراحی سایت (http://www.irhost.org)

موفق باشید

shopel
June 29th, 2012, 00:45
این دیتا سنتر شما تو کدوم مرحله هستش آقای shamimi (http://www.webhostingtalk.ir/member/1398/) عزیز؟
ارگان خاصی هم پشتشه؟

mohsened
June 29th, 2012, 00:49
عذرخواهی میکنم از زدن پست خارج از بحث، آقای مدیر شما قبل از این که دیتاسنتر بزنین یه زحمت بکشین و حداکثر 300000 تومان هزینه و قالب اختصاصی برای سایتتون طراحی کنید :

IRHOST.ORG | ارائه دهنده خدمات سرور، هاستینگ، ثبت دامنه و طراحی سایت (http://www.irhost.org)

موفق باشید

حالا خوبه وبسایت شما هم قالب hostbill رو ریپ زده . پس خواهشا وقتی خودتون ریپ زدید انتظار نداشته باشید از دیگران .

shamimi
June 29th, 2012, 12:51
دوست عزیز در مورد قالب این قالب tehran Vps هست که اجازه گرفته شده برای مدتی روی ایران هاستینگ باشد قالب ما در حال آماده سازی است
در مورد دیتاسنتر باید بگم متاسفانه با اینکه مکان حاضر بود دستهای پشت پرده ....باعث شدند این کار فعلا معلق بشه متاسفانه
برای خدمت به ایران ....
با تشکر از مدیریت Tehranvps که اجازه این کارو دادند واین قالب به آدونیس ست شده است توسط خودمان:111:
موفق باشید

iranian-portal
July 1st, 2012, 18:07
قصد دلسرد کردن شما رو ندارم
اما چندی پیش با بچه های ریدکال شوخی شوخی تصمیم به چنین کاری گرفتیم
وقتی وارد گود شدیم دیدیم این که تقریبا دور ریختن سرمایه است!
طی صحبتی که با مخابرات کردیم در اولین مرحله
شما فقط حدود 5 الی 10 میلیاد تومن باید هزینه کابل های فیبر/تجهیزات/محل/... بکنید
تازه این رقم مربوط به حدود یک سال پیش در اوج آرامش دلار بود
فکر کنید دیگه تا الان چه تغییراتی کرده
در ضمن نیاز به پارتی و تاییدیه گردن گلفت ها داره
در کل به راحتی حرف زدن نیست
ما هم شوخی شوخی فقط رفتیم اطلاعات کسب کنیم و بس

kambizmabdi
September 6th, 2012, 01:39
ففط پارس آنلاین رو توصیه میکنم.از همه لحاظ خوب بوده. فکر نکنم بشه دی سی زد.البته عذر میخوام نظرم رو گفتم و قصد دلسردی کسی رو ندارم.با تشکر

mohamad-h
September 6th, 2012, 05:16
من جواب نظر سنجی رو میدم

من حاضر به کولوکیت هستم اما به چه قیمتی ؟!
وقتی میتونم از انگلیس یا آمریکا با پورت 10 گیگابایت بگیرم مگه مغر خر خوردم ( ببخشیدا که این حرفو زدم ) بیام پهنای باند ایران رو که خدا تومن بابت 100 مگابایت هزینه کنم رو انتخاب کنم ؟

اگه قصد راه اندازی دیتاسنتر دارید باید به فکر رقابت باشید ، فکر کنید که یکی که میاد ازتون سرور میگیره باید براش بصرفه !

اگه کیفیت خوب باشه چرا که نه ؟!

afshinh
September 7th, 2012, 02:18
درود

به نظر بنده راه اندازی دیتا سنتر در ایران کار بی ارزشیه و اصلا ارزش مادی نداره shamimi (http://www.webhostingtalk.ir/member/1398/) عزیز

به قول swat پول بزارید بانک ماه به ماه سود بگیرید بهتره

برام خیلی عجیبه shamimi (http://www.webhostingtalk.ir/member/1398/) عزیز گفته

دوستان عزیز خیلی ها در این کار برخی موارد از جیب هم هزینه کرده اند ولی همیشه و هرجا پول نیست ! درسته شعاری این مطلب ولی اگر کسی فکرش پول باشه فقط در حال آینده و گذشته مطمئن باشید اگر زمین خورد دیگه نمی تونه بلند بشه و کل عمر خود ضرر کرده !
پس یکم هم به فکر ایران باشیم:-)
نه سیاسی هستم نه جزو تیم خاصی
دوستانی که فقط بخاطر پول اینجا هستند متاسف هستم براشون که با همچین دیدی کار هاستینگ را انجام می دهند بهتر....
موفق باشید
------

انسان تلاش میکنه تا به پول برسه تا بتون زندگی بهتری داشته باشه!

