PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجارتی امن با پرایوت لایر | PrivateLayer 1Year Review | Equinix Switzerland

itjavani
March 24th, 2012, 18:34
سلام خدمت تمامی کاربران عزیز wht

خوب یه راست میرم سر اصل مطلب ، قصد دارم یک review کلی بر privatelayer در طول این یکسال همکاری ما با این دیتاسنتر خدمت تمامی کاربران بزارم
اولین ایرانی بودم که با این دیتاسنتر شروع به کار کردم و همزمان با من بابک علمدار و بعد از اون هادی قنبری دو دوست عزیز ما با این دیتاسنتر شروع به کار کردند. نکته ای که همون اول باید بگم و به اشتباه نوشتم این ها فقط در equinix شعبه سوئیس کیج دارند و دیتاسنتر نیستند! با این حال این شرکت پانامایی سخت افزار و سیاست گذاری تقریبا مخصوص به خودش را در این دیتاسنتر و در کیج خودش پیاده سازی کرده! از زمانی که سرور برای ماه اول به ما 25 دلار ماهیانه میداد ما شروع به کار کردیم ، این ها رو نوشتم که فکر نکنید یوزر تازه وارد و تازه کار با این ها هستم که دارم review میزارم!
ابتدای کار با اینکه تازه شروع به کار کرده بودند ، ماه اول 2 تا سرور اختصاصی 25 دلاری با سخت افزار رایج فعلیش که کاملا نو بود خریداری کردیم ازشون و استارت کار ما شروع شد.
اوایل کل این مجموعه روی دست دو سه نفر میچرخید که یکیش James Prado و دومی fernando معروف بودند و یک staff در دیتاسنتر داشتند! من که از همون اولش با فرناندو رابطه خوبی نداشتم آدم چیزیه :دی ولی با james کلی رفیق شدم و حتی موبایل james رو داشتم که هر کار خاصی بود بهش اس ام اس میدادم فوری میومد تیکت های ما رو بررسی میکرد! خب اوایل بسیار پورت قوی ، سخت افزار عالی بود. رفته رفته با دست گل بابک و هادی که دیگه کل ایران رو سرور دار کردند و هجوم ایرانی ها به سمت این دیتاسنتر کمی کیفیت پورت آن کاهش پیدا کرد.بعد از گذشت چند ماه که کاملا سرورها فرسوده شد شاهد سوختگی هارد زیاد ، مشکلات سخت افزاری بیشتر در هارد سرورها مشاهده شد.بعد از سیل معروف هم قیمتشون رو افزایش دادند که تقریبا عادی بود. بعد از افزایش میزان کاربران این دیتاسنتر که الان فکر کنم خیلی زیاد شده و بیش از 100 نفرایرانی در اونجا در پنل دارند وضعیت ساپورت مفتضح شد! البته همون اوایلش هم یادمه James نصب vmware esxi رو یاد نداشت! و خود ما باید نصب میکردیم! ولی بعد از یکی دو ماه ظاهرا یادگرفت! رفته رفته تعداد کاربران بیشتر شد ، ولی تعداد پشتیبان های این شرکت با توجه به کاربر زیاد تغییری نکرد تا جایی که تیکت ها را با یک ساعت تاخیر جواب میدادند. رفته رفته تیکت ها با تاخیرهای بیشتری پاسخ داده میشد!
در این میان گیر دادن الکی به ابیوز ها و همینطور مشکلات فایروال و شبکه خودشون میزان نارضایتی را دو چندان میکرد! البته خوب تونستم از پس ابیوز بربیام ولی با این حال باز هم میومد! برخی از ابیوزها هم فیک بود! میزان null route ای پی ها نیز افزایش پیدا کرد! باز هم تا جای ممکن مشکل را برطرف کردیم! تمامی ابیوزها را پاسخ قانع کننده با دلیل و مدرک مستند میدادیم.
تقریبا دو سه ماهی درگیر خرید کیج و طرح های فروش جدید و دیتاسنترهای جدید بودم که بی خیال این ها شده بودم کلا فروش سوئیس رو تعطیل کرده بودم! تا همین دو سه هفته پیش که خواستم دوباره رو لوکیشن سوئیس علی رغم میل باطنیم کار کنم! با توجه به مشکلات دیده شده بر روی آخرین سرورهای که برای کاربرام میخریدم که عموما مشکل سخت افزاری و عدم پشتیبانی و پاسخ گویی مواجه میشدیم تصمیم گرفتم یکی از سرورهامو آپگرید کنم!
تیکت جهت اپگرید زدم و قیمت هارو گرفتم و درخواست اپگرید دادم! گفتند سخت افزار موجود نیست و در فلان روز اپگرید میکنیم! اون روز اومد و گذشت خبری نشد ، دوباره تیکت دادم چی شد؟ گفت انجام میدیم! انجام دادند و گفتند انجام شد و تیکت بسته شد. هر چی منتظر موندم سرور بالا نیومد! بعد تیکت را اپدیت کردم گفتم سرور دسترسی ندارم! گفت رو سرورت دو تا vmware نصب کردی خوب بالا نمیاد! در کمال تعجب من موندم! که سرور قبلی بنده یک هارد داشت و مثل بنز کار میکرد و خودشون هم vmware نصب کرده بودند الان چطور شد دوتا vmware در اومد و بالا نمیاد؟!
خلاصه سرتونو درد نیارم بعد یک ساعت کلنجار و تهدید خودشون رفتن پا سرور دیدند بــــلــــه هارد هایی که گذاشته بودند هیچ کدام رو فرمت نکرده بودند و همینطوری قرار داده بودند رو سرور ، جالب بود به من میگه هارد رو خودت فرمت کن ! حالا با چی خدا میدونه! نه vmware بالا میاد نه دسترسی kvm دارم! خلاصه گفتم خودتون باید انجام بدید گفتند سرور خالی نداریم فرمت کنیم پس این سرورها رو از سرورت در میاریم بعدا هارد میخریم بهت میدیم :| گفتم باشه و سری جدید هارد ها بعد از یک هفته اومد و رو سرور سوار شد که شکر خدا داره مثل بنز کار میکنه!
اومد و اومد تا یک هفته پیش که تصمیم گرفتم اولین سروری که خریده بودم ازشون بعد از یک سال کنسل کنم دیگه احساس میکردم فرسوده شده و به کار نمیاد! سرور رو 7 روز زودتر کنسل کردم و گفتم سر بیلینگ پریود خودتون کنسل کنید که خدا خیرشون بده کسی جواب نداد تا روز کنسلی که کنسل کردند! یک روز از کنسل این سرور میگذره میبینم یکی دیگه از سرورهام که 10-20 روز پیش پرداختش کرده بودم و تمدیدش کرده بودم در دسترس نیست! خیلی جالب اینجاست این سرور کلا در device های من نیست ولی در Active Service های من هست! روی سرویسم که کلیک میکنم نمیتونم دسترسی به سرورم بگیرم! ریست کنم یا هر کار دیگه ای! بهشون تیکت کردم بعد از یک ساعت Luis Espino جواب داده
We are making inquiries as to why your server is not in your control panel with
our billing department, we will be updating this ticket as soon as possible
بعد بهشون ایمیل زدم که آقایون بگیرین سرور منو روشن کنید در دسترس بیارید بعد مشکلتون رو با بیلینگ دپارتمان مطرح کنید! ما تمامی پرداخت هامونو سر موقع انجام دادیم و هیچ ربطی به بیلینگ نداره گند کاریه خودتونه ولی تقریبا 7-8 ساعت میگذره و کسی پاسخ گو نیست! انواع تیکت ها و تلفن ها زده شد ولی کسی پاسخگو نیست! به این میگن پشتیبانی از نوع پرایوت لایر!
حال این سرور بیاد بالا نیاد بالا پناه بر خدا معلوم نیست اونجا چی میگذره!
در هر حال بعد از یکسال با شهامت میگم بزرگترین اشتباه زندگیم خرید از privatelayer بود! هیچ دیتاسنتری به اندازه ی privatelayer منو اذیت نکرد! البته پاسخ پشتیبانی عالیشون رو تا شب میدم! این تاپیک هم جهت اطلاع رسانی و ریویو یکساله من از این شرکت بوده و هر نوع نظری بنده در این تاپیک پذیرا هستم و پاسخ خواهم داد! اگر دوست دارید مثل بنده پا در هوا بمونید و هیچ اطلاعاتی از هیچ سرویسی نداشته باشید . حتما همکاریتون رو ادامه بدید ولی اگر بخاطر 50 الی 100 دلار از دیتاسنترهایی امثال سینگل هاپ و سافت لایر و uk2 میگذرید و از این پرایوت لایر میخواید سرویس بگیرید بهتره بهتون بگم بزرگترین اشتباه زندگی تونو کردید! هم اعتبار و هم آبرو و هم کاربران خود را از دست خواهید داد!
البته احساس میکنم خیلی کم گفتم از خدمات درخشان پراوت لایر! فکرکنم مقداری بیشتر فکر کنم چیزای بیشتری یادم بیاد واستون مینویسم !

