PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور اختصاصی یا مجازی

Siwa
April 1st, 2012, 01:22
دوستان، در زمینه خرید سرور از شما سوال داشتم.

من تصمیم به راه اندازی سرور برای گیم دارم. سرور مورد نظر فکر کنم باید مشخصات زیر رو داشته باشه :

- ویندور باشه

- سرعت دانلود و آپلود برام خیلی مهمه.

- Uptime هم مهمه.

- اگر H.D.D از نوع SSD باشه بهتره. ولی خب RAID هم میتونه جوابگو باشه.

- CPU باید متوسط به بالا باشه.

- RAM هم فکر کنم 2 گیگ کافیه.

دوستان من متاسفانه اصلا در زمینه سرور سر رشته ندارم، ولی در زمینه ویندوز و مک ( مخصوصا هکینتاش ) سر رشته کاملی دارم. برای این گفتم ، که بدونین تازه شروع به این کار کردم، میدونم که در ابتدا برام خیلی سنگینه ( هم مادی و هم علمی ) ( در واقع تحصیلات دانشگاهی من اصلا ربطی به کامپیوتر نداره )، ولی میخوام حتما حتما این کار به نتیجه برسه. برای همین من نحوه ساخت سرور رو برای گیم/گیم های مورد نظرم کاملا یاد گرفتم و الان سیستم خودم یه سرور نصفه نیمه هستش، ولی الان برای سرور، نمیدونم چه نوع سروری رو انتخاب کنم.

همونطور که گفتم، پلتفورم من ویندوز هستش. من باید حتما به محیط کاری دسترسی کامل ( ادمین ) داشته باشم. آپ تایم خیلی خیلی برام مهم هستش. از اونجایی که برای اجرای سرور بازی ها، احتیاجی به نصب خود بازی ها روی سرور نیست، پس CPU و RAM خیلی بالایی نمیخوام. ولی به خاطر اینکه LOG فایل های سنگینی ممکنه ساخته بشه، پس باید سرعت READ و Write من روی هارد بالا باشه، خب، بهترین گزینه SSD هستش، بعدش RAID.

در ضمن، چه نوع سیستم عاملی برای نرم افزار های من جوابگو هستش :

- MySQL

- HeidiSQL

- Visual C++ Express

- چند تا برنامه ریز دیگه.

در ضمن، آیا سرور های داخل ایران جوابگوی نیاز من هستند ؟ یا من حتما باید سرور از خارج از ایران تهیه کنم ؟ ( این مسئله برام خیلی مهمه، چون Ping داخل ایران، زیر 80 هستش و خارج ایران بالای 300 - 400، پس برای من اگر سرور داخل ایران باشه، خیلی خیلی بهتره.

با این اوصاف، سرور اختصاصی برای من ارجح تر هستش، یا سرور مجازی.

در ضمن من در ابتدا نمیخوام زیاد سنگین کار کنم، چون به هر حال در ابتدا تعداد کاربر های من زیاد نخواهند بود.

ممنون از کمکتون.

---------- Post added at 12:22 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

در ضمن، یادم رفت این سوال رو بپرسم.

آیا می تونم از همین سرور برای هاستینگ وب سایت مربوط به همین کار هم استفاده کنم ؟

( اگر سوال من مبتدی آنه هست، ببخشید، چون من فعلا واقعا در مورد سرور و ... اطلاعات چندانی ندارم. )

the_coder
April 1st, 2012, 01:42
سلام
شما چون برای بازی می خواید باید سرور داخل ایران راه اندازی کنید و سرور خارج از کشور به علت پینگ بالا و مسافت دور متاسب کار شما نیست
از همین سرور هم می تونید برای راه اندازی سایت مربوط به بازیتون استفاده کنید (با نصب plesk بر روی سرور مجازی ویندوزتون)
فعلا هم چون اول کارتون هست از سرور مجازی استفاده کنید

ArmanHosting
April 1st, 2012, 02:08
سلام.
می توانید از سرورهای خارج از کشور پینگ پایین نیز استفاده فرمایید زیرا هزینه سرورهای ایران بالا می باشند

taghi.karimi
April 1st, 2012, 08:13
درود
سرورهای انگلستان .فرانسه و سویس و همچنین هلند پینگ پاینی نصبت به ایران دارند!
دلیل اینکه استفاده برای گیم سرورهای بزرگ در ایران به صرفه نیست پهنای باند آن است.در صورتی که قادر به پرداخت هزینه پهنای باند باشید اول ایران وبعد گزینه های نام برده شده در سدر قرار خواهند گرفت!
موفق باشید!

