PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروش سرور مجازی مجاز است؟

bamahost
April 24th, 2012, 21:07
درود دوباره خدمت تمامی دوستان
از چند نفر شنیدم که فروش سرور مجازی از طرف دولت غیر مجاز اعلام شده و فروشنده متخلف محسوب میشه
میخواستم بدونم آیا صحت داره؟

amirlord
April 24th, 2012, 21:09
صحت نداره .

the_coder
April 24th, 2012, 21:17
سلام
بستگی داره
با روشی که بعضی دوستان دارن اقدام به فروش می کنن جرم محسوب میشه و غیر مجاز هست (هرچند خیلییی کم پیش میاد به کسی گیر بدن)
موفق باشید

bamahost
April 24th, 2012, 21:26
دقیقا منظورتون چیه؟ با چه روشی؟
اگر توی نیازمندی ها یا مجلات همراه با هاست تبلیغش رو بدم موردی پیش نمیاد؟

the_coder
April 24th, 2012, 21:33
دقیقا منظورتون چیه؟ با چه روشی؟
اگر شما سرور مجازی بفروشید و بدونید کاربرتون داره روش فعالیت غیر قانونی می کنه ، اگر به هر دلیل اون کاربر دچار مشکل شه و به اصطلاح گرفتار شه و صابت شه شما هم اطلاع داشتید ، شما هم مجرمید
اگر یک کاربر تخلفی کنه و بفهمن که این شخص از کاربرهای شماست ،ازتون مشخصات اون فرد رو می خوان ، اگر نتونید اون فرد رو کامل معرفی کنید ، شما مجرمید
--------------

اگز به صورت قانونی کار کنید و مسائل رو رعایت کنید ، مشکلی پیش نمیاد
موفق باشید

php.source
April 24th, 2012, 21:44
اگر یک کاربر تخلفی کنه و بفهمن که این شخص از کاربرهای شماست ،ازتون مشخصات اون فرد رو می خوان ، اگر نتونید اون فرد رو کامل معرفی کنید ، شما مجرمید
اگه بخوان :دی
پیوندها | قانون جرایم رایانه ای (http://peyvandha.ir/0-8.htm)
کمک میکنه
حداقل باید بدونید که بعدا سرتون کلاه نره

bamahost
April 24th, 2012, 21:52
در این لینکی که شما دادی هیچ حرفی از سرور مجازی و اینجور چیزا نزده
و شرکتی هم که سرور ارائه میده هیچ مسئولیتی نداره که کاربر باهاش چیکار میکنه و عواقب کارش با خودشه
شرکت هم اطلاعاتی که از اون کاربر میتونه داشته باشه 1-آدرس ایمیل 2- شماره تلفن و اسم کاربر که البته اگه درست زده باشه

php.source
April 24th, 2012, 22:01
این لینک کل قوانین هست که تا الان ثبت شده
در مورد سرور مجازی و .. هم چیزی نگفتن
ولی یک چیزیو میدونم و اونم اینه که باید اطلاعات مشتری رو داشته باشی
به خاطر همین خیلی از شرکت ها اسکن کارت ملی رو میگرن
به شخصی ها هم کار ندارن میبرن میکشن تحدید میکنن و هزار تا بلا دیگه

the_coder
April 24th, 2012, 22:54
در این لینکی که شما دادی هیچ حرفی از سرور مجازی و اینجور چیزا نزده

ما قانونی که صراحتا نوشته باشه راجع به سرور مجازی نداریم و اگر خدای نکرده مشکلی پیش بیاد از قانون های دیگه و بعضی تعاریف دیگه استفاده می کنن

