PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه dns اختصاصی مربوط به سایت خودم داشته باشم

eeeweb
April 16th, 2012, 19:26
سلام
لطفا راهنمائی فرمائید
از یکی از دوستان در همین انجمن میخواهم هاست بگیرم اما میخواهم dns که خودم میخواهم باشه
زیرا به این دلیل میخواهم که اگر کسی whois سایت را چک کرد dns که میخواهم نشان داده شود چون ممکن است میخواهم از سرویس تبلیغات خارجی استفاده کنم و وقتی dns سایت را چک کردن میفهمن از ایران است و سرویس نمیدن خوب به هاستینگ گفتم و آنها گفتن که ما ارائه نمیدهم اما سوالی دارم چند سال قبل چنین کاری کردم و یادم است اسمش child name server بود خوب دقیقا میشود بگید چکار کنم که بشود dns خودم را داشته باشم آیا خودم میتوانم چنین کاری کنم یا باید حتما خود هاستینگ چنین کاری کند
لطفا راهنماوی فرمائید
خداحافظ

mehran00
April 16th, 2012, 20:09
میتونید از سایت https://www.cloudflare.com استفاده کنید
دی ان اس هایی که میخواید رو به این سایت بدید این سایت هم دی ان اس مخصوص خودشو میده که نمیشه فهمید دی ان اس های شمارو

hamidjan
April 16th, 2012, 20:13
برای داشتن دی ان اس اختصاصی به نام دامنه خودتون، هم باید در پنل دامنه تنظیماتی انجام بدید و هم در پنل هاست. پنل دامنه رو بهش دسترسی دارید. ولی پنل هاست رو باید حتما به هاستینگتون بگید. اینکه گفتن ارائه نمیدیم منظورشون این نبوده که نمیشه.
معمولا روی هاست معمولی کمتر هاستینگی دی ان اس اختصاصی ارائه می دهد و بعضا هزینه اون رو دریافت می کنند و براتون انجام میدن.

eeeweb
April 16th, 2012, 21:59
میتونید از سایت https://www.cloudflare.com استفاده کنید
دی ان اس هایی که میخواید رو به این سایت بدید این سایت هم دی ان اس مخصوص خودشو میده که نمیشه فهمید دی ان اس های شمارو

سلام ممنون آیا ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟ چون از سایتهائی که خدمات مجانی dns انجام میدهند نمیخواهم استفاده کنم خیلی وقت پیشها از یکی از سایتها که dns مجانی ست میکرد استفاده کردم اما رتبه که در گوگل داشتم آمد پائین و اگر ویزیتوری میخواست وارد سایتم بشود از طریق گوگل بلافاصله گوگل بهش اخطار میداد که این سایت تروجان داره و واردش نشوید که احتمالا شاید مال همین dns مجانی بود که شاید تو لیست خرابکار ها رفته بود البته دقیقا نمیدونم واقعا از همین بود مشکل یا خیر

برای داشتن دی ان اس اختصاصی به نام دامنه خودتون، هم باید در پنل دامنه تنظیماتی انجام بدید و هم در پنل هاست. پنل دامنه رو بهش دسترسی دارید. ولی پنل هاست رو باید حتما به هاستینگتون بگید. اینکه گفتن ارائه نمیدیم منظورشون این نبوده که نمیشه.
معمولا روی هاست معمولی کمتر هاستینگی دی ان اس اختصاصی ارائه می دهد و بعضا هزینه اون رو دریافت می کنند و براتون انجام میدن.

سلام
آقا میشود بیشتر توضیح دهید مثلا میخواهم دومین با پسوند info. بگیرم خوب چه تعغیری در کنترول پانل دومین باید انجام بدهم و هاستینگم هم چه تعغیری باید انجام بدهد
ممنون میشوم بیشتر راهنمائی راهنمائی کنید
البته مجانی که نمیخواهم هاستینگ اینکار را بکند و اگر هزینه ای هم باشه میدهم
باتشکر

hamidjan
April 16th, 2012, 22:07
سلام
آقا میشود بیشتر توضیح دهید مثلا میخواهم دومین با پسوند info. بگیرم خوب چه تعغیری در کنترول پانل دومین باید انجام بدهم و هاستینگم هم چه تعغیری باید انجام بدهد
ممنون میشوم بیشتر راهنمائی راهنمائی کنید
البته مجانی که نمیخواهم هاستینگ اینکار را بکند و اگر هزینه ای هم باشه میدهم
باتشکر

