PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به کمک در توابع

hadi812
November 1st, 2009, 04:32
سلام به اساتی عزیز و بزرگوار

از اساتید عزیز خواهش مند کمک هستم

از شما تقاضا دارم که توابع های مورد نیاز به سرور لینوکس دایرک ادمین رو بدین تا من استفاده کمکو به هر توابعی که دست میزنم و می بندم از ی سیسیتم مدیریت محتوا دچار اختلال می کنه واسه همیم اومدم از شما کمک کنم که توابع های واجب رو فقط بگین که ببندم.
ممنوم:67:

hadi812
November 3rd, 2009, 01:24
30 سال بعد...(:|

Domain
November 3rd, 2009, 01:36
از شما تقاضا دارم که توابع های مورد نیاز به سرور لینوکس دایرک ادمین رو بدین تا من استفاده کمکو به هر توابعی که دست میزنم و می بندم از ی سیسیتم مدیریت محتوا دچار اختلال می کنه واسه همیم اومدم از شما کمک کنم که توابع های واجب رو فقط بگین که ببندم.
ممنوم:67:
توابع چی؟ php؟

hadi812
November 3rd, 2009, 01:56
disable_functions

Domain
November 3rd, 2009, 02:05
چرا Safe Mode رو On نمی کنید؟

unkn0wn
November 3rd, 2009, 02:29
disable function ها در صورتی که برای یه سرور که قرار هست هاست share بده به جابی نمیرسه.البته یه سری از function ها که حتما باید بسته بشن.خیلی از پورتال ها چرت تشریف دارن و از توابع خطرناک استفاده میکنن که وقتی شما هاست share میدین به مشتری مجبورین اجازه بدین نصب کنه.که البته ابن کار رو میشه به این صورت که هر کسی بتونه تو هاستش با php.ini توایع رو باز یا بسته کنه انجام بده که بازم security holes ممکنه ایجاد کنه.در کل پرم بندی ها و دسترسی ها باید به شکل درستی تعریف بشن.و یه سری کارهای دیگه که اینجا مجال بحث نیست.
safemode هم که قربونش برم راحت دور زده میشه.panel ها (cpanel, direct admin ,....) اینا هم باید امن بشن.

hadi812
November 3rd, 2009, 03:10
ممنونم از راهنماییت عزیزم. میشه توابع های مشهور رو که میگین باید بسته شن را بگین تا منم از اونا استفاده کنم؟:)

unkn0wn
November 3rd, 2009, 03:47
مثلا این چند تا : system, exec, shell_exec, proc_open, passthru
نصف شبی مخم نمیکشه.توابع بیشتری رو میشه بست.ولی 100 تا function هم disable کنی بازم bypass میشن.فقط واسه هکرهای تازه وارد ممکنه disable ها جلوی کارش رو بگیرن.بازم میگم پرم بندی ها باید درست انجام بشن.باید آشنایی داشته باشی تا بتونی درستش کنی.

sshiran
November 3rd, 2009, 10:46
البته ما که چیزی بلد نیستیم اما فعال کردن safe mode جز مشکل چیزی نداره چون باعث میشه یک سری از امکانات php محدود بشه مثال میزنم خود vb بعضی وقت ها با safe mode فعال مشکل داره ( اگه به vb نگین چرت هست :) )

حالا من یک لیست تقریبا کامل از function ها میزارم اما همه اینها رو غیر فعال نکنید بسته به نیازتون .
اگر هم اطلاعی نداریم تو خود سایت php بزنید توضیحات رو میاره.

