PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش آماده سازی CentOS 6 Minimal برای مراحل بعدی

astro.alireza
April 23rd, 2012, 06:04
CentOS توی نسخه ۶ اقدام به ارایه ی سیستم جدیدی با نام Minimal کرده که به نظر من مناسبترین نسخه برای سرور هست.
به گفته خود CentOS توی این نسخه سعی شده حداقل چیزی که بتونه یه سیستم عامل پایدار رو به شما ارایه بده در نظر گرفته شده و تمام ابزارهایی که وجود اونها برای سیستم حیاتی نیست حذف شده.
خوبی این سیستم اینه که شما برای انجام کار خودتون فقط ابزارهایی رو که نیاز دارید نصب می کنید و لازم نیست منابع سرورتون رو برای اجرای ابزارهایی که به دردتون نمی خوره مصرف کنید.
ولی بعضی ابزارهای جانبی هستند که برای مدیریت حداقلی سرور کار رو راحت می کنند و به نوعی کاربران CentOS 5 به اون عادت کردند. یکی از اون ابزارها منویی هست با نوشتن فرمان setup باز می شه و به شما اجازه مدیریت فایروال، شبکه، سرویس ها و نحوه دسترسی به سیستم رو می ده. این منو که اسمش setuptool هست توی CentOS 6 Minimal در نظر گرفته نشده و خیلی ها به خاطر نبودن این ابزار CentOS 6 Minimal رو استفاده نمی کنند ولی شما می تونید با نوشتن دستور زیر اون رو نصب کنید:

yum install setuptool system-config-network-tui system-config-firewall-tui ntsysv authconfig -y
همچنین من نصب دانلود منیجر wget و ویرایشگر nano رو هم توصیه می کنم:

yum install nano wget -y
اگر این سیستم عامل رو روی ماشین مجازی vmware نصب کردید و قصد دارید برنامه vmware tools رو روش نصب کنید باید قبلش perl رو هم روی سیستم نصب کرده باشید:

yum install perl -y
برخلاف ادعای cpanel که گفته از این نسخه برای cpanel استفاده نکنید باید بگم که مشکل cpanel با این سیستم حل شده و شما با انجام دادن کارهای بالا می تونید به راحتی و بدون مشکل cpanel رو روی این سیستم نصب کنید و از این مطمئن باشید که همه منابع سرور شما داره خرج هاستینگ می شه و برنامه اضافه ای اون رو به هدر نمی ده

امیدوارم مفید بوده باشه
تشکر فراموش نشه!

mehdi.gpr
May 8th, 2012, 11:03
سلام
ممنون دوست عزیز از مطالبی که قرار دادید.
مشکلی در centos minimal دارم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
اینطور که مشخصه بعد از اجرای دستورات بالا سیستم عامل میخواد که به سرور centos وصل بشه و فایلهای نصب رو از اونجا دانلود و نصب کنه.
حالا مشکل اینجاست که من نمی تونم اینترنتم رو روی کارت شبکه سیستم عامل share کنم.
من روی vmware این سیستم عامل رو نصب کردم و میخوام که اینترنت اصلی ویندوزم رو روی این ماشین مجازی share کنم .
ممنون میشم بفرمایید چه تنظیماتی برای کارت شبکه این ماشین مجازی باید در نظر بگیرم و همینطور چه کانفیگی در خود سیستم عامل centos minimal باید انجام بدم.

با تشکر

astro.alireza
May 9th, 2012, 19:04
سلام
ممنون دوست عزیز از مطالبی که قرار دادید.
مشکلی در centos minimal دارم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
اینطور که مشخصه بعد از اجرای دستورات بالا سیستم عامل میخواد که به سرور centos وصل بشه و فایلهای نصب رو از اونجا دانلود و نصب کنه.
حالا مشکل اینجاست که من نمی تونم اینترنتم رو روی کارت شبکه سیستم عامل share کنم.
من روی vmware این سیستم عامل رو نصب کردم و میخوام که اینترنت اصلی ویندوزم رو روی این ماشین مجازی share کنم .
ممنون میشم بفرمایید چه تنظیماتی برای کارت شبکه این ماشین مجازی باید در نظر بگیرم و همینطور چه کانفیگی در خود سیستم عامل centos minimal باید انجام بدم.

با تشکر
فکر کنم به نحوه اتصال شما به اینترنت بستگی داشته باشه ولی کارت شبکه ماشین مجازی رو روی bridge mode بزار بعد دستورات زیر رو توی سنت او اس بزن:

ifconfig eth0 up
dhclient eth0
بعد از یه آی پی مثل 4.2.2.4 پینگ بگیر ببین وصل شده یا نه