سلام علیکم

به کنترل پنل دامنتون مراجعه می کنید. بستگی به نوع رجیسترار داره. وارد دامین مربوطه میشید. یه قسمت داره Chiled Name Servers
بازش می کنید و ان اس ها رو تعریف می کنید و آی پی سرورتون رو هم میزارید

مثلا:
ns1.domain.info
ns2.domain.info
جلوش هم آی پی سرور رو برای هر دو اینها میزارید

به مدیر هاستینگ هم میگید این دی ان اس ها رو بزاره برا هاست شما. اونا خودشون بلدن دیگه.

eeeweb
April 16th, 2012, 22:18
آقا ممنون
فقط یه راهنمائی در مورد اینکه گفتید dns ها را تعریف میکنید منظور اینه که باید در قسمت child name server باید همون dns و ip که هاستینگم میده را بزارم درسته ؟

و یه چیز دیگه پس وقتی این کارها هم از طرف من و هم هاستینگم ایجاد شدند بعدش این dns های که مال خودم است را به هر دومین دیگه ای بدم سایت بالا میاد ؟
چون میخواهم برای ایجاد dns یه دومین جدید بخرم و دومین های قدیمی را ست کنم روی همین dns که مربوط به دومین جدیده مشکلی که نیست ؟
ببخشید سوالا زیاد شد
و از راهنمائی ممنونم

mehran00
April 16th, 2012, 22:21
سلام ممنون آیا ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟ چون از سایتهائی که خدمات مجانی dns انجام میدهند نمیخواهم استفاده کنم خیلی وقت پیشها از یکی از سایتها که dns مجانی ست میکرد استفاده کردم اما رتبه که در گوگل داشتم آمد پائین و اگر ویزیتوری میخواست وارد سایتم بشود از طریق گوگل بلافاصله گوگل بهش اخطار میداد که این سایت تروجان داره و واردش نشوید که احتمالا شاید مال همین dns مجانی بود که شاید تو لیست خرابکار ها رفته بود البته دقیقا نمیدونم واقعا از همین بود مشکل یا خیر

این سایت معروفیه و سایت های بسیاری استفاده میکنن(لیست سایت ها گذاشته اند) اگه ضرر داشته باشه حتما تا الان بلوک شده بود

hamidjan
April 16th, 2012, 23:16
آقا ممنون
فقط یه راهنمائی در مورد اینکه گفتید dns ها را تعریف میکنید منظور اینه که باید در قسمت child name server باید همون dns و ip که هاستینگم میده را بزارم درسته ؟

و یه چیز دیگه پس وقتی این کارها هم از طرف من و هم هاستینگم ایجاد شدند بعدش این dns های که مال خودم است را به هر دومین دیگه ای بدم سایت بالا میاد ؟
چون میخواهم برای ایجاد dns یه دومین جدید بخرم و دومین های قدیمی را ست کنم روی همین dns که مربوط به دومین جدیده مشکلی که نیست ؟
ببخشید سوالا زیاد شد
و از راهنمائی ممنونم

خیر باید دی ان اسی که میخواهید بسازید رو وارد کنید. همون دامین اینفو که ان اس 1 و ان اس 2 اولش اومده یا هر ان اس دیگه ای. ولی آی پی همون آی پی هستش که الان سرورتون اونجا هست
بله دی ان اس ست میشه و توی همین دامین و هر دامین دیگه ای که بزارید سایت بالا میاد. به شرطی که دامین جدید رو هم روی هاست الانتون پارک کنید.

---------- Post added at 11:16 PM ---------- Previous post was at 11:11 PM ----------

توضیح جزئی تر: مثلا دامین الانتون هست site1.com
و دی ان اس هم از هاستینگتون گرفتید (حالا هر چی هست)
حالا میخواید دی ان اس رو اختصاصی کنید. چیکار می کنید؟
مثلا دامینی که به عنوان دی ان اس انتخاب کردید هست site2.com
میرید داخل پنل دامین site2.com و مراحل گفته شده در بالا رو انجام میدید و ان اس های زیر رو (مثلا) میسازید:
ns1.site2.com
ns2.site2.com
و آی پی رو هم وارد می کنید
حالا این دی ان اس ها رو به هاستینگتون هم میدید. و هر جا توی هر دامینی که خواستید استفاده می کنید.