PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال درباره ی Intel® Core™ i7-950

iman5
April 20th, 2012, 16:18
سلام
یه چنتا سوال در مورد این سی پی یو دارم ممنون میشم دوستان پاسخ بدن
اول از همه بگم من یک سرور با سی پی یو
Intel® Core™ i5-2300
داشتم که 4 هسته فیزیکی داره . خب نیاز به قدرت بیشتری داشتم برای همین یک سرور با سی پی یو
Intel® Core™ i7-950گرفتم که 4 هسته مجازی و 4 هسته فیزیکی داره. خب تا اینجا که مشکلی نبود ولی وقتی مجازی سازی رو انجام دادم با تمام هسته ها توی وی پی اس فقط همون 4 هسته مجازی/یا فیزیکی ثبت شده و اینکه هیچ تاثیری با اینکه از نظر مشخصات نوشتاری سرور دوم سی پی یو قوی تری داشت در سرعت و قدرت پردازش مشاهده نشد . حالا سوال من اینجاست که واقعا هیچ فرقی این دو سی پی یو با هم ندارن یا من اشتباهی کردم در ساخت سرور . و اینکه چطور میشه به حداکثر قدرت این سی پی یو رسید
ممنون
مجازی ساز هم vmware 5 هست

porya_spy
April 20th, 2012, 17:16
من خودم Intel® Core™ i7-950 دارم و از لحاظ سرعت و پردازش وجود نداره روی vps ها

iman5
April 20th, 2012, 17:57
بله قدرت که بالا هست ولی من در مقابل core i5 دارم سوال میپرسم . سوال من اینجاست که چرا وقتی که این سی پی یو از نظر قدرت هر هسته بیشتر از core i5 هست و 4 هسته هم مجازی بیشتر از اون داره ولی قدرت هاشون یکی هست برای من ./ و اینکه اگر 8 هسته رو کامل به یک سرور داده باشیم مگر نباید 8 گراف سی پی یو در task manager نمایش داده بشه ؟ ولی در این سرور فقط 4 گراف موجوده و وقتی هم توی vmware لود سی پی یو به 100 میرسه از نظر قدرت با اون core i5 یکسان عمل میکنن

ertebat7
April 20th, 2012, 19:18
اگر تنظیمات مجازی ساز بدرستی انجام شده باشه تفاوت را باید در عمل دید

iman5
April 20th, 2012, 21:33
والا تنها تنظیماتی که داره تعداد هسته هست و حد پردازش که هر دو هم رو نهایتشون هستند ولی هیچ فرقی نمیکنه با سرور و سی پی یو قبل از نظر پردازش در عمل

---------- Post added at 09:33 PM ---------- Previous post was at 09:20 PM ----------

ممنون میشم از دوستان اگه کسی میدونه چطور میشه به حداکثر قدرت این سی پی یو رسید توضیح بده

iman5
April 21st, 2012, 11:26
الان نرم افزار CPU-Z رو هم نصب کردم ولی اون هم تعداد هسته هارو 4 عدد نشون میده . کسی راهنمایی میکنه مارو ؟
ه 8 هسته رو هم به این سرور مجازی دادم ولی باز فرقی نمیکنه از نظر قدرت با core i5

Iran Web Host
April 21st, 2012, 11:34
بله قدرت که بالا هست ولی من در مقابل core i5 دارم سوال میپرسم . سوال من اینجاست که چرا وقتی که این سی پی یو از نظر قدرت هر هسته بیشتر از core i5 هست و 4 هسته هم مجازی بیشتر از اون داره ولی قدرت هاشون یکی هست برای من ./ و اینکه اگر 8 هسته رو کامل به یک سرور داده باشیم مگر نباید 8 گراف سی پی یو در task manager نمایش داده بشه ؟ ولی در این سرور فقط 4 گراف موجوده و وقتی هم توی vmware لود سی پی یو به 100 میرسه از نظر قدرت با اون core i5 یکسان عمل میکنن

سلام
فکر کنم باید یک ویندوز دیگه با 8 هسته از ابتدا نصب کنید
خودشم میگه تغییر هسته ها ممکنه به سیستم عامل میهمان آسیب بزنه و کارایی لازم رو نداشته باشه
من خودم با core i7 هشت هسته دادم به ویندوز و از کل توان سرور هم استفاده کرده
البته با مجازی ساز KVM با VMware امتحان نکردم

iman5
April 21st, 2012, 16:28
موضوع اینجاست که از اول که 8 هسته برای این سرور در نظر گرفته شده هیچ تغییری درش ایجاد نشده ولی گراف های سی پی یو 4 تا هست در ویندوز سرور و همچنین قدرت پردازش هم اصلا تغییری نکرده از سرور قبل . دوستی راهنمایی بکنه خوشحال میشیم

RoobinaServer
April 21st, 2012, 17:29
موضوع اینجاست که از اول که 8 هسته برای این سرور در نظر گرفته شده هیچ تغییری درش ایجاد نشده ولی گراف های سی پی یو 4 تا هست در ویندوز سرور و همچنین قدرت پردازش هم اصلا تغییری نکرده از سرور قبل . دوستی راهنمایی بکنه خوشحال میشیم

lوقع ساختن سرور مجازی در وی ام ور خود سی پی یو بگذارید روی 4

سی پی یو مجازی رو بگذارید روی 2

باید مشکل حل بشه و تمام سی پی یو در اختیار شما باشه

البته توی تب ریسورس باید تیک نامحدود بودن سی پی یو رو بزنید

ghms
November 8th, 2013, 13:54
اقایون از برنامه et6 یا جدیدتر استفادهکنید تواو بزارید رو ته اگه فنها یا چیزهای دیگه هم بخواید تنظیم کنید با این میتونین تنظیم کنین خودم با مادربرد gigabyte تست کردم تابستونا واسه فن خاموش میکرد سرعت فنو بردم بالا حل شد حتما استفاده کنید.

arc1o0
November 8th, 2013, 14:09
دنبال زیر خاکی می گشتید؟

rezahesami
November 8th, 2013, 15:00
دنبال زیر خاکی می گشتید؟

زیرخاکیش بماند! داره روی سرور اختصاصی فن نصب می کنه رفیق مون!=))

SixthElement
November 8th, 2013, 17:57
من این مشکل رو داشتم. با آپدیت بایوس و فعال کردن virtualization support درست شد و کور های ببشتری رو شناخت. البته پروسسور من از این سری نبود.