و شرکتی هم که سرور ارائه میده هیچ مسئولیتی نداره که کاربر باهاش چیکار میکنه و عواقب کارش با خودشه
شما که اینقدر مطمئنید به این توجیه پس چرا سوال می پرسید؟ :دی این چیزی که میگید قانون شماست نه قانون اونا !!
اونا میگن سرور میفروشی ،بستر آماده می کنی ، چیز پی ان کانفیگ می کنی ، آموزش میدی ، طرف میره خلاف میکنه بعد میگی به من ربط نداره؟ ، شما وقتی خبر داری طرف می خواد خلاف کنه باید جلوش رو بگیری نه این که بستر خلاف ، آموزش خلاف بدی (لطفا نگید چاقو فروش هم همینطوره که اون زمین تا آسمون با این کار فرق داره :دی)

شرکت هم اطلاعاتی که از اون کاربر میتونه داشته باشه 1-آدرس ایمیل 2- شماره تلفن و اسم کاربر که البته اگه درست زده باشه
عزیز شما طبق قانون موظفید به هرکس می خواید سرویس ارائه بدید مدارک کامل ازش بگیرید و نه به یک فرم اکتفا کنید ، شرکت های معتبر از شما کارت ملی می گیرن (البته میشه از طریق تراکنش بانکی هم اطلاعات رو بدست آورد) ، پس اینکه کاربر به شما به علت سخت نگرفتن شما ، اسم و آدرس الکی میده مقصر شمایید
اگر پیدا کردم فردا نامه پلیس فتا رو اینجا میزارم که در جواب سوال مشابه شما چی جواب داده که حساب کار دستتون بیاد :دی
موفق باشید

3245
April 24th, 2012, 22:55
سلام
مثل این میمونه بگید فروش چاقو جرم است؟ (مهم قصد شما برای فروش + نوع چاقویی که میفروشید)
اگر vps مثلا (در بهترین حالت) برای حمله ddos فروش بره، اونم مثلا فروشنده قید کنه حتی میتونید سرورهای ایرانی رو بزنید، در اینصورت قطعا جرم هست...(در حال حاضر خیلیا مخفیانه از این مدل کارا میکنن)

ارادت:x

ourweb
April 24th, 2012, 23:01
درود دوباره خدمت تمامی دوستان
از چند نفر شنیدم که فروش سرور مجازی از طرف دولت غیر مجاز اعلام شده و فروشنده متخلف محسوب میشه
میخواستم بدونم آیا صحت داره؟

سلام صحت داره بله از طرف پلیس فتا داره پیگیری میشه ایمیلش هم موجود هست اون های که سرور های مجازی ویندوز میفروشن رو ... میگیرن ایمیل از طرف پلیس فتا به ایمیل ما

با سلام قرار بود شرکت شما با ما همکاری داشته باشد در مورد سرور های مجازی الان 2 ماه گزشته و هیچ ایمیلی از شما به دست ما نرسیده .

bamahost
April 24th, 2012, 23:19
بعضی از دوستان جوری صحبت میکنن انگار من جزو باند مافیا هستم:d
ببینید دوستان من اینو شنیده بودم و بخاطر مطمئن شدن از شما پرسیدم چیزی هم در مورد پلیس فتا نمیدونم
الان شرکت های زیادی و معروفی از جمله ایران هاست دارن این سرویس رو ارائه میدن
اگر من در قوانین کاریم این موارد رو قرار بدم که در صورت سوءاستفاده عواقب کار به عهده شخص خریدار هست و .... فکر نکنم مشکلی باشه
و مورد بعدی اینکه شاید برای شروع کار بشه مشتریان رو زیر نظر داشت ولی در ادامه غیر ممکنه و ممکنه کسی از ما سرور بگیره و بعد خودش برنامه های اکانتیگ و .... نصب کنه و ...
در مورد کارت ملی هم که گفتید همه زیر بار چنین چیزی نمیرن و اینکه اصلا مقدور نیست که چنین کاری انجام بشه
در این کار فقط همین مورد هست که کمی نگرانم میکنه...پیشنهاد شما چیه؟ به جز کارت ملی

php.source
April 24th, 2012, 23:27
سلام
مثل این میمونه بگید فروش چاقو جرم است؟ (مهم قصد شما برای فروش + نوع چاقویی که میفروشید)
اگر vps مثلا (در بهترین حالت) برای حمله ddos فروش بره، اونم مثلا فروشنده قید کنه حتی میتونید سرورهای ایرانی رو بزنید، در اینصورت قطعا جرم هست...(در حال حاضر خیلیا مخفیانه از این مدل کارا میکنن)

