PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تغییر پورت ssh

pars30
March 26th, 2012, 17:34
جهت تغییر پورت اس اس اچ که به صورت پیشفرض 22 است و از لحاظ امنیتی مناسب نیست به صورت زیر عمل کنید:

1. یک شماره پورت در نظر بگیرید که میخواید استفاده کنید، به طور مثال 3620

2. اگر فایروال نصب دارید این پورت را در فایروال خود باز (Allow) کنید و سپس فایروال را ری استارت کنید.

3. وارد اس اس اچ سرور مجازی یا اختصاصی خود شوید و فایل /etc/ssh/sshd_config را ویرایش کنید. جهت ویرایش از این دستور استفاده کنید: nano /etc/ssh/sshd_config

خط #port 22 را ویرایش میکنید به پورتی که مد نظر شماست و کلید Ctrl + X بفشارید و دکمه Y بزنید تا ذخیره شود.

4. سپس اس اس اچ را ری استارت کنید با دستور service sshd restart

jalalkor
October 24th, 2012, 02:07
ببخشید من اینکارو کردم ولی حالا نه با پورت 22 باز میشه و نه با پورت جدید چکار کنم تو دردسر افتادم؟

habiballahafg
October 24th, 2012, 15:19
فایروال را چک کردید ؟
از طریق فایر وال باید ابتدا پورت جدید را فال کنید و سپس باد از ایجاد پورت جدید پورت قدیمی را حذف میکردید

ms8705
April 15th, 2013, 21:59
فایروال را چک کردید ؟
از طریق فایر وال باید ابتدا پورت جدید را فال کنید و سپس باد از ایجاد پورت جدید پورت قدیمی را حذف میکردید

سلام من اینکار را انجام دادم
فقط # را حذف نکردم آیا آمکان دارد
ویرایش کرد
ssh باز می شود ولی فایل sshd config به هیچ وجه قابل ویرایش نیست که # را حذف کنم
yassale
April 15th, 2013, 22:28
ببخشید من اینکارو کردم ولی حالا نه با پورت 22 باز میشه و نه با پورت جدید چکار کنم تو دردسر افتادم؟
به ادمین سرور بگید از کنسول براتون ادیت کنند.

yassale
April 15th, 2013, 22:30
سلام من اینکار را انجام دادم
فقط # را حذف نکردم آیا آمکان دارد
ویرایش کرد
ssh باز می شود ولی فایل sshd config به هیچ وجه قابل ویرایش نیست که # را حذف کنم

ms8705
April 16th, 2013, 00:04
# مهم نیست چه باشه یا نباشه
جالب اینجاست که نمی توانم هیچ فایلی را ویرایش کنم
اصلا هیچ فایل قابل ویرایش نیست چکار کنم
Yas-Host
April 16th, 2013, 00:10
عوض کردن پورت اس اس اچ
برای تغییر دادن پورت اس اس اچ باید ابتدا پورت سرور رو از فایروال باز میکنیم(در بخش های بعدی اموزششو میدم بهتون)
ابتدا با ویراشگر نانو فایل کانفیگ اس اس اچ رو باز میکنیم
nano /etc/ssh/sshd_config
سپس
#Port 22
به
Port 6589
تغییر میدیم دقت داشته باشید که باید # حذف کنید و جلوش پورت خودتون رو بزنید .
سپس ctrl + w رو بزنید و UseDns رو سرچ کنید و وقتی که پیدا شد و دیدینش :دی به no تبدیلش کنید و در نتیجه میشه:
UseDns no
سپس ctrl + x و سیو کنید و اس اس اچ خودتون رو ریستارت کنید:
service sshd restart

اموزش های دیگر در
آموزش کامل و جامع مدیریت سرور مجازی (http://www.webhostingtalk.ir/f14/77340)

Yas-Host
April 16th, 2013, 00:12
# مهم نیست چه باشه یا نباشه
دوست عزیز حتما حتما برای کار کردن باید # حذف شود
تایید نمی شود.