ببخشید طولانی شد ولی شاید یه بار خوندن این تاپیک ارزش داشته باشه . اونایی که حوصله ندارند بخونند فقط امتیازات زیر را مشاهده کنند:
پشتیبانی 4/10
کیفیت کلی سابق: 9/10 کیفیت فعلی: 7/10
پورت: 8/10
کیفیت سخت افزار: 7/10
محلی برای بیزنس مطمئن و امن: 5/10

m_dg_farari
March 24th, 2012, 19:09
ممنون بابت review خوبی که قرار دادید و تجربه ی خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
شخص بنده دقیقا این ماه ، ماه هفتمی هست که سرور دارم از این دیتا سنتر. (دیتا سنتر هم نیست! اما میشه گفت از خیلی دیتا سنتر ها دیتا سنتر تره!)
پشتیبانی رو من هم همین حدود میدم.. (نه 4 از 10!! خدایی بی انصافیه! 6 از 10. در کل برای یک ارائه دهنده ی سرور اختصاصی حد اقل 8 از 10 باید باشه!)
کیفیت سخت افزار هم قبول دارم به همین شکل هست. کیفیت کلی کار در زمانی که من دارم باهاشون کار میکنم 8 از 10 میدم.
پورت هم 8 از 10. تقریبا میشه گفت مشکلی با پورت این دیتا سنتر نداشتم!
آپتایم 100% تضمینی ، قیمت نسبتا خوب ، پهنای باند نسبتا ارزان ، IPMI رایگان و.... امکانات خوبی داره.
اما در مورد ابیوس. تا الآن طی این 7 ماه فعالیت عمومی (حدود 3 ماه هم یک سرور اختصاصی داشتم که سرور مجازی روش ارائه نمیشد و برای استفاده ی شخصی بود...) کلا 3 یا 4 تا ابیوز داشتیم. یه دونش تورنت بود ، یه دونش آتاک ، 2 تاش اسپم. از آی پی های مختلف. همه رو هم رسیدگی کردیم و با برخورد خیلی خوب مشکل حل شد! (در حال حاظر حدود 95 کاربر فعال داریم روی سرورهای سوئیس)
اصلا و به هیچ عنوان دوست نداشتم این بحث رو مطرح کنم اونم به صورت عمومی اما با توجه به اینکه review دیتا سنتر هست و اینکه فکر کردم اگر به صورت پیغام خصوصی این مورد رو بیان کنم ممکنه کدورتی پیش بیاد ترجیح دادم اینجا مطرح کنم.
جناب آقای مسعودی ، بنده شخصا از دوستان و همکاران شما هستم. اما یک سوال:
مگر ما هم از همین دیتا سنتر سرویس ارائه نمیدیم؟ مگر ما هم در همین انجمن فعالیت نداریم؟ (جاهای دیگری هم داریم! یکی از اونها این انجمن هست) اصلا خودمون رو با شما مقایسه نمیکنم. نه تنها ما ، بیش از 100 نفر دیگه که خودتون اشاره کردید فقط پنل مستقیم در این دیتا سنتر دارن!!!!
چرا شما مشکل ابیوس دارید و ما نداریم؟ یکی از دلایلش رو من بیان میکنم:
کسی که کارش اتاک و کلا ***ی و هم و اینطور چیزا هست ، هیچ موقع نمیره دنبال سروری باشه که بشه بهش اطمینان کرد... و همه چپیش عادی باشه! دنبال چیزی میگرده که فقط آی پیش رو عوض کنه!!! همین!
حالا وقتی توی گوگل جستجو میکنه و لینک دوم سوم لینک تاپیک شما هست که یک وی پی اس ویندوز رو میدید 7 هزار تومن! (که 3 4 تومن فقط هزینه ی خود آی پی هست!) ، از کی خرید میکنه؟ مسلما از شما. و این یک امر طبیعی هست که ابیوس زیاد هم دریافت کنید!
وقتی یک کاربر که هنوز فرق ویندوز و لینوکس رو نمیدونه (در برخی موارد حتی فرق لینوکس رو با آفتابه هم نمیدونه!!!) میاد و میبینه با 6 7 هزار تومن میتونه وی پی ان سرور راه بندازه شروع کنه به وی پی ان فروختن ، مسلمه که توان اینکه کاربرانش رو مدیریت کنه نداره.. نمیتونه جلوی تخلف کاربران رو بگیره... مسلمه که ابیوس میاد... :)

من اصلا کاری به سیاست های قیمت گذاری شما نداشته و ندارم! مربوط به من نمیشه و سیات کاریتون این هست.. به خودم هم اجازه نمیدم که بخوام عیب ها یا نقص های این سیاست کاری رو بیان کنم چون نه اینجا جای این حرف ها هست و نه من در حدی هستم که بتونم نقدی بکنم بر شما! اگر چیزی گفتم صرفا برداشت من بوده و من دلیل ابیوس ها رو این مورد میدونم! اگر فکر میکنید کوچکترین مشکلی داره صحبت های من و از روند حرفه ای به دور هست بفرمایید تا تتغییر بدم.
در مورد اینکه سرورتون چند ساعت داون بوده ، اشتباه 99% از سمت دیتا سنتر هست! اما 1 درصد از سمت خود شما که درخواست IPMI ببر روی سرور ندادید که در جنین وضعیت هایی دسترسی داشته باشید!

در کل فکر میکنم بعد از حدود 10 11 ماه فعالیت با این دیتا سنتر ، اجازه ی این رو داشته باشم که Review بدم در موردش:

پشتیبانی 6/10
کیفیت کلی : 8/10
پورت: 8/10
محلی برای بیزنس مطمئن و امن: 8/10
قیمت نسبت به کیفیت: 8/10

اما در کل :
1- هیچ ارزانی بی علت نیست. هیچ گرانی هم علت کیفیت نیست!!!
2- به هیچ عنوان با واسطه از دیتا سنتر ها خرید نکنید! بنده به شخصه از 4 نفر از معتبر ترین های بازار هاستینگ ایران (از نظر تجربه و علم) خرید کردم و بزرگترین ضرر ها رو خوردم! نه از دیتا سنتر های بیخود! از Single Hop ، از Soft Layer و ...... واسطه نهایت کاری که میتونه برای شما بکنه اینه که مشکلات شما رو انقال بده به دیتا سنتر! در اکثر موارد بعد از اینکه چند بار چیگیر بشن خسته میشن و دیگه بیخیال کار شما میشن. سودش رو بیخیال میشن و شما هم باید بیخیال فایل هاتون بشید! که این یعنی از بین رفتن کل کار شما!
3- نظر یک شخص ، هیچگاه سند نیست... پس به دنبال دیگر نظرات هم باشید! (نه نظر شخص بنده سنده! نه نظر شخص آقای x ...) البته به این نکته هم توجه کنید که نه من وقت اضافه دارم ، نه جناب مسعودی و نه هیچ کس دیگه... پس فکر نکنید با این دیتا سنتر دشمنی داریم! یا از روی بیکاری حرفی میزنیم! فقط میخوایم کمک کنیم!
امیدوارم کسی از گفته های بنده ناراحت نشه! و تونسته باشم کمکی بکنم به دوستان...

astro.alireza
March 24th, 2012, 19:13
من حدود ۵ ماه با کمک آقای علمدار از اینجا سرور داشتم
به قول شما ابیوز های فیک و الکی میومد همش
پورتش هم واقعا افت کرده بود و مثل روزهای اول نبود
آی پی های زیادی از من رو null route کرده بودن و قیمت آی پی هم زیاد بود اونجا
ولی سرورهاشون بدون آی پی به نسبت ارزونتر بود
البته من یک ماه پیش به یوزرهام گفتم که بساطشون رو از روی سرور جمع کنند که تمدید نخواهیم کرد.
خدا رو شکر آبروی ما نرفت!

itjavani
March 24th, 2012, 19:40
جناب آقای مسعودی ، بنده شخصا از دوستان و همکاران شما هستم. اما یک سوال:
مگر ما هم از همین دیتا سنتر سرویس ارائه نمیدیم؟ مگر ما هم در همین انجمن فعالیت نداریم؟ (جاهای دیگری هم داریم! یکی از اونها این انجمن هست) اصلا خودمون رو با شما مقایسه نمیکنم. نه تنها ما ، بیش از 100 نفر دیگه که خودتون اشاره کردید فقط پنل مستقیم در این دیتا سنتر دارن!!!!
چرا شما مشکل ابیوس دارید و ما نداریم؟ یکی از دلایلش رو من بیان میکنم:
کسی که کارش اتاک و کلا ***ی و هم و اینطور چیزا هست ، هیچ موقع نمیره دنبال سروری باشه که بشه بهش اطمینان کرد... و همه چپیش عادی باشه! دنبال چیزی میگرده که فقط آی پیش رو عوض کنه!!! همین!
حالا وقتی توی گوگل جستجو میکنه و لینک دوم سوم لینک تاپیک شما هست که یک وی پی اس ویندوز رو میدید 7 هزار تومن! (که 3 4 تومن فقط هزینه ی خود آی پی هست!) ، از کی خرید میکنه؟ مسلما از شما. و این یک امر طبیعی هست که ابیوس زیاد هم دریافت کنید!
وقتی یک کاربر که هنوز فرق ویندوز و لینوکس رو نمیدونه (در برخی موارد حتی فرق لینوکس رو با آفتابه هم نمیدونه!!!) میاد و میبینه با 6 7 هزار تومن میتونه وی پی ان سرور راه بندازه شروع کنه به وی پی ان فروختن ، مسلمه که توان اینکه کاربرانش رو مدیریت کنه نداره.. نمیتونه جلوی تخلف کاربران رو بگیره... مسلمه که ابیوس میاد... :)

من اصلا کاری به سیاست های قیمت گذاری شما نداشته و ندارم! مربوط به من نمیشه و سیات کاریتون این هست.. به خودم هم اجازه نمیدم که بخوام عیب ها یا نقص های این سیاست کاری رو بیان کنم چون نه اینجا جای این حرف ها هست و نه من در حدی هستم که بتونم نقدی بکنم بر شما! اگر چیزی گفتم صرفا برداشت من بوده و من دلیل ابیوس ها رو این مورد میدونم! اگر فکر میکنید کوچکترین مشکلی داره صحبت های من و از روند حرفه ای به دور هست بفرمایید تا تتغییر بدم.

