PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام نسخه از جوملا ؟؟؟

lived
March 31st, 2012, 03:43
سلام
کدام نسخه از جوملا از بقیه نسخه ها بهتره ؟
لطفا با دلیل عنوان کنید ؟
ممنون

tizparvaz
March 31st, 2012, 03:50
1.5.25 نسخه بی ایرادیه ماژول کامپونت و قالب هم تا دلت بخواد داره

lived
March 31st, 2012, 04:35
5.2.25 نسخه بی ایرادیه ماژول کامپونت و قالب هم تا دلت بخواد داره
ممنونم از پاسختون من چنین نسخه ای سراغ ندارم اگر امکانش هست لطفا لینک بدید
با تشکر

tizparvaz
March 31st, 2012, 04:46
ممنونم از پاسختون من چنین نسخه ای سراغ ندارم اگر امکانش هست لطفا لینک بدید
با تشکر

دوست عزیز باید ببخشی اشتباه تایپی بود نسخه 1.5.25

kianesfahan
March 31st, 2012, 10:13
دوست عزیز
نسخه 1.5.26 در حال حاضر جدید تریننسخه از سری 1.5 میباشد که دارای افزونه های بسیار زیادی هست . و میتوانید از اینجا دانلود (http://www.joomlafarsi.com/joomla-1526-farsi-has-been-released-20120328297/) کنید .
اما این نسخه تا چند وقت دیگر بیشتر پشتیبانی نمی شود و پشتیبانی از آن قطع میشود .

نسخه 2.5.3 نیز جدید ترین نسخه میباشد و بعد از 1.5 این نسخه پشتیبانی میشود . البته در حال حاضر نیز پشتیبانی میشود . امکانات زیادی نسبت به نسخه قبلی دارد اما به دلیل تازه متولد شدن دارای افزونه های زیادی نمی باشد . که می توانید از اینجا دانلود (http://www.joomlafarsi.com/joomla-farsi-253-has-been-released-20120315290/) کنید .

انتخاب نسخه بستگی به کار شما دارد . شما باید بفرماید چه کاری مد نظرتان هست تا بتوانیم راهنمایی کنیم .

موفق باشید

lived
April 12th, 2012, 10:05
دوست عزیز
نسخه 1.5.26 در حال حاضر جدید تریننسخه از سری 1.5 میباشد که دارای افزونه های بسیار زیادی هست . و میتوانید از اینجا دانلود (http://www.joomlafarsi.com/joomla-1526-farsi-has-been-released-20120328297/) کنید .
اما این نسخه تا چند وقت دیگر بیشتر پشتیبانی نمی شود و پشتیبانی از آن قطع میشود .

نسخه 2.5.3 نیز جدید ترین نسخه میباشد و بعد از 1.5 این نسخه پشتیبانی میشود . البته در حال حاضر نیز پشتیبانی میشود . امکانات زیادی نسبت به نسخه قبلی دارد اما به دلیل تازه متولد شدن دارای افزونه های زیادی نمی باشد . که می توانید از اینجا دانلود (http://www.joomlafarsi.com/joomla-farsi-253-has-been-released-20120315290/) کنید .

انتخاب نسخه بستگی به کار شما دارد . شما باید بفرماید چه کاری مد نظرتان هست تا بتوانیم راهنمایی کنیم .

موفق باشید

ممنون از نسخه 1.5.26 استفاده کردم
راستش بحث من بیشتر این بود که منتقل بشیم روی 2.5 یا نه
من مشکل بزرگ در نسخه جدید رو کمبود قالب و کمبود ماژول میبینم

rsl
April 12th, 2012, 10:57
تقریبا 3 ماه دیگه که پشتیبانی 1.5 قطع بشه مجبور به انتقال روی 2.5 میشید پس همین الان با 2.5 کارتون رو شروع کنید .

shivahost
April 12th, 2012, 14:30
تقریبا 3 ماه دیگه که پشتیبانی 1.5 قطع بشه مجبور به انتقال روی 2.5 میشید پس همین الان با 2.5 کارتون رو شروع کنید .

