PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : dns چیست؟

vpsiran
April 23rd, 2012, 12:38
سلام

دوستان چند تا سوال ابتدایی داشتم

1-ایا برای dns ما میتونیم هر اسمی قرار بدیم؟یا باید dns ما شبیه نام دامنه امون باشه؟

2-ایا dns باید خریداری بشه یا نه میشه هر اسمی به رایگان برای خودمون به عنوان dns قرار بدیم؟

3-حالا اگه dns ای بخواهیم واسه دامنه خودمون بزاریم از کجا بفهمیم این dns رو کسی قبلا واسه خودش نگرفته؟

hamidjan
April 23rd, 2012, 12:43
سلام
دی ان اس باید با نام دامنه شما ساخته بشه.
دی ان اس رایگانه و شما هر چیزی خواستید میتونید بزارید (البته با رعایت شرط اول)
اگر دامنه مال خودتون باشه که مسلما کسی قبلا از اون استفاده نکرده دیگه. چون دی ان اس با نام دامنه شما ساخته میشه. مثلا ns.domain.com. مسلما خودتون باید بدونید قبلا ns بر روی این دامین ساخته شده یا نه؟

vpsiran
April 23rd, 2012, 12:54
دوست عزیز من دامنه ام site.in وقتی میخوام dns دامنه رو ns1.site.in و ns2.site.in بزارم قبول نمیکنه فکر کنم بسوند .in برای dns مجاز نیست درسته؟

ایا میتونم dns رو مثلا بزارم ns1.site.com و ns2.site.com در حالی که دامنه ی من .in هستش؟

hamidjan
April 23rd, 2012, 12:59
شما فقط وقتی میتونید ns1.site.com بزارید که پنل دامنه site.com رو داشته باشید. یعنی مالکش باشید.
اینکه نمیتونید دی ان اس بسازید مشکل از جای دیگه ایه. دامنه های in با ساختن دی ان اس مشکلی ندارن.

webhosts
April 24th, 2012, 23:22
هنگام ست کردن dns با چه پیغامی مواجه میشید؟