موفق باشید.

ms8705
April 16th, 2013, 00:45
عزیز عرض کردم به هیچ وجه فایل را وبرایش نمی توان کردن
وقتی باز می کنم خالی یا اصلا باز نمی شود
لطفا راهنمایی کنید

compiler
April 16th, 2013, 06:33
اشتباه تایپ میکنی
sshd_config فقط در صورتی نیست که سرویس sshd وجود نداشته باشه
وقتی از طریق پورت استاندارد متصل میشید یعنی وجود داره!

reza21biologist
May 6th, 2013, 23:33
سلام برای ویرایش می بایست دستور nano را ابتدا تایپ کنید و سپس اسم و یا مسیر فایل را وارد کنید ، شما می فرمایید که هیجگونه تغییری نمی توانید اعمال کنید ، لطفا از طریق ssh به سرور وصل شوید و این دستور را وارد کنید mkdir test در صورتی که مسیر test ایجاد نشد ، احتمالا سرور شما readonly شده است ، در غیر این صورت بفرمایید تا بیشتر شما را راهنمایی کنم. با تشکر

roozbeh837
June 13th, 2013, 23:46
از دوستان کی میتونه کمکم کنه که پورتی که فراموش شده باشه و لایسنس هم تموم شده باشه و دسترسی به روت نباشه چطور میتونیم اون پورت رو بدست بیارم من فراموشش کردم کمک کنید ممنون میشم

yassale
June 14th, 2013, 00:07
از دوستان کی میتونه کمکم کنه که پورتی که فراموش شده باشه و لایسنس هم تموم شده باشه و دسترسی به روت نباشه چطور میتونیم اون پورت رو بدست بیارم من فراموشش کردم کمک کنید ممنون میشم

بايد دسترسي كنسول بگيريد يا به ادمين سرورتون بگيد براتون اوكي كنه

roozbeh837
June 14th, 2013, 00:09
خب به ادمین سرور میگیم میگه باید به کسی که کانفیگ کرده بگید به اون میگیم میگه من نمیدونم در انجمن مطرح کنید خواهشا کمک کنید من کل سرورم خوابیده مشتریام پریدن ممنون میشم کمکم کنید

yassale
June 14th, 2013, 00:27
ادمین می تونه،

roozbeh837
June 14th, 2013, 00:45
به من میگفت نمیشه خب حالا شما این انجام نمیده چیکار کنیم بنظر شما

yassale
June 14th, 2013, 01:36
کسی رو که کانفیگ کرده رو پیدا کنید، کسی گه این کار رو براتون انجام نمیده بهتره ازش سرور تهیه نکنید

roozbeh837
June 14th, 2013, 01:39
من سرور رو از جایی خریداری کردم ولی کانفیگ رو دادم جایی دیگه الان کانفیگ میگه من پورت رو دادم و پور تاین هستش ولی وقتی پورت رو میزنی قبول نمیکنه و میگه دیگه کاری ازم بر نمیاد به مدیریت سرور هم میگی میگه باید پورت باشه که لایسنس رو اوکی کنه موندم چیکار کنم

Yas-Host
June 14th, 2013, 08:36
با سلام
دوست عزیز مدیر سرور راحت میتونه از کنسول اوکی کنه براتون .....
اگر نمیتونه شما خودتون اگر پنل رو دارید وارد کنسول شید و پورت رو پیدا کنید فکر نمیکنم هم کار سختی باشه....

یا حق

roozbeh837
June 14th, 2013, 11:45
خب من به این کارا وارد نیشتم میتونید کمکم کنید که کدوم پنل باشه و کنسول کدوم قسمت هستش خواهشا راهنمائی کنید ممنون میشم امروز هم جمعس نیستن

K!NG
August 6th, 2014, 01:58
سپس ctrl + w رو بزنید و UseDns رو سرچ کنید و وقتی که پیدا شد و دیدینش :دی به no تبدیلش کنید و در نتیجه میشه:
UseDns no

کار usedns چیه ؟

meysam021
August 6th, 2014, 02:17
عزیز به مدیر سرور بگید کنسول ارائه یا خودت شارپ تگ # رو از جلوی پورت برداره.
وقتی توی لینوکس پورتی رو تغییر میدید اگر # باید مربع برداشته بشه ، البته نه همه پورت جز یکی از اوناست

roozbeh837
August 9th, 2014, 17:40
خب دوست عزیز در فایروال که گزینه ای رو بزنم برای تغییر پورت ssh

farsmd
January 12th, 2015, 10:37
من این مراحل رو انجام دادم ولی پورت عوض نشده!!!

!MihanIt!
January 12th, 2015, 11:24
دوست عزیز لطف کنید خروجی رو بزارید

mohammadali3517
January 12th, 2015, 13:30
دوست عزیز یه دور ری استارت کنین سرویس sshd رو یا در صورت امکان دسترسی بدین براتون بررسی کنم اطلاع بدم مشکل از کجا بوده

mohamad1377
January 12th, 2015, 13:40
من این مراحل رو انجام دادم ولی پورت عوض نشده!!!

service sshd restart