ظاهرا این سایت برای شماست ایران هاستینگ|میزبانی وب | نمایندگی هاست و دامنه | سرور مجازی| ثبت دامنه | طراحی وبسایت (http://www.irhost.org) شما اگه چنین پولی دارید چرا شرکت ثبت نمیکنید و به جای اینکه شماره ایرانسل بزارید شماره ثابت بزارید؟

ختم کلام
اگه اینترنت قطع بشه و اینترنت ملی بیاد رو کار یعنی بنده به عنوان کاربر به اینترنت بین الملی دسترسی نداشته باشم
اگه اجبار بشه تمام سایتها به سرورهای ایرانی منتقل بشن ( با اینکه شدیدا در تلاش هستم تا وارد کار هاستینگ بشم و دارم کم کم یاد میگیرم )
من ترجیح میدم با نت برای همیشه خداحافظی کنم! نه وارد هاستینگ بشم نه سایت داشته باشم!

به هر حال براتون آرزوی موفقیت میکنم اگه وارد این کار شدین امیدوارم روز به روز پله های پیشرفت طی کنید

موفق و پیروز باشید

behnam289
September 7th, 2012, 02:58
تعجب میکنم با این وضعیت پهنای باند خیلی از دوستان گفتند بله !

وقتی کیفیت کم هست قیمت هم بالا هست چه دلیلی داره

اگر اینترنت ملی بشه من 99.9% کارهایی که انجام میدم را نمیتونم انجام بدم

100% برای من قابل قبول نیست شما را نمیدونم حاضرید از دنیا جدا بشید /؟

afshinh
September 7th, 2012, 22:06
تعجب میکنم با این وضعیت پهنای باند خیلی از دوستان گفتند بله !

وقتی کیفیت کم هست قیمت هم بالا هست چه دلیلی داره

اگر اینترنت ملی بشه من 99.9% کارهایی که انجام میدم را نمیتونم انجام بدم

100% برای من قابل قبول نیست شما را نمیدونم حاضرید از دنیا جدا بشید /؟

دوست عزیز من نگفتم حاظرم از دنیا جدا بشم

شاید من بد نوشتم عرض کردم اگه اینترنت ملی بیاد رو کار یعنی من دیگه به اینترنت جهانی دسترسی نداشته باشم و سایتهایی که اونا دوست دارن من ببینم با اینترنت برای همیشه خداحافظی می کنم

اگه اجبار باشه تمام سایتها به سرورهای ایران منتقل بشه بازم برای همیشه از اینترنت خداحافظی می کنم

من به عنوان یه کاربر اینترنت این حق دارم از سرورهای آمریکا یا هلند یا..... استفاده کنم حالا بعضی ها دوست دارن سایت در داخل ایران میزبانی بشه ..... و هیچ کس این اجازه رو نداره بگه نه شما بیا رو سرورهای ایران سایت بیار بالا! این حرفم خطاب به شما نبود

behnam289
September 8th, 2012, 00:25
دوست عزیز من نگفتم حاظرم از دنیا جدا بشم

شاید من بد نوشتم عرض کردم اگه اینترنت ملی بیاد رو کار یعنی من دیگه به اینترنت جهانی دسترسی نداشته باشم و سایتهایی که اونا دوست دارن من ببینم با اینترنت برای همیشه خداحافظی می کنم

اگه اجبار باشه تمام سایتها به سرورهای ایران منتقل بشه بازم برای همیشه از اینترنت خداحافظی می کنم

من به عنوان یه کاربر اینترنت این حق دارم از سرورهای آمریکا یا هلند یا..... استفاده کنم حالا بعضی ها دوست دارن سایت در داخل ایران میزبانی بشه ..... و هیچ کس این اجازه رو نداره بگه نه شما بیا رو سرورهای ایران سایت بیار بالا! این حرفم خطاب به شما نبود

من هم حرف شما را تایید کردم دیگه !