ini_restore, proc_close, proc_open, popen, disk_free_space, diskfreespace, posix_getpwuid, escapeshellarg, escapeshellcmd,leak, tmpfile, exec, system, shell_exec, passthru, pclose, ini_restore,chown, chgrp, link, symlink, dl, virtual, pclose, show_source, passthru, posix_getgrgid, parse_ini_file, openlog, proc_terminate,ini_alter, pcose, proc_get_status, proc_nice, highlight_file, disk_total_space, posix_getcwd, posix_uname, ini_get_all, syslog ,readlink, apache_child_terminate, posix_kill, posix_mkfifo, posix_setpgid, posix_setsid, posix_setuid, pcntl_exec, php_uname, gethostbyname, listen, ignore_user_abord, putenv, getmyuid, getmypid, posix_getpgrp, six_getpgid, posix_getpwnam, posix_getsid, posix_getuid, posix_getppid, posix_getpid, posix_setegid, posix_seteuid, posix_getgroups, posix_getlogin, posix_getrlimit, posix_getgrnam, posix_times, posix_ttyname, posix_isatty, source, fpaththru, posix_ctermid, posix_getegid, posix_geteuid, posix_getgid,getrusage, get_current_user,mb_send_mail, pcntl_alarm, pcntl_fork, pcntl_getpriority, pcntl_setpriority, pcntl_signal, pcntl_wait, pcntl_waitpid, pcntl_wexitstatus, pcntl_wifexited, pcntl_wifsignaled, pcntl_wifstopped, pcntl_wstopsig, pcntl_wtermsig, posix_access, posix_get_last_error, posix_getegid, posix_strerror, posix_getpgid, posix_mknod, posix_setgid, posix_setpgid, posix_setsid, ini_restore, phpinfo , posix_getpwuid ,posix_geteuid
,socket_accept,socket_bind,socket_clear_error,sock et_close,socket_connect,socket_create_listen,socke t_create_pair,socket_create,socket_get_option,sock et_getpeername,socket_getsockname,socket_last_erro r,socket_listen,socket_read,socket_recv,socket_rec vfrom,socket_select,socket_send,socket_sendto,sock et_set_block,socket_set_nonblock,socket_set_option ,socket_shutdown,socket_strerror,socket_write,stre am_socket_client,stream_socket_server,fsockopen,pf sockopen,stream_set_timeout,set_time_limit,dlopen, proc_get_stats,sh2_exec,mkfifo,dbmopen,dbase_open,
filepro,filepro_rowcount,

unkn0wn
November 3rd, 2009, 12:14
سلام.عزیز vb سازگازترین پرتالی هست که تا حالا دیدم.با safemod هم هیچ جا ندیدم به مشکل بربخوره (من ندیدم ولی ممکنه شما تجربت بیشتر باشه دیده باشی).رو هاستی که share نباشه و vb روش نصب باشه با 15 20 تا function کاری میکنم هیچ شلی ران نشه.ولی باز هم میشه از راه های دیگه زد.
دوست عزیز این همه function رو روی یه هاست share نمیشه بست.گذشته از این همه ی اینا واقعا توابع خطرناک هستند ؟ مشکل هاستینگ های ایران با 4 تا function بستن حل نمیشه.مشکل از جاهای دیگس.یا علی!

hadi812
November 3rd, 2009, 14:03
ممنونم از همه شما.

sshiran
November 3rd, 2009, 18:04
من نگفتم همه این توابع رو ببندید یا چیزه دیگه من فقط خواستم تقریبا یک لیست کامل به این دوستمون بدم تا در صورت نیاز استفاده کنن .

ما کوچیک همه هم هستیم هیچ تجربه ای هم نداریم یا علی.

unkn0wn
November 3rd, 2009, 18:19
من نگفتم همه این توابع رو ببندید یا چیزه دیگه من فقط خواستم تقریبا یک لیست کامل به این دوستمون بدم تا در صورت نیاز استفاده کنن .

ما کوچیک همه هم هستیم هیچ تجربه ای هم نداریم یا علی.

چرا اینجا ما تا لب باز میکنیم به همه بر میخوره آخه ؟

sshiran
November 3rd, 2009, 18:22
نمیخوام این تاپیک اسپم شه برا همین این آخرین پست این تاپیکه .

دوست گلم بر نخورد . بالا پستم هم نوشته بودم که لازم نیست همه این توابع رو ببندید . :)