چه پشتیبانی قطع میشه؟ مطمئنا ماژولها و پلاگین ها و کامپوننت ها و قالبها و .... در دسترس خواهد بود و فقط احتمالا اگر باگی پیدا بشه اصلاحیه براش در نیاد که اونم مطمئنا از طریف فروم های مرتبط با جوملا راهش پیدا می شه.

البته 2.5 هم خوبه اما هنوز از نظر انواع افزونه ها مخصوصا برای فارسی زبان ها راضی کننده نیست و به تکامل نرسیده اما خیلی زود میره. به نظر من برای سایت جدید 2.5 استفاده بشه خوبه اما لازم نیست سایت های 1.5 رو ارتقاء بدیم!

shahab-f
April 12th, 2012, 14:37
عزیز بیشتر سعی کنید از ورژن آخره هر چیزی استفاده کنید چون اگر تو ورژن های قبلی باگی هم داشته باشه تو ورژن جدید 100 درصد رفع میشه

parsianweb
April 12th, 2012, 14:55
1.5.25
بخاطر عمومیت

p.shahryar
April 12th, 2012, 22:32
به نظر من نسخه جدید 2.5 از بقیه بهتره به خاطر مزایای زیر

راهنمای نصب کاملتر در زمان نصب
ایجاد قالب پیش نصب زیباتر و اختصاصی با سرعت بارگزاری بالا و سبک
اصلاح عناوبن و توضیحات زبان فارسی در بخش نصب
بکارگیری اصطلاحات متناسب در فارسی سازی
رفع خطاهای مربوط به کدینگ فارسی در بخش مدیریت و رفع مشکل iconv
اصلاح قالب پیشفرض در بخش کاربری سایت
اصلاح قالب پیشفرض در بخش مدیریت و قالب دوم بخش مدیریت
ایجاد نمای زیباتر در قالب بخش مدیریت در مرورگر فایرفاکس
راست چین شدن ویرایشگر پیشفرض TinyMCE
اختصاص قالب حرفه ای برای بخش کاربری سایت
قالب کاملا راست چین شده
بهینه سازی و ویرایش صفحه خطای 404
اعمال تنظیمات پیشفرض به صورت بهینه شده
امکان ایجاد منوی آبشاری و مگا منو جهت قرار دادن انواع ماژول در منوها!
دارای ماژول اسلاید شو جهت راحتی کار کاربران

و هر کس از دوستان بخوان دانلود کنن میتونن ازینجا دانلود (http://joomlaforum.ir/download/download/category/4-joomla25.html?download=14%3Ajoomla-2-5-4-persian) کنن...
با تشکر از اساتید محترم

lived
April 25th, 2012, 18:14
عزیز بیشتر سعی کنید از ورژن آخره هر چیزی استفاده کنید چون اگر تو ورژن های قبلی باگی هم داشته باشه تو ورژن جدید 100 درصد رفع میشه

حرفتون راجعب آخرین ورژن درسته
ولی موضوع اینجاست که در ورژن 1.5 فوق العاده قالب زیاد و ماژول و پلاگین موجود است و اینکه قدیمی کارهای زیادی هستند که با 1.5 فوق العاده راحت هستند و میتونن توی مشکلات کمک برسونن
وگرنه حرفتون کاملا درسته

sebastian
April 25th, 2012, 18:55
دیگه الان با اومدن ورژن 2.5 دیگه 1.5 جای خودش رو به 2.5 داده
چون همون 1.6 و 1.7 هم زیاد جالب نبودند ولی 2.5 ورژنی هستش الان 100% توصیه میشه