ممنون! نمیدونم شاید من بد نوشتم! این مورد ابیوز روی میکروتیک ها دیده میشد که ما تا جای ممکن بسته بودیم و مشکل رو حل کردیم که دیگه به بعدش جز چند مورد ابیوز تورنت هیچ ابیوزی نیومد ! این مورد ابیوزها دو ماه تقریبا قبل از فروش budget vps های ما بود و ربطی به فروش جدید ما نداره! ولی خوب بله بنده قبول دارم که از سرویس های ارزان بیشترین میزان تخلف دیده میشود! ما این مشکل را قبل از خرید سرور با دیتاسنترها مطرح میکنیم که بعدا باهاشون به مشکل بر نخوریم!

alef1
March 24th, 2012, 20:24
سلام
این سنت Review نوشتن زیاد در بین ما جا نیفتاده که اساتید محترمی چون جناب itjavani در حال جا انداختن اون هستن که جای سپاس بیکران داره
از بقیه دوستان حرفه ای و با تجربه درخواست میشه که این حرکت شایسته رو ادامه بدن تا با به اشتراک گذاری تجربیات به سمت هرچه حرفه ای تر و با کیفیت تر شدن جامعه هاستینگ ایران پیش بریم
امیدوارم مشابه این Review هارو بیش از پیش در این انجمن ببینیم
با سپاس بیکران

vps-baran.ir
March 24th, 2012, 20:52
من حدود 5 ماهه از این شرکت چند تا سرور دارم

بنده به شخصه از کیفیت پورت و سخت افزاری راضی ام

فقط تنها مشکلی که داره به قول دوستان ابیوز فیک هست

من میکروتیک رو کلا روی سرور های این شرکت کنسل کردم

دلیلش هم این بود که من کل پورت ها رو می بستم ولی باز ابیوز میومد

حتی یه بار . به یکی سرور داده بودم 5 روز دیگش از پورت 25 ابیوز اومد

و به تمام تیکت های ابیوز قاطعانه پاسخ می دادم

ولی خدا شاهده حتی 1 ثانیه هم قطعی نداشتم و تو این 5 ماه کاملا هم ازش راضی بودم و هستم

چون مشتری ها از سرویس ها راضی هستن

و راضی بودن مشتری ها بابت سرویس ها این قضیه رو برای من نشون میده

حتی شاید باورتون نشه من سرورهام رو از 10 ترا دیفالت به 50 ترا پهنای باند تغییر دادم که مشتریان به مشکل بر نخورن

در کل من این امتیاز رو بهشون میدم

پشتیبانی 7/10
کیفیت کلی : 9/10
پورت: 10/10
کیفیت سخت افزار: 9/10
محلی برای بیزنس مطمئن و امن: 10/10
قیمت نسبت به کیفیت: 10/10

novinvps.com
March 24th, 2012, 21:02
رو سرورت دو تا vmware نصب کردی خوب بالا نمیاد! در کمال تعجب من موندم! که سرور قبلی بنده یک هارد داشت و مثل بنز کار میکرد و خودشون هم vmware نصب کرده بودند الان چطور شد دوتا vmware در اومد و بالا نمیاد؟!
دقیقا یه بار سر یه پروژه 17 ماه پیش سرور ازشون خریداری کردیم چنین بلایی سرمون اومد !
خدارو شکر میکنم سرور شخصی بود
و واقعا به شدت ، دیر تیکیت/ایمیل جواب میدن
من رابطه ی نزدیکی با James Prado داشتم همیشه باید اس ام اس یا تماس میگرفتم تا مشکل سریعتر حل میشد

amiry
March 24th, 2012, 21:40
مشکل ابیوز و ... نداشتیم فقط مشکلمون با بی کیفتی هارد دیسکشون و پشتیبانی خیلی خیلی گندشون خدا خدا می کنیم کارمون نیافته چند ماهی که باهاشون کار کردیم فقط 2 تا آی پی نال روت شده بعد 30 روز خودشون باز کردن (اونم چون با واسطه خریداری شدهابیوس ها اطلاعی نداشتیم)
کیفیت هارد دیسکشون خیلی خرابه سرور نو گرفته بودیم هاردش خراب بود دیگه جوری شد که بیخیال یه هارد شدیم موقع تمدید که اومدن برسی کنن اون موقع گفتیم در ضمن قیمت هاشون هم زیاد ارزون نیست دوست عزیزمون می گن از ساف لایر میگیریم و .....
کیفیت قطعات هتزنر کجا اینا کجا اصلا قابل مقایسه نیست فقط به خاطر پینگ و پورتش موندیم دلیل دیگه ای واسه موندنمون نیست . جاهای دیگه ای با قیمت مناسبتر از اینجا هست !

novinvps.com
March 24th, 2012, 21:44
پس باید یه هارد بکاپ طرف بزاره یا raid 10 برای محفوظ موندن اطلاعتش

arman_gts
March 24th, 2012, 22:00
من تازه ازین شرکت سرور تهیه کردم ، مثل دوستان نمی تونم نظر بدم اما در این مدت کوتاه فقط یک چیز رو متوجه شدم ؛ اصلا پشتیبانی ندارند که بخواید بش امتیاز بدید ! فوق العاده در پشتیبانی ضعیف هستند ، در مورد پورت فقط میشه گفت بد نیست !، اگر برای سرور مشکل خاصی پیش نیاد که نیاز به پشتیبانی داشته باشه خوبه !! اگر مشکل پیش بیاد یا یه تغییری سخت افزاری بدید اون موقع هست که اسیر بشید!

---------- Post added at 10:00 PM ---------- Previous post was at 09:55 PM ----------

این امتیازهای من به این شرکت در این مدت کوتاه :
پشتیبانی: 3/10
کیفیت کلی : ــــ
پورت: 7/10
محلی برای بیزنس مطمئن و امن: 7/10
قیمت نسبت به کیفیت: 8/10

okey
March 24th, 2012, 22:30
دوستان خبر دارم که به زودی کیفیتش به حالت قبل !!!!! بر می گرده ...
ظاهرا ایرانی ها دارن از روش کوچ می کنن ... :65:

منم با این ها کار کردم وحشتناک ابیوز می یومد از 60 تا آی پی روز یکیش بلوک می شد /:)

ولی من موندم چرا تا دیروز کیفیت این دیتا سنتر که دوستان تعریفشو می کردن گوش فلک رو کر می کرد ؟

HugeServer
March 24th, 2012, 22:38
پس باید یه هارد بکاپ طرف بزاره یا raid 10 برای محفوظ موندن اطلاعتش

Raid به هیچ عنوان backup نیست و بسته به نوع ان برای Redundancy و Fault tolerance و موارد مشابه میباشد.

در مورد اینکه سرورتون چند ساعت داون بوده ، اشتباه 99% از سمت دیتا سنتر هست! اما 1 درصد از سمت خود شما که درخواست IPMI ببر روی سرور ندادید که در جنین وضعیت هایی دسترسی داشته باشید!
چرا نیاید این دسترسی به همراه مشخصات اصلی سرور ارسال شود؟ برای مثال در پنل ما کاربر میتوانید با 1 کلیک به کنسول متصل شود :)
درباره مشکل دوستمون بیشترین اشتباه از privatelayer بوده نه کاربر.

بعضی دوستان به پورت اشاره کردند - احتمالا منظور ایشان ظرفیت خالی در شبکه بوده ولی هیچ اشاره ای به کیفیت شبکه نشده که در اینجا بنده موضوع رو براتون کمی باز می کنم :
AS51852 PLI-AS Private Layer INC (http://www.robtex.com/as/as51852.html)
نگاهی به peering ها و تامین کننده شبکه privatelayer بیندازید ؟
Red Transit LLC , درسته ؟
ولی چرا فقط 1 تامین کننده ؟
این تامین کننده از چه سرویس دهنده هایی استفاده میکند ؟ Cogent , HE که هر 2 از ارزان ترین ها هستند :)
چرا دیتاسنتر های بهتر از چندین تامین کننده استفاده میکنند ؟
کیفیت بهتر در شبکه,کاهش latency , انتخاب بهترین مسیر برای اتصال به شبکه خارجی (BGP Network) , آپتایم بالا و ....
سیاست این شرکت ارائه سرور اختصاصی با پایین ترین قیمت ممکن است و در نتیجه این شرکت کیفیت خودش رو با نیاز های کاربران و هزینه ای که کاربر پرداخت میکند هماهنگ میکند.

ولی من موندم چرا تا دیروز کیفیت این دیتا سنتر که دوستان تعریفشو می کردن گوش فلک رو کر می کرد ؟

منافع شخصی... شاید ؟

HyperServer
March 24th, 2012, 22:49
با سلام خدمت دوستان و کاربران عزیز...

