PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل اساسی با گوگل !!

drhannibal
April 4th, 2012, 09:07
سلام دوستان

بنده شدیدا با گوگل مشکل پیدا کردم ،

مقدمه :

یک وبلاگ شخصی داشتم در بلاگفا ( و یک دامین اختصاصی دات کام) ، منتقلش کردم به یک هاست و دامنه دات کامم رو به هاست دادم و درست شد ، اما چون نرم افزار وبلاگ عوض شده (دیتالایف انجین) لینک پست ها و ... هم عوض شده برای همین بعد از گذشت 20 روز هنوز لینک پست های زمانی که دامنه رو روی بلاگفا داشتم توی گوگل میاد ، و چون بلاگفا رو کلا پاک کردم ارور 404 میده ،

کارهایی که تا الان کردم:

یک صفحه اختصاصی برای ارور 404 درست کردم ، بعضی از لینک های 404 رو از گوگل حذف کردم در بخش وب مستر تولز ، کلا دامنه بلاگفا رو از گوگل حذف کردم.

مشکل اساسی :

متاسفانه بعد از گذشت 20 یا 30 روز هنوز گوگل لینک هایی که پیش نهاد میکنه در صفحه اول (هنگامی که اسم بنده رو توی گوگل سرچ کنن) لینک هایی هست که قبلا توی بلاگفا بوده !!

در ضمن صفحه اصلی وبلاگم الان توی گوگل رتبه خیلی پایین تری نسبت به لینک پست های بلاگفایی داره که الان ارور 404 میده...

هرچقدر لینک ها رو توی وب مستر گوگل میدم برای حذف باز صفحه نخست عقب تر از پست های ارور 404 می مونه !

سوال :

الان بنده باید چه کار کنم که اصلا گوگل یک بار تمام لینک هی قبلی دامنه رو پاک کنه و یک بار دیگه از وبلاگم لینک جمع آوری کنه ؟

اگه این مورد امکان نداره چه راه حل دیگه ای هست ؟

از کمکتون ممنونم.

talebi1372
April 4th, 2012, 09:44
روبوت گوگل میاد خودش جمع میکنه . زمان میبره ولی میاد و اپدیت میکنه.( ولی 20 تا 30 روز خیلی زمان زیادیه )( کلا خیلی بد نوشته بودید به زور منظورتون رو فهمیدم . اخه چطور بلاگفا رو از گوگل حذف کردید؟؟؟؟؟؟!!!)

drhannibal
April 4th, 2012, 10:41
ببینید مشکل این بود که من 2 دامنه داشتم ، 1 ) بلاگفایی www.maydomain.blogfa.com بود. 2 ) دامنه که خریده بودم از دات کام www.maydomain.com . که هر 2 توی گوگل زمان جست و جو ازش مطلب می اومد.

مثلا یکی از پست هام توی گوگل:

www.maydomain.com/9006.aspx

که در حقیقت همان:

www.maydomain.blogfa.com/9006.aspx

توی وب مستر گوگل اونجایی که میگه ارور 404 رو معرفی کن (لینک بذار) من فقط این کارکتر رو گذاشتم :=======> / <=====

همین باعث شد نتایج جست و جو از دامنه بلاگفا حذف بشه ، و الان خوشبختانه فقط گوگل از دامنه دات کام اصلی پست توی گوگل میاره و اون پست های توی دامنه بلاگفا که ثبت شده بود همه حذف شد.

الان مشکل فقط اینجاست:

وقتی اسم بنده توی گوگل سرچ میشه یا از هر طریقی مطالب من توی گوگل سرچ بشه ، نتایج صفحه اول همه مربوط به پست هایی هست که زمانی که بلاگفا داشتم ایندکس شده بوده.

مثلا:

www.maydomain.com/9006.aspx

این سیستم لینک دهی (aspx) مربوط به بلاگفا بوده اما الان که تمام پست هارو منتقل کردم به دیتالایف انجین ، لینک مطالب هم عوض شده و الان اون لینک بالا که توی گوگل هست ارور 404 میده طبیعتا.

در ضمن این جور لینک های 404 ، صفحه اول گوگل رو گرفته ، اما صفحه اصلی من رفته صفحه سوم گوگل !

AriyaDownload
April 4th, 2012, 12:39
شما اشتباه کردید بلاگفا رو حذف کردید
تو بخش گوگل وبمستر یک گزینه ای داره به نام زیدایرکت
می رفتین تویه اون بخش و آدرس جدید رو وارد می کردید
خوده گوگل متوجه می شد که دامنه ی سایتتون تغییر کرده و از این به بعد می یومد تویه سایت جدیدتون
راستی فایل robots.txt رو هم تنظیم کنید
و اینکه فکر کنم تویه تنظیمات دیتالایف انجین یک گزینه ای هست به نام اینکه سایت در موتورهای جستجو ایندکس شود یا نه (دقیقا یادم نیست، یک سال پیش با دیتالایف کار می کردم، گزینه هاش رو یادم رفته)
و نکته ی دیگه سیستم دیتالایف خودش مشکلات سئو داره (البته اون موقع که واقعا داشت) نمی دونم تو نسخه های جدیدش برطرف کرده یا نه