AmirHosein
April 1st, 2012, 08:24
پیشنهاد من هم سرور داخل ایران هستش، نوع فعالیتتون رو دقیق متوجه نشدم، سرور WOW دارید راه اندازی میکنید یا کانتر استریک؟
برای میزبانی وب هم که گفتید فکر کنم یه xammp نصب کنید روی سروتون میتونید php و mysql داشته باشید برای نصب راه اندازی cms های php

CmanDesign
April 1st, 2012, 11:49
به این چیزا که نوشتی هیچ نیازی نداری . من تمامی سرور های گیم رو کانفیگ میکنم و خب فروشنده ی سرور گیم هستم . به هیچ کدوم این همه داستان که نوشتی نیازی نیست . نه هارد ssd و نه فلان و اینا . سرور هم داخل ایران میتونی بگیری ، هزینه ی پهنای باند هم اونقدرا زجر آور نیست . اگر اینکاره باشی مشکلی نخواهی داشت .

Siwa
April 1st, 2012, 12:24
درود
سرورهای انگلستان .فرانسه و سویس و همچنین هلند پینگ پاینی نصبت به ایران دارند!
دلیل اینکه استفاده برای گیم سرورهای بزرگ در ایران به صرفه نیست پهنای باند آن است.در صورتی که قادر به پرداخت هزینه پهنای باند باشید اول ایران وبعد گزینه های نام برده شده در سدر قرار خواهند گرفت!
موفق باشید!

ممنون دوست عزیز. ولی وقتی مثلا ping یه سرور داخل ایران میتونه زیر 80 باشه، آیا به صرفه هستش که من از یه سرور با نهایت بهترین پینگ 280 استفاده کنم ؟

در ضمن مگر هزینه پهنای باند چقدر هستش. اگر امکانش براتون هست، یه مثال ( فرضی ) بزنید.

پیشنهاد من هم سرور داخل ایران هستش، نوع فعالیتتون رو دقیق متوجه نشدم، سرور WOW دارید راه اندازی میکنید یا کانتر استریک؟
برای میزبانی وب هم که گفتید فکر کنم یه xammp نصب کنید روی سروتون میتونید php و mysql داشته باشید برای نصب راه اندازی cms های php

فعلا WOW و Warcraft بعدا NFS و CS و ... هم اضافه میکنم. ولی فعلا فقط این دو تا گیم.

به این چیزا که نوشتی هیچ نیازی نداری . من تمامی سرور های گیم رو کانفیگ میکنم و خب فروشنده ی سرور گیم هستم . به هیچ کدوم این همه داستان که نوشتی نیازی نیست . نه هارد ssd و نه فلان و اینا . سرور هم داخل ایران میتونی بگیری ، هزینه ی پهنای باند هم اونقدرا زجر آور نیست . اگر اینکاره باشی مشکلی نخواهی داشت .

ممنون. دوست عزیز، شما هم میتونی لطفا یه مثالی ( فرضی ) از قیمت پهنای باند بزنی.

دوستان من یه کم سر در گم شدم. مثلا پهنای باند 250 گیگ با پورت 1 گیگ، از یه سرور داخلی چه مشکلی داره ؟ چون همه شما دوستان، اکثراً از دست پهنای باند سرور های ایرانی مینالید. اگر مکنه بیشتر توضیح بدید. ممنون.

AmirHosein
April 1st, 2012, 13:02
ممنون. دوست عزیز، شما هم میتونی لطفا یه مثالی ( فرضی ) از قیمت پهنای باند بزنی.
دیتاسنتر تبیان پهنای باند با قیمت مناسب میفروشه!