خدارو شکر کاربر itjavani این تاپیک رو باز کردند تا عزیزان دیگه فکر نکنند ما با این سرویس دهنده مشکل شخصی داشتیم و در پست های مرتبط قصد تخریب بازار سایر فروشنده ها رو داشتیم.
حرف های گفتنی رو ما قبلا گفتیم و فقط لینک پست ها رو میزارم.

http://www.webhostingtalk.ir/f34/38800/

با سلام دوست عزیز...
از آنجایی که ما هم حدود 6 7 ماهی با این سرویس دهنده (نه دیتا سنتر) کار کردیم یه سری اطلاعات رو در اختیارتون میزارم.

1 - اول این لینک رو مشاهده کنید:

AS51852 PLI-AS Private Layer INC (http://www.robtex.com/as/as51852.html#graph)

2 - این لینک را مشاهده کنید:

AS57048 redtransit Red Transit LLC (http://www.robtex.com/as/as57048.html#graph)

3 - این لینک را مشاهده کنید:

*SWISS* 100TB Xmas Special - E5506 /3GB RAM / 1TB HD ***$199.00/month*** - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1105681)

لینک اول مربوط به تامین کننده های پهنای باند این سرویس دهنده هست. که همانطور که میبینید تامین کننده اصلی HURRICANE هست...

لینک دوم مربوط به تامین کننده دوم هست یعنی redtransit که همانطور که میبینید این سرویس دهنده هم از HURRICANE تامیین میشه...

لینک سوم پاسخ نماینده PrivateLayer به یکی از کاربران انجمن Web Hosting Talk - The largest, most influential web hosting community on the Internet (http://www.webhostingtalk.com/) هست مبنی بر سوال اینکه تامین کنندگان چه شرکت هایی هستند.
پاسخ نماینده PrivateLayer به این شخص :

Sir, the two resources that you list simply list "peering" capacity. While it is true that we only have a 1 Gpbs connection to the SWISSIX, we also have three 30Gbps total transit with the following providers

1X 10Gbps Hurricane Electric
1X 10Gbps TINET - Tiscali
1X 10Gbps Cogent Communications

در گراف های قبلی تامیین کنندگان، تامیین کننده اصلی Cogent بوده و همانطور که در حال حاضر میبینید دیگه خبری از Cogent و TINET نیست.
از لحاظ قیمت پهنای باند تامیین شده Cogent هزینه کمتری رو نسبت به HURRICANE داره اما تا حدودی قابل ملموس، کیفیت بالاتری نسبت به HURRICANE داره.
اما دلیل حذف این تامیین کننده چی هست ؟ (احتمال spam زیاد از رنج آی پی های PrivateLayer هست و قطع سرویس دهی به این شرکت / قوانین شرکت HURRICANE متفاوت هست)

در مورد clean کردن آی پی هایی که بلک لیست شدن هم هیچ اقدامی نمیکنند. و صرفا آی پی ها از بلک لیست هایی که به صورت خودکار و بدون هزینه این کار رو انجام میدهند حذف میشود.

چیزی که به طور محسوس شخصا بعد از این تغییرات در سرویس دهنده های پهنای باند متوجه شدم افت شدید سرعت لینک به سرورهای ما در Los Angeles بود.
قبلا با یک کانکشن تا 600 یا 700 کیلوبیت در ثانیه سرعت انتقال بود که بعد از این تغییرات به سرعت قابل توجه 80 کیلوبیت رسید !!!! (شرایط تست رو چندین بار در طول روز با یک سرور خالی انجام دادیم)

در کل روند نزولی در کیفیت مشهود هست. و اصلی ترین انتخاب سرویس دهنده ها به دلیل قیمت بسیار پایین و سخت افزار Server Grade هست.
شبکه پایدار هست اما قابل اعتماد نیست !

ما مشکلات دیگری هم داشتیم که جای باز کردنش اینجا نیست اما به صورت خلاصه اینکه چندین سرور ما در بعضی مواقع به دلایل نا معلومی علارقم روشن بودن، از دسترس خارج میشدند (Timed Out)

این تاپیک هم زده بودیم در رابطه با تامیین کننده های پهنای باند:
http://www.webhostingtalk.ir/f211/41527/

با سلام خدمت همکاران عزیز ...

پیوستن شرکت OffShore و پانامایی PrivateLayer را به سرویس دهنده های Single Homed تبریک میگیم.

AS51852 Private Layer INC - bgp.he.net (http://bgp.he.net/AS51852)

AS51852 PLI-AS Private Layer INC (http://www.robtex.com/as/as51852.html#graph)

البته به نقل از PrivateLayer.com (http://www.privatelayer.com/) :

Fast Reliable Network

Each of our two data centers are powered by a multi-homed BGP public network featuring reputable international carriers and 100 percent CISCO networking products from the edge of our network to each individual distribution switch. Each server is connected by default to a secondary private network that allows for SAN access, secure access to the server via *** and other internal functions

و این هم ایمیل ما برای کاربرانمون:
http://www.webhostingtalk.ir/f41/41399/index2.html#post382364

با عرض سلام خدمت کاربر عزيز،
بعد از شروع به کار هايپرسرور در آغاز سال 90 و ارائه سرورهاي مجازي با کيفيت و قيمت مناسب از لوکيشن هاي سوئيس و امريکا، متاسفانه به دليل پاره اي از مسائل به وجود آمده با سرويس دهنده لوکيش سوئيس و عدم همکاري ايشان براي حل آنها، در نهايت تصميم بر آن گرفته شد تا به صورت موقت همکاري با اين سرويس دهنده به حالت تعليق درآيد. اين تعليق به صورت دائمي نخواهد بود و تا زمان رسيدن به توافق مجدد ميباشد. همواره تيم هايپرسرور تمامي تلاش خود را انجام داده است تا حداقل اختلال ممکن در سرويس کاربران به وجود آيد. به همين دليل سرويس دهي از لوکيش سوئيس تا اطلاع ثانوي متوقف خواهد شد. از اين رو کاربران سرورهاي مجازي سوئيس 2 انتخاب در پيش رو دارند. راه حل نخست اينکه در قالب يک درخواست پشتيباني تقاضاي خود را مبني بر انتقال سرور خود به لوکيشن امريکا اعلام کنند.انجام درخواست اين انتقال بين 3 تا 72 ساعت بر اساس اولويت انتقال، به طول خواهد انجاميد. همکاري مورد نياز از سوي کاربر براي انتقال، قرار دادن نام کاربري و رمز عبور سيستم عامل به منظور اعمال آي پي جديد در تيکت ميباشد. راه حل دوم، اين ميباشد که کاربران درخواست استرداد وجه نمايند. به اين منظور مي بايست يک درخواست به دپارتمان مالي ارسال شود. مبلغ قابل استرداد بعد از محاسبه روز شمار روزهاي باقيمانده از سرويس کاربر، محاسبه و در تيکت اعلام ميشود. واضح است بعد از واريز وجه سرويس کاربر ازدسترس خارج خواهد شد. به همين دليل نياز ميباشد تا کاربران عزيز قبل از درخواست استرداد وجه اطلاعات مورد نياز خود را انتقال دهند. لازم به ذکر است بعد از استرداد وجه هايپرسرور هيچگونه مسئوليتي در قبال اطلاعات کاربران ندارد. به منظور نهايي شدن درخواست استرداد بعد از اعلام مبلغ قابل استرداد توسط دپارتمان مالي، کاربر ميبايست شماره SHEBA حساب و نام و نام خانوادگي صاحب حساب را اعلام کند تا وجه از طريق شبکه ساتنا واريز شود. کاربراني که درخواست انتقال به کارت را دارند، مبلغ 5000 ريال بابت کارمزد انتقال شبکه بانکي که توسط بانک دريافت ميشود از مبلغ قابل استرداد ايشان کسر خواهد شد. (بانک ملت شامل اين کارمزد نميشود.) کاربران سرورهاي سوئيس از امروز پنج شنبه مورخ 17 آذرماه 1390 لغايت پنج شنبه 24 آذرماه 1390 فرصت براي تصميم گيري و اعلام نتيجه نهايي به هايپرسرور را دارند. در نهايت از تمامي کاربران به دليل وضعيت پيش آمده عذرخواهي ميکنيم.

itjavani
March 24th, 2012, 22:50
Raid به هیچ عنوان backup نیست و بسته به نوع ان برای Redundancy و Fault tolerance و موارد مشابه میباشد.

چرا نیاید این دسترسی به همراه مشخصات اصلی سرور ارسال شود؟ برای مثال در پنل ما کاربر میتوانید با 1 کلیک به کنسول متصل شود :)
درباره مشکل دوستمون بیشترین اشتباه از privatelayer بوده نه کاربر.

