PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Cdn

napster
April 17th, 2012, 19:03
سلام دوستان کسی رو مبحث cdn کار کرده ؟

talebi1372
April 17th, 2012, 19:21
بله
اطلاعات میخواید؟
سی دی ان ها یک نسخه از سایت شما رو رو سرور های خودشون رو جاهی مختلف دنیا ذخیره میکنند و شما باید دی ان اس دامینتون رو دی ان اس سی دی ان تنظیم بکنید . اینطوری هر کی درخواست بازدید سایت شما رو بده از سرور سی دی ان سایت شما بالا میاد که این یعنی صرفه جویی در مصرف پهنای باند و امنیت بیشتر سایت . چون هکر ها به سرور اصلی دست پیدا نخواهند کرد . ( این به زبان ساده یک توضیح کوتاه بود اگر سوالی دارید بپرسید تا نقاط مبهم رو بتونیم روشن کنیم )
در ضمن پینگ به سمت سایت شما کاهش پیدا میکنه . چون از نزدیک ترین سرور اطلاعات لود میشود .

napster
April 17th, 2012, 19:35
با تشکر از جواب خوبت،برا من اینجا مبهمه که از کجا این Rout یابی انجام میشه ؟از IP ؟ از چی ؟ و سوال دیگه مگه سایت ما استاتیک هست که اینا یک نسخشو کپی میکنن ؟ سایت داینامیک مگه نباید از سرور اصلی عملیات محاسباتی انجام شه و برگشت داده شه ؟

rn4j1m1
April 17th, 2012, 20:54
یاده ممد چند سال پیش میخواست یه کارایی بکنه (کلی هم از ملت وی پی اس مجانی گرفت :-" )
ازش بپرس به کجا رسید :d

mohsengham
April 18th, 2012, 01:15
صفحات سایت کش نمیشن فقط فایلهایی مثل استایل و اسکریپتها از نزدیک‌ترین سرور به وبزیتور لود میشن.
در مورد امنیت فقط Cloudflare هست که تا دامین اصلی رو سرویس میده و میتونه محافطت کنه وگر نه برای استفاده از سرویسی مثل MAXCDN باید cname بسازین و مثلا از آدرس cdn.site.com فایلها رو لود کنین.

talebi1372
April 18th, 2012, 09:47
صفحات سایت کش نمیشن فقط فایلهایی مثل استایل و اسکریپتها از نزدیک‌ترین سرور به وبزیتور لود میشن.
در مورد امنیت فقط Cloudflare هست که تا دامین اصلی رو سرویس میده و میتونه محافطت کنه وگر نه برای استفاده از سرویسی مثل MAXCDN باید cname بسازین و مثلا از آدرس cdn.site.com فایلها رو لود کنین.

بله . همه چی از سرور سی دی ان لود نمیشه . چیز هایی مثل عکس و قالب و اینا . اگه قرار باشه چیزی از رو پایگاه داده خونده بشه از همونجا لود میشه.
شما میتونید از کلاد فلر به صورت رایگان استفاده کنید ( البته مشکلی که داره اینه که هر 24 ساعت یکبار سایت شما رو باز بینی میکنه ) اگر راضی بودید از سرویس پولی استفاده کنید.

OmidX
April 18th, 2012, 16:06
سلام دوستان کسی رو مبحث cdn کار کرده ؟

من با cloudflare کار کردم ، رایگان هم داره :

https://www.cloudflare.com