شما صد روز دیگه هم صبر کنید فایده نداره اونایی که گوگل از بلاگفا ایندکس کرده رو همه رو 404 می ده و قرار هم نیست که بره به سایت دیگه (مگه اینکه گوگل از لیست حذفتون کنه)
از الان اون بلاگفا رو باید فراموش کنید و رویه سایت جدید برنامه ریزی کنید
اگه دامینتون رو جدید ثبت کردید که باید صبر کنید تا موتورهای جستجو اول سایتتون رو شناسایی کنن بعد کم کم بیان دنبال مطالبتون
و نکته ی مهم حتما sitemap رو درست کنید و آدرسش رو به گوگل بدید

پ.ن: من تا جایی که اطلاعات کفاف دا، جواب دادم، ممکنه قسمتی از حرف هام اشتباه باشه. دوستانی که اطلاعاتشون بالا هست لطفا مشکلات این پست بنده رو برطرف کنن.
با سپاس

psfa
April 4th, 2012, 12:49
مي تونيد تو سايت 3eo.ir هم چيزايي زيادي در اين روابط پيدا كنيد

drhannibal
April 4th, 2012, 13:04
شما اشتباه کردید بلاگفا رو حذف کردید
تو بخش گوگل وبمستر یک گزینه ای داره به نام زیدایرکت
می رفتین تویه اون بخش و آدرس جدید رو وارد می کردید
خوده گوگل متوجه می شد که دامنه ی سایتتون تغییر کرده و از این به بعد می یومد تویه سایت جدیدتون
راستی فایل robots.txt رو هم تنظیم کنید
و اینکه فکر کنم تویه تنظیمات دیتالایف انجین یک گزینه ای هست به نام اینکه سایت در موتورهای جستجو ایندکس شود یا نه (دقیقا یادم نیست، یک سال پیش با دیتالایف کار می کردم، گزینه هاش رو یادم رفته)
و نکته ی دیگه سیستم دیتالایف خودش مشکلات سئو داره (البته اون موقع که واقعا داشت) نمی دونم تو نسخه های جدیدش برطرف کرده یا نه

شما صد روز دیگه هم صبر کنید فایده نداره اونایی که گوگل از بلاگفا ایندکس کرده رو همه رو 404 می ده و قرار هم نیست که بره به سایت دیگه (مگه اینکه گوگل از لیست حذفتون کنه)
از الان اون بلاگفا رو باید فراموش کنید و رویه سایت جدید برنامه ریزی کنید
اگه دامینتون رو جدید ثبت کردید که باید صبر کنید تا موتورهای جستجو اول سایتتون رو شناسایی کنن بعد کم کم بیان دنبال مطالبتون
و نکته ی مهم حتما sitemap رو درست کنید و آدرسش رو به گوگل بدید

پ.ن: من تا جایی که اطلاعات کفاف دا، جواب دادم، ممکنه قسمتی از حرف هام اشتباه باشه. دوستانی که اطلاعاتشون بالا هست لطفا مشکلات این پست بنده رو برطرف کنن.
با سپاس

خیلی ممنون

ببینید من الان هیچ مشکلی با بلاگفا دیگه ندارم ، چون هیچ مطلبی دیگه از بلاگفا نمیاد توی گوگل با اون کاری که کردم.

با تنظیمات .htaccess هم تونسم حداقل ارور 404 رو به داخل یکی از صفحات خودم هدایت کنم.

حالا چی کار کنم گوگل صفحه نخست وبلاگم رو www.maydomain.com/index.php اول پیشنهاد کنه ؟ و اون لینک های خراب رو زود تر از صفحه اول پیشنهاد نده ؟

توی روبوت میشه کاری کرد این لینک ها حذف بشه ؟

الان وقتی لینک های 404 ای که زودتر از صفحه نخست سایتم پیشنهاد میکنه رو به عنوان لینک خراب به گوگل وب مستر میدم میگه این لینک قبلا داده شده ! ولی هنوز پاک نکرده ! در صورتی که پندینگش هم تموم شده...

SEOmoz
April 4th, 2012, 13:38
پست های جدید شما ایندکس نمیشه؟

drhannibal
April 4th, 2012, 13:51
پست های جدید شما ایندکس نمیشه؟

چرا میشه ، اما چون وبلاگم کاملا شخصی هست می خوام وقتی کسی توی گوگل اسمم رو بنویسه ، صفحه نخست سایتم رتبه یک رو داشته باشه ( قبلا همین طوری بود ) و پیشنهاد اول گوگل بود ، اما الان که منتقلش کردم به دیتالایف و لینک های ایندکس خراب شد هم رتبه اول گوگل رو از دست دادم وهم صفحه نخست سایتم رفته صفحه سوم گوگل ، به اضافه اینکه پیشنهادهای اولی گوگل پست هایی هست که ارور 404 میده ! (حذفم نمیشه از گوگل)

psfa
April 4th, 2012, 14:23
خوب شما اين سايت رو جديد زدين بايد صبر كنيد و بايد بك لينك هم داشته باشيد اگه بخواين تو رتبه ي بالا تر باشين

drhannibal
April 4th, 2012, 14:47
خوب شما اين سايت رو جديد زدين بايد صبر كنيد و بايد بك لينك هم داشته باشيد اگه بخواين تو رتبه ي بالا تر باشين

ممنون

اگه با صبر کردن درست میشه مشکلی نیست ، صبر می کنم.

بک لینک چی هست ؟ چطور باید داشته باشم ؟ از کجا ؟ اگه یکم اطلاعات بدین ممنون میشم.

SEOmoz
April 4th, 2012, 18:57
صبر کنید
توجه داشته باشید سیستم شما هر چه بهتر سئو بشه هر چه بهتر کانفیگ بشه شما سریع تر به هدف میرسید