PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انجمن شل اسکریپت ایران

---
April 16th, 2012, 17:48
سلام به تمام دوستان عزیز در وبهاستینگ تاک پارسی

بعد از چند سالی کار در زمینه ی هاستینگ توی اینترنت مدیریت توی سایت های مختلف انجام پروژه های مختلف بلاخره تصمیم گرفتم یک انجمن تخصصی در زمینه ای که بیش از 5 ساله دارم توی اون فعالیت میکنم بسازم
انجمن های تخصصی لینوکس و شل اسکریپت ایران
آشنایی بنده با لینوکس به خاطر خدمات وبهاستینگی که داشتم شروع شد . حدود یک سال پیش وارد مبحث برنامه نویسی در لینوکس یا همون زبان شل شدم .
کتاب ها و مقالات زیادی خوندم . پروژه هایی رو تکمیل کردم . برنامه هایی نه چندان حرفه ای و بزرگ نوشتم و ...
اما بعد از یک سال دیدم هستند کسانی که دوره های این مبحث را طی کرده اند و برای جواب سوالات جدیدشون بروز کردن اطلاعاتشون یک جامعه خوب اینترنتی وجود نداشته برای مثال زبان پی اچ پی یا پایتون دارای یک جامعه ی بزرگ اینترنتی هستند که کاربران به اشتراک دانسته هاشون و سوالاتشون می پردازند . اما خوب زبانی مثل شل اسکریپتینگ که از هر 100 نفر شاید توجه 2 نفر رو جلب کنه بدون پشتیبانی و تبادل نظر در ایران بود . این سرچشمه می گیره از مادی بودن خیلی از افراد چرا ؟ چون شاید یک جامعه شل اسکریپتی توی ایران با هزینه های پرداخت شده بیشتر از 200 نفر نشود و خوب مشخصا انجمنی با کاربران 200 نفری با انجمنی 500000 نفری از لحاظ کسب درامد بصرفه نیست .
هستند کسانی که تاره می خواهند وارد برنامه نویسی لینوکسی شوند . خود من در سال گذشته در صورتی که کسی به اسم ویوک جیت نبود نمی تونستم این 4 خطی هم که بلدم بلد باشم . نبودن یک محل برای تبادل نظر نبودن یک دوست برای اشتراک اطلاعات پرسش و پاسخ همکاری حتی نیبودن یک مقاله نصفه و نیمه فارسی و دلایل دیگر باعث میشه فردی که با علاقه و اشتیاق وارد این مبحث شده کاملا دلسرد از موضوع خارج شود . خوب این باعث افت دانشی کشور عزیزمون از لحاظ این نوع برنامه نویسی می شود و پیامد های دیگر . از بین کسانی که واقعا با اشتیاق دنبال میکنند و دلسرد نمی شوند مثال خود بنده بدلیل کمبود بعضی امکانات واقعا به جایی که باید برسند نسبت به تلاشی که میکنند نخواهند رسید .

در هر حال این انجمن ها رو بنده زدم با هزینه ی خودم بدون چشم داشت به بازدید بدون هیچ گونه چشم داشت مادی و تجاری . چرا این حرف رو زدم چون برای ما جا افتاده اگر یک قدم جلو میریم توی زندگی برای بدست اوردن پول جلو بریم خیلی ها این فکر رو خواهند کرد و این سوالم می پرسن چرا کسی بی دلیل دست به کاری میزند با وجود اینکه می دونه توی اون کار پولی وجود نداره : ای گونه سوال ها فقط یک جواب داره ---> دانش است که برای آدم پول و خوشبختی به همراه می آورد نمونه مرحوم استیو جابز
بنده این تاپیک رو زدم نه بخاطر جمع کردن مدیر بلکه این انجمن مدیری نخواهد داشت نه برای جمع کردن نویسنده چرا که توی این انجمن ماهی یک موضوع ارسال شه اما اون موضوع غنی از دانش و پیشرفت باشه کفایت میکنه .

اما زمانی که بنده لینک انجمن رو گذاشتم و شما با بیش از یک انجمن روبرو شدید حتما سوال می کنید که چرا انجمن هایی مثل گفتگو در مورد وب سرورها گفتگو در مورد دوره های ال پی آی و ... ساخته شده اند . در جواب باید بگم که در این انجمن هیچ چیز مغایر خلاف و جدا از مبحث وجود ندارد . زمانی که شما میخواهید در مورد یک وب سرور برنامه ای بنویسید باید اطلاعات کافی رو داشته باشید از اون وب سرور یا مثل در دوره های ال پی آی هم شل اسکریپتینگ آموزش داده میشه

تشکر میکنم از وقتی که گذاشتید و این چند خط رو خوندید امیدوارم به مقصود این تاپیک پی برده باشید .
از تک تک خواننده های عزیز این تاپیک خواهشمندم نظرات و پیشنهاداتتون رو برای بنده ارسال بفرمایید .
این انجمن با یک کاربر در فروردین ماه 1391 شروع به کار کرد و امیدوارم یک جامعه کوچک و علمی رو در آینده تشکیل دهد

انجمن تخصصی متن باز ایران (http://forums.shellscripting.ir)

موفق باشید

TOOBA IT
April 16th, 2012, 18:03
عالیه انشالله موفق باشید ...

3245
April 16th, 2012, 18:31
سلام
فکر عالی هست اما کاش خودت یک استارتی میزدی برادر تا دل همه شاد بشه...

ارادت