بعضی دوستان به پورت اشاره کردند - احتمالا منظور ایشان ظرفیت خالی در شبکه بوده ولی هیچ اشاره ای به کیفیت شبکه نشده که در اینجا بنده موضوع رو براتون کمی باز می کنم :
AS51852 PLI-AS Private Layer INC (http://www.robtex.com/as/as51852.html)
نگاهی به peering ها و تامین کننده شبکه privatelayer بیندازید ؟
Red Transit LLC , درسته ؟
ولی چرا فقط 1 تامین کننده ؟
این تامین کننده از چه سرویس دهنده هایی استفاده میکند ؟ Cogent , HE که هر 2 از ارزان ترین ها هستند :)
کیفیت بهتر در شبکه,کاهش latency , انتخاب بهترین مسیر برای اتصال به شبکه خارجی (BGP Network) , آپتایم بالا و ....
سیاست این شرکت ارائه سرور اختصاصی با پایین ترین قیمت ممکن است و در نتیجه این شرکت کیفیت خودش رو با نیاز های کاربران و هزینه ای که کاربر پرداخت میکند هماهنگ میکند.

منافع شخصی... شاید ؟

همه جملات مفید بود به کنار ، این جمله آخر رو باید با آب طلا بنویسی بعد قاب بکنی!

خواهش میکنم کاربرانی که همچنان دارند از این دیتاسنتر سرور اختصاصی میفروشند پ.خ ندند که آقا نون بریدی و ال و بل!
من خودم همین الان روی باقی سرور هام از همین دیتاسنتر وی پی اس دادم دست کاربر! متاسفانه هنوز دارم سرویس میدم ولی خوب همه رو ظرف کمترین زمان ممکن انتقال خواهم داد!
این review باعث میشه بیش از این کاربران جدید تو چاه نیفتند ! تصمیم با خود کاربر هست! از همه جالب تر سرور بنده که صبح تیکت زدم هنوز کسی جواب نده! ساپورتشون منو کشته!تلفن هم به طرز عحیبی جواب نمیدن!

ehsansystem
March 24th, 2012, 23:04
منم موافقم
این دستا سنتر اصلا مثل سابق نیست
پاک زده سیم آخر
بی در و پیکر شده

m_dg_farari
March 24th, 2012, 23:37
سلام
شخصا یادم نمیاد از این دیتا سنتر "تعریف" کرده باشم! همچنین یادم نمیاد برای این دیتا سنتر "بد" گفته باشم! هرچی گفتم حقیقت هست و طبق تجربه ی شخصی!
در مورد پشتیبانی بله ضعیف هستن... و بنده هم این مورد رو قبول دارم! اما من یک مثال میزنم. آخرین باری که ما مشکلی داشتیم برای افزودن یک هارد دیسک به سرور بود. در کمتر از 3 4 ساعت هارد رو اضافه کردن و گفتن برای افزوده شدن هارد سرور باید ریست بشه که خودتون ریست بدید.
مرتبه ی قبلش هم درخواست IPMI بود که دادیم. برای اینکه IPMI سرور فعال بشه میدونید که سرور باید ریبوت بشه. ما درخواست IPMI دادیم و حدودا 3 ساعت بعدش سرور ریبوت شد و بعد هم مشخصات برامون ارسال شد!
در کل بله. پشتیبانی این دیتا سنتر ضعیف هست. شکی در این امر نیست.... ما در حال حاظر 3 سرور اختصاصی در این دیتا سنتر داریم و داریم باهاش کار میکنیم. تجربه ی شخصی ما نشون داده میشه باهاشون کار کرد! نون بریدن و اینطور مسائل هم نیست... فکر هم نکنید این انجمن دیگه یکه ی هاستینگ ایرانه! کمتر از 30 40 درصد از "هاستینگ" های ایرانی در این انجمن هستن!! که اونم خیلی خیلی فعالیت تجاری دارن! پس اینکه نون آجر کن و این حرفا باشه نه...
اگر اینطور بود ، دوستان عزیز یک گشتی داخل wht.com بزنید ببینید چقدر review منفی برای Single Hop هست. چقدر برای Soft Layer . تخته شد در شرکتشون!؟
هر کسی ممکنه تجربه ی خوبی داشته باشه و هر کسی تجربه ی بد! مطمئن باشید وقتی یک دیتا سنتر احساس کنه که واقعا داره سیلی از مشتریان رو از دست میده به فکر چاره میفته! و وضع ساپورت هم بهتر میشه!
ساپورت OVH خوبه!؟ ایمیل مزنی میگی: Hello میگه It costs 20 Euros !!!!!!! این دیتا سنتر خوبه؟ .... هر دیتا سنتری به یک نحوی مشکل داره!

در مورد پهنای باند هزینه ها مسئله ای مطرح شد. که جناب Huge Server در اون حضور داشتن.

این تامین کننده از چه سرویس دهنده هایی استفاده میکند ؟ Cogent , HE که هر 2 از ارزان ترین ها هستند

مسلما شما منظورتون از دیتا سنتر های بهتر ، دیتا سنتر هایی در کلاس کاری و سطح کیفی خودتون هست... شکی در این نیست که تامین کننده های پهنای باند شما خیلی خوب هستن! و اما یک مسئله
به این نکته توجه کردید که اینجا ایرانه؟ به این نکته توجه کردید که 80% ترافیک ایران ، از طریق تونلـــینگ به سرورهای خارج از ایران تامین میشه؟ دقت کردید که پهنای باند برای ایرانی ها در سرور ، بسیار بسیار مهم هست؟
و در نهایت دقت کردید که هزینه ی 1 ترابایت پهنای باند در سرورهای شما ، برابر با هزینه ی 25 ترابایت پهنای باند این دیتا سنتر هست؟ یعنی شما دقیقا 25 برابر هزینه میگیرید؟.... کاربر ایرانی این هزینه رو میده؟

گفته های شما 100% صحیح. اما یک نگاهی هم به آدرس این سایت بندازید که آخر نوشته .IR .... پس توقع نداشته باشید با این قیمت ها بتونید رقابت کنید!
این دیتا سنتر (بهتره نگیم دیتا سنتر... ولی فعلا کلمه ای به جای این بنده در ذهن ندارم!) سیاست کاریش این هست. یعنی تامین پهنای باند از پروایدر های ارزان قیمت و ارائه ی سرویس به قیمت پایین (و اکثرا به کشور های جهان سومی که البته ایران جهان سی و سومی هست...). تا به اینجا هم فکر میکنم بشه گفت در امر شبکه تونسته کاربرانش رو راضی نگه داره. درسته؟
خیلی از دوستان ایرانی هم سیاست کاریشون این هست که پورت سرور مجازی رو محدود کنن به 20 مگابیت و در آفر بنویسن: پورت 1 گیگابیت (راست میگن! سرور اختصاصی پورتش 1 گیگ هست) و بعد آفر با پهنای باند نامحدود بدن 175 تا تک تومنی! (بگردید موجوده...) سیاست کاریشون اینه... راه تامین هزینه ها: Over Sell !!!! که بسیار هم خوب جواب داده در بیش از 50% موارد و سرویس دهنده های از این قبیل هر روز داره به تعداد مشترکینشون افزوده میشه! (بنده هیچ شخصی رو مثال نمیزنم و روی صحبتم با کسی نیست. خواهشاً اگر میبینید ناراحت میشید با این پست بگید ادیت کنم! نمیخوام دلخوری پیش بیاد)
شما سیاست کاریتون این هست که بهترین تامین کننده رو داشته باشید ، بهترین پهنای باند رو داشته باشید و هزینه ی بالا هم بپردازید!

در کل بجز پشتیبانی فکر نمیکنم از نظر دیگه ای ضعف داشته باشه این دیتا سنتر! که پشتیبانی هم (بجز موارد نقص در سخت افزار) وقتی که IPMI باشه دیگه تقریبا نیاز نیست!

HyperServer
March 25th, 2012, 00:28
سلام
شخصا یادم نمیاد از این دیتا سنتر "تعریف" کرده باشم! همچنین یادم نمیاد برای این دیتا سنتر "بد" گفته باشم! هرچی گفتم حقیقت هست و طبق تجربه ی شخصی!
در مورد پشتیبانی بله ضعیف هستن... و بنده هم این مورد رو قبول دارم! اما من یک مثال میزنم. آخرین باری که ما مشکلی داشتیم برای افزودن یک هارد دیسک به سرور بود. در کمتر از 3 4 ساعت هارد رو اضافه کردن و گفتن برای افزوده شدن هارد سرور باید ریست بشه که خودتون ریست بدید.
مرتبه ی قبلش هم درخواست IPMI بود که دادیم. برای اینکه IPMI سرور فعال بشه میدونید که سرور باید ریبوت بشه. ما درخواست IPMI دادیم و حدودا 3 ساعت بعدش سرور ریبوت شد و بعد هم مشخصات برامون ارسال شد!
در کل بله. پشتیبانی این دیتا سنتر ضعیف هست. شکی در این امر نیست.... ما در حال حاظر 3 سرور اختصاصی در این دیتا سنتر داریم و داریم باهاش کار میکنیم. تجربه ی شخصی ما نشون داده میشه باهاشون کار کرد! نون بریدن و اینطور مسائل هم نیست... فکر هم نکنید این انجمن دیگه یکه ی هاستینگ ایرانه! کمتر از 30 40 درصد از "هاستینگ" های ایرانی در این انجمن هستن!! که اونم خیلی خیلی فعالیت تجاری دارن! پس اینکه نون آجر کن و این حرفا باشه نه...
اگر اینطور بود ، دوستان عزیز یک گشتی داخل wht.com بزنید ببینید چقدر review منفی برای Single Hop هست. چقدر برای Soft Layer . تخته شد در شرکتشون!؟
هر کسی ممکنه تجربه ی خوبی داشته باشه و هر کسی تجربه ی بد! مطمئن باشید وقتی یک دیتا سنتر احساس کنه که واقعا داره سیلی از مشتریان رو از دست میده به فکر چاره میفته! و وضع ساپورت هم بهتر میشه!
ساپورت OVH خوبه!؟ ایمیل مزنی میگی: Hello میگه It costs 20 Euros !!!!!!! این دیتا سنتر خوبه؟ .... هر دیتا سنتری به یک نحوی مشکل داره!

