PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جایگزین کردن nginx به جای apache

mei3am
May 2nd, 2012, 01:22
سلام به اساتید گرامی
من میخوام رو سرور مجازی با سیستم عامل سنتوس nginx رو به جای apache نصب کنم
حالا میخواستم بدونم اول باید آپاچی رو پاک کنم بعد nginx رو نصب کنم ؟ یا همینطوری nginx رو نصب کنم ؟
یه سوال دیگه هم دارم میخواستم لطف کنید و کمی در مورد php-fpm توضیح بدهید.
لطفا راهنمایی کنید.

hostspace
May 2nd, 2012, 01:52
nginx روی آپاچی نصب میشه
من قبلا نصب کردم اما تاثیر مثبتی ازش ندیدم

cartman10mpi
May 2nd, 2012, 02:00
nginx روی آپاچی نصب میشه
من قبلا نصب کردم اما تاثیر مثبتی ازش ندیدم
nginx به صورت مستقل هم نصب می‌شه . اما قدرت nginx در پاسخگویی به صفحه‌های استاتیک هست . اگر هدف شما از نصب nginx همون تعریف‌هایی‌ هست که شنیدید ، به صورت p.ro.xy نصب بکنید که فقط به درخواست‌های استاتیک جواب بده و آپاچی برای درخواست‌های پی‌ اچ‌ پی‌ به کار خودش ادامه میده.
در حقیقت آپاچی در پشت nginx آمادهٔ پردازش صفحات پی‌ اچ‌ پی‌ می‌مونه

allbert
May 2nd, 2012, 02:05
FPM

یا همون FastCGI Process Manager برای مدیریت پردازش های fast cgi هست

These features include:

Adaptive process spawning (NEW!)
Basic statistics (ala Apache's mod_status) (NEW!)
Advanced process management with graceful stop/start
Ability to start workers with different uid/gid/chroot/environment and different php.ini (replaces safe_mode)
Stdout & stderr logging
Emergency restart in case of accidental opcode cache destruction
Accelerated upload support
Support for a "slowlog"
Enhancements to FastCGI, such as fastcgi_finish_request() - a special function to finish request & flush all data while continuing to do something time-consuming (video converting, stats processing, etc.)

mei3am
May 2nd, 2012, 02:23
ممنون شکه شدم یهو اینهمه جواب دیدم :D
راستش من تاپیک های ایجا رو که خوندم اینطوری فهمیدم که نصب هر دو با هم خوب جواب نمیده
الان آپاچی دارم و یه سایت که کاملا php هست مصرف منابع وهشتناک زیاده یعنی 25 تا یوزر آنلاین بیشتر جواب نمیده رم هم 1 گیگ هست
از یه دوست هندی پرسیدم گفتن nginx و php-fpm رو نصب کنم !
حالا یکم رانمایی در مورد نصب و کانفیگ اینها در سنتوس میخوام !

P30Tools
May 2nd, 2012, 02:49
اتفاقا نصب در کنار هم فوق العاده هست! به شرطی که درست کانفیگ بشه.
ما برای هاستینگمون از این روش استفاده می کنیم و بازدهی 2-3 برابر بهتری نسبت به آپاچی تنها داره.

cartman10mpi
May 2nd, 2012, 02:49
راستش من تاپیک های ایجا رو که خوندم اینطوری فهمیدم که نصب هر دو با هم خوب جواب نمیده

در اون مورد به نظر شخص بنده اشتباه هست چون nginx مخصوصاً برای این کار طراحی شده بود که به صورت p.ro.xy عمل بکنه . بزرگترین عیب آپاچی این هست که برای هر درخواست ، یک پردازش جدید شروع می‌کنه ، در صورتی که nginx به این صورت عمل نمی‌کنه ، در یک صفحهٔ پی‌ اچ‌ پی‌ به عنوانه مثل عکس‌ها از nginx لود میشن و کود‌های پی‌ اچ‌ پی‌ از طریقه آپاچی .
در هر صورت نگاهی‌ به این لینک بندازید شاید کمکتون کرد

Red Hat / CentOS Install nginx PHP5 FastCGI Webserver (http://www.cyberciti.biz/faq/rhel-fedora-install-configure-nginx-php5/)

mei3am
May 2nd, 2012, 02:57
پس اگه میشه در مورد کانفیک به صورت کنار هم توضیح بدهید که بعد از نصب چه کارهایی باید انجام بدم

P30Tools
May 2nd, 2012, 03:05
در صورتی که سرور شما دارای کنترل پنل هست پیشنهاد بنده استفاده از پلاگین Cpnginx و یا Danginx هست! ماهیانه 5 دلار هزینه لایسنس اون هست.
خود این شرکت کانفیگ سرور هم انجام میده!میتونید 10 دلار بپردازید و ازشون بخواید که نصب و کانفیگ کنند.

Linux Server Management | Web Hosting Support | Outsourced Spport | Enterprise Cluster Administration | Software Development by Syslint Technologies (http://syslint.com/)

mei3am
May 2nd, 2012, 10:47
راستش نمیخوام هزینه کنم !
این جواب اون دوست هندی که گفتم, ایشون یکی از حرفای هایی هستند که از اسکریپت که من استفاده میکنم استفاده میکنن

also in apache mod, which eats up ram like hungry dog eating food.

try moving to nginx and php-fpm instead or needs a much powerful server for empower social network on medium scale

if you need social engine optimized server, you may contact me

اساتید در مورد کانفیگ nginx کمی توضیح بدید
و یه سوال : php-fpm یونیکد رو ساپورت میکنه و با سایتهای فارسی مشکلی پیش نمیاید ؟ کسی از دوستان تا حالا امتحان کرده ؟