shahab-f
April 25th, 2012, 19:01
حرفتون راجعب آخرین ورژن درسته
ولی موضوع اینجاست که در ورژن 1.5 فوق العاده قالب زیاد و ماژول و پلاگین موجود است و اینکه قدیمی کارهای زیادی هستند که با 1.5 فوق العاده راحت هستند و میتونن توی مشکلات کمک برسونن
وگرنه حرفتون کاملا درسته
اره درسته ولی نمیشه که همش از یک ورژن استفاده کرد باید منتظر موند تا پلاگین یا قالب های این ورژن هم برسه دیگه مشکلات همه جا هس- ولی من در کل وردپرس رو خیلی بهتر و قویتر از جوملا میدونم و اونو به جوملا ترجیح میدم

lived
April 25th, 2012, 19:04
اره درسته ولی نمیشه که همش از یک ورژن استفاده کرد باید منتظر موند تا پلاگین یا قالب های این ورژن هم برسه دیگه مشکلات همه جا هس- ولی من در کل وردپرس رو خیلی بهتر و قویتر از جوملا میدونم و اونو به جوملا ترجیح میدم

وردپرس یک سی ام اس فوق العاده عالی است
اما هسته این سی ام اس برای بلاگ نوشته شده ولی جوملا خیلی جای گسترش داره و از وبسایت شرکتی تا وب سایت فروشگاهی و سازمانی و . . . میتوان ایجاد نمود

sebastian
April 25th, 2012, 19:33
ایراد اکثر وبمستر های ایرانی این هستش که سیستم مدیریت محتوا رو فقط تو وردپرس میبینن

shahab-f
April 25th, 2012, 19:38
بنده از هر دو استفاده کردم دوسته گرامی

sebastian
April 25th, 2012, 19:41
بنده از هر دو استفاده کردم دوسته گرامی
پس نباید این حرف رو بزنید جون هر سیستم مزیت و معایب خودش رو داره
سیستم وردپرس بیشتر برای وبلاگنویسی کاربرد داره و الان اکثرا همه برای هر کاری از اون استفاده میکنند حالا مصرف بالای سرور اون بماند

shahab-f
April 25th, 2012, 19:50
افزونه های وردپرس تنوع زیادی دارند خیلی از نیاز های کاربران رو برطر میکنند- حالا بیایید ببینیم برای چه کاری نیاز دارند؟؟

sebastian
April 25th, 2012, 19:52
افزونه های وردپرس تنوع زیادی دارند خیلی از نیاز های کاربران رو برطر میکنند- حالا بیایید ببینیم برای چه کاری نیاز دارند؟؟
این تنوع افزونه ها دقیقا در جوملا هم وجود داره میتونید امتحان کنید

shahab-f
April 25th, 2012, 20:03
این تنوع افزونه ها دقیقا در جوملا هم وجود داره میتونید امتحان کنید
پس آخر رسیدیم به حرفه من نمیشه گفت جوملا و وردپرس تو یک سطح نیستند و جوملا بهتره بنده هم نظرمو دادم و گفتم وردپرس بهتره

sebastian
April 25th, 2012, 20:15
پس آخر رسیدیم به حرفه من نمیشه گفت جوملا و وردپرس تو یک سطح نیستند و جوملا بهتره بنده هم نظرمو دادم و گفتم وردپرس بهتره
من دقیقا متوجه نشدم که چی نوشتید ولی بنده با پست قبلیم میخواستم بگم که جوملا چیزی از وردپرس کمتر نداره

shahab-f
April 25th, 2012, 20:31
من دقیقا متوجه نشدم که چی نوشتید ولی بنده با پست قبلیم میخواستم بگم که جوملا چیزی از وردپرس کمتر نداره