در مورد پهنای باند هزینه ها مسئله ای مطرح شد. که جناب Huge Server در اون حضور داشتن.

مسلما شما منظورتون از دیتا سنتر های بهتر ، خودتون هست... شکی در این نیست که تامین کننده های پهنای باند شما خیلی خوب هستن! (اصلا خدا!!) و اما یک مسئله
به این نکته توجه کردید که اینجا ایرانه؟ به این نکته توجه کردید که 80% ترافیک ایران ، از طریق تونلـــینگ به سرورهای خارج از ایران تامین میشه؟ دقت کردید که پهنای باند برای ایرانی ها در سرور ، بسیار بسیار مهم هست؟
و در نهایت دقت کردید که هزینه ی 1 ترابایت پهنای باند در سرورهای شما ، برابر با هزینه ی 25 ترابایت پهنای باند این دیتا سنتر هست؟ یعنی شما دقیقا 25 برابر هزینه میگیرید؟.... کاربر ایرانی این هزینه رو میده؟

گفته های شما 100% صحیح. اما یک نگاهی هم به آدرس این سایت بندازید که آخر نوشته .IR .... پس توقع نداشته باشید با این قیمت ها بتونید رقابت کنید!
این دیتا سنتر (بهتره نگیم دیتا سنتر... ولی فعلا کلمه ای به جای این بنده در ذهن ندارم!) سیاست کاریش این هست. یعنی تامین پهنای باند از پروایدر های ارزان قیمت و ارائه ی سرویس به قیمت پایین (و اکثرا به کشور های جهان سومی که البته ایران جهان سی و سومی هست...). تا به اینجا هم فکر میکنم بشه گفت در امر شبکه تونسته کاربرانش رو راضی نگه داره. درسته؟
خیلی از دوستان ایرانی هم سیاست کاریشون این هست که پورت سرور مجازی رو محدود کنن به 20 مگابیت و در آفر بنویسن: پورت 1 گیگابیت (راست میگن! سرور اختصاصی پورتش 1 گیگ هست) و بعد آفر با پهنای باند نامحدود بدن 175 تا تک تومنی! (بگردید موجوده...) سیاست کاریشون اینه... راه تامین هزینه ها: Over Sell !!!! که بسیار هم خوب جواب داده در بیش از 50% موارد و سرویس دهنده های از این قبیل هر روز داره به تعداد مشترکینشون افزوده میشه! (بنده هیچ شخصی رو مثال نمیزنم و روی صحبتم با کسی نیست. خواهشاً اگر میبینید ناراحت میشید با این پست بگید ادیت کنم! نمیخوام دلخوری پیش بیاد)
شما سیاست کاریتون این هست که بهترین تامین کننده رو داشته باشید ، بهترین پهنای باند رو داشته باشید و هزینه ی بالا هم بپردازید!

در کل بجز پشتیبانی فکر نمیکنم از نظر دیگه ای ضعف داشته باشه این دیتا سنتر! که پشتیبانی هم (بجز موارد نقص در سخت افزار) وقتی که IPMI باشه دیگه تقریبا نیاز نیست!

شما مثل اینکه یکم دچار خود درگیری هستید...دوست عزیز ...
بحث در مورد سرویس دهنده PrivateLayer هست... چرا هر کسی حرفی میزنه شما برداشت برای تبلیغ و جذب مشتری می کنید...واقعا این دید جای تاسف داره.
ایشون کلا سرویس دهیشون از امریکا هست در یک سطح و گرید خودشون که بسیار هم عالی هست...صرفا اومدن اطلاعاتی رو در اختیار کاربران دیگه بزارند ... شما چرا انقدر به خودت گرفتی....هر کسی اومده نظرش رو داده ..شما هم یکبار نظرتو دادی ...نصف پستتون خطاب به HugeServer هست...مواردی که گفتید کاملا بی ربط به تاپیک هست...

این آخه چه ربطی به این تاپیک داره ؟

"گفته های شما 100% صحیح. اما یک نگاهی هم به آدرس این سایت بندازید که آخر نوشته .IR .... پس توقع نداشته باشید با این قیمت ها بتونید رقابت کنید!"

کاملا مشخص هست که برای اینکه نتیجه کلی تاپیک به سمت review منفی نره شما داری دست و پا میزنی...

HugeServer
March 25th, 2012, 00:31

بنده اصلا اشاره ای به خودمون نگردم که چه سیاستی داریم و چگونه هزینه میکنیم. این تاپیک درباره privatelayer هست و هرکس حق شفاف سازی رو دارد.

و اما خلاصه ی حرف های شما همان بود که بنده در چند پست بالاتر نوشتم :

دلیل شمارو برای اشاره به ما در این تاپیک رو نمیدونم.

موفق باشید.

m_dg_farari
March 25th, 2012, 00:46
شما مثل اینکه یکم دچار خود درگیری هستید...دوست عزیز ...
بحث در مورد سرویس دهنده PrivateLayer هست... چرا هر کسی حرفی میزنه شما برداشت برای تبلیغ و جذب مشتری می کنید...واقعا این دید جای تاسف داره.
ایشون کلا سرویس دهیشون از امریکا هست در یک سطح و گرید خودشون که بسیار هم عالی هست...صرفا اومدن اطلاعاتی رو در اختیار کاربران دیگه بزارند ... شما چرا انقدر به خودت گرفتی....هر کسی اومده نظرش رو داده ..شما هم یکبار نظرتو دادی ...نصف پستتون خطاب به HugeServer هست...مواردی که گفتید کاملا بی ربط به تاپیک هست...

این آخه چه ربطی به این تاپیک داره ؟

"گفته های شما 100% صحیح. اما یک نگاهی هم به آدرس این سایت بندازید که آخر نوشته .IR .... پس توقع نداشته باشید با این قیمت ها بتونید رقابت کنید!"

کاملا مشخص هست که برای اینکه نتیجه کلی تاپیک به سمت review منفی نره شما داری دست و پا میزنی...

من واقعا تاسف میخورم برای شما! جز این نمیتونم چیزی بگم. شخصیت شما از نوع صحبت شما و نوع احترام نهادن شما مشخص هست! به عنوان یک ایرانی برای بنده باعث تاسف هست این پست شما! خیلی جالب هست که پایین این پست سراسر توهین ، اشخاصی چون آقای مسعودی و Huge Server تشکر هم کردن!!!! لطف دارن به ما! و کاملا مشخص هست...
نیازی نمیبینم جواب شما رو بدم ولی اون 2 تا تشکری که آقای itjavani و hiugeserver زدن و بنده احترام خاصی نسبت به این عزیزان قائلم ، توضیحاتی در مورد پستم میدم.
اگر حتی 1 ثانیه چشمان نازنینتون رو باز میکردید میدیدی که بنده نوشتم "سرویس دهی Huge Server" به یک طرف و در حیطه ی کاری و کلاس کاری خودشون بهترین هستن!!!! بنده مقایسه کردم بین 2 سرویس دهنده با تامین کنندگان پهنای باند متفاوت که چه کسی با چه قیمیتی میتونه سرور بده! پست بنده اگر دقت کنید سرتاسر تعریف از کیفیت Huge Server بوده!!!!!! و بنده هم عرض کردم قصد مقایسه بوده! و بیان سیاست کاری یک دیتا سنتر....
مثالی که بنده داخلش اسمی از Huge Server بردم ، منظور شخص این سرویس دهنده نیست! منظور سرویس دهنده های در این کلاس هستن.... سرویس دهنده هایی که واقعا تامین کنندگان پهنای باند خوبی دارن و در درجه ی کیفی اول دنیا هستن! Soft Layer , WehostWebsites , Aria Networks , Single Hop و.... همه از بهترین تامین کنندگان استفاده میکنن و قیمت پهنای باند بالایی هم دارن!
بنده گفتم قیمت این دیتا سنتر نسب به کیفیتش اینه! قیمت دیتا سنتر با توجه به تامین کنندگان پهنای باندش این هست! بنده هم مثال های رایج رو آوردم...

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:42 AM ----------

بنده اصلا اشاره ای به خودمون نگردم که چه سیاستی داریم و چگونه هزینه میکنیم. این تاپیک درباره privatelayer هست و هرکس حق شفاف سازی رو دارد.

و اما خلاصه ی حرف های شما همان بود که بنده در چند پست بالاتر نوشتم :

دلیل شمارو برای اشاره به ما در این تاپیک رو نمیدونم.

موفق باشید.

جناب ، آیا بنده جز حقیقت گفتم؟ آیا بنده صحبتی بر ضد شما کردم؟ تخریبی از شما انجام دادم؟ توضیحاتی لازم هست من ارائه کنم بیش از این؟
عرض کردم ، شما نظر دادید و بنده هم برای بهتر فهمیدن موضوع مثال آوردم! اگر ناراحت هستید فقط کافیه کلمه ی Huge Server رو از پستم بکنم Soft Layer یا UK2 یا Single Hop یا هر سرویس دهنده ای در لول کاری شما....

