PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه‌اندازی بزرگترین مرکز خدمات داده‌های اینترنتی کشور

Mohsen
October 27th, 2009, 17:59
ئیس سازمان تبلیغات اسلامی از راه اندازی بزرگترین مرکز خدمات داده های اینترنتی توسط این سازمان خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز کاربران می توانند از خدمات آن شامل فضای اشتراکی، سرورهای اختصاصی و اجاره فضا بهره مند شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی در نشست افتتاح بزرگترین مرکز خدمات داده های اینترنتی (idc) که صبح امروز دوشنبه برگزار شد با اشاره به ضرورت استفاده از فناوری اطلاعات در کشور گفت: به موازات گسترش استفاده از خدمات فناوری اطلاعات در کشور لازم است برای جلوگیری از آسیبهای فضای مجازی اقدام به پایش فضای اطلاعات کنیم تا تبادل اطلاعات در فضای امن صورت گیرد.
وی یکی از روشهای ایجاد فضای امن تبادل اطلاعات را راه اندازی مرکز خدمات داده های اینترنتی (idc) دانست و افزود: از این رو سازمان تبلیغات اسلامی در راستای ابلاغ رهبری در زمینه سامان بخشی به فضای اینترانت داخلی و الزام موثر همه دستگاهها در عدم استفاده از میزبانی سایر کشورها اقدام به راه اندازی idc یا اینترانت ملی تبیان کردیم.
خاموشی با بیان اینکه در حال حاضر اینترانت تبیان خدمات خود را در سراسر کشور عرضه می کند، اظهار داشت: طبق ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی، این سازمان موظف به حفظ و نگهداری اطلاعات به ویژه در بخش دینی و فرهنگی شده است که با راه اندازی این مرکز قادر هستیم سرویسهای لازم را در این زمینه ارائه دهیم.
وی با اشاره به توانمندیهای این مرکز خاطرنشان کرد: توانایی این مرکز در حفظ و نگهداری از اطلاعات می تواند کشور را در تولید شناسنامه های مجازی یاری کند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: امنیت اطلاعات در کشور اقتضا می کند که همه دانشگاهها و مراکز ملی از شبکه اینترانت ملی استفاده کنند. همچنین سازمانها می توانند از خدمات این مرکز چون اجاره فضای اشتراکی، سرورهای اختصاصی و اجاره فضا بهره مند شوند.
به گفته خاموشی فاز اول این مرکز راه اندازی شده است و به زودی فازهای دوم و سوم اجرایی می شوند.

Arashdn
October 27th, 2009, 18:20
سروراش اینترنت داره یا اینترانت؟؟؟

Mohsen
October 27th, 2009, 18:29
سروراش اینترنت داره یا اینترانت؟؟؟

از این خبر که چیز زیادی دستگیر آدم نمیشه! ولی تا اونجا که من شنبده بودم از مدت‌ها قبل قرار بود سازمان تبلیغات اسلامی یه دونه دیتاسنتر (اینترنت نه اینترانت) راه‌بندازن تو اصفهان و ... . متاسفانه الان یه سال و خورده ای هست دانشگاه صنعتی نرفتم و خبر جدیدی نشنیدم، اون موقع تا اونجا که شنیده بودم چند تا از اساتید دانشگاه صنعتی تو راه‌اندازی این پروژه همکاری می‌کردند و ... . با این وجود فکر میکنم این خبر هم مربوط به اینترنتی باشه نه اینترانتی!

Mohsen
October 27th, 2009, 19:18
ظاهرا قبلا در موردش تو فروم بحث شده بود، من الان تاپیکش رو دیدم:
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=4497

این هم جزئیاتش:
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=98031

اینم خبر تو سایت تبیان:
http://www.tebyan.net/PublicRelations/News/TebyanInstituteNews/2009/10/26/105994.html

IFACO.Net
October 27th, 2009, 19:47
این نوع دیتاسنترها و سرورها بیشتر برای ادارات و نهادها و دانشگاه ها خوب هستند و برای هاستینگ ها صرفه چندانی ندارند مگر اینکه100 مگابایت هاست با پهنای باند یک گیگ رو در اینگونه سرورها مثلا 40 هزار تومان بدهند تا شاید صرفه داشته باشد !
و همچنین تضمین آپتایم فعلا در داخل ایران میسر نیست !