PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد یک انتخاب

H.G.N
March 13th, 2012, 01:44
با سلام خدمت همکاران

یکی از دوستان بنده قصد راه اندازی یک سایت وب مستر رو داره اما با دور راهی زیر روبه هستش ::

دامنه برای سایت خودش انتخاب کرده و هم دات آی آر و هم دات کام رو ثبت کرده اما الان مونده که کدوم رو دامنه اصلی سایت انتخاب کنه !

دوستان نظر شما در این مورد چیه با این اوضاع تحریم و همچنین دامنه بین المللی شما کدوم انتخاب رو اصلح و برتر می دونید ؟؟

---------- Post added at 12:44 AM ---------- Previous post was at 12:19 AM ----------

کسی نظری در این مورد نداشت ؟؟

mhy
March 13th, 2012, 02:39
من باشم دات کام رو میذارم اصلی و اون یکی فوروارد ...

iranian-portal
March 13th, 2012, 02:45
کام اصلی باشه بهتره از لحاظ گوگل و ....

H.G.N
March 13th, 2012, 10:29
بله - دوست عزیز نظر خود بنده هم بر استفاده از دات کام هستش اما با توجه به خبر زیر کمی دو دل شدم :

ایران وب نیوز | دولت آمريكا: دامنه‌هاي .com متعلق به ماست | اخبار برگزیده (http://www.irwebnews.com/american-government-domains-com-belongs-to-us.html)

دوستان این خبر بالا رو بخونید ! آیا این صحت دارد یا نه ؟؟

m.e
March 13th, 2012, 10:48
سلام
دامنه ir رو انتخاب کنید ، چون اکثر کاربران شما ایرانی و آی پی ایران هستن و در بحث سئو هم مناسبت تر هست
دامنه جهانی هیچ اعتباری بهش نیست مخصوصا برای ما کاربران ایرانی
امنیتی که شما در مالکیت دامنه ir دارید رو هیچ کجای دیگه نخواهید داشت

H.G.N
March 13th, 2012, 10:58
بله - بنده طبق آماری که گرفتم الان تو کشور خودمون خیلی از سایتهای وب مستر با دامنه های ملی سایتشون رو راه اندازی می کنند بعنوان مثال :

دامنه های آی آر :

Mihanscript.ir - persianscript.ir - p30vel.ir - scriptme.ir - freescript.ir - scriptfa.ir - downloadpa.ir - و....

دامنه های دات کام :

Kimiascript.com - iranhex.com - deviran.com - melliscript.com -و ....

HADNEZ-ICT
March 13th, 2012, 11:50
صحبت های شما صحیح هستش
اما توصیه می کنم حتما دامین اصلا کام باشه
موفق باشید .

mhy
March 13th, 2012, 12:53
خب شاید اونا بتونن ir. رو هم ببندن !!

H.G.N
March 13th, 2012, 13:15
خب شاید اونا بتونن ir. رو هم ببندن !!

فکر نکنم بتونه آمریکا دامین آی آر رو ببنده چون ایران اسلامی هیچگونه رابطه ی رسمی با این کشور نداره که نامه نگاری بشه و ...

کلا من الان با چندین نفر در این رابطه گفت و گو کردم و اونها دات کام رو از نظر موتورهای جستجو و میزبانی راحت آن بر روی سرور ها و همچنین معتبر بودن صلاح دونستند و دات آی آر رو هم ایمن تر از اینها گفتند + عمومی تر بودن این دامین در کشور ما .

m.e
March 13th, 2012, 15:08
فکر نکنم بتونه آمریکا دامین آی آر رو ببنده چون ایران اسلامی هیچگونه رابطه ی رسمی با این کشور نداره که نامه نگاری بشه و ...

کلا من الان با چندین نفر در این رابطه گفت و گو کردم و اونها دات کام رو از نظر موتورهای جستجو و میزبانی راحت آن بر روی سرور ها و همچنین معتبر بودن صلاح دونستند و دات آی آر رو هم ایمن تر از اینها گفتند + عمومی تر بودن این دامین در کشور ما .

قطعا دامنه ملی هیچ ربطی به آمریکا نداره این یک مورد بین المللی هست که هر کشوری پسوند مشخص خودش رو داره
اما درباره سئو و موتور های جستجو بنده هم با چنین شرکت مرتبط با حوزه سئو مشورت کردم ، اکثرا دامنه ir و هاست ایرانی رو پیشنهاد کردن

H.G.N
March 13th, 2012, 16:07
منتظر نظرات و پیشنهادات سایر عزیزان و همکاران نیز هستیم .....

ادامه دارد !

ata.m
March 13th, 2012, 16:29
منم فکر میکنم دات کام بهتر باشه.

amirizadi
March 13th, 2012, 16:36
.com از هر لحاظ بهتره

abolfazlgoodarzi
March 13th, 2012, 18:32
از نظر رتبه و سئو هیچ فرقی نمیکنه که ملی باشه یا جهانی.(تاکید میکنم! هیچ فرقی نمیکنه)
از نظر امنیت دامنه هم دامنه ملی تضمین شده تر است چون امکان پیگیری در صورت پیش آمد مشکلات (هک شدن پنل دامنه یا ... ) بسیار بسیار راحت تره.
از نظر هزینه هم که خوب معلومه.

H.G.N
March 13th, 2012, 20:29
از نظر رتبه و سئو هیچ فرقی نمیکنه که ملی باشه یا جهانی.(تاکید میکنم! هیچ فرقی نمیکنه)
از نظر امنیت دامنه هم دامنه ملی تضمین شده تر است چون امکان پیگیری در صورت پیش آمد مشکلات (هک شدن پنل دامنه یا ... ) بسیار بسیار راحت تره.
از نظر هزینه هم که خوب معلومه.

بله - فرمایشات شما کاملا متین است . باز هم منتظر نظرات دوستان هستیم !!

ماجرا ادامه دارد !!!

Mohammad_reza
March 13th, 2012, 20:39
اگه قرار تو سایتتون قانون کپی رایت نقض بشه ، توصیه می کنم از دامنه ملی استفاده کنید. اگر نه ، دات کام باشه بهتره ...

iranistar
March 13th, 2012, 21:44
به نظر بنده دات کام بهتره و عمومی تره...

چون اکثرا دات کام میزارن روی اصلی

اینطورها هم نیست که بیان دامنه دات کام رو زود بردارن