PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتن وایرلس!

bepad
March 16th, 2012, 02:29
سلام

دوستان شنیدم انتن هایی هست روی مودم وایرلس میشه زد تا چند کیلومتر برد داشته باشه لطفا اگر کسی اطلاع داره توضیح بده

ممنون

taghi.karimi
March 16th, 2012, 10:02
سلام

دوستان شنیدم انتن هایی هست روی مودم وایرلس میشه زد تا چند کیلومتر برد داشته باشه لطفا اگر کسی اطلاع داره توضیح بده

ممنون

درود
منظورتون از مودم ,مودم ADSL هست ؟
بله امکان زدن هست دستگاه هایی دوربرد مانند محصولات UBNT و genues و.... این امکان را دارند اما تحت لن قابل ارسال و دریافت هستند!

bepad
March 16th, 2012, 11:53
میشه بیشتر توضیح بدی دوست عزیزم من میخوام به دلایلی تا 5 کیلومتری مودمم به نت دسترسی داشته باشم

taghi.karimi
March 16th, 2012, 12:47
میشه بیشتر توضیح بدی دوست عزیزم من میخوام به دلایلی تا 5 کیلومتری مودمم به نت دسترسی داشته باشم

در چه مورد توضیح بدم ؟
اگر منظور شما این است که تا 5 کیلومتر آن طرف تر مودم شما سیگنال دریافت کند!
امکان پذیر نیست!
باید یک لینک وایرلس توسط یک اکسس پوینت و یک استیشن ایجاد کنید!!
دو عدد دستگاه لوکو از مارک یوبی کوئیتی تهیه کنید به راحتی امکان پذیر است!هم 2.4 آن و هم 5.8 آن موجود است!

amirlord
March 16th, 2012, 13:02
سلام
البته بصورت Point to Point میتونید این کارو انجام بدید .
TP-Link 2.4GHz 24dBi Grid Parabolic Antenna TL-ANT2424B - تی پی لینک آنتن پارابولیک با توان 24dBi - TL-ANT2424B (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TL-ANT2424B)
محصولات نانواستیشن هم هستند که قیمت های کم بالاتر دارند و کیفیت خوبی هم دارند .

آنتن های Point to Multipoint هم هستند که محدوده کمتری رو پشتیبانی میدن .
لیست کالای دیجیتال (http://www.digikala.com/?Page=List&KEY=%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86)

bepad
March 16th, 2012, 13:04
این مورد دوم اگر تهیه شود حداکثر برد دسترسی به وایرلس چقدر است؟

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

همین
TP-Link 2.4GHz 24dBi Grid Parabolic Antenna TL-ANT2424B - تی پی لینک آنتن پارابولیک با توان 24dBi - TL-ANT2424B (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TL-ANT2424B)

تا چقدر فاصله انتن میده؟یعنی سیگنال وایرلس قابل دریافته؟

amirlord
March 16th, 2012, 13:07
این مورد دوم اگر تهیه شود حداکثر برد دسترسی به وایرلس چقدر است؟

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

همین

تا چقدر فاصله انتن میده؟یعنی سیگنال وایرلس قابل دریافته؟
اون آنتن های 360درجه که فکر نمی کنم بیش از 5 کیلومتر کشش داشته باشند . اونم در صورتی که ساختمونی جلوش نباشه ( بیابون :d )

اون آنتن پوینت تو پوینت هم مشخصاتش رو نوشته . تا 50 کیلومتر کشش داره در صورتی که مستقیم سیگنال برسه و مانع بزرگی روبروش نباشه .

bepad
March 16th, 2012, 13:11
یگم امیر جان این
TP-Link 2.4GHz 24dBi Grid Parabolic Antenna TL-ANT2424B - تی پی لینک آنتن پارابولیک با توان 24dBi - TL-ANT2424B (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TL-ANT2424B&Type=Specifications#Tab)
زده 56 کیلومتر به نظرت 4 یا 5 کیومتر با مانع شهری یعنی خونه ساختمون و... انتن میده؟(دسترسی به بیابون ندارم:71:)

amirlord
March 16th, 2012, 13:13
یگم امیر جان این
TP-Link 2.4GHz 24dBi Grid Parabolic Antenna TL-ANT2424B - تی پی لینک آنتن پارابولیک با توان 24dBi - TL-ANT2424B (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TL-ANT2424B&Type=Specifications#Tab)
زده 56 کیلومتر به نظرت 4 یا 5 کیومتر با مانع شهری یعنی خونه ساختمون و... انتن میده؟(دسترسی به بیابون ندارم:71:)
اگر روتر دریافت کننده مقصد ثابت هست و آنتن رو مستقیم قرار بدی با کمترین انحراف فکر میکنم بکشه .

