PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با MySQL UTF8

bijans
November 3rd, 2009, 11:40
چه طور می تونم collation یک table رو در MySQL به UTF-8 تبدیل کنم؟ توی اینترنت سرچ کردم نوشته بودن که باید تک تک فیلدهاشو UTF-8 بکنم، من هم این کار رو کردم ولی هنوز خود table رو وقتی نگاه می کنی با اینکه همه ی فیلدهاش UTF8 هست، ولی خودش UTF 8 نیست. در ضمن توی اون فیلدهایی هم که UTF8 شده اند، متن فارسی نمی ره. چه کنم؟

Roka
November 3rd, 2009, 12:21
چه طور می تونم collation یک table رو در MySQL به UTF-8 تبدیل کنم؟ توی اینترنت سرچ کردم نوشته بودن که باید تک تک فیلدهاشو UTF-8 بکنم، من هم این کار رو کردم ولی هنوز خود table رو وقتی نگاه می کنی با اینکه همه ی فیلدهاش UTF8 هست، ولی خودش UTF 8 نیست. در ضمن توی اون فیلدهایی هم که UTF8 شده اند، متن فارسی نمی ره. چه کنم؟

تا جایی که میتونی دست به دیتابیس نزن

از چه سیستمی استفاده میکنی ؟
اکثر سیستم ها امکان تبدیل دیتابیس به utf-8 رو دارند و خودشون این کار رو انجام میدند و نیاز نیست شما دستی تبدیل کنی !

چک کن اگه سیستم داشته باشه بهتره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سیستم هم منظورم سیستم مدیریتی محتوی یا تالار ( nuke/smf/mybb/wordpress/joomla یا .. )

bijans
November 3rd, 2009, 12:33
ممنون رفیق. من از سیستم جوملا استفاده می کنم. خوب من تمام tableها و fieldهای مربوط به کامپوننت فوق الذکر رو به UTF8 تغییر دادم، ولی هنوز وقتی یه چیزیو فارسی می نویسم با فونتای خرچنگ قورباقه نشون می ده. دیگه به اینجام رسیده! :(

Roka
November 3rd, 2009, 12:41
ببین مشکل اینجاست که شما توی دیتابیس هم دست کاری کنی = بالا نیومدن سایت و ارور انکودینگ میده

توی پنل مدیریت > ابزار ها > بررسی سراسری
بزن بیبن چی میگه ؟

bijans
November 3rd, 2009, 13:04
خوب من تو این قسمت چیز خاصی نمی بینم. اصلاً اسم tableهای مورد نظر من هم اینجا نیست.

Roka
November 3rd, 2009, 13:07
چه کامپوننتی هست ؟

bijans
November 3rd, 2009, 13:24
RSTickets برای سیستم پشتیبانی.