اگر دقت کرده باشید بنده گفتم (به نظره من) هرکس یه نظری داره- ولی باید اینو قبول داشته باشید که وردپرس خیلی راحتر میشه باهاش کار کرد و کاربرانی هم که تازه وارد هستند با وردپرس انس بهتر میگیرند- در ضمن شما گفتید وردپرس فشاره به سرور میاره - خیر اصلا اینطوری نیس بلکه شاید بعضی از افزونه های اون فشار به سرور بیارند مثله crystat که البته دیگر کسی از این افزونه استفاده نمیکنه -

sebastian
April 25th, 2012, 20:35
اگر دقت کرده باشید بنده گفتم (به نظره من) هرکس یه نظری داره- ولی باید اینو قبول داشته باشید که وردپرس خیلی راحتر میشه باهاش کار کرد و کاربرانی هم که تازه وارد هستند با وردپرس انس بهتر میگیرند- در ضمن شما گفتید وردپرس فشاره به سرور میاره - خیر اصلا اینطوری نیس بلکه شاید بعضی از افزونه های اون فشار به سرور بیارند مثله crystat که البته دیگر کسی از این افزونه استفاده نمیکنه -
تا یه جاهایی مثل سادگی کار و راحت بودن حرف شما رو قبول دارم
ولی نه اینکه فقط cystats عامل بالار رفتن مصرف سرور باشه این مثال خوبی نیست که با یک افزونه فقط مصرف سرور رو بررسی کرد بلکه وردپرس با زیاد شدن پلاگین ها واقعا مصرف سرور رو بالا می بره و این چیزی نیست که بخوایم با حذف یه پلاگین خاص اون بهبود ببخشیم
چون این عملا میشه پاک کردن صورت مسئله تا راه چاره

shahab-f
April 25th, 2012, 20:37
درسته- ولی بنده عرض کردم همه ی پلاگین های وردپرس اینجوری نیستند که فشار بیارند - مثلا postview چه فشاری داره؟؟

sebastian
April 25th, 2012, 20:42
درسته- ولی بنده عرض کردم همه ی پلاگین های وردپرس اینجوری نیستند که فشار بیارند - مثلا postview چه فشاری داره؟؟
عرض کردم خدمتتون به صورت نمونه پیش نرید چون مثلا اگه بخوایم سیکل کار های یک پلاگین رو بررسی کنیم می بینیم که post-view کار خاصی به جزء شمارش تعداد بازدید مطالب نمیکنه
تو همه ی سیستم ها بالاخره افزونه های سنگین و کم مصرف وجود دارن ولی در مجموع بررسی میشه نتیجه گرفت که جوملا usage server کمتری نسبت به وردپرس داره

shahab-f
April 25th, 2012, 20:54
خودتون میگید خودتون هم نتیجه میگیرید- یه سایت لازم نداره از مثلا 20 تا افزونه استفاده کنه که به سرور فشار میاره - سایت خوده من از افزونه های
Akismet - WP-PageNavi - WP-PostViews - WP-Statistics استفاده میکنهکدام یک از این افزونه ها به سرور فشار میاره که بخوایم مجموعشو بسنجیم؟؟

sebastian
April 25th, 2012, 21:33
خودتون میگید خودتون هم نتیجه میگیرید- یه سایت لازم نداره از مثلا 20 تا افزونه استفاده کنه که به سرور فشار میاره - سایت خوده من از افزونه های
Akismet - WP-PageNavi - WP-PostViews - WP-Statistics استفاده میکنهکدام یک از این افزونه ها به سرور فشار میاره که بخوایم مجموعشو بسنجیم؟؟
بنده از کلمه ی فشار به سرور استفاده نکردم بلکه دارم میزان مصرف سرور در شرایط یکسان
یعنی یه سایت جوملا با افزونه های مشابه شما رو میگم که شاهد کاهش مصرف در جوملا میشیم
امیدوارم منظور من رو این بار متوجه شده باشید :39:

lived
April 26th, 2012, 16:20
اینکه جوملا سنگین تر از وردپرس عمل میکنه شکلی نیست اما جوملا جای خودشو داره و وردپرس جای خودشو داره

sebastian
April 26th, 2012, 17:07
اینکه جوملا سنگین تر از وردپرس عمل میکنه شکلی نیست اما جوملا جای خودشو داره و وردپرس جای خودشو داره
فکر نمکنید بالعکس گفتید؟!!!!!!!!!!!
چون وردپرس مصرف سرور بیشتری نسبت به جوملا داره