bepad
March 16th, 2012, 13:16
منظورت از ثابت بودن چیه؟
من میخوام با لپ تاب بگیرم و طوری باشه انتن رو بزارم تو دفتر و بیرون دفتر تا فاصله 5 کیلومتری راحت بگیره!
چون نمیشه که زاویه و... هر دو یکی باشه!

amirlord
March 16th, 2012, 13:20
منظورت از ثابت بودن چیه؟
من میخوام با لپ تاب بگیرم و طوری باشه انتن رو بزارم تو دفتر و بیرون دفتر تا فاصله 5 کیلومتری راحت بگیره!
چون نمیشه که زاویه و... هر دو یکی باشه!
فکر نمی کنم این آنتن های پوینت تو پوینت کارت رو راه بندازه . از این 360درجه ها باید بگیری بذاری :دی
من تجربه ی زیادی در این زمینه ندارم . از متخصص ها بپرسی بهتر جوابت رو میدن .

okey
March 16th, 2012, 13:28
سلام . من پیشنهادم آنتن اومنی هست .
یکی شو خودم دارم با لب تاپ تا حدود 900 متر رو راحت می گیره

bepad
March 16th, 2012, 13:29
یه لینک ازش میدید؟بعد اینکه 900 متر جواب میده 5 کیلومتر لازم دارم از همین مدل که گفتید با برد بالاتر هم هست؟

okey
March 16th, 2012, 13:34
البته اینو اضافه کنم که با یه آنتی لوکال نانو هم میشه تا 5 کیلومتر حتی بیشتر از آنتن اومنی باند گرفت
ولی برا لب تاپ تا 900 متر بیشتر جوابگو نیست .

---------- Post added at 12:34 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

یه لینک ازش میدید؟بعد اینکه 900 متر جواب میده 5 کیلومتر لازم دارم از همین مدل که گفتید با برد بالاتر هم هست؟

ببین تا 400 متر گوشی های تلفن همراه می تونن شبکه شو پیدا کنن و ازش باند بگیرن .
از 750 تا 1 کیلومتر هم بستگی به جغرافیا هم لب تاپ ها و تبلت ها می تونن باند ازش بگیرن
و از 1 کیلومتر تا 5 - 6 کیلومتر nano local 2 / 5 می تونن ازش سرویس بگیرن .

360 درجه هست .

bepad
March 16th, 2012, 13:36
یعنی منظورت اینه غیر از انتن روی مودم یه انتن دیگه روی لپ تاب؟
منظورتون از nano local 2 چیه؟ شرمنده اما سخت افزار تخصص ندارم

okey
March 16th, 2012, 13:54
یعنی منظورت اینه غیر از انتن روی مودم یه انتن دیگه روی لپ تاب؟
منظورتون از nano local 2 چیه؟ شرمنده اما سخت افزار تخصص ندارم

یه کم هزینه هاش به نسبت زیاده . ولی راحت میشه بالای 10 لب تاپ رو از فاصله های مختلف 900 متری بهشون باند داد یا مثلا 10 آنتن وایرلس رو بهشون خدمات داد . و موبایل و ...
منظورم اینکه شما توسط یه سوئیچ باند روی adsl رو ببرین به بالای پشت بامتون رو توسط اومنی ( و یه بولت ) پخشش کنید به مسافت 5 6 کیلومتری

منظورم از نانو گیره ها هست
مثلا دوستتون تو فاصله 300 متری شما هست می تونه با موبایلش از شما اینترنت بگیره
و یا اون یکی دوستتون تو فاصله ی 800 متری هست می تونه با لب تاپش ازتون اینترنت بگیره .
و یا اون یکی دوستتون تو فاصله ای 5 کیلومتری هست می ره یه لوکو 2 می خره می زاره بالا پشت بامش و از شما اینترنت می گیره

ما شاء الله چقدر دوست داری:71:

alfavps
March 16th, 2012, 14:12
سلام

بحث در این مورد زیاده به نظرم یه سری به سایت Persian Networks (http://forum.persiannetworks.com/) بزنید فکر کنم اطلاعات کامل تری بهتون بدن هر چند که دوستان راهنمایی لازم رو انجام دادن.

bepad
March 16th, 2012, 14:27
یه حدودی متوجه شدم حالا اینو از کجا بخریم؟فروشگاه نتی معرفی کن

taghi.karimi
March 16th, 2012, 15:52
یه حدودی متوجه شدم حالا اینو از کجا بخریم؟فروشگاه نتی معرفی کن