ارادت:x

اینو شما میگی
اما اینجا ایرانه عزیزم
یه جرمی اتفاق بیوفته اونقدر میگیرن تا برسه به خودشون . اونجا دیگه بی خیال میشن :))
شما یه جرم انجام بدی ، isp شما هم زیر سوال میره (اگه خصوصی باشه)

the_coder
April 24th, 2012, 23:28
الان شرکت های زیادی و معروفی از جمله ایران هاست دارن این سرویس رو ارائه میدن
بهشون یک ایمیل بزنید بگید یک سرور مجازی بدین ، چیز پی ان عهم برام روش راه اندازی کنید می خوام برم بفروشم ببینید چی بهتون جواب میدن (اگر معتبر باشن و از قوانین آگاه باشن انجام نمیدن)

اگر من در قوانین کاریم این موارد رو قرار بدم که در صورت سوءاستفاده عواقب کار به عهده شخص خریدار هست و .... فکر نکنم مشکلی باشه
به شرطی که خودتون براشون ابزار خلاف رو راه اندازی نکنید و خبر نداشته باشید از فعالیتشون مشکلی نیست

و مورد بعدی اینکه شاید برای شروع کار بشه مشتریان رو زیر نظر داشت ولی در ادامه غیر ممکنه و ممکنه کسی از ما سرور بگیره و بعد خودش برنامه های اکانتیگ و .... نصب کنه و ...
طبق صحبت پلیس فتا که می گه : باید ابزاری نصب کرد که بتونید کنترل کنید :دی حالا کاری نداریم به این حرف ها ، شما راه اندازی نکن ، و به کسایی که مستقیما می گم این سرویس رو برای این چیز می خوایم سرویس نده ، نمیخواد کنترل کنی

در مورد کارت ملی هم که گفتید همه زیر بار چنین چیزی نمیرن و اینکه اصلا مقدور نیست که چنین کاری انجام بشه
در این کار فقط همین مورد هست که کمی نگرانم میکنه...پیشنهاد شما چیه؟ به جز کارت ملی
علت زیر بار نرفتنش چیه؟ می خواد خلاف کنه میترسه ؟ :دی پلیس میگه نباید چراغ قرمر رد کنی ، اما شما زیر بار نمیری و رد میشی ، پس این مشکل پلیس هست یا شما؟
شما باید اول کاربر رو بشناسید و مدارک شناسییی ازش داشته باشید بعد سرویس بدید
کنترل از طریق تراکنش باتکی هم میتونه کمکتون کنه

bamahost
April 24th, 2012, 23:37
بهشون یک ایمیل بزنید بگید یک سرور مجازی بدین ، چیز پی ان عهم برام روش راه اندازی کنید می خوام برم بفروشم ببینید چی بهتون جواب میدن (اگر معتبر باشن و از قوانین آگاه باشن انجام نمیدن)
بله میدونم نمیدن ولی ممکنه مشتری بره خودش نصب کنه و استفاده کنه و ماهم اطلاعی نداشته باشیم در اینصورت ما مقصر نیستیم؟

به شرطی که خودتون براشون ابزار خلاف رو راه اندازی نکنید و خبر نداشته باشید از فعالیتشون مشکلی نیست
تحت هیچ شرایطی چنین کاری انجام نمیدیم

طبق صحبت پلیس فتا که می گه : باید ابزاری نصب کرد که بتونید کنترل کنید :دی حالا کاری نداریم به این حرف ها ، شما راه اندازی نکن ، و به کسایی که مستقیما می گم این سرویس رو برای این چیز می خوایم سرویس نده ، نمیخواد کنترل کنی

