PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپیوترم اسیب دید . چیکار کنم؟

soheilsan
May 3rd, 2012, 20:33
سلام دوستان
تقریبا سه روز پیش ناگهان تمام هسته های cpu من و حافظه رم من پر شد و کامپیوتر خودش ریست شد و از اون روز به اینتر نت که وصل می شم ترافیک مثل اب میره و یه سری برنامه در پس زمینه (ناشناس ) اجرا میشند. انگار یکی داره کنترلش می کنه. نمی دونم ویروس گرفته یا ............
خلاصه می خواستم ببپرسم چاره چیه؟

SeDaBloG
May 3rd, 2012, 20:37
کامپیوترتون هک شده ! ویندوزتونو عوض کنین ! اگه درست نشد مجبورین درایوی که توش ویروسه رو شناسایی کنین و فرمتش کنین اگه نتونستین درایو رو پیدا کنین کامپیوترو مجبورین 0 کنین :-s

mehrshad.ho
May 3rd, 2012, 20:41
بهترین راه اینه که درایو ویندوز رو کامل فرمت کنید
وینوز رو نصب کنید در همان ابتدای کار اول آنتی ویروس نصب کنید و بزارید جستجو بشه
سپس خودتون به صورت دستی پوشه ها رو از نظر فایل های مشکوک بررسی کنید

مرحله آخر هم سایر برنامه هارو نصب کنید و سپس به اینترنت متصل بشید

SeDaBloG
May 3rd, 2012, 20:43
mehrshad.ho (http://www.webhostingtalk.ir/member/29514/) اگه تو یه درایو دیگه باشه چی ؟ بعضی تروجان ها یا ویروسا رو آنتی ویروس تشخیص نمیده ! من خودم یه ویروس ساختم ! هیچ آنتی ویروسی نتونست شناسایی کنه

mehrshad.ho
May 3rd, 2012, 20:47
من شخصا از نود 32 استفاده می کنم و همیشه آپدیت می کنم همیشه هم محافظت کرده ازم
به نظرم اگه فایل Setup برنامه ای رو توی هارد نگه داری می کنی و سیدی اونو داری اونم حذف کن تا هاردت خلوت تر بشه

SeDaBloG
May 3rd, 2012, 20:49
از نظر من اول کار مهرشاد جان رو کن ! اگه نشد کاری که من گفتم

shikdl
May 3rd, 2012, 20:51
با آنتي ويروس Avast يا Anti malware تست كنيد
بهترين آنتي ويروس هاييه كه ديدم

SeDaBloG
May 3rd, 2012, 20:58
دوست عزیز اگه تروجان تازه طراحی شده باشه ! و با vb یا ... ساخته بشه ! هیچ آنتی ویروسی نمیتونه شناسایی کنه

soheilsan
May 4th, 2012, 22:02
من با انتی ویروس های مختلف چک کردم ویروس هم شناسایی می کنه و پاک هم می کنه. اما بازهم مشکل دارم. تازه فهمیدم یه سری برنامه ناشناس در پس زمینه اجرا میشه که نمیزاره هر کار بکنم. نصب ویندوز امکان پذیر نیست

arvin_b
May 4th, 2012, 22:12
سلام
من قبلا یک بار سیستمم این طور شده بود ولی فقط بیشتر در مورد اینترنت بود
یعنی اینترنت کامل استفاده می شد

با تعویض ویندوز درست بعضی وقت ها فایلهای سیستمی مشکل پیدا می کنه این طور میشه
یک بار هم ویندوزم طوری شده بود که هر برنامه ای می خواستم اجرا یا نصب کنم ارور می داد

اگر ویندوز 7 الان نصب دارید سعی کنید الان ویندوز xp نصب کنید
اگر در هیچ صورتی نصب نشد در صورت امکان عکس از اروری که میده بزارید

ERfan.Taleghani
May 4th, 2012, 23:01
یک آنتی ویروس مناسب مثل Kasper Pure تهیه کنید . درایوتون رو فرمت و ویندوز رو مجدد بریزید. بدون اینکه هیچ درایوی رو پس از نصب ویندوز باز کنید کاسپر رو نصب کنید. آپدیت کنید . و سپس بزنید ویروس یابی کنه. تا زمانی که کامل عملیات اسکن تمام نشده هیچ درایوی رو باز نکنید. انشاءالله که مشکلتون حل شه

Only4U
May 5th, 2012, 02:45
یعنی چی نمیزاره ویندوز نصب کنی ؟
بابا از اون اول درایوی که ویندوز توشه را فرمت کن و ویندوز جدید نصب کن نمیشه که نزاره ویندوز نصب کنی !!!
اول یه سرچ بزن کلیه فایل هایی که جدید هستن مثلا تا 1 هفته اخیر را بیار هرچی برات غیر اشناست را ادرسش را ببین خیلی راحت میتونی متوجه بشی ویروس هست ی نه (یکم تجربه میخواد
بعد از این که ویندوز نصب کردی سیستمت هیچ ویروسی روش فعال نیست (برنامه نویسی بلدم یکم ببین تنها زمانی ویروس فعال میشه که فایلش اجرا بشه
فایل ویروس هم خود به خود اجرا نمیشه که ! یه عکسی پوشه ای چیزی باز میکنی تا اجرا بشه
ممکنه یه زمان خاص براش تنظیم شده باشه که تو اون زمان اجرا بشه ولی حداقل بعد از نصب ویندوز جدید اینقدر وقت داری که جلوش را بگیری
ویندوز جدید که نصب شد ویروس کشی کن اگر ویروس کش قوی داری میتونی از (قبل از اجرای ویندوز) اجرا کنی اونجوری بهتره وگرنه از همین ویروس کش معمولیا صب کن ویروس کشی کن
بعدش هم (معمولا چیزی پیدا نمیکنی در این مورد ، فکر میکنم) تموم دیگه باید درست شده باشه

این همه توضیح دادم بعضی وقت ها این مشکل فقط از طرف خود فایلای سیستم (ویندوز) هست و اسیب دیدن و میخوان اپدیت بشن و هیچ ویروسی در کار نیست !!! من 1 بار برام این گونه شد ولی با تعویض ویندوز تنها حل میشه

امیدوارم بتونه کمکی بهت بکنه
دیگه ما در همین حدود میدونیم !!!

milade
May 5th, 2012, 12:40
سلام دوست عزیز .

این کارهای خشن نیاز نیست .

اول از همه توی یه پارتیشن خلوتت یه ویندوز نصب کن تا همزان 2 تا ویندوز داشته باشی .

ویندوز که نصب شد قبل از اینکه حتی mycomputer هم باز کنی سریع سی.دی انتی ویروس کسپر و یا نود اپدیت شده رو بزار و کل هارد رو ویروس یابی کن .

اگر ویروس پیدا شد و پاک شد که هیچ . اگر نه مجوری راه حله خشنه رو دنبال کنی :دی

shazo
May 5th, 2012, 12:45
يه سري برنامه هست كه نشون ميده وقتي تو نت هستين چي داره دانلود ميشه..

SeDaBloG
May 5th, 2012, 13:23
میشه اسمشو بگی ؟