درود
دوست من آنتن امنی غیر قانونی هست و در صورت مشاهده جرم سنگینی دارد!
شما هم از فکر اینکه یک دستگاه در دفتر قرار دهید و تا 5 کیلومتر بتوانید با لبتاب بگیرید از سرتان بیرون کنید!
چون به هیچ وجه لبتاب قدرت پردازش این مسافت را ندارد!
باید فرستنده شما به هدی قوی باشد که در هر مکان حداقل 5 آنتن از 6 آنتن لبتاب را پر کند که استفاده از این نوع دستگاه ها کاملا غیر قانونی میباشد!
تنها موردی که میتوانید استفاده کنید این است که 2 دستگاه تهیه کنید و دید مستقیم داشته باشید!
(اگر دید مستقیم نباشد هم امکان پذیر است اما دیتای بیشتری لاست میشود )
و به صورت پوینت تو پوینت استفاده کنید!

bepad
March 16th, 2012, 16:06
منظورتون از دید مستقیم یعنی زاویه دو دستگاه یکی باشه؟خب این عملا توی شهر ممکن نیست

AriyaCenter
March 16th, 2012, 17:17
اگر مشکل هزینه ندارید شما میتونید از روتر ها با زاویه مثلثاتی که درست میکنید استفاده کنید اینطوری تا 5 کیلومتر اینترنت بی سیم خواهید داشت اما از لحاظ امنیت و هزنیه اصلا به صرفه نیتس
و شرکت های WISP و WIDSP هم این کار انجام ندادند :x

bepad
March 16th, 2012, 17:22
اگر مشکل هزینه ندارید شما میتونید از روتر ها با زاویه مثلثاتی که درست میکنید استفاده کنید اینطوری تا 5 کیلومتر اینترنت بی سیم خواهید داشت اما از لحاظ امنیت و هزنیه اصلا به صرفه نیتس
و شرکت های WISP و WIDSP هم این کار انجام ندادند :x

بیشتر از 200 تومن ارزش نداره یه مودم همراه بگیرم با سیم کارت برم بهتره

دوستان کسی دیگه راهی نداره؟

aliarkhodi
March 16th, 2012, 18:09
من الان همین اینترنتی که دارم دقیقا فاصله با رادیوی آی اس پی 21 کیلومتر هست
خیلی هم خوب جواب میده

bepad
March 16th, 2012, 18:12
من الان همین اینترنتی که دارم دقیقا فاصله با رادیوی آی اس پی 21 کیلومتر هست
خیلی هم خوب جواب میده

میشه توضیح بدی چطوریه؟

parsa53
March 16th, 2012, 18:16
دوست عزیز مگه میخوای کل ایرانو تحت پوشش قرار بدی که 5 کیلومتر

bepad
March 16th, 2012, 18:22
دوست عزیز مگه میخوای کل ایرانو تحت پوشش قرار بدی که 5 کیلومتر

ایران بیشتره 5 کیلومتره!
دوستان منتظر راهنمایی هستیم
از عزیزانی که کمک کردن بسیار ممنونم

aliarkhodi
March 16th, 2012, 18:27
ببینید این آی اس پی توی شهر مجاور ما هست و اینجا آی اس پی نداریم
اونجا یه دکل گذاشتم و یه رادیو روش هست
منم اینجا یه رادیو دارم که سمت همون گذاشتم
همین

faranetwork
March 16th, 2012, 18:28
دوست عزیز این کار هزینه اش صرف نمیکنه...شما از مبین نت بگیر واست ارزون تر در میاد

aliarkhodi
March 16th, 2012, 18:31
دوست عزیز اگه اینجا مبین نت پوشش می داشت حتما به فکر خودم می رسید
تنها راهی که میشه اینترنت پر سرعت داشت اینجا فعلا همینه
حتی دایال آپ هم اگه بخوایم وصل بشیم باید از آی اس پی ای بگیریم که 70 کیلومتر با مافاصله داره
من خودم نمایندگی فروش مبین نت دارم ولی چون اینجا پوشش نداره هیچ کاری تا حالا نکردم براش
ضمنا هزینه رادیو 120 تومن هست

bepad
March 16th, 2012, 18:38
مبین نت هم خوبه اما من هم دسترسی ندارم

پس دوستان راه به صرفه ای نبود!

parsa53
March 16th, 2012, 18:51
مبین نت جاهای محدودی رو تحت پوشش داره

taghi.karimi
March 17th, 2012, 10:13
منظورتون از دید مستقیم یعنی زاویه دو دستگاه یکی باشه؟خب این عملا توی شهر ممکن نیست

درود
ببینید شما برای استفاده از وایرلس باید اول مشخص کنید اینترنت شما کجا هست !
شما کجا نیاز دارید تا از اینترنت استفاده کنید!
این فاصله دید مستقیم دارید یعنی جایی که اینترنت از آن ارسال میشود با جایی که میخواهید دریافت کنید به صورت رو در رو قرار میگیرد یا مانع دارد ؟
هزینه ای که میخواهید تمام شود برایتان چقدر است؟
دستگاهی که میخواهید از آن استفاده کنید چیست؟