PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در تنظیمات domain nameserver

sina_mech
May 5th, 2012, 13:10
سلام

فرض کنید من یه اکانت از یک shared hosting دارم که میخوام سایت ارائه هاستینگم رو تو اون راه اندازی کنم. مثلاً آدرس سایت من hosting.com هست با کنترل پنل cPanel! حالا من رفتم از یه سرور ایرانی نمایندگی فروش هاستنیگ گرفتم و اون به من 2 تا آی پی هم داده که میتونم باهاشون private nameserver داشته باشم. حالا من میخوام private name servers رو به این صورت تنظیم کنم:
ns1.hosting.com
ns2.hosting.com

سوال من اینه که حالا چطور می تونم از اون 2 تا آی پی استفاده کنم و این تنظیمات رو انجام بدم؟

تنظیمات WHM رو بلدم. بیشتر مشکلم تو ایجاد اون 2 تا آدرس (ns1.... , ns2) تو اکانت من در Shared hosting هست!

پیشاپیش ازتون ممنونم :)

پی نوشت : حدس خودم اینه که باید در داخل cPanel هاستینگ اشتراکی، 2 تا A-TYPE DNS ZONE اضافه کنم با اون آدرس ها و اون آی پی ها، هممم؟

sina_mech
May 7th, 2012, 10:42
کسی جواب نمیده؟ :(

cartman10mpi
May 7th, 2012, 12:00
ابتدا باید نیم سرور هارو در مرکز ثبت دامنه ثبت بکنید و بهش آی‌پی‌های مورد نظر رو بدید
سپس در و اچ‌ ‌ام نیم سرور هارو به دی ان اس‌ اضافه کنید
با کمی‌ جستجو در همین فروم ، و یا در اینترنت به سادگی‌ میتونید این اطلاعات رو دریافت کنید و چگونگی کار رو .

sina_mech
May 8th, 2012, 15:50
سلام منظورتون از مرکز ثبت دامنه چیه؟

یعنی اینکه تو cPanel اینکاری که گفتم بکنم، درست نیست؟

cartman10mpi
May 8th, 2012, 20:13
شما که تصمیم به فروش هاست کردید به امید خدا ، ولی‌ هنوز ‌ست کردن دامنه و نام سرور هارو بلد نیستید ، بهتر هست علاقه مندی بیشتری به تحقیق و یادگیری نشون بدید . که انشا‌الله در کار خود در آینده موفق باشید . در همین انجمن جستجو بفرمایید ، موجود هست اطلاعاتی که مورد نیازتون هست.

Maxx.Server
May 8th, 2012, 20:44
سلام منظورتون از مرکز ثبت دامنه چیه؟

یعنی اینکه تو cPanel اینکاری که گفتم بکنم، درست نیست؟

منظور ایشون اینه از جایی که دامنه خریدید اون نیم سرور هارو اونجا وارد کنید و ip رو بهشون بدید.تا دامنه شما به سرور متصل بشه

HyperServer
May 8th, 2012, 20:57
با سلام...
اگر directi دارید ایبتدا برای هر دو آی پی child بزنید و بهد در قسمت nameserver اضافه کنید.
سپس آی پی رو در whm اضافه کنید به دو nameserver اختصاص دهید

rouhallah
May 11th, 2012, 22:37
این راحش نیست
شما هنوز از مبتدی هم کمتر اطلاعات دارید
بهتره برید به جا چند وقت کار کنید تا در حد مبتی یاد بگیرید