واقعا برای بنده جای تعجب بود که پایین پست شخصی که اصلا به خودم اجازه نمیدم صحبتی در موردشون بکنم و اینگئونه توهین واضح میکنه به بنده ، شما که از با سابقه ترین و فهمیده ترین های این فروم هستید چرا تشکر زدید!!!!
واقعا برای بنده جای تعجبه! و منتظر برخورد مدیران هستم با این موضوع... (میدونم تهش هیچ برخوردی نخواهد شد و در نهایت این بنده هستم که بن میشم :) )

HyperServer
March 25th, 2012, 00:50
من واقعا تاسف میخورم برای شما! جز این نمیتونم چیزی بگم. شخصیت شما از نوع صحبت شما و نوع احترام نهادن شما مشخص هست! به عنوان یک ایرانی برای بنده باعث تاسف هست این پست شما! خیلی جالب هست که پایین این پست سراسر توهین ، اشخاصی چون آقای مسعودی و Huge Server تشکر هم کردن!!!! لطف دارن به ما! و کاملا مشخص هست...
نیازی نمیبینم جواب شما رو بدم ولی اون 2 تا تشکری که آقای itjavani و hiugeserver زدن و بنده احترام خاصی نسبت به این عزیزان قائلم ، توضیحاتی در مورد پستم میدم.
اگر حتی 1 ثانیه چشمان نازنینتون رو باز میکردید میدیدی که بنده نوشتم "سرویس دهی Huge Server" به یک طرف و در حیطه ی کاری و کلاس کاری خودشون بهترین هستن!!!! بنده مقایسه کردم بین 2 سرویس دهنده با تامین کنندگان پهنای باند متفاوت که چه کسی با چه قیمیتی میتونه سرور بده! پست بنده اگر دقت کنید سرتاسر تعریف از کیفیت Huge Server بوده!!!!!! و بنده هم عرض کردم قصد مقایسه بوده! و بیان سیاست کاری یک دیتا سنتر....
مثالی که بنده داخلش اسمی از Huge Server بردم ، منظور شخص این سرویس دهنده نیست! منظور سرویس دهنده های در این کلاس هستن.... سرویس دهنده هایی که واقعا تامین کنندگان پهنای باند خوبی دارن و در درجه ی کیفی اول دنیا هستن! Soft Layer , WehostWebsites , Aria Networks , Single Hop و.... همه از بهترین تامین کنندگان استفاده میکنن و قیمت پهنای باند بالایی هم دارن!
بنده گفتم قیمت این دیتا سنتر نسب به کیفیتش اینه! قیمت دیتا سنتر با توجه به تامین کنندگان پهنای باندش این هست! بنده هم مثال های رایج رو آوردم...

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:42 AM ----------

جناب ، آیا بنده جز حقیقت گفتم؟ آیا بنده صحبتی بر ضد شما کردم؟ تخریبی از شما انجام دادم؟ توضیحاتی لازم هست من ارائه کنم بیش از این؟
عرض کردم ، شما نظر دادید و بنده هم برای بهتر فهمیدن موضوع مثال آوردم! اگر ناراحت هستید فقط کافیه کلمه ی Huge Server رو از پستم بکنم Soft Layer یا UK2 یا Single Hop یا هر سرویس دهنده ای در لول کاری شما....

واقعا برای بنده جای تعجب بود که پایین پست شخصی که اصلا به خودم اجازه نمیدم صحبتی در موردشون بکنم و اینگئونه توهین واضح میکنه به بنده ، شما که از با سابقه ترین و فهمیده ترین های این فروم هستید چرا تشکر زدید!!!!
واقعا برای بنده جای تعجبه! و منتظر برخورد مدیران هستم با این موضوع... (میدونم تهش هیچ برخوردی نخواهد شد و در نهایت این بنده هستم که بن میشم :) )

سلام بنده رو به جناب بابک علمدار برسونید و بگید خوشحال میشیم خودشون به صورت مستقیم شرکت کنند در تاپیک

HugeServer
March 25th, 2012, 00:55

اگر مشکل شما فقط برای کلید تشکر هست که حل شد !

بنده با نظر فرزاد درباره شما کاری ندارم اما فکر میکنم سو تفاهم ایجاد شده برای :

مسلما شما منظورتون از دیتا سنتر های بهتر ، خودتون هست...

هست که بنده فرمودم که منظورم HugeServer نبوده و مقایسه کلی بوده.

فکر نمیکنم نیازی به ادامه بحث باشه...

vps-baran.ir
March 25th, 2012, 00:57
دوستان همه ی شما اساتید بنده هستید

من اصلا دوست ندارم دخالتی تو بحث های شما داشته باشم

من بیشتر دوست دارم شنونده باشم تا نویسنده .

بنده از این شرکت سرویس دارم و نظر شخصی خودم رو گفتم

و بیشتر راغبم نظر همکاران و اساتید رو در مورد این شرکت بدونم

ولی می خوام بگم سر یه شرکت خارجی ارزش اینو نداره

این دوستی و بزرگی و منش خودمون رو در بین دوستان این تالار از بین ببریم

پس بزارید دوستان دیگه هم نظر خودشون رو بدن

من منظورم به شخصی نیست و فقط منظورم اینه که سر هیچ و پوچ بحث نکنیم

موفق و پیروز باشید

itjavani
March 25th, 2012, 00:59

جناب کشاورز عزیز! نمیخواستم مطرح کنم ولی دیدم که اینقدر روی تشکرها حساسی دیگه گفتنش مستحب شد! این جور حرف زدن ها رو من خاله زنک بازی میدونم و اصلا خوشم نمیاد! 50% پست هایی که در این یک ماه اخیر رو زدی برو نگاه کن عزیزم! همش در حال تیکه پرونی بودی! نوع ادبیات شما بسیار قابل احترام هست ولی ادبیات تیکه پرانی مبتنی بر طنز اجتماعی باید منتظر ادبیاتی محکم با دلیل و استدلال باشه! اینجا جای تیکه پرونی نیست! شما به جای هیوج سرور میتونی x دیگه ای رو مثال بزنی و به جای من میتونی qwerty دیگه رو مثال بزنی! حرفت رو سعی نکن با نیش و کنایه بزنی ، امثال من و برخی دوستان متاسفانه نیش و کنایه یاد ندارند و مستقیم در برابر شما موضع میگیرند! شما حرفتو میزنی بعد میگی ادیت میکنم اگربه کسی بر میخوره؟! خوب دیگه با قول شمالی ها ماست رو ریختی ! این تاپیک را منحرف نکنید اگر واسه امثال شما که هنوز سرویس میدید پرایوت لایر خوب هست ، خوب خیلی عالیه خدا رو شکر واسه شما خوبه! واسه اونی هم که سرور اختصاصی 25 دلاری ماه اول رو هم ماهیانه 165 دلار میفروخت هم معلومه باید خوب باشه! هر جایی همینقدر که ناراضی داره همینقدر هم هوادار داره! امیدوارم حرف های منو به دل نگیری! پاسخ من هم اگر خواستید بدید پ.خ کنید این تاپیک جای این حرف های خاله زنک بازی نیست!

m_dg_farari
March 25th, 2012, 01:02
سلام بنده رو به جناب بابک علمدار برسونید و بگید خوشحال میشیم خودشون به صورت مستقیم شرکت کنند در تاپیک

بنده دقیقا متوجه نشدم ، ارتباط این شخصی که نام بردید به این تاپیک چیه؟ (تا جایی که میدونم ایشون با نام کاربری tukanet در انجمن فعال هستن)
بعد دقیقا ارتباط ما با ایشون چیه!؟!؟

پی نوشت: فکر میکنم الآن دقیقا شما نیاز به یک نصیحت دارید ... دقیقا از همان الفاظی که خودتون بلدید به کار ببرید... شخصیت من اجازه نمیده مانند شما صحبت کنم. اما حالتون خوبه؟
===

جناب کشاورز عزیز! نمیخواستم مطرح کنم ولی دیدم که اینقدر روی تشکرها حساسی دیگه گفتنش مستحب شد! این جور حرف زدن ها رو من خاله زنک بازی میدونم و اصلا خوشم نمیاد! 50% پست هایی که در این یک ماه اخیر رو زدی برو نگاه کن عزیزم! همش در حال تیکه پرونی بودی! نوع ادبیات شما بسیار قابل احترام هست ولی ادبیات تیکه پرانی مبتنی بر طنز اجتماعی باید منتظر ادبیاتی محکم با دلیل و استدلال باشه! اینجا جای تیکه پرونی نیست! شما به جای هیوج سرور میتونی x دیگه ای رو مثال بزنی و به جای من میتونی qwerty دیگه رو مثال بزنی! حرفت رو سعی نکن با نیش و کنایه بزنی ، امثال من و برخی دوستان متاسفانه نیش و کنایه یاد ندارند و مستقیم در برابر شما موضع میگیرند! شما حرفتو میزنی بعد میگی ادیت میکنم اگربه کسی بر میخوره؟! خوب دیگه با قول شمالی ها ماست رو ریختی ! این تاپیک را منحرف نکنید اگر واسه امثال شما که هنوز سرویس میدید پرایوت لایر خوب هست ، خوب خیلی عالیه خدا رو شکر واسه شما خوبه! واسه اونی هم که سرور اختصاصی 25 دلاری ماه اول رو هم ماهیانه 165 دلار میفروخت هم معلومه باید خوب باشه! هر جایی همینقدر که ناراضی داره همینقدر هم هوادار داره! امیدوارم حرف های منو به دل نگیری! پاسخ من هم اگر خواستید بدید پ.خ کنید این تاپیک جای این حرف های خاله زنک بازی نیست!