سروری که دارای شیلتر باشه حتی اگر برای هدفی به غیر از چیز پی ان هم باشه برای کار های دیگر مشکل ایجاد میکنه .
و تازه اگر اون جوری که اعلام شده اینترنت جدا بشه دیگه بدتر...

امید وارمشایعه باشه و حداقل در کنار اینترنت ملی اینترنت جهانی هم قرار داشته باشه

sainaweb
September 10th, 2012, 00:27
[QUOTE=behnam289;537110
امید وارمشایعه باشه و حداقل در کنار اینترنت ملی اینترنت جهانی هم قرار داشته باشه[/QUOTE]

فکر میکنم 100000000 بار اعلام شد شایعست . . .

behnam289
September 10th, 2012, 00:36
فکر میکنم 100000000 بار اعلام شد شایعست . . .

جدا سازیکامل شایعه اما شبکه اینترنت ملی حتما هست .

sainaweb
September 10th, 2012, 13:49
جدا سازیکامل شایعه اما شبکه اینترنت ملی حتما هست .

فکر میکنم اسمش شبکه ملی اطلاعات ( شما ) هستش . طرح خوب و میشه گفتی عالی هستش

rezai78
September 10th, 2012, 22:22
غیر از همه ی جنبه ها کیفیت خیلی مهمه. اکثر کسایی که کار حرفه ای انجام میدهند از دیتاسنتر های ایرانی استفاده میکنند پس کیفیت خیلی مهمه
مثلا مثل افرانت نباشه که ای پی تموم کنه!!!
یا تبیان که معلوم نیست کیس ما رو به کی داده!!!!

afshinh
September 11th, 2012, 02:47
غیر از همه ی جنبه ها کیفیت خیلی مهمه. اکثر کسایی که کار حرفه ای انجام میدهند از دیتاسنتر های ایرانی استفاده میکنند پس کیفیت خیلی مهمه

یعنی چی از دیتاسنترهای ایرانی استفاده می کنن؟ یعنس شما میگید دیتاسنترهای ایران خوبه؟!

sainaweb
September 11th, 2012, 09:43
یعنی چی از دیتاسنترهای ایرانی استفاده می کنن؟ یعنس شما میگید دیتاسنترهای ایران خوبه؟!

بله برای خیلی از سایت ها باید تو ایران باشه . ( پینگ و سرعت و روی اینترانت باز شدن سایت و .. . )

sainaweb
September 11th, 2012, 09:45
ما که از سرور های ایران 100% راضی هستیم

afshinh
September 11th, 2012, 10:55
بله برای خیلی از سایت ها باید تو ایران باشه . ( پینگ و سرعت و روی اینترانت باز شدن سایت و .. . )

بله حرف شما درست ولی این حرف موقع ای درسته که کیفیت و قیمت خوب وجود داشته باشه

به طور مثال وقتی من میتونم از فلان دیتاسنتر سرور با رم 8 پهنای باند 2TB و cpu 4 هسته ای مثلا با ماهی 200 دلار بگیرم چرا باید از ایران که نصف این مشخصات بهم میده بگیرم

r_22009
September 11th, 2012, 12:48
البته نصف این مشخصات با 2 برابر قیمت !!!!!

faq
September 11th, 2012, 12:52

1 ساعت دان بودن زنگ زدم تبیان میگه کولر ها خاموش شدن :-|

sainaweb
September 11th, 2012, 15:38
بله حرف شما درست ولی این حرف موقع ای درسته که کیفیت و قیمت خوب وجود داشته باشه

به طور مثال وقتی من میتونم از فلان دیتاسنتر سرور با رم 8 پهنای باند 2TB و cpu 4 هسته ای مثلا با ماهی 200 دلار بگیرم چرا باید از ایران که نصف این مشخصات بهم میده بگیرم

200 دلار و به عبارتی 500 هزار تومان . . .

میتونید کولو کنید سرورتون رو و با 40 درصد همین قیمت کار کنید . . .

تو سروش رسانه که اینطوریه . از خارج از کشور بیشتر میصرفه برامون

bax998
September 12th, 2012, 14:41
دیتاسنتر؟ :-

novinline
September 13th, 2012, 14:49
دیتاسنتر اروپایی ارزان هست و کیفیت خوبی دارن پینگ به ایران هم پایین هست.
ولی خوب سرور ایران اگر قیمت ها کم تر بود خیلی خوب بود