PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرداخت ها و تفکر کاربران به خصوص در ایران!

Aria
March 15th, 2012, 22:19
سلام.

امروز پدرم بعد از 2 هفته از ایران برگشت و داشتیم در مورد تجارت در داخل کشور صحبت می کردیم.

تجربه ایشان بیشتر دولتی هست و زیاد در مورد کار ما مصداق نبود ولی صحبت های جالبی شد که از نظرم برای کاربران انجمن هم جالب میومد!

برخی کاربران، بعد از چند رو تاخیر پرداخت رو انجام میدن، بعضی ها حتی کمتر از مبلغ invoice را پرداخت می کنند و بعضی ها هم میگن دلار رو به نرخ دولی حساب کن، یک مورد هم بود که رسماً از ما سوال کردند "مگر شما دلار می خورید که دلار میگیرید ؟" !!

حالا تجربه شخصی بنده در دیتاسنتر iweb به عنوان یک کاربر ساده ولی کسی که هزینه سرور اولش رو برای 1 سال پیش پرداخت کرده بود این هست که ایشان یک فاکتور به مبلغ 2688.65 دلار امریکا برای ما صادر کردند و بنده 2688 دلار پرداخت کردم و سرور تحویل داده شد. بعد از 1 هفته، سرور از دسترس خارج شد و پس از 2 روز پیگیری مشخص شد که مشکل از طرف بخش مالی هست ... پیگیر شدیم و گفتند که شما unpaid invoice دارید و overdue شده، پرداخت که انجام بشه 24 ساعت بعد سرور فعال میشه ... به بخش مدیریت سرور رفتیم و دیدم که یک فاکتور 65 سنتی موجود هست ...!!

بعد از انجام پرداخت این مبلغ ناچیز تیکت رو به روز کردم و گفتم که لطفاً باز کنید و در پایان تیکت 1 کلمه سوال کردم که واقعاً این مبلغ اینقدر مهم بود که سروری که 1 سال کامل پرداخت شده رو ببندید ؟!

بعد از حدود 12 ساعت سرور باز شد و تیکت هم چند ساعت بعد پاسخ داده شد که "پرداخت ها از صدها هزار دلار تا 0.1 دلار می بایست به صورت کامل انجام بشند، در غیر این صورت سرویس مسدود میشه و هیچ راهی هم برای override کردن سیستم نیست" ...

بعد از اون روز برای من تجربه شد که همیشه سروقت پرداخت ها رو انجام بدم ولی از یکی از همکاران شنیدم که یک کاربر دارند که ماهیانه 10 هزار تومان بیشتر پرداخت ندارند و 3 ماه هست که پرداخت نکردند، جویای علت شدند و کاربر گفتند که در پایان ما 6 اوم پرداخت می کنم چون مبلغ پایین هست و نمیخوایم مبلغ پایین از حساب کسر بشه، برای تراکنش مالی و صورت حساب ماهیانه بانک ما خوب نیست ...!!

در هر حال، نظر شما در مورد این شرایط چیه ؟

با تشکر.