علت زیر بار نرفتنش چیه؟ می خواد خلاف کنه میترسه ؟ :دی پلیس میگه نباید چراغ قرمر رد کنی ، اما شما زیر بار نمیری و رد میشی ، پس این مشکل پلیس هست یا شما؟
شما باید اول کاربر رو بشناسید و مدارک شناسییی ازش داشته باشید بعد سرویس بدید
کنترل از طریق تراکنش باتکی هم میتونه کمکتون کنه
علت زیر بار نرفتن یکی اینه که بعضی ها دوست ندارند اطلاعات شخصی خودشون رو در اختیار سایرین قرار بدن و مورد بعدی هم ممکنه طرف براش مشکل باشه اسکن بگیره برای شما بفرسته
من میخوام کاری کنم که هم دچار دردسر نشم هم اینکه مشتری اذیت نشه

the_coder
April 24th, 2012, 23:48
علت زیر بار نرفتن یکی اینه که بعضی ها دوست ندارند اطلاعات شخصی خودشون رو در اختیار سایرین قرار بدن و مورد بعدی هم ممکنه طرف براش مشکل باشه اسکن بگیره برای شما بفرسته
من میخوام کاری کنم که هم دچار دردسر نشم هم اینکه مشتری اذیت نشه
ببینید طرف که می خواد بیاد سرویسی بگیره که همه جور استفاده می تونه کنه باید یک مدرک شناسایی هم داشته باشه
مثلا من میرم بانک می خوام حساب بانکی افتتاج کنم ، دوست ندارم اونا اطلاعات شخصیم رو داشته باشن یا اصلا سختم هست برم کارت ملی بیارم بدمشون (ایرانسلم قبلنا بدون مدرک شناسایی سیمکارت میداد ، البته الانم از طریق کانال هایی میده:دی) پس بان و ایرانسل نباید از من مدارک بخواد؟
راه حلشم بهتون گفتیم : یا از تراکنش بانکیشون استفاده کنید یا از صحت تلفن همراهشون ویا صحت کد ملیشون که وارد کردن مطمئن بشید (البته همه اینا روش دور زدن داره اما از هیچ بهتره)
من که کل سرورام و آوردم ایران خودمو راحت کردم :))
موفق باشید

1eng.ir
April 25th, 2012, 00:30
فروش سرور مجازی جُرم است و حداقل شونصد ضربه شلاق دارد نُخته سَرِ غَط

the_coder
April 25th, 2012, 00:33
فروش سرور مجازی جُرم است و حداقل شونصد ضربه شلاق دارد نُخته سَرِ غَط
البته بستگی داره فاکتور بدی یا نه :d
میدونی که چی میگم ؟

1eng.ir
April 25th, 2012, 00:37
البته بستگی داره فاکتور بدی یا نه :d
میدونی که چی میگم ؟
چون جُرم بود فاکتور ندادم دیگه :d
بیا یه سویچ بگیر، قول میدم فاکتور بدم :d مُهر هم میزنم تازه o:-)

wanener
April 25th, 2012, 03:20
یک جواب روشن بدید
دوستی قرار بود اسکن نامه فتا رو بزاره!

bamahost
April 25th, 2012, 11:23
تو ایران هیچ وقت جواب درستی به کسی داده نمیشه#-o

ehsanx
April 30th, 2012, 00:29
میگن که یه روز حیوونا میبینن که خرگوشه با سرعت فرار میکنه. با بدبختی میگیرنش و از میپرسن چی شده که اینطوری فرار میکنی؟ میگه: ریختن تو جنگل هرکی 3 تا تخم داره تخمای اضافیشو میکشن! میگن: خب تو چرا فرار میکنی؟ مگه تو 3 تا تخم داری؟ میگه: نه، منم دو تا دارم، ولی نامردا اول میکشن بعد میشمارن!!!

دقت کنید چی میفروشید و مشتری تون کی هست! اونا براتون دلیل نمیارن و چیزی رو به شما ثابت نمیکنن، شما باید بی گناهی خودتون رو ثابت کنید.

srsh
April 30th, 2012, 15:15
اون دوستی که قرار بود نامه بذاره چی شد؟؟