PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پخش کردن دیتابیس

lord legolas
April 17th, 2012, 20:25
سلام
میخواستم بدونم چجوری دیتابیسم رو سه قسمت بکنم
و چجوری به سیستم معرفی کنم
سیستم ما بی بی ایران
مرسی

allbert
April 17th, 2012, 20:34
برای چی می خواید دیتابیس رو بخش کنید ؟

چرا یکامل ایمپورت نمیکنید ؟

lord legolas
April 17th, 2012, 21:01
دیتابیس سنگینه و به صورت تکی فشار زیادی روی سرور میاره

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 08:38 PM ----------

کسی نمیدونه باید چیکار کنم؟

allbert
April 17th, 2012, 21:05
دیتابیس یا باید با پسوند sql یا فرمت زیپ ایمپورت بشه در phpmyadmin یا از طریق SSH و یا نرم افزار

راه دیگه ای برای انکار نیست

lord legolas
April 17th, 2012, 21:08
مشکل ایمپورتش نیست
در حال حاظر ایمپرته و داره کار میکنه
اما سرور جواب گو نیست
میخوایم دو قسمت کنیم و در ۲ هاست جدا بذاریم که لود بشه
یعنی دیتابیس در ۲ سرور جدا فراخوانده بشه

allbert
April 17th, 2012, 21:30
فکر کنم بهش این کار رو انجام داد اما بشدت سرعت سرور کم میشه

از نظر معماری شبکه دیتابیس این کار کاملا اشتباه هست

lord legolas
April 17th, 2012, 21:34
حالا شما راه حل رو اگه میدونین بگین

allbert
April 17th, 2012, 21:43
ببینید شما برای اینکار باید برنامه نویسی بلد باشید

جایی که کانف برنامه رو ایجاد میکنید میتونید دیتابیس که لوکالش 127.0.0.1 رو عوض کنید و از سرور های دیگه دیتابیس رو فراخوانی کنید.

برای نصف کردن دیتابیس هم باید برنامه نویسی کنید تا یک سری از کورلی های مد نظرتون رو اکسپورت بگیره و از دیتا بیس اصلی پاک کنه

حالا برای برنامتون هم باید برای بخش خاص دیتابیس مورد نظرتون رو لود کنید

ali2k
April 17th, 2012, 22:35
چیزی که شما میخوای اسمش replication هست و یک سرورmaster میشه و یک سرور slave که تعداد این slave ها میتونه بیشتر از یکی باشه ، اسلیو ها به صورت مرتب از روی مستر کپی میگیرن با فاصله خیلی کم یک ثانیه مثلا ... روی اسلیو ها نمیشه نوشت و فقط خواندنی هستند و مستر قابل نوشتن هست که بقیه از روی تغییرات مستر تقلید می کنند ...

برای استفاده از replication باید cms شما در درجه اول این قضیه را پشتیبانی کنه که من اطلاع ندارم phpbb همچین کاری بکنه یا نه ولی احتمالش 1% هست که داشته باشه ...
اگر cms نداشته باشه برنامه واسطی هست که این کار رو میشه باهاش کرد یکجور load بالانسینگ در کانکشن mysql هست که مستر و اسلیو رو هم برای نوشتن و خوندن هندل میکنه ...

کلا داستان پیچیده ای هست :) شما راه حلت این کار بنظر من نیست باید یک سرور با رید 10 بگیری که چندتا هارد با سرعت بالا داشته باشه و یک سی پی یو قوی :)

doomhammer65ir
April 18th, 2012, 00:41
اگر فشار mysql بالا هست میتونید درخواست vps بدید روش mysql بنصبید و از اونجا فراخوانی کنید