PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره! پروانه کسب، ثبت شرکت و ...

Mohsen
October 28th, 2009, 23:23
دوستانی که شرکت ثبت شده دارن یا اینکه پروانه کسب تو صنف کامپیوتر لطفا منو راهنمایی کنند.
ما برای اینکه فعالیت‌هامون تو حوزه کامپیوتر کاملا قانونی و رسمی باشه می‌خوایم ببینیم باید چیکار کنیم!
فرض کنید فعالیت‌ها همه‌ی حوزه‌های کامپیوتر رو شامل میشه از فروش سخت افزار و نرم‌افزار گرفته تا خدمات شبکه و وب و اتوماسیون و ... . به نظر شما باید چیکار کنیم؟
آیا اگه شرکت ثبت کنیم برای کارهای فروش باز به پروانه کسب نیاز هست؟ آیا پروانه کسب به فیلد خاصی محدود میشه؟ خلاصه هر تجربه‌ای که دارین و هر چیزی که فکر میکنین مفید هست بگین ممنون میشم
با سپاس

1Mizban
October 28th, 2009, 23:58
شرکت ثبت کن ، تو موضوع فعالیت همه اینا رو بزنید ، بعد برای مجوز میفرستنتون نظام صنف اونا هم یه نامه میدند و شرکتتون رو ثبت میکنید بعد یکی دوماه هم میآند بازدید و مجوز میدند همین .....

bijans
October 29th, 2009, 00:01
1mizban راست می گه. شرکت ثبت کن و توی موضوع فعالیتت هر چی می خوای بنویس.

next
October 29th, 2009, 00:02
شرکت تعاونی ثبت کن
از خیلی جهات بهتر از شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود . . . هست

Mohsen
October 29th, 2009, 00:03
شرکت ثبت کن ، تو موضوع فعالیت همه اینا رو بزنید ، بعد برای مجوز میفرستنتون نظام صنف اونا هم یه نامه میدند و شرکتتون رو ثبت میکنید بعد یکی دوماه هم میآند بازدید و مجوز میدند همین .....

ممنون که جواب دادین
یکی از دوستان میگفت که با مجوز شرکت نمیشه فروشگاه فیزیکی داشت و فقط به صورت شرکتی میشه چیز فروخت (مثلا شرکت در مناقصه و مزایده یا ...) و برای فروشگاه فیزیکی باید حتما پروانه کسب گرفت، آیا این درست هست؟ یا اینکه نه اگه تو موضوع فعالیت شرکت فروشگاه هم قید بشه دیگه نیازی به پروانه کسب نیست؟
یه مورد دیگه اینکه ما الان یه جایی رو دیدم که بریم قول‌نامه بنویسیم ، برای شرکت باید دفتر شرکت شرایط خاصی داشته باشه؟

Mohsen
October 29th, 2009, 00:18
شرکت تعاونی ثبت کن
از خیلی جهات بهتر از شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود . . . هست

والا از لحاظ اسم و رسم خیلی جالب نیست، شایدم من اشتباه فکر میکنم! ولی فکر میکنم مثلا شرکت‌های خصوصی خیلی زیر بار داد و ستد کردن با شرکت تعاونی نمیرن. درست میگم یا اینکه اشتباه فکر میکنم؟

next
October 29th, 2009, 00:20
در هر صورت به پروانه کسب نیاز هست ؟
اگه شرکت ثبت کنید یه مراحلی داره واسه گرفتن پروانه کسب ...
اگه شرکت نباشید خوب یه مراحل دیگه ای داره ...

next
October 29th, 2009, 00:24
شرکت تعاونی از بابت خریدار بهتره چون احساس می کنه با یه مجموعه طرف حسابه نه شخص
چون واسه تاسیس شرکت تعاونی به 7 نفر نیاز داره . . .
از مزایای دیگر هم یکم فعالیت کنید می تونید وام های خوبی برای پروژه هاتون بگیرید
و مالیات و دارایی نسبت به شرکتهای معمولی خیلی خیلی کمتره (با تبصره و ماده )