بله باید کمی حساس باشم... وقتی کسی اینگونه به ادم توهین میکنه و شخص بسیار متشخصی چون شما پایین پست رو تشکر میزنه ، باید هم شاکی بشم... دلیلش هم فقط اینه که به شخص شما احترام میذارم و براتون ارزش قائلم.
در مورد نوع ادبیات بنده خوشبختانه مدیران این انجمن از جمله آقا مصطفی که ارادت خاصی دارم بهشون هم خیلی ادبیات شناس هستند و هم خیلی به بنده محبت دارن! پس اگر برخوردی لازم باشه ، مستقیم برخورد میکنن... به نظر شما حمایت کردن از توهین به بنده کار درستیه؟
و در ضمن ، یک نکته ی دیگه رو میگم به ادبیاتی که شما دوست دارید:
به تعداد بیش از 10 فروشنده همانند مثال قبل که گفتم وجود داره. شما میتونید اون بیشتر از 10 رو در نظر نگیرید! من منظورم با شما نبوده... کمی داخل اینترنت بگردید میبینید که بسیار اند اینطور افراد! و گفتم که سیاست کاری شما به من مربوط نیست و فکر نمیکنم دخالتی هم کرده باشم!

بله نام بردن من اشتباه بوده اما بعدش توضیح دادم که بنده شخص رو مد نظر نداشتم! کلی مثال زدم... همینجا هم از Huge Server عذرخواهی میکنم.

استفاده از واژه ی "خاله زنک بازی" هم فکر نمیکنم زیاد جالب باشه. البته این رو به عنوان یک دوست به شما میگم! و اصلا به من مربوط نمیشه...
در آخر هم وقتی صحبتی به صورت عمومی انجام میشه ، پاسخ هم باید به صورت عمومی داده بشه...
در آخر بنده نه از این دیتا سنتر دفاع میکنم و نه میگم خوبه. خریدار باید عاقل باشه! ما کار خودمون رو میکنیم! فکر یکنم پست اولم هم 80% به نظرات شما نزدیک بود. درسته؟ جز یک مورد که سوء تفاهم بوده! (در مورد ابیوس ها) که خودتون هم فرمودید ممکنه درست نرسونده باشید منظور رو! جز این تقریبا نظرات نزدیکی داشتیم!!!! حالا من نمیدونم چرا دوستان فکر میکنن من دارم از این دیتا سنتر دفاع میکنم؟؟!؟؟

خود شما جناب مسعودی اگر ناراحت نمیشید ، مگر همین الآن سرور ندارید از این دیتا سنتر؟ حد اقل 2 تا! چرا بلافاصله کنسل نکردید؟
چون این دیتا سنتر علاوه بر بدی هایی که داره ، خوبی هم داره. درسته؟ بنده هم دارم منصفانه میگم! هم خوبی ها رو هم بدی ها رو... منتها شما کلا چشمتون رو به روی خوبی ها بستید!!!!

=========

اگر مشکل شما فقط برای کلید تشکر هست که حل شد !

بنده با نظر فرزاد درباره شما کاری ندارم اما فکر میکنم سو تفاهم ایجاد شده برای :

هست که بنده فرمودم که منظورم HugeServer نبوده و مقایسه کلی بوده.

فکر نمیکنم نیازی به ادامه بحث باشه...

مشکل من دکمه ی تشکر نبوده سهیل جان (اگر اشتباه نکنم)
مشکل بنده درک شما از موضوع بوده! به هر حال بله حق با شماست و ادامه ی بحث صلاح نیست.

s.w.a.t
March 25th, 2012, 01:03
دوستانی که پستی ارسال کردند و میگن که بی احترامی شده لطفا به پستهای خودشون رجوع بفرمایند.
درصورتی که روند تایپیک به همین منوال پیش بره دسترسی همه عزیزانی که بعد از پُست بنده اقدام به ارسال پُستی بَرخلاف تایپیک بکنند برای مدت 14 روز قطع خواهد شد.
الان عرض کردم که بعد جای هیچ گونه اعتراض نباشه....
موفق باشید

itjavani
March 25th, 2012, 01:05
قابل توجه دوستان! ما مشکل سرورمون یک ساعته حل شده! هیچ چیزی جز تهدید چاره ساز نبود! اگر میدونستم اینا تهدید دوست دارند همون اول تهدید میکردم
مقصر خودشون بودند! فقط الان مشکل اینجاست که خود درگیری شده و همه مشکل را میندازن گردن یکی دیگه!

stchost
March 25th, 2012, 01:18
بنده کاری به صحبت دوستان ندارم فقط لازم دونستم بگم ، مرسی از review که گذاشتید.
وقتی چنین چیزهایی را میبینیم یاد نعمت های خودمون (Iweb , Leaseweb) میوفتیم که چقدر پشتیبانی و کیفیت بالایی دارند.
البته دوستان و همکاران leaseweb ما که تقدیر ما را در این انجمن نمی خونن ولی سنگ تمام گذاشتن و میتونم بگم یکم از Iweb سرتر هستند.
تا جایی که تغییر rack که به ما یک ساعت قطعی کامل پیش بینی کرده بودند در عرض 10 دقیقه انجام شد. (این یک نمونه اش بود)

امیدوارم شما هم تجربه ای شده باشه واستون که از دیتاسنترهای تازه کار سرویس نگیرید.

موفق باشید

m_dg_farari
March 25th, 2012, 01:18
یک نکته ی دیگه در مورد این دیتا سنتر که من امروز بهش توجه کردم ، برای هر مشترک دارن Person ID میسازن داخل Ripe و Whiois آی پی ها رو به خودشون ربط میدن... (قبلا اینگونه نبود!) چیزی که من میبینم این هست که اصلا ایمیلی هم به عنوان Abuse Email قرار ندادن!!!!! این نمیتونه مشکل ساز بشه!؟ یعنی آی پی داخل بلوک لیست بره یا .... ؟!
81.17.18.81 IP Address WHOIS | DomainTools.com (http://whois.domaintools.com/81.17.18.81)
و اینکه یک چند وقتی هست داخل دیتا بیس Ripe لوکیشن آی پی ها رو انگلستان شناسایی میکنه!

vps-baran.ir
March 25th, 2012, 01:25
و اینکه یک چند وقتی هست داخل دیتا بیس Ripe لوکیشن آی پی ها رو انگلستان شناسایی میکنه!

انگلستان که خوبه برای من ماه پیش که نگاه میکردم هر جا میرفتم ای پی ها رو روسیه میزد؟ :106:

---------- Post added at 01:25 AM ---------- Previous post was at 01:24 AM ----------

برای منم الان اینو میزنه

81.17.18.36 IP Address WHOIS | DomainTools.com (http://whois.domaintools.com/81.17.18.36)

31.7.58.4 IP Address WHOIS | DomainTools.com (http://whois.domaintools.com/31.7.58.4)

http://whois.domaintools.com/46.19.137.12

http://whois.domaintools.com/31.7.62.218

:106:

تا دیروز روسیه بود

m_dg_farari
March 25th, 2012, 01:26
البته فکر میکنم این مشکل هر چیزی که هست از دیتا بیس Ripe باشه! (چیزی که خود دیتا سنتر در پاسخ به سوال بنده داد!)
البته 2 3 نفر از کاربران سرور آمریکای ما هم میگفتن توی یک سری از سایت ها آی پی رو ، آی پی فیلیپین میشناسه!!!!

vps-baran.ir
March 25th, 2012, 01:31
والا تو اطلاعاتش نوشته سوئیس ولی پرچم انگلستان رو نشون میده /:)

HugeServer
March 25th, 2012, 01:31
البته فکر میکنم این مشکل هر چیزی که هست از دیتا بیس Ripe باشه! (چیزی که خود دیتا سنتر در پاسخ به سوال بنده داد!)
البته 2 3 نفر از کاربران سرور آمریکای ما هم میگفتن توی یک سری از سایت ها آی پی رو ، آی پی فیلیپین میشناسه!!!!

پس از تغییر مکان ip ها حدود 1 ماه زمان میبرد که مکان جدید در سایت ها شناسایی شود.

vps-baran.ir
March 25th, 2012, 01:41
پس از تغییر مکان ip ها حدود 1 ماه زمان میبرد که مکان جدید در سایت ها شناسایی شود.

والا بعضی از کاربران از ما شکایت می کردن که چرا آی پی ها روسیه می زنه :-b

البته از اون اول که گرفته بودم محل رو روسیه می زد

الان بیش تر از 4 ماهه که تغییری ندیدیم .

HyperServer
March 25th, 2012, 01:45
والا بعضی از کاربران از ما شکایت می کردن که چرا آی پی ها روسیه می زنه :-b

البته از اون اول که گرفته بودم محل رو روسیه می زد

الان بیش تر از 4 ماهه که تغییری ندیدیم .

رنج 31.7 که ما کار میکردیم ایران میزد ! ...مثلا سایت sourgeforge لینک نمی داد به دلیل تحر؟><یم