PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] پیدا کردن Mac Address یک IP

1eng.ir
May 6th, 2012, 10:26
بعضی وقتا پیش میاد که یکی از آی پی های شبکتون توسط یکی از کاربران استفاده میشه و مجبورید از راه های صعب العبور برای پیدا کردن اون کاربر استفاده کنید :d قابل توجه اونایی که کل سرویس ها رو خاموش میکنن تا بتونن کاربر رو پیدا کنن :65:

بدین منظور کافیه از سیستم عاملی مثه لینوکس یا میکروتیک استفاده کنید که بتونید مک آدرس مورد نظر رو پیدا کنید.

لینوکس

تو لینوکس یه دستور ساده هست که آی پی مورد نظر رو بش میدید و خروجی مک آدرس رو بهتون میدهبرای پاک کردن خروجی های اضافی و داشتن تنها "مک آدرس" از دستور زیر استفاده کنید:

arp -a ip-address

Example

arp -a 192.168.1.10

خروجی:

? (94.232.168.196) at 00:0B:28:31:DD:FA [ether] on eth0

برای پاک کردن خروجی های اضافی و داشتن تنها "مک آدرس" از دستور زیر استفاده کنید:

arp -a ip-address | awk '{print $4}'

میکروتیک

[سیستم عامل میکروتیک دم دست ندارم، اگه از دوستان کسی داره بده که آموزش رو تکمیل کنم. eng.fakhraei در جیمیل]

AvalinHost
May 6th, 2012, 10:59
با سلام
ممنون بخاطر آموزشتون.
قابل توجه هست که خروجی صحیح این command منوط به استفاده اون در محیط ssh همون سرور اصلی هست. و مثلا در یک سرور لینوکس دیگر نمیتونید تست کنید که ip مورد نظر شما از چه مک آدرسی داره استفاده می کنه.

shivahost
May 6th, 2012, 11:30
کاش می شد روی سایت مثلا با php هم این کد رو گرفت

ipsat
May 6th, 2012, 11:39
در ميكروتيك معلومه

ip > arp

RoobinaServer
May 6th, 2012, 11:44
بعضی وقتا پیش میاد که یکی از آی پی های شبکتون توسط یکی از کاربران استفاده میشه و مجبورید از راه های صعب العبور برای پیدا کردن اون کاربر استفاده کنید :d قابل توجه اونایی که کل سرویس ها رو خاموش میکنن تا بتونن کاربر رو پیدا کنن :65:

بدین منظور کافیه از سیستم عاملی مثه لینوکس یا میکروتیک استفاده کنید که بتونید مک آدرس مورد نظر رو پیدا کنید.

لینوکس

تو لینوکس یه دستور ساده هست که آی پی مورد نظر رو بش میدید و خروجی مک آدرس رو بهتون میدهبرای پاک کردن خروجی های اضافی و داشتن تنها "مک آدرس" از دستور زیر استفاده کنید:

arp -a ip-address

Example

arp -a 192.168.1.10

خروجی:

? (94.232.168.196) at 00:0B:28:31:DD:FA [ether] on eth0

برای پاک کردن خروجی های اضافی و داشتن تنها "مک آدرس" از دستور زیر استفاده کنید:

arp -a ip-address | awk '{print $4}'

میکروتیک

[سیستم عامل میکروتیک دم دست ندارم، اگه از دوستان کسی داره بده که آموزش رو تکمیل کنم. eng.fakhraei در جیمیل]

ببخشید اما برای من یه کم مشکل داشت که فهمیدم کجاش بود گفتم بگم کسی خورد به این مشکل

بتونه حلش کنه

با زدن دستور arp -a myip

ارور میداد که :
arp: in 1 entries no match found.

هر موقع با چنین اروری مواجه شدید ابتدا بزنید :

ping myip

بعد دوباره همان دستور :

arp -a myip را بزنید ارور نخواهد داد و جواب میده.

یا حق

1eng.ir
May 6th, 2012, 11:45
کاش می شد روی سایت مثلا با php هم این کد رو گرفت
نشد نداره :)

You can execute linux commands within a php script - all you have to do is put the command line in backticks (`).

And also concentrate on exec() , this and shell_exec() ...

majid2009s
May 6th, 2012, 11:48
راهی نیست بشه بر عکس این کارو کرد یعنی با مک , ای پیو بدست آورد؟

AvalinHost
May 6th, 2012, 11:50
ببخشید اما برای من یه کم مشکل داشت که فهمیدم کجاش بود گفتم بگم کسی خورد به این مشکل

بتونه حلش کنه

با زدن دستور arp -a myip

ارور میداد که :
arp: in 1 entries no match found.

هر موقع با چنین اروری مواجه شدید ابتدا بزنید :

ping myip

بعد دوباره همان دستور :

arp -a myip را بزنید ارور نخواهد داد و جواب میده.

یا حق

سلام
ولی باز همون هست!
شما پست قبلی من در این تاپیک رو مدنظر قرار دادید در تست؟

RoobinaServer
May 6th, 2012, 11:53
سلام
ولی باز همون هست!
شما پست قبلی من در این تاپیک رو مدنظر قرار دادید در تست؟

بله دیده بودم و میدونستم از قبل

اصلا هم نیازی نیست آخه با یه سرور دیگه مک یه جا دیگه در بیاد (برای کار ما و هدفمون منظورمه)

حالا منظورتون از این پست که دادید چیه ؟ فهمیدید اون ارور دقیقا برای چیه ؟ من با پینگ گرفتن حلش کردم

1eng.ir
May 6th, 2012, 11:55
Getting a client's MAC address from PHP ? (http://www.linuxquestions.org/questions/programming-9/getting-a-clients-mac-address-from-php-323139/)

MagicVps.Com
May 6th, 2012, 12:02
میکروتیک

اوس ممد یعنی شریک سابقت بهت یه میکروتیک نمیده که باش میکرتیک هم اموزشش بزاری اینقدر شکراب شده روابط

دارم میرن جایی ساعت 2 برمیگردم میام یه میکروتیک میفرستم برات

1eng.ir
May 6th, 2012, 12:11
آرش، پَسرفت سنی داری؟ :-|
صبحونه خوردی؟

+ پست 4 ...

m3hdi
May 6th, 2012, 12:46
راهی نیست بشه بر عکس این کارو کرد یعنی با مک , ای پیو بدست آورد؟

از پروتوکل RARP استفاده کنید

Reverse Address Resolution Protocol

polestar1367
October 18th, 2012, 03:41
سلام.دوستان چگونه میتوان با داشتن بک ip فهمید که ip دقیقا برای کدام satellite است؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

online.net
October 24th, 2012, 12:52
مدیران تالار ایا بنا بر سوال دوسته خوبه مون ایا امکان پذیر هست با داشتن یک ایپی ادرس فهمید که این اپپی بر کدام ماهواره است با تشکر از ضحمات شما مدیران خوب تالار
:57:

taghi.karimi
October 24th, 2012, 15:19
مدیران تالار ایا بنا بر سوال دوسته خوبه مون ایا امکان پذیر هست با داشتن یک ایپی ادرس فهمید که این اپپی بر کدام ماهواره است با تشکر از ضحمات شما مدیران خوب تالار
:57:

دوست عزیز مطلبی که اینجا عنوان شده هیچ ربطه به چیزی که شما نیاز دارید نداره و چیزی که شما میخواید بدونید با این دستورات قابل انجام نیست